Διλημμα

Καλησπέρα στην ομάδα

Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum

Είμαι ο Σταυρος
Ετών 42
3 μεταμοσχεύσεις strip στο παρελθόν με απογοητευτικά αποτελέσματα

Ξεκίνησα απο την ηλικία των 20 να έχω αραίωση με αποτέλεσμα να κάνω την πρώτη μεταμόσχευση γύρω στο 2000 σε δερματολόγο με όχι και πολύ καλά αποτελέσματα το 2002 προχώρησα στον ίδιο δερματολόγο σε δεύτερη μεταμόσχευση με πάλι τα ίδια αποτελέσματα , τελευταία μεταμόσχευση έκανα το 2006 σε γνωστό ινστιτούτο με τελειως απογοητευτικά αποτελέσματα , απο τοτε πήρα την απόφαση ότι δυστυχώς μετα απο 3 αποτυχημένες προσπάθειες να μην ξανασχοληθω με το θέμα παρόλο που είχε τεράστια επίπτωση στην ψυχολογία μου , φτάνοντας πλέον στο 2023 και έχοντας δει και κάποιες μεταμοσχεύσεις σε γνωστούς μου άρχισε πάλι κάτι μέσα μου να με βάζει σε σκέψεις πως ίσως θα έπρεπε να έχω και γώ μια ευκαιρία να αποκτήσω αυτό που δεν κατάφερα στις προηγούμενες 3 απόπειρες καθώς πλέον απ ότι είδα έχουν αλλάξει δραματικά και οι τεχνικές σε σχέση με το παρελθόν , στο πρώτο ραντεβού που έκανα σε γιατρό για να πάρω την γνώμη του η αλήθεια είναι ότι πιο πολύ απογοητεύτηκα καθώς όπως μου εξήγησε η δότρια περιοχή μου έχει καταστραφεί και ότι το καλύτερο που θα μπορούσε να πάρει είναι περιπου στα 2500 μοσχεύματα και ότι σαφώς λόγο της αραίωσης που έχω δεν θα μπορεσω να έχω τις προσδοκίες σε κάλυψη που θα ήθελα επισυνάπτω και φωτογραφίες μου απο την μεταμοσχευμένη περιοχή καθώς επίσης και απο την δότρια
Κάθε βοήθεια θα ήταν καλοδεχούμενη και πάλι ευχαριστώ και ελπίζω να μην σας κούρασα
 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 123
  • image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 114
  • image.jpg
    image.jpg
    2.9 MB · Προβολές: 130

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chris34

Active Member
Έχεις πολύ μεγάλη αραίωση. Η δοτρια σου αδύναμη και με αυτή την πολύ μεγάλη ουλή.
Καλύτερα να ψάξεις κάποιον που να μπορεί να σου διορθώσει την ουλή είτε με μοσχεύματα είτε με smp ή ακόμη και με συνδυασμό αυτών.
Μετά τη διόρθωση μπορείς να δοκιμάσεις smp η αλλιώς hair tattoo σε όλο το κεφάλι.
Με μεταμόσχευση μαλλιών όπου και να τα βάλεις τα 2500 grafts θα είναι σταγόνα στον ωκεανό.
 

dlazaros

Well-Known Member
Γεια σου φίλε μου. Δεν θέλω να σε πάρει από κάτω αλλά μην έχεις και μεγάλες προσδοκίες. Εξαρτάται βέβαια από ποιες είναι οι προσδοκίες σου. Θά ήσουν ευχαριστημένος με μια κάλυψη που θα φαινόταν καλά με πολύ κοντά κουρέματα τύπου buzz cut? Γιατί εάν θέλεις να πας σε φάση μαλλιά με κάποιο μάκρος θα έχεις δύσκολο δρόμο που θα περιλαμβάνει πιθανά και φαρμακευτική θεραπείας και περιοχές για δότριες εκτός κεφαλιού.
Πώς είσαι από τρίχες στο στήθος και στα γένια? Εάν δεν υπάρχει ελπίδα για μεταμόσχευση θα σκεφτόσουν smp tattoo?
 

Harris_G

Well-Known Member
Φίλε είσαι ξεκάθαρα "rescue case". Μονο Jose Lorenzo. Η αυτόν ή μια καλή φαλτσέτα.
 
Γεια σου φίλε μου. Δεν θέλω να σε πάρει από κάτω αλλά μην έχεις και μεγάλες προσδοκίες. Εξαρτάται βέβαια από ποιες είναι οι προσδοκίες σου. Θά ήσουν ευχαριστημένος με μια κάλυψη που θα φαινόταν καλά με πολύ κοντά κουρέματα τύπου buzz cut? Γιατί εάν θέλεις να πας σε φάση μαλλιά με κάποιο μάκρος θα έχεις δύσκολο δρόμο που θα περιλαμβάνει πιθανά και φαρμακευτική θεραπείας και περιοχές για δότριες εκτός κεφαλιού.
Πώς είσαι από τρίχες στο στήθος και στα γένια? Εάν δεν υπάρχει ελπίδα για μεταμόσχευση θα σκεφτόσουν smp tattoo?
Πλέον τα τελευταία 10 χρόνια σχεδόν τα ξυρίζω άλλωστε και μεταμόσχευση να κάνω πάλι το κοντό κούρεμα θα επιλέξω ,δυστυχώς στήθος είναι περίπου όπως το κεφάλι μόνο τα γενιά αν θα μπορούσαν να κάνουν κάποια δουλειά
 
Γεια σου φίλε μου. Δεν θέλω να σε πάρει από κάτω αλλά μην έχεις και μεγάλες προσδοκίες. Εξαρτάται βέβαια από ποιες είναι οι προσδοκίες σου. Θά ήσουν ευχαριστημένος με μια κάλυψη που θα φαινόταν καλά με πολύ κοντά κουρέματα τύπου buzz cut? Γιατί εάν θέλεις να πας σε φάση μαλλιά με κάποιο μάκρος θα έχεις δύσκολο δρόμο που θα περιλαμβάνει πιθανά και φαρμακευτική θεραπείας και περιοχές για δότριες εκτός κεφαλιού.
Πώς είσαι από τρίχες στο στήθος και στα γένια? Εάν δεν υπάρχει ελπίδα για μεταμόσχευση θα σκεφτόσουν smp tattoo?
Δεν την ξέρω την τεχνική smp, έχετε δει αποτελέσματα ; Και κατά ποσό φαίνεται φυσική;
 

bobby

Well-Known Member
Φίλε είσαι πολύ δύσκολη περίπτωση…. Πήγαινε σε ένα κορυφαίο γιατρό (Λορεντζο όπως είπαν και πριν) να σου δώσει μια εκτίμηση και κάνε ότι σου πει (πιθανότατα τίποτα…)
 

Hellboy

New Member
Δεν την ξέρω την τεχνική smp, έχετε δει αποτελέσματα ; Και κατά ποσό φαίνεται φυσική;
Καλημέρα! Σιγουρα μπορω να σε βοηθησω για το smp!Μπορεις να δεις το νημα μου και στειλε μου μυνημα για οτι θελεις εχω ψαξει αρκετα!
 

Hellboy

New Member
Με αυτή την τεχνική σου σβήνουν και την ουλή από το strip?
Το smp καλυπτει δε σβηνει! Αυτο σημαινει οτι θα βοηθησει αναλογα το φωτισμο παντα να φαινεται πολυ καλυτερα! Για την ουλη και μονο
ισως να χρειαστεις καποιο χειρουργο για να τη φτιαξει πρωτα πριν το smp!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Το smp καλυπτει δε σβηνει! Αυτο σημαινει οτι θα βοηθησει αναλογα το φωτισμο παντα να φαινεται πολυ καλυτερα! Για την ουλη και μονο
ισως να χρειαστεις καποιο χειρουργο για να τη φτιαξει πρωτα πριν το smp!
Δεν θα έμπαινα στην λογική του χειρουργείου για να μου φτιάξουν μόνο την ουλή , να φανταστείς και στην τελευταία μεταμόσχευση που είχα κάνει υποτίθεται ότι την είχαν φτιάξει σε σχέση με όπως ήταν πριν κατά τα λεγόμενα τους , βέβαια και πάλι κατά τα λεγόμενα τους θα έβγαινα με αφάνα μετά την μεταμόσχευση όποτε καταλαβαίνεις και ποσό την έφτιαξαν
 
Το smp καλυπτει δε σβηνει! Αυτο σημαινει οτι θα βοηθησει αναλογα το φωτισμο παντα να φαινεται πολυ καλυτερα! Για την ουλη και μονο
ισως να χρειαστεις καποιο χειρουργο για να τη φτιαξει πρωτα πριν το smp!
Βέβαια ο γιατρός που έκανα ραντεβού αυτή την εβδομάδα που μου είπε για 2500 μοσχεύματα μου είπε ότι θα μου την έφτιαχνε κιόλας , αλλά από την στιγμή που δεν φτάνουν δεν σκέφτομαι καν το χειρουργείο
 
Μπλουζα