Anastasakis Hair Clinic 2515 grafts 3/5/2023

ch7.panos

Active Member
29 χρονών. Βλέπετε το πρόβλημα αν και κάπως παλιές οι φωτό…
Νιώθω πως απέφυγα τα οπαδικά και να μου χαλάσει η διάθεση και να στρεσάρομαι με το αποτέλεσμα. Πάει μέρα με τη μέρα καλύτερα και νιώθω πως θα πάει μπόμπα το αποτέλεσμα ειδικά με λόγο 3,14 λόγο hair/graft. Η όλη εμπειρία άψογη και ένιωσα πολύ άνετα.
Στην εισαγωγή πάνω μου σταθερά 3 με 6 νοσηλεύτριες. Σαφείς οδηγίες και walkthrough.
 

Συνημμένα

  • E67D08A0-19A1-4EF1-BE90-24994B5C006D.jpeg
    E67D08A0-19A1-4EF1-BE90-24994B5C006D.jpeg
    627.7 KB · Προβολές: 552
  • 5EC808C9-0FA6-4D31-AFFB-7F732A920387.jpeg
    5EC808C9-0FA6-4D31-AFFB-7F732A920387.jpeg
    586.1 KB · Προβολές: 452
  • 672758E7-F01D-4E60-982F-B8D3DA76789C.jpeg
    672758E7-F01D-4E60-982F-B8D3DA76789C.jpeg
    682.8 KB · Προβολές: 533
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Marios1982

Well-Known Member
Είμαι 29 χρονών και είμαι έτοιμος για μεταμόσχευση. Θέλω γνώμες για κλινικές και πόσα grafts θα χρειαστώ. Γενικά έχω ως πρώτη επιλογή Αναστασάκη και μετά Seneca.

Αν χρειάζεστε κι άλλες φωτό πείτε.

ΥΓ το κούρεμα και το χτένισμα κολακεύει, έχει χαλάσει πολύ το hairline όμως.
Φίλε μου βάλε και μια να έχεις το μαλλί ριγμένο προς τα κάτω για να δούμε την αραίωση στις πιο πίσω περιοχές. Nw 3 προς 4 σε βλέπω. 3.000 grafts περίπου για αρχή. Αλλά χρειάζεται καλύτερες φωτογραφίες. Δες και τις θεραπείες. Είναι και αυτό ένα όπλο στη φαρέτρα μας. Σήμερα θα βάλω και εγώ φωτογραφίες μετά από περίπου 14 μήνες θεραπείας.
 

ch7.panos

Active Member
Φίλε μου βάλε και μια να έχεις το μαλλί ριγμένο προς τα κάτω για να δούμε την αραίωση στις πιο πίσω περιοχές. Nw 3 προς 4 σε βλέπω. 3.000 grafts περίπου για αρχή. Αλλά χρειάζεται καλύτερες φωτογραφίες. Δες και τις θεραπείες. Είναι και αυτό ένα όπλο στη φαρέτρα μας. Σήμερα θα βάλω και εγώ φωτογραφίες μετά από περίπου 14 μήνες θεραπείας.
Εγώ πιστεύω για 2000 έως 2000 και κάτι. Αυτή η φωτό που το έχω ρίξει κάτω είναι αντιπροσωπευτική, δεν λείπουν άλλα προς τα πίσω είναι φουλ. Θα σας πω όταν κάνω και ραντεβού για διάγνωση.
 

Marios1982

Well-Known Member
Εγώ πιστεύω για 2000 έως 2000 και κάτι. Αυτή η φωτό που το έχω ρίξει κάτω είναι αντιπροσωπευτική, δεν λείπουν άλλα προς τα πίσω είναι φουλ. Θα σας πω όταν κάνω και ραντεβού για διάγνωση.
Άμα είσαι γεμάτος πίσω άσχετα το πλαγιοδανειο όπως λέει ένα εξαίρετο μέλος, τότε ναι και με 2.000 κάτι γίνεται δουλειά.
 

Chris34

Active Member
Το τσουλουφακι μπροστά φαντάζομαι ξέρεις ότι θα φύγει τα επόμενα 4-5 χρόνια.. οπότε όταν συμβεί αυτό να είσαι έτοιμος για μια δεύτερη ώστε να πυκνωσεις ότι θα κάνεις τώρα και να καλύψεις και το κενό που θα αφήσει το τσουλούφι.
Αν κάνεις βαρβατη μακροχρόνια θεραπεία θα το καθυστερήσεις αρκετά.
 

ch7.panos

Active Member
Φίλε μου βάλε και μια να έχεις το μαλλί ριγμένο προς τα κάτω για να δούμε την αραίωση στις πιο πίσω περιοχές. Nw 3 προς 4 σε βλέπω. 3.000 grafts περίπου για αρχή. Αλλά χρειάζεται καλύτερες φωτογραφίες. Δες και τις θεραπείες. Είναι και αυτό ένα όπλο στη φαρέτρα μας. Σήμερα θα βάλω και εγώ φωτογραφίες μετά από περίπου 14 μήνες θεραπείας.
Παραθέτω κι αυτή τη φωτό που είχα σχεδιάσει και την περιοχή εμφύτευσης με betadine αν ρίξω τα πίσω μαλλιά μπροστά εκτός από φουλ μου καλύπτουν και την αραιώση οπότε επιτηδευμένα τα χωρίζω
 

Συνημμένα

  • 3E81DE0A-65B7-4BEB-B7C7-438E3FFBB2BC.jpeg
    3E81DE0A-65B7-4BEB-B7C7-438E3FFBB2BC.jpeg
    326.3 KB · Προβολές: 520

ch7.panos

Active Member
Το τσουλουφακι μπροστά φαντάζομαι ξέρεις ότι θα φύγει τα επόμενα 4-5 χρόνια.. οπότε όταν συμβεί αυτό να είσαι έτοιμος για μια δεύτερη ώστε να πυκνωσεις ότι θα κάνεις τώρα και να καλύψεις και το κενό που θα αφήσει το τσουλούφι.
Αν κάνεις βαρβατη μακροχρόνια θεραπεία θα το καθυστερήσεις αρκετά.
Κάτι έχω καταλάβει αν και ο πατέρας μου που καράφλιαζε με τον ίδιο τρόπο κράτησε τσουλούφι ως τα 55+ ενώ απλά φεύγανε σιγά σιγά τα πίσω. Μακάρι να μείνω στα μπροστά εγώ. Αλλιώς ναι έτοιμος είμαι και για θεραπεία και για 2η.
 

Marios1982

Well-Known Member
Κάτι έχω καταλάβει αν και ο πατέρας μου που καράφλιαζε με τον ίδιο τρόπο κράτησε τσουλούφι ως τα 55+ ενώ απλά φεύγανε σιγά σιγά τα πίσω. Μακάρι να μείνω στα μπροστά εγώ. Αλλιώς ναι έτοιμος είμαι και για θεραπεία και για 2η.
Φαίνεται καλά πίσω δεν πρέπει να είναι diffuse που φοβήθηκα. Προχώρα.
 

dlazaros

Well-Known Member
Είσαι 29. Αν δεν κλείσεις τον κουβά που έχει διαρροή με φιναστερίδη έστω και 3χ την εβδομάδα θα ταλαιπωθηθείς μετά την πρώτη μεταμόσχευση. (θα στα ξυρίσουν όλα, θα δείς την καθαρή αλήθεια και θα περιμένεις 1 με 1.5 χρόνο να ξαναμακρύνουν και μέχρι τότε μπορεί να έχεις αραιώσει αρκετά αλλού...). Φαίνεται να έχεις λεπτή τρίχα και δεν ξέρω αν με 2000 θα μπορέσεις να πετύχεις κάλυψη που δεν θα είναι see through.
Η απόσταση κούτελο/φρύδια για να σχεδιάσεις πρέπει να κάνεις ρυτίδες στο κούτελο με γκριμάτσα (σήκωσε τα φρύδια ψηλά) και εκεί που είναι η πρώτη ρυτίδα είναι η φυσική σου χερλαιν. Απο 7 πόντους και κάτω περίπου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
3000 τουλαχιστον εφοσον πισω εισαι τουμπανο για να πιασεις καλες πυκνοτητες και να ισοδυναμισεις με τριχες απο το τσουλουφακι που θασου φυγουν..αν οχι ολες αρκετες ναι.
 

ch7.panos

Active Member
Είσαι 29. Αν δεν κλείσεις τον κουβά που έχει διαρροή με φιναστερίδη έστω και 3χ την εβδομάδα θα ταλαιπωθηθείς μετά την πρώτη μεταμόσχευση. (θα στα ξυρίσουν όλα, θα δείς την καθαρή αλήθεια και θα περιμένεις 1 με 1.5 χρόνο να ξαναμακρύνουν και μέχρι τότε μπορεί να έχεις αραιώσει αρκετά αλλού...). Φαίνεται να έχεις λεπτή τρίχα και δεν ξέρω αν με 2000 θα μπορέσεις να πετύχεις κάλυψη που δεν θα είναι see through.
Η απόσταση κούτελο/φρύδια για να σχεδιάσεις πρέπει να κάνεις ρυτίδες στο κούτελο με γκριμάτσα (σήκωσε τα φρύδια ψηλά) και εκεί που είναι η πρώτη ρυτίδα είναι η φυσική σου χερλαιν. Απο 7 πόντους και κάτω περίπου.
Δεν έχω λάβει ποτέ αγωγή αλλά ναι θα την παντρευτώ μετά από την ΜΜ. Έχω λεπτή τρίχα αλλά έχω πολύ δυνατή δότρια όπως έχω δει ευτυχώς. Θα δούμε τώρα που θα κλείσω τα ραντεβού μου και να ενημερώσω.

ΥΓ ένα εκατοστό πιο κάτω θα έπρεπε να είναι το hairline, το έχω μετρήσει με τη γκριμάτσα, γενικώς είχα κούτελο από μικρός. Είναι 9 εκ τώρα περίπου και θα πάει κάπου 8 ή 7,75
 

dlazaros

Well-Known Member
Δεν έχω λάβει ποτέ αγωγή αλλά ναι θα την παντρευτώ μετά από την ΜΜ. Έχω λεπτή τρίχα αλλά έχω πολύ δυνατή δότρια όπως έχω δει ευτυχώς. Θα δούμε τώρα που θα κλείσω τα ραντεβού μου και να ενημερώσω.

ΥΓ ένα εκατοστό πιο κάτω θα έπρεπε να είναι το hairline, το έχω μετρήσει με τη γκριμάτσα, γενικώς είχα κούτελο από μικρός. Είναι 9 εκ τώρα περίπου και θα πάει κάπου 8 ή 7,75
Μια χαρά σε βρίσκω, ενημερωμένο και έτοιμο. Και μένα 7,5 είναι από μικρός, δεν με πείραξε ποτέ. Δες παρουσιάσεις από άλλες παρόμοιες με σένα περιπτώσεις όπου να σου αρέσει ιδιαίτερα η χερλαιν και ο σχεδιασμός και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε.
 

ch7.panos

Active Member
Μια χαρά σε βρίσκω, ενημερωμένο και έτοιμο. Και μένα 7,5 είναι από μικρός, δεν με πείραξε ποτέ. Δες παρουσιάσεις από άλλες παρόμοιες με σένα περιπτώσεις όπου να σου αρέσει ιδιαίτερα η χερλαιν και ο σχεδιασμός και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε.
Να είστε καλά, το εκτιμώ ! Ναι αυτό κοιτάω σιγά σιγά και κοιτάω και για λογαριασμό άλλου (φίλου μου που ψηθηκε) χαχαχ
 

Chris34

Active Member
Να είστε καλά, το εκτιμώ ! Ναι αυτό κοιτάω σιγά σιγά και κοιτάω και για λογαριασμό άλλου (φίλου μου που ψηθηκε) χαχαχ
Να πάτε να κάνετε μαζί πακετακι.. και να διαπραγματευτειτε και την τιμή. Όλοι έχουν περιθώρια.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε.
Όπως στα είπαν και τα υπόλοιπα μέλη συμφωνώ.
Φαίνεσαι και αρκετά συνειδητοποιημένος αφού αντιλαμβάνεσαι ότι φιναστερίδη+ΜΜ πάνε πακέτο.
Το πλάνο που θα πρότεινα:
Φιναστερίδη 6-12 μήνες πριν την ΜΜ --> ΜΜ με 2800-3000 grafts στην Α' ζώνη --> Φιναστερίδη.
Καλές επιτυχίες εύχομαι.
 

ch7.panos

Active Member
Πιστεύετε ότι θα ήταν σωστό να πάω για dense packing ; Ή έστω κάτι κοντά σε αυτό για να είμαι και λίγο συντηρητικός λόγω ηλικίας. Έφαγα φλασιά.
 

JimKan1

Well-Known Member
Πιστεύετε ότι θα ήταν σωστό να πάω για dense packing ; Ή έστω κάτι κοντά σε αυτό για να είμαι και λίγο συντηρητικός λόγω ηλικίας. Έφαγα φλασιά.
τι εννοεις dense packing? αν πας Ελλαδα στην πολυ καλυτερη 40g/cm2 να εχεις φυτρωμενα. Για τον σχεδιασμο που εκανες 2500 + 500 για το φορλοκ 3000g και θα εχεις πολυ καλη πυκνοτητα και κλεισμενα την Α ζωνη.
 
Μπλουζα