Αstressin-B

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MANKAR

Active Member
Απ: Αstressin-B

καλησπερα,μπορεις να μας εξιγησεις τι ειναι αυτο??ευχαριστω
 

jimakos88

New Member
Απ: Αstressin-B

έγινε βασικά μια έρευνα σχετικά με το πόσο επηρεάζει το στρες το γαστρεντερικό και
ανακαλύφτηκε τυχαία η αστρεσίνη-Β, μια χημική ουσία η οποία καταστέλλει την ορμόνη CRF η οποία προκαλεί στρες και σχετίζεται με τη τριχόπτωση.αυξάνει σημαντικά και ταχύτατα την τριχοφυΐα αλλά λειτουργεί και προληπτικά εμποδίζοντας την αραίωση μαλλιών από το αρχικό κι όλας στάδιο ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ. Η αστρεσίνη καταπολεμά τη πιο συχνή μορφή αντρικής φαλάκρας ,την Ανδρογενή Αλωπεκία.Θα κυκλοφορήσει λέγεται σε μορφή (ρινικού!) σπρέι ή σε ενέσιμο.
τα ερωτήματα είναι α) πόσο γρήγορα θα το βγάλουν στην αγορά?

β)είναι ο μοναδικός καθοριστικός παράγοντας τριχόπτωσης η ορμόνη CRF τελικά????
 

xDante

Member
Απ: Αstressin-B

ωραία να πέφτουν και οι αντικαταθλιπτικές ορμόνες στο τραπέζι κατά της φαλάκρας .......
:D :D :D :D
να δω μεχρι πού θα φτάσουμε....
πάντως ακούγεται cool σνιφάρεις μια και εκτός οτι θα είσαι μικρό παιδί χαρά γεμάτο θα βγάζεις και μαλλιά :p :p :p
 

jimakos88

New Member
Απ: Αstressin-B

Παράγεται από τον οργανισμό σε ανεξέλεγκτες ποσότητες αυτή η ορμόνη ίσως, όμως προκαλεί μεγαλύτερο damage απο την dht?αυτό το χουν αποδείξει ή τσάμπα φλομώνεται ο κοσμάκης στα αντι dht?σε διάστημα 5 χρόνων οι δοκιμές σε ανθρώπους εκτός αν ακολουθήσει χνάρια histogen και προσπαθήσει εκτός usa.κοίτα να δεις σύμπτωση όλοι σε μια 5ετία θα χουν βρει την θεραπεία.... :p
 

gezira

Member
Απ: Αstressin-B

Σιγουρα παιζει ρολο και το αγχος, αλλα αν ηταν μονον αυτο,τοτε πολυς κοσμος - ανδρες-γυναικες! - δεν θα ειχε ουτε μια τριχα στο κεφαλι του!!!
Αρα αργει ακομη ως φαινεται η λυση (εκτος εαν το...2012 ερθει το τελος του κοσμου, οποτε και το τελος της... αλωπεκιας!!! :D )!
Τελικο συμπερασμα?? Ειτε προκειται να αργησει η λυση, ειτε πλησιαζει το.....τελος του κοσμου....τα αντικαταθλιπτικα...ΔΕΝ τα γλιτωνουμε..!!!! :D :tease: :D
 

MANKAR

Active Member
Απ: Αstressin-B

ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΕΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ 8Α ΒΓΑΛΟΥΝ ΣΕ 5 ΧΡΟΝΙΑ, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΝΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΣΕΙ ΟΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕ ΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ Η' ΔΕΝ 8ΕΩΡΟΥΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ 8ΕΜΑ ΤΗΝ ΚΑΡΑΦΛΑ???
 

ΚΩΝ/ΝΟΣ

New Member
Απ: Αstressin-B

θέλει μερικά χρόνια για να δοκιμαστεί πρώτα πάνω σε ανθρώπους και αν δεν υπάρχουν μακροχρόνιες παρενέργειες τότε θα βγει στο εμπόριο.
Η formula νομίζω υπάρχει για αυτούς που μπορούν να την φτιάξουν και θέλουν να ρισκάρουν
 

$$$

New Member
Απ: Αstressin-B

δεν θέλω να σας απογοητεύσω αλλα στα ποντίκια υπάρχουνε και άλλες ουσίες που δώσανε μαλλιά και όλες μείνανε στο συρτάρι ;) είναι τεραστια τα συμφέροντα και τα συντηρούμε εμείς αγοράζοντας φίνα minox μεταμόσχευσης κτλ 8) όσο δίνουμε ευρουλακια για αυτές τις παπαριές που απλά δεν κάνουνε τίποτα μην περιμένετε σύντομα λύση 8)
 

MANKAR

Active Member
Απ: Αstressin-B

ΩΡΑΙΑ ΕΓΩ 8ΕΛΩ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟΣΟΙ , ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΦΟΡΜΟΥΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΑΙ???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jimakos88

New Member
Απ: Αstressin-B

η φύση του ανθρώπου είναι τέτοια που δεν μπορεί να αφήνει ακόμα και μικρές λεπτομέρειες στην τύχη τους στις σημερινές μέρες για αυτό και υπάρχουν αυτές οι εταιρίες(μινοξ-φινα).αλλά σύμφωνα με το σκεπτικό σου $$$ δεν θα έχουμε νέα ουσιαστικά για 10ετίες μιας και έτυχε να βγουν πρώτα αυτά τα medications και οι μεταμοσχεύσεις.Η αγορά και η ζήτηση είναι τεράστια στο θέμα αυτό και όποια εταιρία προσφέρει ουσιαστική θεραπεία, δεν νομίζω πως θα συμβιβαζόταν με ένα ξεροκόμματο 1-5% από τα κέρδη των υπάρχοντων εταιριών από την στιγμή που μπορεί να πάρει όλη την πίτα για πάρτη της.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αstressin-B

1% x 10.000 εταιρειες μας κανει 10.000%,υπαρχει λογος που δεν βγηκε ακομα τιποτα :(
 

$$$

New Member
Απ: Αstressin-B

jimakos88 είπε:
η φύση του ανθρώπου είναι τέτοια που δεν μπορεί να αφήνει ακόμα και μικρές λεπτομέρειες στην τύχη τους στις σημερινές μέρες για αυτό και υπάρχουν αυτές οι εταιρίες(μινοξ-φινα).αλλά σύμφωνα με το σκεπτικό σου $$$ δεν θα έχουμε νέα ουσιαστικά για 10ετίες μιας και έτυχε να βγουν πρώτα αυτά τα medications και οι μεταμοσχεύσεις.Η αγορά και η ζήτηση είναι τεράστια στο θέμα αυτό και όποια εταιρία προσφέρει ουσιαστική θεραπεία, δεν νομίζω πως θα συμβιβαζόταν με ένα ξεροκόμματο 1-5% από τα κέρδη των υπάρχοντων εταιριών από την στιγμή που μπορεί να πάρει όλη την πίτα για πάρτη της.

jimakos88 μια χαρά τα λες φιλαράκι η λογική αυτό λέει... αλλα δυστυχώς εκεί που σταματάει η λογική αρχινάει η ιατρική 8)
 

jimakos88

New Member
Απ: Αstressin-B

σωστός ο σκεπτικιστής.να προσθέσω ότι για άλλο λόγο βγήκαν(μινοξιδιλη νομίζω για πίεση νομίζω,και φινα για προστάτη) και για άλλους λόγους χρησιμοποιούνται και ειδικά για το δεύτερο φαρμακάκι έχουν γραφτεί brutal legend stories..παλεύουμε με υποκατάστατα "θεραπείας" και όχι κάτι ουσιαστικό πάντα και ίσως να πρέπει να ανανεωθούν κάποια στιγμή...
 

gezira

Member
Απ: Αstressin-B

Που εισαι βρε Τζιμακο? Φερε μας κανενα χαρμοσυνο νεο..! Εχουμε πεσει σε τελμα..
 

nikosgf7

New Member
Απ: Αstressin-B

ολο ελπιδες μας δινουν κ απο ουσια τπτ :downΟταν οι εταιριες βγαλουν ενα αρκετα μεγαλο κερδος απο τις υπαρχουσες θεραπειες τοτε θα αποφασισουν να βγαλουν στην αγορα κ κατι καινουργιο το οποιο ας ελπισουμε να ειναι κ η οριστικη λυση :knup:
 
Μπλουζα