Διακοπη μινοξιδιλης. Πως μπορω να την κανω?

Sofi86

New Member
Καλησπερα κ καλη χρονια. Χρησιμοποιουσα 7 χρονια μινοξιδιλη γιατι βρέθηκα με μεγάλο ποσοστο δυστροφικων τριχών. Τέλος του 19 την σταμάτησα μαχαίρι για ένα χρόνο κ σόγια σιγά φυσικά έχασα μαλλιά κ ειδικά λεπτυνε η τρίχα. Την χρησιμοποιώ παλι εδώ κ ενα χρονο , εχω κανει παρα πολλες θεραπειες σε δερματολόγο και συνδυαστικά με διάφορες λοσιόν. Δεν εχω δεν κανένα τρομερό αποτελεσμα και δεν ξέρω πια τι δράση εχει σε μένα (5%, μια φορά το βράδυ) Όμως σκέφτομαι να την διακόψω εντελώς κ παλι γιατί σκεφτομαι την περιπτωση της εγκυμοσυνης που θα αναγκαστώ να τη διακόψω κ γενικά δε θέλω να εξαρτωμαι πια από ένα τέτοιο φάρμακο. Επίσης σκέφτομαι να αρχίσω φυτικά προιοντα. Αν τη διακόψω σταδιακά θα μπορέσω να
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flag17

Well-Known Member
Καλησπέρα και καλή χρονιά sofi . Αν έχεις πάρει κάποιο boost σε αυτό τον ένα χρόνο να ξέρεις ότι θα το χάσεις όπως και να την σταματήσεις. Επίσης επειδή φαντάζομαι έχεις μακρύ μαλλί είναι πιο δύσκολο να δεις το αποτέλεσμα σε ένα χρόνο. Σκέψου θέλει 6μηνες + για να δεις αποτέλεσμα αλλά σκέψου μέχρι να μακρυνουν αυτές που δυναμωσαν. Τώρα για τα φυτικά που λες δεν νομίζω πως θα σου προσφέρουν κάτι ουσιαστικό. Δώσε κάποια παραπάνω στοιχεία που έχεις πάει τι έχεις δει
 

Sofi86

New Member
Καλησπέρα και καλή χρονιά sofi . Αν έχεις πάρει κάποιο boost σε αυτό τον ένα χρόνο να ξέρεις ότι θα το χάσεις όπως και να την σταματήσεις. Επίσης επειδή φαντάζομαι έχεις μακρύ μαλλί είναι πιο δύσκολο να δεις το αποτέλεσμα σε ένα χρόνο. Σκέψου θέλει 6μηνες + για να δεις αποτέλεσμα αλλά σκέψου μέχρι να μακρυνουν αυτές που δυναμωσαν. Τώρα για τα φυτικά που λες δεν νομίζω πως θα σου προσφέρουν κάτι ουσιαστικό. Δώσε κάποια παραπάνω στοιχεία που έχεις πάει τι έχεις δει


Χμμμμ αν σου πω ότι με τόσα που έχω κάνει δεν ξέρω πια πως ήταν το μαλλί μου ότι ένα χρόνο.. Το θυμάμαι σίγουρα πολυ αδυναμο κ με λεπτές τρίχες γι αυτό κ ξαναρχισα μινοξιδιλη αλλά στο θέμα πυκνοτητα μετά το καλοκαιρι ειδικά θεωρώ πως εχω χάσει. Έχω γράψει όλο το στορι μου στο πιο πάνω νημα που λέει για τις δυστροφικες τρίχες και όλα όσα έχω κάνει. Θα ανεβάσω κ φωτός τώρα.
 

Sofi86

New Member
Καλη
Χμμμμ αν σου πω ότι με τόσα που έχω κάνει δεν ξέρω πια πως ήταν το μαλλί μου ότι ένα χρόνο.. Το θυμάμαι σίγουρα πολυ αδυναμο κ με λεπτές τρίχες γι αυτό κ ξαναρχισα μινοξιδιλη αλλά στο θέμα πυκνοτητα μετά το καλοκαιρι ειδικά θεωρώ πως εχω χάσει. Έχω γράψει όλο το στορι μου στο πιο πάνω νημα που λέει για τις δυστροφικες τρίχες και όλα όσα έχω κάνει. Θα ανεβάσω κ φωτός τώρα.
[/QUO

Καλη χρονια επίσης!
 
Μπλουζα