Ζώντος Γεώργιος

tasos33

Well-Known Member
Η τακτική του ριχνω άδεια να πιάσω γεμάτα δεν βοηθάει να ξέρεις. Πες τι σου φαίνεται περίεργο, μιλα πιο ευθέως. Πες φίλε νομίζω λες ψέματα ή κατι τετοιο κι ας ακουστεί παιδικό. Ή μηπως σου φαίνεται ακραίο οτι έφυγα επειδή μου προτεινε αυτό το πράγμα? Αν και δεν ήταν μονο αυτό που μ έκανε να φύγω, τα έγραψα αναλυτικότερα παραπάνω.
Νομίζω δε το κρύβουμε , ευθέως το λέμε. Στο έγραψα κ εγώ πιο πάνω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
Για το hairline μπορεί και να το ορίζουμε διαφορετικά, καμία αντίρρηση. Οι επιλογες μου δεν είναι οι δύο που αναφέρεις, είναι απλά αυτοι που ειδα στην Ελλάδα. Σίγουρα έχουμε δει δείγματα του Αναστασσακη συμφωνώ σε αντίθεση με του Ζοντου που είναι ελαχιστα κ αυτό είναι το θέμα που το ανεφερα ηδη. Τέλος δεν μιλησα για ουδέτερη στάση, να διαβάζεις καλύτερα.
Ποια ειναι αυτα τα ελαχιστα , δωσε μου λινκ απο 3-4 αποτελεσματα εστω να δω , εχω πραγματικα περιεργεια . Και μιας και θες να φτιαξεις hairline , δειξε μου ενα σε παρακαλω , ενα εστω αποτελεσμα του Ζοντου , με κοντινες φωτο οπως του Αναστασακη. Βασικα απο οποιαδηποτε αλλη κλινικη ή γιατρο εχουμε εδω φωτο , μακρυνες κοντινες , θολες καθαρες , απο την κλινικη ή απο ασθενεις εχουμε απο ολα . Απο Ζοντος τιποτα .
 

brizdirek

New Member
Ποια ειναι αυτα τα ελαχιστα , δωσε μου λινκ απο 3-4 αποτελεσματα εστω να δω , εχω πραγματικα περιεργεια . Και μιας και θες να φτιαξεις hairline , δειξε μου ενα σε παρακαλω , ενα εστω αποτελεσμα του Ζοντου , με κοντινες φωτο οπως του Αναστασακη. Βασικα απο οποιαδηποτε αλλη κλινικη ή γιατρο εχουμε εδω φωτο , μακρυνες κοντινες , θολες καθαρες , απο την κλινικη ή απο ασθενεις εχουμε απο ολα . Απο Ζοντος τιποτα .
Ψαξε μόνος σου φίλε μου δεν είμαι συνήγορος του κ Ζοντου. Αν θέλει να διαφημιστεί εδω μεσα ας το κάνει κ μονος του. Αντε καλο βράδυ τωρα είναι Σάββατο μην τρωγεστε αλλο.
 

manly_Man

Well-Known Member
Ποια ειναι αυτα τα ελαχιστα , δωσε μου λινκ απο 3-4 αποτελεσματα εστω να δω , εχω πραγματικα περιεργεια . Και μιας και θες να φτιαξεις hairline , δειξε μου ενα σε παρακαλω , ενα εστω αποτελεσμα του Ζοντου , με κοντινες φωτο οπως του Αναστασακη. Βασικα απο οποιαδηποτε αλλη κλινικη ή γιατρο εχουμε εδω φωτο , μακρυνες κοντινες , θολες καθαρες , απο την κλινικη ή απο ασθενεις εχουμε απο ολα . Απο Ζοντος τιποτα .
Μακη, εχει στην 1η σελιδα αυτου του νηματος ενα λινκ με το προσωπικο site του ζωντου και καποια απο τα αποτελεσματα του.
 

tasos33

Well-Known Member
Μάκη εκπαίδευσε τους γιατρούς της dhi. Τι άλλο θες? Δε σου αρκεί?Πιστεύω πως θα μπούμε σε ατέρμονες συζητήσεις και σε αυτό το νημα
Ποια ειναι αυτα τα ελαχιστα , δωσε μου λινκ απο 3-4 αποτελεσματα εστω να δω , εχω πραγματικα περιεργεια . Και μιας και θες να φτιαξεις hairline , δειξε μου ενα σε παρακαλω , ενα εστω αποτελεσμα του Ζοντου , με κοντινες φωτο οπως του Αναστασακη. Βασικα απο οποιαδηποτε αλλη κλινικη ή γιατρο εχουμε εδω φωτο , μακρυνες κοντινες , θολες καθαρες , απο την κλινικη ή απο ασθενεις εχουμε απο ολα . Απο Ζοντος τιποτα .
 

vag25

Well-Known Member
Εγω θα ελεγα οτι δεν ειναι ωραιο να κρινουμε με 2-3 ενδειξεις τον γιατρο, παρολο που πραγματι το ''εκπαιδευσα γιατρους DHI'' μαλλον το αναποδο του κολακευτικου ειναι.
Ας κανουμε υπομονη οταν εμφανιστουν καποτε αποτελεσματα.
 

vlafo

Well-Known Member
Εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα .
Πέρά από την κλινική του στη Δανία,ο γιατρός χειρουργεί και Ελλάδα γιατί απάντηση δεν πήρα ακόμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Καλά ναι πλάκα κάνω και εγώ.
Αυτό το αίνιγμα είναι άλυτο.
Ρώτησα που μπορείς να τον δεις να κάνεις
cons και ακόμα περιμένω.
χαχα ρε παιδια τι αλυτο ειναι; με μια γρηγορη αναζητηση στο google μπορει να τον βρει οποιος ενδιαφερεται...παρακατω γραφει πληροφοριες πως να τον βρεις
 

vlafo

Well-Known Member
χαχα ρε παιδια τι αλυτο ειναι; με μια γρηγορη αναζητηση στο google μπορει να τον βρει οποιος ενδιαφερεται...παρακατω γραφει πληροφοριες πως να τον βρεις
Άρα Βούλα έχει το ιατρείο του.
Ευχαριστούμε manly man.
Περίεργο πάντως να μην το ξέρω αυτό.
 

aekarahm

New Member
Μιας και η κουβέντα αφορά τον κ. Ζόντο, θα ήθελα την γνώμη σας για μια τεχνική που εφαρμόζει ο ίδιος.
Την τεχνική την ονομάζει " vertical extraction ".
Συγκεκριμένα στο site του http://drzontos.com/fue/ αναφέρει ότι:
".....
The FUE technique has been gaining in popularity over the last 10 years .A reasonable explanation of this is that FUE is a minimally invasive procedure compared to strip technique and is not associated with a permanent linear scar on the donor area.
However ,the strip supporters claim that FUE produces lower quality grafts ,because of the absence of adipose tissue around them .On the other hand ,strip produces grafts with enough perifollicular fat tissue and therefore of better quality .
In my opinion the base of the aforementioned claim is correct .However, this problem has been solved.
In our everyday practice we observed firsthand the quality of FUE grafts obtained either using manual or motorized punch by using a micro camera .The new technology punch in combination with vertical extraction technique, allows us to produce far better quality of grafts with enough amount of protective tissue ,while maintaining minimum skin injury .
.........."
Οι υπογραμμίσεις είναι δικές μου.
Αυτό συνδέεται πιστεύω και με το νήμα του @CVIAL https://www.hairlossgr.com/forum/threads/Οι-βασικές-αρχές-των-μμ-δότρια.11199/.

Έχετε άποψη περί αυτού?? Μήπως ο @CVIAL σαν εμπειρότερος όλων??
 

GEORGIOS ZONTOS

New Member
Μιας και η κουβέντα αφορά τον κ. Ζόντο, θα ήθελα την γνώμη σας για μια τεχνική που εφαρμόζει ο ίδιος.
Την τεχνική την ονομάζει " vertical extraction ".
Συγκεκριμένα στο site του http://drzontos.com/fue/ αναφέρει ότι:
".....
The FUE technique has been gaining in popularity over the last 10 years .A reasonable explanation of this is that FUE is a minimally invasive procedure compared to strip technique and is not associated with a permanent linear scar on the donor area.
However ,the strip supporters claim that FUE produces lower quality grafts ,because of the absence of adipose tissue around them .On the other hand ,strip produces grafts with enough perifollicular fat tissue and therefore of better quality .
In my opinion the base of the aforementioned claim is correct .However, this problem has been solved.
In our everyday practice we observed firsthand the quality of FUE grafts obtained either using manual or motorized punch by using a micro camera .The new technology punch in combination with vertical extraction technique, allows us to produce far better quality of grafts with enough amount of protective tissue ,while maintaining minimum skin injury .
.........."
Οι υπογραμμίσεις είναι δικές μου.
Αυτό συνδέεται πιστεύω και με το νήμα του @CVIAL https://www.hairlossgr.com/forum/threads/Οι-βασικές-αρχές-των-μμ-δότρια.11199/.

Έχετε άποψη περί αυτού?? Μήπως ο @CVIAL σαν εμπειρότερος όλων??
 

Συνημμένα

  • A_Mathematical_Proof_of_How_the_Outgrowth_Angle_of.15.pdf
    585.5 KB · Προβολές: 27
  • Zontos_et_al-2016-Journal_of_Cosmetic_Dermatology.pdf
    425.4 KB · Προβολές: 16

GEORGIOS ZONTOS

New Member
Eεπιδη υπαρχει βλεπω ενδιαφερον για την δουλεια μου σας παραθετω τα αρθρα μου που αποδεικνύουν τους ισχυρισμούς μου στην ιστοσελιδα μου .Για οποιον ενδιαφέρεται μπορει να τα διαβασει .Ελπιζω να φανουν χρήσιμα .
 

GEORGIOS ZONTOS

New Member
Ποια ειναι αυτα τα ελαχιστα , δωσε μου λινκ απο 3-4 αποτελεσματα εστω να δω , εχω πραγματικα περιεργεια . Και μιας και θες να φτιαξεις hairline , δειξε μου ενα σε παρακαλω , ενα εστω αποτελεσμα του Ζοντου , με κοντινες φωτο οπως του Αναστασακη. Βασικα απο οποιαδηποτε αλλη κλινικη ή γιατρο εχουμε εδω φωτο , μακρυνες κοντινες , θολες καθαρες , απο την κλινικη ή απο ασθενεις εχουμε απο ολα . Απο Ζοντος τιποτα .
http://drzontos.com/portfolio-item/ak-10640-hair-follicles/ Για να σε διευκολύνω θα σου ελεγα να κοιτάξεις εδώ αυτόν τον ασθενη .
 

GEORGIOS ZONTOS

New Member
Ποια ειναι αυτα τα ελαχιστα , δωσε μου λινκ απο 3-4 αποτελεσματα εστω να δω , εχω πραγματικα περιεργεια . Και μιας και θες να φτιαξεις hairline , δειξε μου ενα σε παρακαλω , ενα εστω αποτελεσμα του Ζοντου , με κοντινες φωτο οπως του Αναστασακη. Βασικα απο οποιαδηποτε αλλη κλινικη ή γιατρο εχουμε εδω φωτο , μακρυνες κοντινες , θολες καθαρες , απο την κλινικη ή απο ασθενεις εχουμε απο ολα . Απο Ζοντος τιποτα .
και άλλη μια παλι κοντινη και καθαρη .
 

Συνημμένα

  • Εικόνα2.jpg
    Εικόνα2.jpg
    61.5 KB · Προβολές: 72
  • Εικόνα4.jpg
    Εικόνα4.jpg
    64.2 KB · Προβολές: 74
  • Εικόνα1.jpg
    Εικόνα1.jpg
    74.3 KB · Προβολές: 79
Μπλουζα