Επιστροφη χρηματων -paypal

Iωαννα Α.

New Member
Παιδια γεια σας. Νεο μελος εδω και θα ηθελα πολυ να με βοηθησετε αν γνωριζετε φυσικα.
προσφατα μια εφαρμογη με χρεωσε 44,99 ευρω απο τον λογαριασμο μου στο Πειπαλ χωρις να το γνωριζω και το εμαθα χτεσ. Τρελαθηκα λοιπον και εφερα τα πανω κατω στο να ψαχνω τροπους να τα παρω πισω. Εκανα αναφορα λοιπον ως μη εγκεκρυμενη πληρωμη και σημερα μου ηρθε ενα μαιλ απο την πειπαλ λεγοντασ μου οτι λαβανε τηνν αναφορα μου , το αιτημα μου εγινε δεκτο και θα μου επιστρεψουν τα χρηματα πισω. Αυτο το μηνυμα το εστειλαν σημερα στισ 7 το πρωι και τωρα ειναι 6 η ωρα ...βραδιαζει και τα λεφτα ακομα δεν τα πηρα. Μηπως γνωριζετε αν θα τα βαλουν η ποση ωρα περναει μεχρι να ξαναμπουν τα χρηματα στον λογαριασμο μου;; παιρνει 24ωρο η μπα;; πραγματικα δεν ξερω τι να κανω ειμαι φοιτητρια και αυτα τα λεφτα τα χρειαζομουν γιατι οπου ναναι πρεπει να φυγω στο σπιτακι μου στη πολη μου μεγαλωσα.

συγκεκριμενα το μηνυμα λεει¨
ενημερωση περιστατικου
κυρια ταδε,
εχουμε διαπιστωσει οτι οι συγκεκριμενες πληρωμες ηταν μη εγκεκρυμενες και εχουμε επιστρεψει το συνολικο ποσο.
τα χρηματα θα επιστραφουν στον λογαριασμο σασ στο paypal
μπλα μπλα μπλα .
ευχαριστω για τον χρονο σασ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karampalikis

Active Member
Περίμενε ένα 24ωρο τουλάχιστον.
Λογικά εφόσον έγινε δεκτό το αίτημα δεν θα υπάρξει πρόβλημα. Πόσο καιρό πήρε για να εγκριθεί το αίτημα?
 

Georgie

Well-Known Member
Μην ανησυχείς καθόλου
Παίρνει μια ημέρα για να ενημερωθεί ο τραπεζικός σου λογαριασμός
 

crossfire

Well-Known Member
Παιδια γεια σας. Νεο μελος εδω και θα ηθελα πολυ να με βοηθησετε αν γνωριζετε φυσικα.
προσφατα μια εφαρμογη με χρεωσε 44,99 ευρω απο τον λογαριασμο μου στο Πειπαλ χωρις να το γνωριζω και το εμαθα χτεσ. Τρελαθηκα λοιπον και εφερα τα πανω κατω στο να ψαχνω τροπους να τα παρω πισω. Εκανα αναφορα λοιπον ως μη εγκεκρυμενη πληρωμη και σημερα μου ηρθε ενα μαιλ απο την πειπαλ λεγοντασ μου οτι λαβανε τηνν αναφορα μου , το αιτημα μου εγινε δεκτο και θα μου επιστρεψουν τα χρηματα πισω. Αυτο το μηνυμα το εστειλαν σημερα στισ 7 το πρωι και τωρα ειναι 6 η ωρα ...βραδιαζει και τα λεφτα ακομα δεν τα πηρα. Μηπως γνωριζετε αν θα τα βαλουν η ποση ωρα περναει μεχρι να ξαναμπουν τα χρηματα στον λογαριασμο μου;; παιρνει 24ωρο η μπα;; πραγματικα δεν ξερω τι να κανω ειμαι φοιτητρια και αυτα τα λεφτα τα χρειαζομουν γιατι οπου ναναι πρεπει να φυγω στο σπιτακι μου στη πολη μου μεγαλωσα.

συγκεκριμενα το μηνυμα λεει¨
ενημερωση περιστατικου
κυρια ταδε,
εχουμε διαπιστωσει οτι οι συγκεκριμενες πληρωμες ηταν μη εγκεκρυμενες και εχουμε επιστρεψει το συνολικο ποσο.
τα χρηματα θα επιστραφουν στον λογαριασμο σασ στο paypal
μπλα μπλα μπλα .
ευχαριστω για τον χρονο σασ

Έχω πάρει επιστροφές απο PayPal δεκάδες φορές.
Το paypal είναι ότι πιο αξιόπιστο υπάρχει...... Τα λεφτά μπαίνουν ακριβώς σε δύο εργάσιμες μέρες.
Υπάρχει μια διαδικασία μέχρι να σταλούν στην τράπεζα σου ......και αυτό είναι στάνταρ.
Δεν θα πάει ποτέ 3 μέρες , ούτε ποτε μια μερα. ......είναι ακριβώς 2 εργάσιμες.
Αυτό σημαίνει ότι Πέμπτη κατά τις 10 το πρωί θα είναι στο λογαριασμό σου.
 

Briner

Active Member
Απ' την στιγμή που έκαναν την ένστασή σου δεκτή, μην ανησυχείς, θα τα επιστρέψουν στον λογαριασμό σου. Είναι θέμα χρόνου (συνήθως 1-2 εργάσιμες ημέρες). Η PayPal δεν παίζει μ' αυτά. Γι' αυτό και προτιμάμε συναλλαγές που εκτελούνται μέσω αυτής.
 

faniskorg

New Member
Καλησπερα εχω και εγω τις ιδιες αποριες με ιδιο περιστατικο, υπαρχει ομως ενα αλλα......απο τον φοβο μου μη χρεωθω ξανα καταργησα την καρτα που χρεωθηκα και μετα εκανα την καταγγελια, αλλα το δεχτηκαν και μου γραφει προεγκριση πληρωμής, θα υπαρχει προβλημα? πρωτη φορα ζητησα επιστροφή χρηματων απο μη εγκεκριμενη χρεωση και δεν ξερω που παν τα 4 !!
 
Μπλουζα