Αποτριχωσh για ανδρεσ (laser)

Αυτες οι κλινικες που διαφημιζουν αποτριχωση οριστικη για full body με μεθοδους laser για ανδρες και γυναικες μπορουνε πραγματικα να το καταφερουνε ?
Εχει κανεις εμπειρια και ποσο κοστιζει συνολικα η διαδικασια ???

Ελεγα να παρω τις τριχες απο το στηθος να τις φυτεψω στην καραφλα αλλα τελικα λεω καλυτερα να μην τις βλεπω καθολου αν γινεται, να περασει το laserακι απο πανω να τις εξαφανισει για παντα χωρις να πληρωσουμε τον κουκο αηδονι !!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ποσο παει το μαρουλι φιλε αερατε και αν γνωριζεις απαντησε μου αν η διαδικασια δινει μονιμα αποτελεσματα ?
αν το εχει κανει κανενας ας το γραψει και αν γινεται να προτεινει και κανεναν γιατρο σοβαρο να επικοινωνησουμε μαζι του γιατι η αληθεια ειναι ψηνομαι να κανω κορμι λαμπαδα και καπακι να χτυπησω και ταττοο φραουλιτσα να γινω σαν τους σαρβαιβορς λεμε...
 

SanFantaLemon

New Member
Η διαδικασια γινεται με laser αλεξανδριτη, προσωπικα εχω κανει ποδια και χερια (100ευρω κ εχει δωρεαν επαναληπτικο μετα απο 15 μερες). Οσο πιο ανοιχτο δερμα και σκουρη τριχα τοσο πιο γρηγορα αποτελεσματα θα εχεις. εγω εκανα την αποτριχωση τον νοεμβριο και δεν χρειαστηκε ακομη να ξαναπαω. Υπολογιζω ξανα τον Φεβρουαριο.
 
sanfantalemon ποσες συνεδριες πρεπει να κανει καποιος για να εχει μονιμο και οριστικο αποτελεσμα ?
Και ποσο συνολικα κοστιζει η ολη διαδικασια ?
 

SanFantaLemon

New Member
λενε γυρω στις 6 συνεδριες αλλα αυτο εξαρταται απο το χρωμα του δερματος κ την τριχα. Παντως απο την πρωτη συνεδρια προσωπικα ειδα μεγαλη διαφορα. Μπορεις να κλεισεις πρωτα ραντεβου για ενημερωση -το οποιο δεν χρεωνεται- και θα σου λυσουν ολες τις αποριες. Απλα σε συμβουλευω να προσεξεις ποιο μηχανημα χρησιμοποιουν γτ απ οσο ξερω μονο το αλεξανδριτη εχει μονιμα αποτελεσματα. Υπολογισε παντως (αν υποθεσουμε οτι θα σου παρουν 100 ευρω για το στηθος (μπορει κ λιγοτερα πρεπει να ρωτησεις) ) οτι με 600 ευρω θα εχεις καθαρισει εντελως ή και με λιγοτερα αν κανεις λιγοτερες συνεδριες(πχ 3) αν βεβαια σε ικανοποιει ενα αποτελεσμα π θα σ εχουν μεινει ελαχιστες .
 

aeratos28

Just aeratos
Karaflokorakas ,για full body σε άντρα με τριχοφυία αρκετή πάει πάνω από 3-3500€ συνολικά για να καθαρίσεις .οι τιμές που σου λέει η safantalemon είναι για γυναίκα ,με τουλάχιστον 50-60% λιγότερες τρίχες από έναν άντρα.
 

Stripar

Established Member
Όσα λέει η SanfantaLemon είναι απόλυτα ορθά!.

Λείζερ Αλεξανδρίτη και μόνο γι αυτήν την δουλειά.

Και μίας και κάνω και εγώ Leiser στο πρόσωπο για τις ανεπιθύμητες παρενέργεις-τριχοφυία της minoxidil ,
αλλά και αρκετά χρόνια στην πλάτη,
να πώ ότι παλιότερα χρέωναν με το σημείο αποτρίχωσης ενώ σήμερα και δεδομένου της κρίσης με τον χρόνο!

Εγώ για παράδειγμα πληρώνω 30e/45min
και δεδομένου ότι τα ότι τα περισότερα Leiser Αλεξανδρίτη έχουν την δυνατότητα να αλλάξουν "group" και να καλύψουν μεγάλες επιφάνειες το κάνει απολύτως προσιτό κόστος.

30 euro /45 λεπτά για "Full face"(κοψίματα λαιμού και μουσιού , μεσόφρυο , κούτελο , ζυγωματικά , μύτη και αυτιά) και ώμους και πλάτη, δύο-τρείς φορές το χρόνο , δεν το λές σοβαρή δαπάνη και προσωπικά θεωρώ αξίζει και το τελευταίο euro.

Αυτό βέβαια έχει να κάνει και με τις σχέσεις που έχει αναπτύξει ο καθένας με την κλινική και την ικανότητα διαπραγμάτευσης.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Φοβερές τιμές αυτές μπορώ να πω..ίσως είναι στην Αθήνα υποθέτω έτσι?γιατί επαρχία δυστυχώς κανένας τους δεν δουλεύει έτσι..τουλάχιστον εκεί που είμαι εγώ..δουλεύουν όχι με τον χρόνο,αλλά με την περιοχή που γίνεται το laser..για αλεξανδριτης μιλάμε πάντα..ας πούμε ενδεικτικά.πλατη 180€
 

Stripar

Established Member
Επαρχία είμαι...
Θυμάμαι στις αρχές , πρίν 4-5 χρόνια χρέωναν 70euro το μεσόφρυο , για δουλειά ενός λεπτού.
Πάνε τελείωσαν αυτά, γιατί με την κρίση άδειασε η κλινική.

Τα τελευταία χρόνια όμως και αλλάζοντας ο γιατρός την τιμολογιακή πολιτική του , γίνεται χαμός!.
Κάθε φορά που πάω βλέπω , νεαρές καλωνές για πόδια , χέρια (όπως η φίλη παραπάνω) άλλες για μπικίνι , μασχάλες,
άντρες "σφύχτες" που κάνουνε body building και κάνουνε full body.
Πελάτες που δέν θα μπορούσαν να υποστηρίξουν τις επισκέψεις αυτές άν χρεώνονταν ανά περιοχή...

Γενικότερα ο γιατρός κατάλαβε ότι το κέρδος έρχεται απο την κατανάλωση και βγήκαν όλοι κερδισμένοι
 

aeratos28

Just aeratos
Δυστυχώς εδώ που είμαι εγώ δεν..βαρανε στο κεφάλι..κρίμα γιατί όντως θα ήταν πολύ εύκολο για όλους αν χρέωναν όπως λες.
 

geeorgee

Active Member
Μηπως εχει να προτεινει καποιος κανεναν αξιοπιστο γιατρο Αθηνα με καλες τιμες?λιγο που το ειχα ψαξει πριν χρονια ειχα απελπιστει με τις τιμες που εβρισκα οπως ειπε και ο srtipar.Μια περιοδο ειχα κανει κιολας 6-7 συνεδριες στην κοιλια ,οι τριχες αραιωσαν αρκετα τοτε αλλα μετα απο χρονια πλεον ειναι παλι στα ιδια σα να μην εκανα τιποτα.Δε ξερω ομως τι ειδους laser ηταν.
εν τω μεταξυ κοντευω να κλεισω δεκαετια που κανω κερι σε καποια σημεια και η διαφορα στην τριχοφυια ειναι ελαχιστη..αυτο για μερικους που λενε οτι με κερι σιγα σιγα αραιωνουν οι τριχες και στο τελος εξαφανιζονται δεν ισχυει
 
Τελευταία επεξεργασία:

konakihotel

Member
έχω κάνει και γω lser alexandriti σε πλάτη... 7 συνεδρίες και 7 επαναληπτικά με κόστος 580 ευρώ... μπορώ να πω ότι το 90 % έχουν εξαφανιστεί... επίσης έχω αγοράσει και αυτό http://www.triabeauty.com/products/hair-removal-laser-4x για να κάνω μόνος μου σε διάφορα σημεία του σώματος...
 

aeratos28

Just aeratos
Κάνει τπτ αυτό που αγόρασες? Πως το βλέπεις?
έχω κάνει και γω lser alexandriti σε πλάτη... 7 συνεδρίες και 7 επαναληπτικά με κόστος 580 ευρώ... μπορώ να πω ότι το 90 % έχουν εξαφανιστεί... επίσης έχω αγοράσει και αυτό http://www.triabeauty.com/products/hair-removal-laser-4x για να κάνω μόνος μου σε διάφορα σημεία του σώματος...
 

Tsek

Well-Known Member
Όσα λέει η SanfantaLemon είναι απόλυτα ορθά!.

Λείζερ Αλεξανδρίτη και μόνο γι αυτήν την δουλειά.

Και μίας και κάνω και εγώ Leiser στο πρόσωπο για τις ανεπιθύμητες παρενέργεις-τριχοφυία της minoxidil ,
αλλά και αρκετά χρόνια στην πλάτη,
να πώ ότι παλιότερα χρέωναν με το σημείο αποτρίχωσης ενώ σήμερα και δεδομένου της κρίσης με τον χρόνο!

Εγώ για παράδειγμα πληρώνω 30e/45min
και δεδομένου ότι τα ότι τα περισότερα Leiser Αλεξανδρίτη έχουν την δυνατότητα να αλλάξουν "group" και να καλύψουν μεγάλες επιφάνειες το κάνει απολύτως προσιτό κόστος.

30 euro /45 λεπτά για "Full face"(κοψίματα λαιμού και μουσιού , μεσόφρυο , κούτελο , ζυγωματικά , μύτη και αυτιά) και ώμους και πλάτη, δύο-τρείς φορές το χρόνο , δεν το λές σοβαρή δαπάνη και προσωπικά θεωρώ αξίζει και το τελευταίο euro.

Αυτό βέβαια έχει να κάνει και με τις σχέσεις που έχει αναπτύξει ο καθένας με την κλινική και την ικανότητα διαπραγμάτευσης.
Στο laser επιτρέπεται να πάρουμε εκπτωση χωρίς να είμαστε πληρωμένα τσιράκια?? :p:p
 

konakihotel

Member
Κάνει τπτ αυτό που αγόρασες? Πως το βλέπεις?

ναι καλό είναι απλά έχει μικρή κεφαλή και αν θες να κάνεις μεγάλη επιφάνεια θες πολύ ώρα (θέλει φόρτιση κάθε 30 λεπτά και κρατάει 2 ώρες)...για παράδειγμα στήθος κοιλιά θέλει 1 ώρα, σταματάς 2 ώρες για φόρτιση και συνεχίζεις... επίσης πονάει περισσότερο γιατί δεν ψεκάζει παγωμένο νερό όπως τα επαγγελματικα ...βέβαια μπορείς να χαμηλώσεις ένταση αλλά μόνο στο 5 βλέπεις αποτελέσματα!!!
 

Paoktzis1999

New Member
Καλησπέρα! Σήμερα έγιναν μέλος στο φόρουμ...
Λοιπόν εγώ κάνω Laser αποτρίχωση σε όλο μου του σώμα, Full Body όπως λέγεται επίσημα. Συγκεκριμένα κάνω στήθος, κοιλιά, πλάτη, μέση, ώμοι, χέρια, μασχάλες, πόδια, γλουτούς. Έχω κάνει μερικές συνεδρίες και ήθελα να σε ρωτήσω αν μετά τις 7 συνεδρίες περίπου υπάρχει μόνιμη μείωση της τριχοφυΐας κατά 80%-85% (φυσικά εξαρτάται από τη πυκνότητα της τριχοφυΐας του καθενός);
Γνωρίζει κάποιος;
 
Μπλουζα