konfas, fue, Μαντσιούκας 1770g, 23/10/2019

Konfas

Member
‌Γεια χαρά σε όλους! Επιτέλους ήρθε και η δική μου σειρά, μετά από 14 χρόνια σταδιακής τριχόπτωσης, να πάρω την απόφαση να τερματίσω αυτή την ψυχοφθόρα κατάσταση κάνοντας μεταμόσχευση μαλλιών.
Είμαι 37 χρονών και ταλαιπωρούμαι με τριχόπτωση από τα 23. Είχα δοκιμάσει διάφορα προϊόντα αλλά προφανώς δεν έκανε κανένα τίποτα! Από λοσιόν, αμπούλες μέχρι και χάπια! Το δικό μου πρόβλημα βρίσκεται ακριβώς στην μπροστινή ζώνη (νομίζω λέγεται Α ζώνη) ευτυχώς όμως περιορίζεται μόνο εκεί. Δεν έχω χάσει δηλ μαλλιά πιο πίσω! Ομως τα κενά μπροστά στους κροτάφους είναι αρκετά μεγάλα. Θα ανεβάσω και σχετικές φωτό.
Επειδή η δουλειά μου όμως (ηθοποιός) απαιτεί μαλλιά μπροστά, για πολλά χρόνια το κάλυπτα με σκούρα σκιά και με περιορισμένα χτενίσματα. Εκτός όμως από τη δουλειά με χάλαγε πολύ η εικόνα μου. Φαίνομαι τουλάχιστον 10 χρόνια μεγαλύτερος, είμαι σε μια μόνιμη ανασφάλεια μην φανεί ότι το βάφω και επίσης βαρέθηκα κάθε μα κάθε μέρα να προσπαθώ για 30 λεπτά να καλύπτω τα κενά που έχω! Συγνώμη αν μακρυγορώ αλλά ήθελα να έχετε μια σχετική εικόνα γιατί αποφάσισα να κάνω μεταμόσχευση.
Στο θέμα μας λοιπόν. Εκανα τρελή έρευνα μέσω ίντερνετ και ήμουν μεταξύ 2. Αναστασάκης και DHI. Η γνώμη μου για Αναστασάκη είναι τέρμα αρνητική μετά το ραντεβού που είχα μαζί του αλλά δεν θα αναφέρω λεπτομέρειες δημόσια γιατί δεν θέλω να νομίσουν κάποιοι ότι μπήκα εδώ για να τον δυσφήμισω και να εκθείασω την DHI. Οφειλα όμως στον εαυτό μου κυρίως να πω δημόσια ότι ηταν πολύ κακή η προσωπική μου επαφή μαζί του! Οποιος ενδιαφέρεται να μάθει λεπτομέρειες μπορώ να του πω τα παντα σε προσωπικό μήνυμα.
Πηγαίνω λοιπόν στην DHI. Από την ρεσεψιόν μέχρι τον άνθρωπο που είχα κλείσει το ραντεβού μόνο χαμόγελα, ευγένεια και ένα τρομερά φιλικό περιβάλλον είδα. Καλώς ή κακώς παιδιά όταν πας να κάνεις μια τόσο μεγάλη αλλαγή είναι πολύ βασικό να μπεις σε έναν χώρο που θα σε κάνει να νιώσεις όμορφα και άνετα. Οπότε με το καλησπέρα σας με κέρδισε πολύ η υποδοχή τους! Σαφέστατα όμως το σημαντικότερο ΟΛΩΝ είναι να δεις αν έχουν αυτό που υπόσχονται. Το αποτέλεσμα που επιθυμείς. Το ραντεβού μας το είχα κλείσει με τον κ. Κωνσταντίνο Γεωργαλή που είναι clinic manager assistant εκεί. Δεν γνωρίζω αν υπάρχει άλλος εκεί αλλά ο συγκεκριμένος είναι απίστευτη περίπτωση. Ευγενέστατος, γνώστης του αντικειμένου και διαθέσιμος να σου λύσει όποια απορία έχεις. Κάτσαμε σχεδόν 2 ώρες για να μου καλύψει την όποια αμφιβολία, ανασφάλεια και διστακτικότητα είχα. Αυτό που με έκανε όμως σίγουρο ότι θα μου δώσουν το αποτέλεσμα που θέλω είναι ότι μόλις με είδε μου λέει θα είναι τόσο άρτιο το αποτέλεσμα που αν δεν έχεις πρόβλημα θέλω να το διαφημίσεις.
Προσέξτε με τώρα.. Σαφώς και δέχτηκα να τους διαφήμισω γιατί με αυτόν τον τρόπο "κλειδώνω" σίγουρα ένα καλό αποτέλεσμα όμως η μόνη διαφήμιση που κάνω είναι να μπω και να γράψω ακριβώς πως έχουν τα πράγματα και με φωτό που θα ανεβάσω μόλις κάνω τη μεταμόρφωση (εγώ έτσι θέλω να το λέω :p ) Με καμία σάλτσα, υπερβολή και προφανώς καμία καθοδήγηση στα λεγόμενα μου! Σας γράφω ακριβώς ότι συνέβη.
Λόγω όμως κάποιων υποχρεώσεων το "πάγωσα" για ένα διάστημα περίπου 3 μηνών και ερχόμαστε στο σήμερα. Αύριο είναι να το κάνω και δεν σας κρύβω ότι έχω φρικάρει από την αγωνία. Θέλω ειλικρινά να πω στον κ. Γεωργαλή άπειρα ευχαριστώ γιατί τον έχω ζαλίσει στα τηλέφωνα και είναι πάντα εκεί να με ακούσει, να με διευκολύνει με τους χρόνους μου και να με καθησυχάσει για τις αμφιβολίες που έχω.
Ο γιατρός λοιπόν που μου πρότεινε να με αναλάβει λέγοντας μου ότι είναι από τους καλύτερους είναι ο κ. Βασίλης Μαντσιούκας. Κάναμε ένα ραντεβού και συζητήσαμε τα παντα. Διαπίστωσα ότι ξέρει πολύ καλά τη δουλειά του, με διαβεβαίωσε ότι θα πετύχουμε απόλυτα φυσικη hairline μιας και αυτό είναι το πιο βασικό ζητούμενο για μένα και μου είπε ότι είμαι και τυχερός γιατί η τρίχα μου είναι λεπτή οπότε το βοηθάει αυτό. Μου έκανε πολύ καλή εντύπωση αυτός ο άνθρωπος επειδή αντιμετωπίζω γενικά μια κατάσταση άγχους και τον είχα κυριολεκτικά τρελάνει με τις ερωτήσεις μου και για το πόσο αγχωμένος είμαι όσον αφορά το αποτέλεσμα αλλά και για τη διαδικασία! Με τεράστια ψυχραιμία και υπομονή έκατσε πάνω από 1 ώρα να με ηρεμήσει και να με διαβεβαιώσει ότι όλα θα πάνε καλά λέγοντας μου ότι δεν θα νιώσω τίποτα, είναι ανώδυνο και ότι απλά να το δω σαν μια μέρα που απλά θα κάτσω ξάπλα και θα ξεκουραστώ κάποιες ώρες.
Είναι από τους πιο παλιούς στην DHI δηλ 12 χρόνια, μου έδειξαν φωτό περιστατικών του και ηταν άψογη η τεχνική της hairline. Σας ξαναλέω ότι για μένα αυτό είναι το πιο βασικό σε μια μεταμόσχευση. Και είδα έναν γιατρό σίγουρο για την δουλειά του και να καταλαβαίνει τι ακριβώς θέλω να κάνουμε. Παντα όμως με την άποψη του πάνω στο θέμα.
Αύριο λοιπόν είναι η μεγάλη μέρα! Ελπίζω και εύχομαι να έχω κάνει την σωστή επιλογή και το ίδιο εύχομαι σε όλους σας γιατί το πιο σημαντικό στην εμφάνιση ενός άντρα είναι τα μαλλιά του (εκτός από Στέιθαμ και Μπρους Γουιλις :p)
Θα επανέλθω με φωτογραφίες και είμαι στη διάθεση σας να απαντήσω σε όποια απορία έχετε. Να είμαστε όλοι καλά και με πολλά μαλλιά! :cool:
IMG_20191022_104111.jpg
IMG_20191022_104021.jpg
IMG_20191022_104002.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Μην συμβιβαστείς με λιγότερο από 2500 μοσχεύματα.Οι κρόταφοι γυαλισαν και θέλουν αρκετά μοσχεύματα για να επανέλθουν σε καλό επίπεδο πυκνότητας.Επισης το τσουλούφι μπροστά χρειάζεται θεραπεία διότι φθίνει και αυτό.
 

Konfas

Member
Μην συμβιβαστείς με λιγότερο από 2500 μοσχεύματα.Οι κρόταφοι γυαλισαν και θέλουν αρκετά μοσχεύματα για να επανέλθουν σε καλό επίπεδο πυκνότητας.Επισης το τσουλούφι μπροστά χρειάζεται θεραπεία διότι φθίνει και αυτό.
Σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σου. Πάντως αυτό που με διαβεβαίωσαν είναι ότι θα το πάμε όσο χρειαστεί για να γεμίσουμε τα κενά. Και 4000 και 5000 τρίχες γεμίζοντας και το τσουλούφι που όντως έχει θέμα. Κάναμε μέτρηση δοτριας και είδαμε ότι είναι πάρα πολύ καλή οπότε δεν μας περιορίζει.
 

crossfire

Well-Known Member
Η δότρια μπορεί να μη σας περιορίζει αλλά η d@i έχει περιορισμένη ικανότητα στις hairline.
4000 τρίχες δεν φτάνουν ούτε για τον ένα κρόταφο .
Τι λεφτά σου ζήτησαν ;
 

crossfire

Well-Known Member
Το τσουλούφι μπροστά θα το χάσεις όλο. Πρέπει στην επέμβαση που θα κανείς να θεωρείς ότι δεν υπάρχει καν.
Τι από τα δυο που έστειλα έχεις στο μυαλό σου;
 

Συνημμένα

  • 1C505808-2C07-4D2B-9920-9B7286CA5056.jpeg
    1C505808-2C07-4D2B-9920-9B7286CA5056.jpeg
    345.4 KB · Προβολές: 261
  • 4AC64314-536B-4F27-A0E6-2A4B819C07A8.jpeg
    4AC64314-536B-4F27-A0E6-2A4B819C07A8.jpeg
    342.9 KB · Προβολές: 269

manly_Man

Well-Known Member
όντως το τσουλουφι ειναι σε φάση thinning, δεν ειναι υγειεις οι τριχες του που σημαινει αργα ή γρηγορα θα φυγει...ισως η φινα θα μπορουσε να το επαναφέρει αλλιως να υπολογιζεις οτι θα πέσει κ αμα δεν το γεμισεις καλα με την επεμβαση σε λιγα χρονια θα χρειαστεις 2η να το διορθώσεις....

και 4000 τριχες δεν φτάνουν οπως καταλαβαινεις..να τους πεις να σου μιλανε με μοσχεύματα κ οχι με τρίχες!
 

Konfas

Member
Το τσουλούφι μπροστά θα το χάσεις όλο. Πρέπει στην επέμβαση που θα κανείς να θεωρείς ότι δεν υπάρχει καν.
Τι από τα δυο που έστειλα έχεις στο μυαλό σου;
Σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα σου! Εχουμε πει να το κάνουμε όπως την αριστερή φωτό που σχεδίασες. Οχι όμως τόσο χαμηλά.. Συμφωνήσαμε από την μύτη του τσουλουφιου και σταδιακά μέχρι τους κροτάφους. Δεν ήθελα πιο κάτω γιατί νομίζω θα ηταν παρατραβηγμένο! Οσον αφορά την τιμή, μου έκαναν προσφορά λόγω σχετικά μικρού προβλήματος και διαφήμισης της δουλειάς τους. Το ξέρω ότι οι περισσότεροι μιλούν με grafts αλλά θα γνωρίζω αύριο πόσα θα βάλουμε όπου εννοείται θα σας ενημερώσω! Εχουν δεσμευτεί για πλήρη αποκατάσταση. Δηλ όσες τρίχες ή grafts χρειάζονται! Στα 2. 400 κλείσαμε αλλά νομίζω ότι δεν είναι ενδεικτική τιμή γενικά αλλά μόνο για την δική μου περίπτωση. Οπως καταλαβαίνεις τη θεώρησα πολύ καλή προσφορά μιας και δεν μου περισσεύουν. Και εφόσον με διαβεβαίωσαν για πλήρη αποκατάσταση είπα να το κάνω.
 

Konfas

Member
όντως το τσουλουφι ειναι σε φάση thinning, δεν ειναι υγειεις οι τριχες του που σημαινει αργα ή γρηγορα θα φυγει...ισως η φινα θα μπορουσε να το επαναφέρει αλλιως να υπολογιζεις οτι θα πέσει κ αμα δεν το γεμισεις καλα με την επεμβαση σε λιγα χρονια θα χρειαστεις 2η να το διορθώσεις....

και 4000 τριχες δεν φτάνουν οπως καταλαβαινεις..να τους πεις να σου μιλανε με μοσχεύματα κ οχι με τρίχες!
Ναι έχουμε πει ότι γεμίζουμε πολύ καλά και τα κενά ανάμεσα στο τσουλουφακι. Εχουν δεσμευτεί ότι θα θα κάνουν πλήρη αποκατάσταση.. Οσα grafts ή τρίχες χρειαστούν. Αύριο θα γνωρίζω και πόσα grafts τελικά θα χρησιμοποιήσουμε. Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου.
 

crossfire

Well-Known Member
Αν σου βάλουν 5000 τρίχες , δηλαδή 2000 με 2300 grafts , η τιμή είναι καλή.
Οι τιμές της d@i είναι όντως παραπάνω .
 

Konfas

Member
Αν σου βάλουν 5000 τρίχες , δηλαδή 2000 με 2300 grafts , η τιμή είναι καλή.
Οι τιμές της d@i είναι όντως παραπάνω .
Αύριο φίλε μου θα ξέρω και θα έχεις πλήρη ενημέρωση! Ναι και εγώ έτσι πιστεύω ότι είναι καλή τιμή! Να σαι καλά!
 

tol

Well-Known Member
Φιλε μου, πραγματικα νιωθω αβολα που θα σου γραψω το συγκεκριμενο σχολιο.

Απο τον τροπο που εκφραζεσαι εκτιμω οτι εισαι ενας ευγενικος και γεματος θετικη ενεργεια και αισιοδοξια ανθρωπος.

Γι' αυτο δε θα σου χαλασω ολη αυτη τη θετικη αυρα που αποπνεεις, γραφοντας σου τις παρα πολλες ενστασεις (απο προσωπικη πειρα 3 μμ στη DHI) που εχω σε οσα ωραια και ευηχα εχεις γραψει στο αρχικο σου post.

Το μονο, λοιπον, που (με βαρια καρδια και χωρις να θελω να σε στενοχωρησω) θα προβλεψω ειναι το εξης...ολα οσα σου υποσχεθηκαν περι "απολυτης αποκαταστασης" αυριο θα αποδειχθουν λογια του αερα. Ειμαι σχεδον βεβαιος οτι με 2400 ευρω θα σου τοποθετησουν το πολυ 1600-1700 grafts, αντι για 2500 (ή αλλιως 5000 τριχες, οπως υποσχεθηκαν).

Και αυτο, επειδη δεν μπορουν να βαλουν περισσοτερα. Αρα, μαλλον πρεπει να κρατας μικρο καλαθι. Σου ευχομαι εκ βαθους καρδιας τα καλυτερα, γιατι πραγματικα το αξιζεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Konfas

Member
Φιλε μου, πραγματικα νιωθω αβολα που θα σου γραψω το συγκεκριμενο σχολιο.

Απο τον τροπο που εκφραζεσαι εκτιμω οτι εισαι ενας ευγενικος και γεματος θετικη ενεργεια και αισιοδοξια ανθρωπος.

Γι' αυτο δε θα σου χαλασω ολη αυτη τη θετικη αυρα που αποπνεεις, γραφοντας σου τις παρα πολλες ενστασεις (απο προσωπικη πειρα 3 μμ στη DHI) που εχω σε οσα ωραια και ευηχα εχεις γραψει στο αρχικο σου post.

Το μονο, λοιπον, που (με βαρια καρδια και χωρις να θελω να σε στενοχωρησω) θα προβλεψω ειναι το εξης...ολα οσα σου υποσχεθηκαν περι "απολυτης αποκαταστασης" αυριο θα αποδειχθουν λογια του αερα. Ειμαι σχεδον βεβαιος οτι με 2400 ευρω θα σου τοποθετησουν το πολυ 1600-1700 grafts, αντι για 2500 (ή αλλιως 5000 τριχες, οπως υποσχεθηκαν).

Και αυτο, επειδη δεν μπορουν να βαλουν περισσοτερα. Αρα, μαλλον πρεπει να κρατας μικρο καλαθι. Σου ευχομαι εκ βαθους καρδιας τα καλυτερα, γιατι πραγματικα το αξιζεις.
Φίλε μου πραγματικά σε ευχαριστώ πολύ και για τον κόπο που έκανες να μου γράψεις αλλά και για τα καλά σου λόγια. Και όχι δεν με στενοχωρείς καθόλου γιατί βλέπω ότι γράφεις με πραγματικό ενδιαφέρον για την περίπτωση μου και λες πολύ όμορφα την γνώμη σου. Θα σου πω όμως τι με κάνει να κρατώ μια αισιόδοξη στάση.. Ο κύριος Μαντσιουκας παίζει το όνομά του για απόλυτα φυσική hairline που είναι ίσως το πιο βασικό μου ζητούμενο και πλήρη αποκατάσταση του προβλήματος μου. Εχουν ασχοληθεί απίστευτα με την περίπτωση μου και μου είπαν ότι θα βάλουμε όσο χρειαστεί .. ακόμη και αν αυτό απαιτεί και δύο συνεδρίες! Επίσης 2 γνωστοί μου που έχουν κάνει εκεί και το αποτέλεσμα τους με άφησε άφωνο.. (με λίγο μικρότερο πρόβλημα από το δικό μου) και τέλος ότι έχω δει περιπτώσεις να χρυσοπληρώνουν άλλες κλινικές ή γιατρούς που όντως να έχουν βάλει και 3.000 grafts και τελικά να έχουν ένα μέτριο προς κακό αποτέλεσμα γιατί επιβίωσαν τα μισά. Περιστατικό στην HDC που έκανε γνωστός μου με φουλ grafts (δεν θυμάμαι τον ακριβή αριθμό) με πολύ καλή τιμή αλλά με μια hairline τραγική! Νομίζω ότι περιστατικό από περιστατικό ποικίλει, άλλα κεφάλια, άλλη ποιότητα τρίχας, άλλη δότρια.. οπότε ποτέ δεν θα μπορούμε να είμαστε σίγουροι πόσα grafts χρειάζεται κάποιος παρά μόνο η αποκλειστική συνενόηση γιατρού με ασθενή. Δεν ξέρω.. έχω αυτή την εντύπωση! Ελπίζω και εύχομαι να μην έχω πέσει έξω με την επιλογή που έκανα γιατί μην νομίζεις ότι δεν έχω και εγώ τον πανικό μου αν τελικά έπραξα σωστά! Ελπίζω μόνο στην δική μου περίπτωση να κάνουν το καλύτερο δυνατό. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως για το μήνυμα σου! Να είσαι καλά και σου εύχομαι ότι καλύτερο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: tol

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Όταν θέλετε να δυσφημίσετε μια κλινική πρέπει να υπάρχουν αποδεικτικά στοιχειά και όχι να μιλάμε έτσι αυθαίρετα.
Οπότε πρώτα ας ανοίξει ένα νήμα ο γνωστός σου με φωτογραφικό υλικό 12μηνου και μετά ας το συζητήσουμε καλύτερα.
Γιατί και εγώ ξέρω να βγαίνω να λέω για τον δικό σου γιατρό η εκτός αν είσαι και ο ίδιος ο γιατρός.
Διότι απ'οτι λες και ο σκοπός σου είναι η διαφήμιση με μεγάλα κεφάλαια τίτλος και όνομα ιατρού.
Απαιτώ την παρέμβαση του moderator @CVIAL
 

Konfas

Member
Το ότι γράφω εξαρχής ότι έχω συμφωνήσει να διαφήμισω την DHI γιατί και εκείνοι με την σειρά τους έχουν δεσμευτεί για το αποτέλεσμα μου, δείχνει ότι είμαι "καθαρός" και δεν παίζω κανένα παιχνίδι κάτω απ το τραπέζι. Για να γνωρίζεις κιόλας.. αν η DHI μου δώσει άλλο αποτέλεσμα από αυτό που έχουμε συμφωνήσει επίσης θα βρεθώ απέναντι της. Τώρα αν θέλετε να λογοκρίνετε γνώμες γιατί κάνουν κακό στην επιχείρηση σας (όπου στην ουσία οι γνώμες μας προέρχονται από τα δικά σας αποτελέσματα) συμφωνω απόλυτα μαζί σου να παρέμβει ο moderator και να μετονομαστεί το φόρουμ σε "Γενικές και αόριστες εμπειρίες μεταμόσχευσης μαλλιών". Ευχαριστώ και καλή συνέχεια.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ξεκινάς να θάβεις την κλινική του Αν@σασ@κη. Δείχνεις cool στην απάντηση του tol ανετιλίκι και καλά ότι όλα τα δέχεσαι άλλα στην πραγματικότητα σε πείραξε αυτό που είπε και επιτίθεσαι στην συνεχεία και αρχίζεις να παίρνεις σβάρνα τις κλινικές.

Τουλάχιστον τα περισσότερα μέλη δεν τρώνε κουτόχορτο,πρέπει να είσαι κάλος ηθοποιός πάντως και να σου έδειξαν αρκετά αποτελέσματα από δαύτους.
Άντε γιατί πολύ το βουλώνω τελευταία εδώ μέσα.
 

Konfas

Member
Καταρχάς δεν μου αρέσει καθόλου το ύφος σου. Θα μιλάς όπως σου μιλάω χωρίς να κάνεις προσωπικούς χαρακτηρισμούς και τα συμπεράσματα σου θα τα κρατάς σε παρακαλώ πολύ για τον εαυτό σου. Ολα τα νήματα έχουν στον τίτλο γιατρό, κλινική, grafts! Αρα πρώτο άκυρο.. Μπήκες επιθετικά γιατί σχολίασα αρνητικά την κλινική όπου εργάζεσαι. Ωραία ποιο είναι το πρόβλημα? Δεν είναι δίπλα μου ο γνωστός μου ούτε έχω φωτό του να ανεβάσω για να δείτε το αποτέλεσμα του. Είμαι ο πρώτος που κάνει αρνητική κριτική? Στο site σας πολλά αποτελέσματα για την ΔΙΚΗ μου αισθητική είναι μέτρια. Αυτό σημαίνει ότι είμαι πράκτορας? Οτι έχω πληρωθεί για να δυσφημιζω? Το ίδιο και με τον Αναστασάκη! Οτι τι δηλ? Θα μας την πέφτετε αν έχουμε αρνητική άποψη και θα τραμπουκιζετε ζητώντας παρεμβάσεις. Οχι φίλε μου. Εγώ θα λέω την γνώμη μου ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ κάτι που εσύ δεν έχεις ιδέα! Και επίτρεψέ μου και περιορισμένη αντίληψη.. Μια χαρά δέχτηκα το μήνυμα του tol και τον ευχαρίστησα γιατί το παλικάρι είπε τη γνώμη του όμορφα και ωραία. Απλά ελπίζω σε εμένα να πάνε όλα καλά. Και τέλος επειδή κλείνεις λέγοντας ότι πολύ το βουλώνεις εδώ μέσα συμπεραίνω ότι υπάρχουν και άλλες παρόμοιες γνώμες με την δική μου.. Κάτι που θα έπρεπε η κλινική όπου εργάζεσαι να κοιτάξει.(ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ) Δεν θα ασχοληθώ άλλο μαζί σου και ελπίζω ΟΛΟΙ να λένε την γνώμη τους και να μην φοβούνται τίποτα γιατί μόνο τότε θα έχουμε μια εμπεριστατωμένη εικόνα για γιατρούς και κλινικές στην Ελλάδα!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Είναι δικαίωμα σου αποτελέσματα μας στο μάτι σου να σου είναι αισθητά μέτρια.
Άλλα να κατηγορείς κλινική χωρίς στοιχεία αυτό το θεωρείς σεβασμό η κάτι άλλο?

Θα μπορούσες ο φίλος να ανοίξει ένα νήμα με φωτογραφίες 12μηνου και θα το συζητούσαμε όμορφα και ωραία.
Ναι υπάρχει γνώμη που το βουλώνω άλλα και πάλι χωρίς στοιχειά που παίρνει σβάρνα τα νήματα νέων μεταμοσχευμενων και τους λέει ότι θα πάρουν μάπα αποτέλεσματα σε λίγους μήνες. Ο λεγόμενος μάγος όπως λέει και ο @tasos33
Επίσης η HDC έχει δείξει τα περισσότερα αποτελέσματα εδώ μέσα και όχι μόνο οπότε ναι έχει πάρει και καλές κριτικές άλλα έχει δεχτεί και σκληρή κριτική.

Και τέλος αυτήν την στιγμή σου μιλάω σας απλό μέλος Γιάννης,η κλινική καν δεν παίρνει θέση σε αυτά που σου γράφω αλλά αυτό που κάνεις φίλε μου δεν είναι σωστό.
 

Georgie

Well-Known Member
Εύχομαι να σου πάνε όλα όπως τα περιμενεις .
Υπομονή θελει τωρα για κάποιους μηνες πριν κανεις αξιολόγηση .
Ενταξει ,τα περι Αναστασάκη και Hdc δε χρειαζοντουσταν , οι περισσότεροι στο φορουμ εχουν σχηματίσει άποψη για διάφορες κλινικές . Δε μπορει να κλειδώσει ουτε να προδικαστεί ενα αποτέλεσμα απο το ποσα χαμόγελα θα εισπράξεις στο consultation ουτε με την υπόσχεση της διαφήμισης που θα τους κανεις ,το ζητούμενο για εσένα ειναι να προσεγγίσουν τις προσδοκίες σου και να σεβαστούν τη ταλαιπωρία και τα χρήματα σου .
Η ηλικια σου ειναι καλή και μακάρι να πάρεις πολυ καλο αποτέλεσμα και να μη ξανασχοληθείς με μεταμοσχευση πια .
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε. Περιμένουμε φωτό από την τοποθέτηση των μοσχευματων. Σίγουρα πρέπει να ασχοληθούν μαζί σου και δεύτερη μέρα για να σου βάλουν τα μοσχευματα που πρέπει να μπουν. Οι 4000 τρίχες που λες μπορεί να είναι και 1700 μοσχευματα με έναν καλό λόγο τριχών ανά μοσχευμα. Θες παραπάνω. Η γνώμη μου είναι 2200-2400 μοσχευματα με απαραίτητη προϋπόθεση η φυτρωση να είναι πολύ υψηλή ώστε να έχεις μια αξιοπρεπή κάλυψη.
Τον γιατρό που λες ότι θα στην κάνει πρώτη φορά τον ακούμε. Που ήταν 12 χρόνια που λες;
Ελπίζουμε να ολοκληρώσεις την παρουσίαση σου και να μην εξαφανιστεις γιατί το έχουμε δει πολλές φορές το έργο. Καλή φυτρωση εύχομαι.
 

makis25

Well-Known Member
5000 τριχες (2300-2400 graft) την ημερα βγαινουν και μπαίνουν στις περισσοτερες κλινικες μονο με μοτερ . Με manual εξαγωγη δυσκολο ως αδυνατο στη dhi, το κανουν καποιοι μονο μεγαλα ονοματα διεθνως . Παιρνω την ευθυνη αυτων που λεω. Σε ενα παραλλαληλο συμπαν , θα το ονομασω το συμπαν της διαφανειας , μπαινεις στη σελιδα της DHI , και εκει που λεει πχ ποιοι ειμαστε , βλεπεις τη λιστα με τους γιατρους που κανουν επεμβασεις , και μπορεις να κανεις κλικ πανω και να δεις τα περιστατικα του καθε γιατρου . Αποτελεσματα κτλ . Διαφανεια , επικοινωνείς ειλικρίνεια απεναντι στον πελατη. 12 χρονια ο συγκεκριμενος γιατρος . Πολυ ωραια . Φανταζομαι θα ειναι χιλιαδες τα περιστατικα σε 12 χρονια . Που κανω κλικ να δω τη δουλεια του; Γιατι να εμπιστευθω το κεφαλι μου εκει; επειδη ειναι ευγενικος και χαμογελαει; Επειδη μιλαει ομορφα;

Πας , βλεπεις στη κλινικη 3-4 καλα αποτελεσματα στον υπολογιστη τους , αλλα δεν ξερεις καν αν ο γιατρος που τα εκανε αυτα δουλευει ακομα εκει .

Επισης μπαινει 2020 , κοψτε τα puch του χιλιοστου και πανω . Μεγαλο punch για να μειωσουν το τρανσεξιον στα μοσχευματα , και ταυτοχρονα το αυξανουν στις τριχες που αφηνουν πισω , αυξανουν τον ουλωδη ιστο , μειωνουν παραπανω την αιματωση του ιστου που μενει πισω . απο 0,9 σε 1mm 20% μεγαλυτερη ζημια . Ενα φεγγαρι νομιζω ειχαν πεσει στο 0,9-0,95 στη dhi , απο οσα ποσταραν παιδια που πηγαν εδω , αλλα νομιζω πως πηραν την οπισθεν παλι .

Συνεχιζω να πιστευω πως η dhi εναι εξαιρετικη επιλογη , για καποιον που θελει να βαλει 500-600-700 graft με πυκνοτητες 20-25 μοσχευματα ανα εκατοστο . Εχω πειστεί πως αυτο μπορουν να το κανουν με επιτυχια. Αυτο . Μεχρι εκει . Αν εισαι δηλαδη πανω απο nw-1,5-2 και θες κατι παραπανω απο αραιο αποτελεσμα με γεμισμα λιγο σε ενα κροταφο , τοτε δε το προσφερουν , το συστημα τους εχει χρονιες αδυναμιες , και υπαρχει σοβαρη αδιαφανεια στα αποτελεσματα . Δεκαδες κλινικες σε ολο το πλανητη , εκπαιδεύουν συνεχως γιατρους στην ακαδημια τους, θα επρεπε το διαδικτυο να ειναι γεματο απο αποτελεσματα , καλα αποτελεσματα τοσα χρονια . Στην κυριολεξια 100αδες θα περιμενα .
 
Μπλουζα