konfas, fue, Μαντσιούκας 1770g, 23/10/2019

makis25

Well-Known Member
νομιζω η δοτρια σου ειναι φυσιολογικη . Αν καποιος επεκταθει σε ολη την επιφανεια τοτε συνηθως θα παρει ενα λογο κοντα στο 2-2,2 . Συνηθίζεται να χτυπουν πολυτριχα ιγα τους λογους που ανεφερα . 0,9 χιλιοστα ειναι ενταξει . Απο θεραπειες κανεις κατι; Σου προτειναν prp ; Αν ναι , εγω στη θεση σου θα εκανα , αν επετρεπουν τα οικονομικα .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Konfas

Member
νομιζω η δοτρια σου ειναι φυσιολογικη . Αν καποιος επεκταθει σε ολη την επιφανεια τοτε συνηθως θα παρει ενα λογο κοντα στο 2-2,2 . Συνηθίζεται να χτυπουν πολυτριχα ιγα τους λογους που ανεφερα . 0,9 χιλιοστα ειναι ενταξει . Απο θεραπειες κανεις κατι; Σου προτειναν prp ; Αν ναι , εγω στη θεση σου θα εκανα , αν επετρεπουν τα οικονομικα .
Μου πρότειναν μινοξυδιλη για μετά από ένα μήνα τουλάχιστον για ένα εξάμηνο αλλά το σκέφτομαι γιατί έχω διαβάσει για πολλές παρενέργειες. Για prp δεν με βοηθούν κ πολύ τα οικονομικά μου.
 

manly_Man

Well-Known Member
Μου πρότειναν μινοξυδιλη για μετά από ένα μήνα τουλάχιστον για ένα εξάμηνο αλλά το σκέφτομαι γιατί έχω διαβάσει για πολλές παρενέργειες. Για prp δεν με βοηθούν κ πολύ τα οικονομικά μου.
δεν εχει νοημα για ενα εξαμηνο η μινοξ, απαξ και την ξεκινησεις μετα δεν πρεπει να την σταματησεις...γτ οτι σου εδωσε θα το χασεις σε λιγους μηνες παλι
 

Tsek

Well-Known Member
Εντελώς φιλικά @Konfas άκου αυτό που σου λένε τα μέλη. Σου έχουν γράψει όλοι το ίδιο πράγμα και συνεχώς τους προσπερνάς λέγοντας τα δικά σου.
Τα μοσχεύματα που σου έβαλαν σαν γκραφς είναι λίγα. Σε ψιλό σώζει μόνο ο λόγος σου που είναι άνω το μετρίου. Η δυνατότητα της κλινικής όμως είναι ως εκεί. Έγκειται στον ασθενή αν είναι καλή περίπτωση λοιπόν ή όχι ώστε να βγει ένα αποτέλεσμα που μπορεί κάπως να σταθεί , αν πιάσει καλή φυτρωση.
Όσον αφορά αυτό που σου είπε ο Δημήτρης είναι ότι με τα ίδια χρήματα θα είχες περισσότερα γκραφς από άλλη κλινική και ότι αναλογικά ανά Γκραφ σε χρέωσαν ακριβά , βάση των τιμών σε Ελλάδα και Κύπρο. Μην λες λοιπόν συνεχώς τα δικά σου. Διάβασε 2 και 3 φορές κάθε ποστ για να κατάλαβεις τι σου λένε και οι άλλοι. Και σου απάντησαν άτομα με αρκετή εμπειρία
 

Konfas

Member
Εντελώς φιλικά @Konfas άκου αυτό που σου λένε τα μέλη. Σου έχουν γράψει όλοι το ίδιο πράγμα και συνεχώς τους προσπερνάς λέγοντας τα δικά σου.
Τα μοσχεύματα που σου έβαλαν σαν γκραφς είναι λίγα. Σε ψιλό σώζει μόνο ο λόγος σου που είναι άνω το μετρίου. Η δυνατότητα της κλινικής όμως είναι ως εκεί. Έγκειται στον ασθενή αν είναι καλή περίπτωση λοιπόν ή όχι ώστε να βγει ένα αποτέλεσμα που μπορεί κάπως να σταθεί , αν πιάσει καλή φυτρωση.
Όσον αφορά αυτό που σου είπε ο Δημήτρης είναι ότι με τα ίδια χρήματα θα είχες περισσότερα γκραφς από άλλη κλινική και ότι αναλογικά ανά Γκραφ σε χρέωσαν ακριβά , βάση των τιμών σε Ελλάδα και Κύπρο. Μην λες λοιπόν συνεχώς τα δικά σου. Διάβασε 2 και 3 φορές κάθε ποστ για να κατάλαβεις τι σου λένε και οι άλλοι. Και σου απάντησαν άτομα με αρκετή εμπειρία
 
Τελευταία επεξεργασία:

Konfas

Member
Καλησπέρα σε όλους.
Επισυνάπτω μερικές φωτό πριν, αμέσως μετά την μμ στην κλινική και σήμερα που είμαι στην 8η μέρα.
IMG_20191030_134940.jpg
IMG_20191030_134918.jpg
IMG_20191030_135843.jpg
IMG_20191030_135827.jpg
IMG_20191030_135906.jpg
IMG_20191030_133535.jpg
IMG_20191030_133507.jpg
IMG_20191030_133410.jpg
IMG_20191030_133440.jpg
 

Georgie

Well-Known Member
Πάντως να αναγνωρίσουμε οτι η dhi εχει το πιο γρήγορο healing στα περιστατικα της .
Οχι οτι παίζει κάποιο ρόλο στο αποτέλεσμα αλλα οτι μπορεις να βγάζεις καπέλο μετα απο 1-2 εβδομάδες ειναι στα συν .
Καλα φαίνεσαι φίλε ,εχεις καθαρίσει και η δοτρια σου φαίνεται οτι επουλώνεται αρκετά γρήγορα .
Υπομονή τωρα για 2-3 μηνες και μετα θα αρχίσεις να βλεπεις σιγά σιγά την αλλαγη που ζητάς .
Καλή φυτρωση με ενα καλο αποτέλεσμα
 

Konfas

Member
Πάντως να αναγνωρίσουμε οτι η dhi εχει το πιο γρήγορο healing στα περιστατικα της .
Οχι οτι παίζει κάποιο ρόλο στο αποτέλεσμα αλλα οτι μπορεις να βγάζεις καπέλο μετα απο 1-2 εβδομάδες ειναι στα συν .
Καλα φαίνεσαι φίλε ,εχεις καθαρίσει και η δοτρια σου φαίνεται οτι επουλώνεται αρκετά γρήγορα .
Υπομονή τωρα για 2-3 μηνες και μετα θα αρχίσεις να βλεπεις σιγά σιγά την αλλαγη που ζητάς .
Καλή φυτρωση με ενα καλο αποτέλεσμα
Σε ευχαριστώ πολύ. Αυτό ελπίζω. Να είσαι καλά!
 

makis25

Well-Known Member
μηπως τυχόν εχεις την πανοραμικη φωτογραφια απο πανω με τα τοποθετημενα μοσχευματα φρεσκα , σε μεγαλυτερη αναλυση ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
grafts - Copy.jpg
grafts - Copy.jpg



Μετρησα 1519 . Πιστευω ειναι γυρω στα 1500 μιας και νομιζω μετρησα σα graft και μερικες native τριχες . Δηλαδη λειπουν 200 . Και λαθη να εκανα δε μπορω να βρω που ειναι αυτα τα 200 . Νομιζω πως αν οντως αφαιρεσαν 1713 απο τη δοτρια , τοτε εχουν transection γυρω ή πανω απο 10% ωστε τα υπολοιπα 200 που λειπουν βγηκαν κομματιασμενα απο τη δοτρια και πηγαν κατευθειαν στα σκουπιδια . Οποτε δεν γινεται να μπηκαν 4,5 χιλιαδες τριχες μπροστα . Αν ο λογος ειναι ακριβης περιπου 2,6 τοτε μπροστα μπηκαν περιπου 3900 τριχες . Η πυκνοτητα πιστευω ειναι η τυπικη γυρω στα 25 μοσχευματα ανα εκατοστο . Λειπουν 600 τριχες , αν βγηκαν οντως απο δοτρια τοτε πηγαν στα σκουπιδια . Με δεδομενο πως τα νουμερα μου ειναι κοντα στην πραγματικοτητα τοτε ακομη και αν ειναι πετυχημενη η μεταμοσχευση που το ευχομαι , δηλαδη υπαρξει βιωσιμότητα 90% κ πανω , τοτε συνυπολογιζοντας το ποσοστο τρανσεξιον η πραγματικη βιωσιμότητα θα βρισκεται αναμεσα στο 75-80% στην καλυτερη περιπτωση . Αυτο σε συνδιασμο με τα 25 μοσχευματα ανα εκατοστο ειναι ο λογος που συνηθως τα αποτελεσματα της dhi μας φαινονται αραια . Παρακαλω και αλλα παιδια να δουν τις φωτογραφιες και να σχολιασουν ισως εχω κανει αριθμητικα λαθη αλλα νομιζω δεν πρεπει να εχω πεσει πολυ εξω . Απο εδω και περα σημασια εχει να επιβιωσουν και να μεγαλωσουν οσο γινεται περισσοτερα μοσχευματα .
 

Konfas

Member
Προβολή συνημμένου 23098Προβολή συνημμένου 23098


Μετρησα 1519 . Πιστευω ειναι γυρω στα 1500 μιας και νομιζω μετρησα σα graft και μερικες native τριχες . Δηλαδη λειπουν 200 . Και λαθη να εκανα δε μπορω να βρω που ειναι αυτα τα 200 . Νομιζω πως αν οντως αφαιρεσαν 1713 απο τη δοτρια , τοτε εχουν transection γυρω ή πανω απο 10% ωστε τα υπολοιπα 200 που λειπουν βγηκαν κομματιασμενα απο τη δοτρια και πηγαν κατευθειαν στα σκουπιδια . Οποτε δεν γινεται να μπηκαν 4,5 χιλιαδες τριχες μπροστα . Αν ο λογος ειναι ακριβης περιπου 2,6 τοτε μπροστα μπηκαν περιπου 3900 τριχες . Η πυκνοτητα πιστευω ειναι η τυπικη γυρω στα 25 μοσχευματα ανα εκατοστο . Λειπουν 600 τριχες , αν βγηκαν οντως απο δοτρια τοτε πηγαν στα σκουπιδια . Με δεδομενο πως τα νουμερα μου ειναι κοντα στην πραγματικοτητα τοτε ακομη και αν ειναι πετυχημενη η μεταμοσχευση που το ευχομαι , δηλαδη υπαρξει βιωσιμότητα 90% κ πανω , τοτε συνυπολογιζοντας το ποσοστο τρανσεξιον η πραγματικη βιωσιμότητα θα βρισκεται αναμεσα στο 75-80% στην καλυτερη περιπτωση . Αυτο σε συνδιασμο με τα 25 μοσχευματα ανα εκατοστο ειναι ο λογος που συνηθως τα αποτελεσματα της dhi μας φαινονται αραια . Παρακαλω και αλλα παιδια να δουν τις φωτογραφιες και να σχολιασουν ισως εχω κανει αριθμητικα λαθη αλλα νομιζω δεν πρεπει να εχω πεσει πολυ εξω . Απο εδω και περα σημασια εχει να επιβιωσουν και να μεγαλωσουν οσο γινεται περισσοτερα μοσχευματα .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Konfas

Member
Προβολή συνημμένου 23098Προβολή συνημμένου 23098


Μετρησα 1519 . Πιστευω ειναι γυρω στα 1500 μιας και νομιζω μετρησα σα graft και μερικες native τριχες . Δηλαδη λειπουν 200 . Και λαθη να εκανα δε μπορω να βρω που ειναι αυτα τα 200 . Νομιζω πως αν οντως αφαιρεσαν 1713 απο τη δοτρια , τοτε εχουν transection γυρω ή πανω απο 10% ωστε τα υπολοιπα 200 που λειπουν βγηκαν κομματιασμενα απο τη δοτρια και πηγαν κατευθειαν στα σκουπιδια . Οποτε δεν γινεται να μπηκαν 4,5 χιλιαδες τριχες μπροστα . Αν ο λογος ειναι ακριβης περιπου 2,6 τοτε μπροστα μπηκαν περιπου 3900 τριχες . Η πυκνοτητα πιστευω ειναι η τυπικη γυρω στα 25 μοσχευματα ανα εκατοστο . Λειπουν 600 τριχες , αν βγηκαν οντως απο δοτρια τοτε πηγαν στα σκουπιδια . Με δεδομενο πως τα νουμερα μου ειναι κοντα στην πραγματικοτητα τοτε ακομη και αν ειναι πετυχημενη η μεταμοσχευση που το ευχομαι , δηλαδη υπαρξει βιωσιμότητα 90% κ πανω , τοτε συνυπολογιζοντας το ποσοστο τρανσεξιον η πραγματικη βιωσιμότητα θα βρισκεται αναμεσα στο 75-80% στην καλυτερη περιπτωση . Αυτο σε συνδιασμο με τα 25 μοσχευματα ανα εκατοστο ειναι ο λογος που συνηθως τα αποτελεσματα της dhi μας φαινονται αραια . Παρακαλω και αλλα παιδια να δουν τις φωτογραφιες και να σχολιασουν ισως εχω κανει αριθμητικα λαθη αλλα νομιζω δεν πρεπει να εχω π πολυ εξω . Απο εδω και περα σημασια εχει να επιβιωσουν και να μεγαλωσουν οσο γινεται περισσοτερα μοσχευματα .
Ρε φίλε με έχεις αφήσει με το στόμα ανοιχτό. Εκατσες κ έκανες όλο αυτό? Wow πραγματικά! Δουλεύεις σε κάποια κλινική κ έχεις όλη αυτή την γνώση? (πραγματική απορία )
Επίσης αυτό που λες το θεωρώ πολύ σοβαρό κ θα ζητήσω να πάρει θέση η κλινική.
Μιλάς για εξαπάτηση αυτή τη στιγμή κ θέλω εγώ πρώτος απ όλους να ξέρω ότι τα grafts που μου τοποθέτησαν είναι τα αναγραφόμενα κ όχι 200 λιγότερα όπως λες.
Θα επικοινωνήσω με την κλινική κ θα σε ενημερώσω άμεσα.
 

makis25

Well-Known Member
δεν εχω την παραμικρη σχεση με καμια κλινικη , με καποια προωθηση υπηρεσιας η προιοντος , ουτε με φαρμακα ουτε με καλλυντικα ουτε τιποτα . Μπορει να εκανα λαθος στο μετρημα , οι φωτογραφιες ειναι στο φορουμ να το κανει οποιος θελει . Εγω τοσα τα εβγαλα . Ειναι το δευτερο περιστατικο απο dhi που εκατσα και μετρησα , 20 λεπτα μου πηρε , εβαλα τη φωτογραφια στο gimp , εκανα unsharp filter νομιζω λεγεται για να φαινονται καλυτερα , επινα ενα απογευματινο καφε και εκανα κλικ και βγηκαν τοσα. Μετρα και μονος σου
 

dimitris50423

Well-Known Member
δεν εχω την παραμικρη σχεση με καμια κλινικη , με καποια προωθηση υπηρεσιας η προιοντος , ουτε με φαρμακα ουτε με καλλυντικα ουτε τιποτα . Μπορει να εκανα λαθος στο μετρημα , οι φωτογραφιες ειναι στο φορουμ να το κανει οποιος θελει . Εγω τοσα τα εβγαλα . Ειναι το δευτερο περιστατικο απο dhi που εκατσα και μετρησα , 20 λεπτα μου πηρε , εβαλα τη φωτογραφια στο gimp , εκανα unsharp filter νομιζω λεγεται για να φαινονται καλυτερα , επινα ενα απογευματινο καφε και εκανα κλικ και βγηκαν τοσα. Μετρα και μονος σου

Φαίνεται καλό. Τόσο καλό που στην αρχή νομίζεις ότι οι τελιτσες είναι grafts. Μπράβο για την προσπάθεια.
Έχει forelock με μαμά μαλλί ο φίλος και θα τον βοηθήσει πολύ αυτό στην εικόνα που θα έχει από μπροστά. Γενικά είσαι περίπτωση που πρέπει να πάρει δυνατό αποτέλεσμα.
 

makis25

Well-Known Member
Βιτσιο που εχεις και συ παντωςς χαχαχα
Αν παω αυριο στη dhi η στο βεκρη η κυπρο και πω θελω 200 graft και μου πουν οριστε στα εβαλα , θελω να ξερω αν μπηκαν ή οχι , θελω να ξερω για το τι πληρωσα . Αν η δουλεια εγινε σωστη και μπηκαν 200 τοτε ποιο το προβλημα να τα μετρησω ; Νομιζω για να ειμαστε ακριβεις πρεπει να αρχισουμε να μετραμε και τρυπες και στις δοτριες . Τοτε μονο θα ξερουμε πληρως και ποσα βγαινουν , και ποσα μπαινουν , και το πραγματικο τρανσεξιον . Δε με νοιαζει και ο λορεντζο να ταν και ο hasson wong , ερντογαν κτλ κτλ εγω παλι θα μετρουσα . Δυο μετρησεις χρειαζονται . Μια μετα την επεμβαση , και μια στο 12μηνο και ξερεις πληρως την ποιοτητα της δουλειας .
 
Μπλουζα