Είσαι καραφλός; Θα πας μπροστά!

Άκης

Administrator
Σύμφωνα με τα αποτελέσματα μιας έρευνας, όσοι ήταν καραφλοί (ή τους έκαναν με την τεχνολογία να δείχνουν έτσι), έδειχναν και πιο ισχυροί αλλά και πιο αρρενωποί.

Κι όμως! Η φαλάκρα αποτελεί για τους άντρες που θέλουν αναρριχηθούν επαγγελματικά μεγάλο προτέρημα, υποστηρίζει έρευνα του Πανεπιστήμιου της Πενσιλβάνια, Wharton School, που δημοσιεύει στην ηλεκτρονική της έκδοση η “Wall Street Journal”.

Οι άντρες με ξυρισμένο κεφάλι δείχνουν πιο αρρενωποί, ισχυροί και μάλιστα έχουν περισσότερες πιθανότητες να αναλάβουν επιτελικές θέσεις από τους μακρυμάλληδες, επισημαίνει η αμερικανική μελέτη, προσθέτει ωστόσο, ότι η λύση για να αναγνωριστούν οι κόποι σας στον επαγγελματικό τομέα δεν είναι να μιμηθείτε τον …Κότζακ.

[...]

Ο Αμερικανός καθηγητής στη διάρκεια της έρευνας έδειξε σε εθελοντές φωτογραφίες 344 ανδρών σε δύο εκδοχές: στην πρώτη οι άντρες είχαν μαλλιά και στην δεύτερη με την βοήθεια της ψηφιακής τεχνολογίας έγιναν… γλόμποι. Και στα τρία τεστ, οι εθελοντές δήλωσαν ότι οι άντρες με τα ξυρισμένα κεφάλια έδειχναν πιο ισχυροί.

Για να πραγματοποιήσει αυτή την έρευνα ο Μάνες εμπνεύστηκε από διάσημους φαλακρούς άντρες του Χόλυγουντ που είχαν ανακηρυχθεί οι πιο σέξι στον πλανήτη όπως ο Μπρους Ουίλις και ο Σων Κόνερι.


Πηγή
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Ξερεις ποσους καραφλους ξερω που αντι για μπροστα ,πανε πισω?Η δυναμικη του χαρακτηρα καθε ανθρωπου ειναι αλλο πραγμα.Αλλωστε οι περισσοτεροι μεχρι τα 30 εχουν μαλλια.Μαπα μου ακουγεται η ερευνα.Απλα ενας που χανει μαλλια πεισμωνει σε καποια θεματα ,γυμναζεται πχ περισσοτερο και γενικα ψαχνει καποιες διεξοδους για να πετυχει κ να ανεβει η ψυχολογια του.
 

Timewarperx

New Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Ξερεις ποσους καραφλους ξερω που αντι για μπροστα ,πανε πισω?Η δυναμικη του χαρακτηρα καθε ανθρωπου ειναι αλλο πραγμα.Αλλωστε οι περισσοτεροι μεχρι τα 30 εχουν μαλλια.Μαπα μου ακουγεται η ερευνα.Απλα ενας που χανει μαλλια πεισμωνει σε καποια θεματα ,γυμναζεται πχ περισσοτερο και γενικα ψαχνει καποιες διεξοδους για να πετυχει κ να ανεβει η ψυχολογια του.

Πιθανό.

Επίσης συνήθως οι καραφλοί ειναι και μεγαλύτεροι στην ηλικία, αρα και πιο ώριμοι/ψαγμένοι.
 
Και αυτός εδώ είναι ίσως ο πιο δυναμικός άνθρωπος της παγκόσμιας ιστορίας

ahitler.jpg


Ταυτόχρονα όμως και η πιο κακάσχημη και ανατριχιαστική φάτσα που μπόρεσε να βγάλει η ανθρωπότητα.
Εντελώς αηδιαστικός και γλοιώδης αλλά η αυτοπεποίθηση του χτύπαγε κόκκινο όπως και το πείσμα του.
Θέλω να πω όλα είναι στην άνθρωπο...

και δυστυχώς παιδιά όπως έχω ξαναπει στην κοινωνία δεν αντιμετωπίζονται ισότιμα οι καραφλοί. Αυτός άλλωστε νομίζω είναι και ο λόγος που όλοι μας είμαστε εδώ και κάνουμε θεραπείες.

Κι αυτό όμως που είπα μόλις είναι σχετικό. Γιατί υπάρχουν και καραφλοί που δεν χαμπαριάζουν τπτ και έχουν και τις γυναίκες τους,την αυτοπεποίθηση τους, τη δυναμική τους και περνάνε πολύ καλά στη ζωή τους. Επομένως ξαναγυρνάμε στο αρχικο συμπέρασμα που έγραψα :)
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Αν αύριο το πρωί κανείς καράφλας η και με όποιο δήποτε πρόβλημα α/α είτε μικρό έιτε μεγάλο σταματούσε παντελώς να ενδιαφέρεται για τις τρίχες, την μεθεπόμενη μέρα θα είχαν βγάλει και την πατέντα στην φόρα για το τέλος της καράφλας..
 

MANKAR

Active Member
Chs είπε:
Αν αύριο το πρωί κανείς καράφλας η και με όποιο δήποτε πρόβλημα α/α είτε μικρό έιτε μεγάλο σταματούσε παντελώς να ενδιαφέρεται για τις τρίχες, την μεθεπόμενη μέρα θα είχαν βγάλει και την πατέντα στην φόρα για το τέλος της καράφλας..

πεστα βρε Doctor ετσι ειναι , αν ολοι δεν ασχολουνταν και ουτε αγοραζαν τα διαφορα προ'ι'οντα την επομενη μερα θα εβγαινε η οριστικη λυση !!!
 

GeoGrek

New Member
Η φαρμακοβιομηχανία είναι από τις πιο ισχυρές βιομηχανίες του κόσμου βρε παιδιά. Τι περιμένατε, να δουλεύουν απλώς και μόνο για να βοηθούν τον κόσμο χωρίς την παράμετρο του κέρδους (του μακροχρόνιου κέρδους)?
 
Μπλουζα