Απόψεις για medi jeneusse?

isaac3000

New Member
Καλησπέρα,

θα ήθελα να μάθω την άποψή σας για την Medi Jeneusse. Πρόκειται να κάνω εκεί μεταμόσχευση μαλλιών τον επόμενο μήνα και είπα να ρωτήσω εδώ.

Έχουμε πληρώσει ήδη την προκαταβολή (500 €) για να μην χάσουμε την προσφορά 1 τριχοθυλάκιο = 1 €, από φωτογραφίες που είχα στείλει μου είχαν πει ότι θα χρειαστώ 1800 τριχοθυλάκια (μου ξαναζήτησαν προσφατα φωτογραφίες αλλά τελικά δεν τις έστειλα για να με δουν από κοντά αλλά ακόμη και να μου πουν ότι τελικά θα χρειαστώ περισσότερα, δεν θα κάνω παραπάνω από 1800 γιατί το budget δεν το επιτρέπει).

Είναι όμως αξιόπιστη σαν εταιρεία? Λίγο που έψαξα στο google βρήκα ειδήσεις που κατηγορείται η εταιρεία τους ότι δεν είχε άδεια (νομίζω το 2016 είχε γίνει αυτό), κι από τότε έχω μια ανησυχία ότι δεν το έψαξα πολύ καλά το θέμα.

Αν όντως υπάρχουν μόνο αρνητικές εμπειρίες τότε δεν με νοιάζει να χάσω την προκαταβολή και να μην πάω, προκειμένου να μην μετανιώσω κάτι αργότερα.

Εϊμαι 24, αν ας πούμε κάνω κανονικά την μεταμόσχευση ( ο γιατρός τους θα με δει τον Φεβρουάριο επειδή είμαι από επαρχία και δεν μου είναι εύκολο να πάω εκεί αυτοπροσώπως, ακόμη δεν έχουμε συζητήσει ποιά τεχνική θα κάνω όμως από όσο κατάλαβα πρόκειται για την FUE) θα μπορέσω αργότερα μετά από χρόνια να ξανακάνω σε άλλη κλινική (ή και στο εξωτερικό ίσως) ακόμη μια μεταμόσχευση αν δεν μείνω ευχαριστημένος?
Η μεταμόσχευση θέλει επανάληψη μετά από χρόνια (αυτό θα το ρωτήσω κι εκεί σε αυτούς βέβαια γιατί δεν γνωρίζω)? Αν η εταιρεία δεν κάνει καλή δουλειά γενικότερα (το πολύ φθηνό συνήθως κρίβει κινδύνους), αξίζει να πάω και πάλι εφόσον έχουμε ήδη δώσει προκαταβολή δεδομένου ότι στο μέλλον μπορώ να κάνω μια νέα μεταμόσχευση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απόψεις σας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Καλώς τον, βάλε φωτογραφίες.
Είσαι πολύ μικρός για μμ, κάνε κρατεί τις μηχανές μη βιαστείς,.
 

Tsek

Well-Known Member
Διαβασε καλα πριν πας...αν δεν εχεις κλεισει ημερομηνία πρεπει να σου δωσουν ολο το ποσο πίσω.
Δεν ειναι καλη επιλογη δυστυχώς
 

dimitris50423

Well-Known Member
Σήμερα άκουγα στη δουλεια την βαρεμενη της med* je* στο εψιλον που έλεγε ότι είναι πανεύκολη η διαδικασία και κρατάει το πολύ 2,5 ώρες.
Φίλε μου αν μπορείς πάρε την προκαταβολή και τρέχα. Η τύπισσα που βγαίνει στην τηλεόραση είναι άκρως εκνευριστικη με αυτά που λέει. Αλλά για όσους δεν γνωρίζουν είναι πειστική και πρέπει να πουλάει.
Αν κάνεις βάλε καμία φώτο τουλάχιστον να δούμε τι έκαναν
 

FreeThinker

Well-Known Member
Είναι όμως αξιόπιστη σαν εταιρεία? Λίγο που έψαξα στο google βρήκα ειδήσεις που κατηγορείται η εταιρεία τους ότι δεν είχε άδεια (νομίζω το 2016 είχε γίνει αυτό), κι από τότε έχω μια ανησυχία ότι δεν το έψαξα πολύ καλά το θέμα.

Αν όντως υπάρχουν μόνο αρνητικές εμπειρίες τότε δεν με νοιάζει να χάσω την προκαταβολή και να μην πάω, προκειμένου να μην μετανιώσω κάτι αργότερα.
Δεν ειναι αξιοπιστη εταιρια. Παρε τα λεφτα και τρεχα. Δυστυχως εισαι τελειως ανενημερωτος περι του θεματος και αυτου του ειδους οι εταιριες ξερουν να το εκμεταλλευονται. Αν διαβασεις λιγο καιρο το φορουμ θα καταλαβεις τι παιζει
 
Τελευταία επεξεργασία:

renos espresso

Active Member
μπραβο σου που ανοιξες το νημα...
μου δινεις τη δυνατοτητα να σου πω να μην την κανεις εκει!!!
Διαβασε πολυ καλα το φορουμ και θα σχηματισεις μια αποψη πρωτου κανεις οποιαδηποτε μμ.
 
Μπλουζα