Aster, FUE, 1650g, 14/7/2020

Aster

Member
Καλησπέρα παιδιά!
Όπως λέει ο τίτλος... Αύριο το πρωί πάω στην κλινική του Βεκρη για να κάνω την μεταμόσχευση. Μόνο σε κροταφους έχω ελαφρύ θέμα και αν έχω άγχος για το αποτέλεσμα και το τι θα περάσω, πως θα κοιμάμαι...
Λίγο back up παιδες:)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

anargiros88

Well-Known Member
Αυτό θα το κρίνεις μόνος σου όταν ολοκληρωθεί η μ.μ ! Για την ώρα χαλάρωσε και απέβαλε το άγχος ! Λογικά θα κάνεις και παρουσίαση οπότε αναμένουμε φώτο και πληροφορίες για την επέμβαση !
 

Georgie

Well-Known Member
Το πρωι που θα πας να τους πεις να σου απλώσουν την εξαγωγη.
Επίσης φάε ενα μπακλαβά για πρωινό να αντέξεις το Medrol.
Καλή επιτυχία
Μη φοβάσαι ανώδυνη ειναι η διαδικασία
 

Aster

Member
ολα πηγαν καλα... λιγο ζαλισμενος ειμαι βεβαια.. δεν περιμενα τοσο αιμα να δω και να μυρισω στην ζωη μου δικο μου και να μην νιωθω τπτ χαχαχ , θα ποσταρω φωτο οταν μπορεσω, προς το παρον κοιμαμαι ορθιος και ακουω λιγο μουσικουλα
 

Georgie

Well-Known Member
Καλή ανάρρωση ,προσοχή στις κινήσεις με το κεφάλι τώρα που δε το νιώθεις
Επίσης προσοχή για 3-4 μέρες στον ύπνο .
Ξεκινάς άφοβα τους Μπακλαβαδες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aster

Member
εχει ξεκινησει το οιδημα και επισης νιωθω γενικευμενο πονο, βαρυ κεφαλι, κατι σαν πονοκεφαλο και μου πονανε και καποια σημεια περισσοτερο. Πηρα ενα μεσουλιντ που μου ειπαν στην κλινικη και επισης και μεντρολ για το οιδημα. να δω πως θα κοιμηθω :(
Παιδια τελικα ειναι επιπονη διαδικασια αλαλ τουλαχιστον αξιζει...
 

Aster

Member
Επίπονη δεν ειναι, μη μασάς.
Ποσα σου έβαλαν ρώτησες ?
1650 σε κροταφους. Δεν είναι μεγάλο θέμα. Θα προσπαθήσω να φορτώσω καμία φώτο να δείτε. Ξέρουμε πόσα τριχοθυλακια θα φυτρώσουν στο περίπου? Μου έβαλαν 1650 αλλά θα είναι όλα βιώσιμα? Η τα μισά?
 

Aster

Member
Παιδιά Καλημέρα
Έχω και άλλο ποστ που λέω για την μεταμόσχευση. 1650 grafts σε κροταφους (παραθέτω φώτο όπως είμαι σημερα).
Λοιπόν έχω ένα τεράστιο πρόβλημα, φαίνεται λες και έχω βάλει μαύρη σκόνη στο μετωπο και δεν μπορεί να κρυφτεί με τα μαλλια τα υπόλοιπα. Τι να κάνω guys help !!!!??
Από ότι έχω διαβάσει
1) Η κοκκινιλα θα φύγει σε 1 2 μήνες και επειδή είμαι μελαχρινός ίσως δεν φτάσει τους 2 μήνες θεωρώ
2) οι τριχες θέλω να πέσουν γρήγορα να φαίνονται σαν θαμνακια χωμένα στο μετωπο... άρα και αυτές θέλουν 1 με 2 μήνες εκτός και αν μεγαλώσουν και φαίνονται πιο φυσιολογικές.
Κάποιες συμβουλές πλιζ παιδιά θα το εκτιμούσα
 

Συνημμένα

  • 20200722_202521.jpg
    20200722_202521.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 693
  • 20200723_084135.jpg
    20200723_084135.jpg
    1 MB · Προβολές: 698

Kalow

Member
Σε ενα μηνα θα εχουν πεσει τα μεταμοσχευμενα, η ερυθροτητα θα αργησει, σε μερικους διαρκει και 4 μηνες. Ασε τα μαμα μαλλια να μεγαλωσουν, μη βαλεις καλυπτικα προιοντα και υπομονη.
 

Aster

Member
Παραθετω και άλλες εικονες
 

Συνημμένα

  • 20200718_093319.jpg
    20200718_093319.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 640
  • 20200722_164259.jpg
    20200722_164259.jpg
    2 MB · Προβολές: 629

Aster

Member
Σε ενα μηνα θα εχουν πεσει τα μεταμοσχευμενα, η ερυθροτητα θα αργησει, σε μερικους διαρκει και 4 μηνες. Ασε τα μαμα μαλλια να μεγαλωσουν, μη βαλεις καλυπτικα προιοντα και υπομονη.
Η κοκκινιλα νομίζω θα σπάσει γρήγορα. Έχω τέτοιο φιλινγκ. Τα μαλλιά με ενδιαφέρουν να πέσουν... Επίσης θα φαίνεται άσχημα αν μείνουν μερικές τρίχες εκεί?
 
Μπλουζα