Μια υπόθεση αντιδικίας μεταξύ γιατρού - ασθενή

FreeThinker

Well-Known Member
Μπορείτε να δείτε το story στις κριτικές της σελίδας της κλινικής του στο fb. Ο γιατρός της καρδιάς μας επιβεβαιώνει δημόσια στα σχόλια ότι έκανε μήνυση στον ανικανοποίητο πελάτη του (και στην οικογένεια του) γιατί δέχεται bullying αρνητικών κριτικών και λοιδορείται το καλό του όνομα από μαζικές ψεύτικες κριτικές στο google και το facebook. Η αδελφή του δυσαρεστημένου πελάτη πόσταρε τις ακόλουθες φωτογραφίες και ισχυρίζεται ότι αποτελούν επίτευγμα του *********




ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ












78552233_890274414729496_4377612740336812032_n.jpg
79413423_890274378062833_8226768366656815104_n.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Πω,πω !
Έν´το μεταξυ βρήκα και ποιος ειναι ο τύπος .
Ενα όμορφο καλογυμνασμένο παλικάρι που απ´οτι φαίνεται το προβλημα του ηταν πολυ μικρό σχετικά , και με μια FUE το έλυνε για πολλα χρονια . Φυτρωση και hairline εχει καλή πάντως , το πήρε το παράσημο όμως απο τον master της FUT .
Θα μπορούσε να το έλυνε πιο εύκολα η κλινική, γιατι στη μήνυση δε νομίζω να εχει τύχη με αυτη την ουλή !
 

dimitris50423

Well-Known Member
Όταν λέμε ότι η μέθοδος στριπ είναι ξεπερασμένη και απαρχαιωμένη το εννοούμε. Τον κατέστρεψε η ουλη. Ακόμη και να βάλει μοσχευματα πάνω στην ουλή δεν θα είναι το ίδιο. Αυτό είναι σφάξιμο κανονικό.
Κρίμα το παλικάρι μοιάζει και μικρός σε ηλικία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πάντως χρήσιμο θα ήταν αν κάποιος τον ξέρει ή μπορεί να τον βρει να μας γράψει 2-3 πράγματα για την μμ του. Τώρα ως προς την FUT να μην φτάσουμε και στο αντίθετο άκρο να την απορρίψουμε εντελώς. Είναι θέμα καλής πρακτικής. Και στην FUE έχουμε δει δότριες "κεφαλοτύρια"
 

tasos33

Well-Known Member
Πάντως χρήσιμο θα ήταν αν κάποιος τον ξέρει ή μπορεί να τον βρει να μας γράψει 2-3 πράγματα για την μμ του. Τώρα ως προς την FUT να μην φτάσουμε και στο αντίθετο άκρο να την απορρίψουμε εντελώς. Είναι θέμα καλής πρακτικής. Και στην FUE έχουμε δει δότριες "κεφαλοτύρια"
Επίσης από Αναστασάκη έχουμε δει και εξαιρετικές τιμές στο παρελθόν,σχεδόν αόρατες.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Επίσης από Αναστασάκη έχουμε δει και εξαιρετικές τιμές στο παρελθόν,σχεδόν αόρατες.
Τιμές ή τομές? Τομές εννοεις αυτες που ανεβαζει στα βιντεο του στο youtube? Γιατι εδω στο φορουμ δε θυμαμαι να εχω δει ουτε ενα περιστατικο του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Georgie

Well-Known Member
Αποτυχημενα αποτελέσματα ειναι ενα θεμα που όλοι οι γιατροί σε όλες τις ειδικότητες εχουν αντιμετωπίσει .
Το bullying όμως της κλινικής( βλ:απάντηση απειλή ) ειναι απερίγραπτο .
 
  • Like
Reactions: spi

FreeThinker

Well-Known Member
Το συγκεκριμενο αποτυχημενο αποτελεσμα εσεις δηλαδη το δικαιολογειτε? Εμενα μου επεσε το σαγονι οταν το ειδα. Δικαιολογημενα αποτυχημενα αποτελεσματα θεωρω να μη φυτρωσουν τα grafts σε ικανοποιητικο ποσοστο, να γίνει αφυσικη-κακή τοποθετηση ή να γινει μια κακη ουλη που να φαινεται με ΞΥΡΙΣΜΕΝΟ κεφαλι (ή το ''παραθυρο της fue που εχει προειδοποιησει ο cvial). Αυτο που βλεπουμε εδω ειναι ΚΑΡΑΤΟΜΙΣΗ, σφαγη, και το μαλλι του δεν ειναι καν τοσο κοντο. Τον βρηκα και γω στο fb δε μπορω να καταλαβω πολλα
 
Τελευταία επεξεργασία:

FreeThinker

Well-Known Member
Συμφωνα με τον ******* το περιστατικο ειναι αυτο...
80378243_906393406450930_7672174452498497536_o.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Το συγκεκριμενο αποτυχημενο αποτελεσμα εσεις δηλαδη το δικαιολογειτε? Εμενα μου επεσε το σαγονι οταν το ειδα. Δικαιολογημενα αποτυχημενα αποτελεσματα θεωρω να μη φυτρωσουν τα grafts σε ικανοποιητικο ποσοστο, να γίνει αφυσικη-κακή τοποθετηση ή να γινει μια κακη ουλη που να φαινεται με ΞΥΡΙΣΜΕΝΟ κεφαλι (ή το ''παραθυρο της fue που εχει προειδοποιησει ο cvial). Αυτο που βλεπουμε εδω ειναι ΚΑΡΑΤΟΜΙΣΗ, σφαγη, και το μαλλι του δεν ειναι καν τοσο κοντο. Τον βρηκα και γω στο fb δε μπορω να καταλαβω πολλα
Δε νομίζω να το δικαιολογεί κάνεις. Δε προκύπτει κάτι τέτοιο.
 

tasos33

Well-Known Member
Συμφωνα με τον Αν@στ@σ@κη το περιστατικο ειναι αυτο...
Προβολή συνημμένου 24041
Κριμα πάντως γιατί μπροστά μια χαρά τα πήγε.
 

nucky

Active Member
- Το κούρεμα είναι κοντό για Strip, αλλά και πάλι η ουλή είναι μεγάλη
- Δεν ξέρουμε αν ακολουθήθηκαν αυστηρά οι μετεγχειρητικές οδηγίες , το strip θέλει πολύ προσοχή για αρκετούς μήνες για να μην τεντώσει.
- Υπάρχει πάντα η περίπτωση ένας οργανισμός να μην ανταποκρίνεται καλά στην επούλωση πληγών
- Όλα τα παραπάνω δεν σημαίνουν απαραίτητα οτι δεν έγινε λάθος από τον γιατρό. Μόνο αν έχουμε πολλά παραδείγματα καλών ουλών από τον ίδιο μπορούμε να έχουμε σχετικά ασφαλές συμπέρασμα

Το strip , με όλες του τις αδυναμίες , είναι μάλλον μονόδρομος (συνδυαστικά με FUE ) για μεγάλα NW.
 

makis25

Well-Known Member
καλα τωρα για 1800 grafts δεν υπηρχε λογος για στριπ το 2020 ή 2019 . Δεν ειναι τοσο χαλια η ουλη παντως . Εμενα τυπικη μου φαινεται εχω δει πολυ χειροτερες . Απο το πρωτο παραπονο που χε ο πελατης επρεπε ο γιατρος να χαλαρωσει λιγο να τον καθυσηχασει και να του διορθωσει το προβλημα . Fue στην ουλη κατα προτιμηση και τελος . Δωρεαν φυσικα . Ε οχι να απειλουμε με μηνυσεις . Δε το αφηνεις να φτασει μεχρι εκει .
 

spi

Well-Known Member
καλα τωρα για 1800 grafts δεν υπηρχε λογος για στριπ το 2020 ή 2019 . Δεν ειναι τοσο χαλια η ουλη παντως . Εμενα τυπικη μου φαινεται εχω δει πολυ χειροτερες . Απο το πρωτο παραπονο που χε ο πελατης επρεπε ο γιατρος να χαλαρωσει λιγο να τον καθυσηχασει και να του διορθωσει το προβλημα . Fue στην ουλη κατα προτιμηση και τελος . Δωρεαν φυσικα . Ε οχι να απειλουμε με μηνυσεις . Δε το αφηνεις να φτασει μεχρι εκει .
Όχι και δεν είναι τόσο χάλια η ουλη. Ούτε καν τυπική δεν είναι εν έτει 2019-20. Πριν 10 χρόνια να πω ναι αλλά όχι τώρα. Σφαγείο
 

nucky

Active Member
Πράγματι , για 1800 έπρεπε να κάνει FUE ειδικά αν ο εικονιζόμενος είναι σε μικρή ηλικία. Εκτός κι αν υπήρχε ζήτημα κόστους ή ήταν FUE negative (αν και αμφιβάλλω αν το κοιτάει αυτό κανένας γιατρός πλην ελαχίστων )
 
  • Like
Reactions: spi

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το συγκεκριμενο αποτυχημενο αποτελεσμα εσεις δηλαδη το δικαιολογειτε? Εμενα μου επεσε το σαγονι οταν το ειδα. Δικαιολογημενα αποτυχημενα αποτελεσματα θεωρω να μη φυτρωσουν τα grafts σε ικανοποιητικο ποσοστο, να γίνει αφυσικη-κακή τοποθετηση ή να γινει μια κακη ουλη που να φαινεται με ΞΥΡΙΣΜΕΝΟ κεφαλι (ή το ''παραθυρο της fue που εχει προειδοποιησει ο cvial). Αυτο που βλεπουμε εδω ειναι ΚΑΡΑΤΟΜΙΣΗ, σφαγη, και το μαλλι του δεν ειναι καν τοσο κοντο. Τον βρηκα και γω στο fb δε μπορω να καταλαβω πολλα

Εγώ έχω δει και «νεκρώσεις» από FUE που αφήνουν κενές περιοχές παρόμοιες με αυτές που βλέπουμε εδώ. Δυστυχώς μπορεί να συμβεί για πολλούς λόγους. Για να το κρίνουμε πρέπει να έχουμε όλα τα στοιχεία. Πάντως για να είμαστε αντικειμενικοί έχω δει ουλές από αρκετά περιστατικά του Αναστασάκη και είναι μια χαρά. Δεν νομίζω ότι αυτό που βλέπουμε είναι το σύνηθες. Για μένα το μεγαλύτερο φάουλ της κλινικής είναι ότι μπήκε σε αυτή την αντιδικία με τον ασθενή. Έπρεπε να έχει βρει μια λύση κάτι που δεν είναι και πολύ δύσκολο.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Εγώ έχω δει και «νεκρώσεις» από FUE που αφήνουν κενές περιοχές παρόμοιες με αυτές που βλέπουμε εδώ. Δυστυχώς μπορεί να συμβεί για πολλούς λόγους. Για να το κρίνουμε πρέπει να έχουμε όλα τα στοιχεία. Πάντως για να είμαστε αντικειμενικοί έχω δει ουλές από αρκετά περιστατικά του Αναστασάκη και είναι μια χαρά. Δεν νομίζω ότι αυτό που βλέπουμε είναι το σύνηθες. Για μένα το μεγαλύτερο φάουλ της κλινικής είναι ότι μπήκε σε αυτή την αντιδικία με τον ασθενή. Έπρεπε να έχει βρει μια λύση κάτι που δεν είναι και πολύ δύσκολο.
Απο τις παρουσιασεις του στο youtube εχεις δει? Γενικα τι γνωμη εχουμε για αυτον? Ειναι της κλιμακας ahc, dhi, λιγο πιο πανω ή πιο κατω? Στο φορουμ δεν εχω δει παρουσιαση απο κανεναν που να χει κανει σ αυτον. Ασχετος δεν φαινεται να ειναι απο θεμα γνωσεων, αλλα γενικα εχει ενα στυλ πιο πολυ πωλητη παρα γιατρου
 
Τελευταία επεξεργασία:

nucky

Active Member
Το στυλ παρουσίασης του Αναστασάκη είναι πολύ Αμερικάνικο για τις συνήθειές μας. Έχουμε συνηθίσει εδώ τους γιατρούς να είναι από σοβαροφανείς έως βλοσυροί. Γενικώς , στα βιντεάκια του σωστά τα λέει (Τώρα αν τα κάνει και σωστά δεν ξέρω ), ειδικά ως προς το ότι και η FUE και η FUT έχουν το ρόλο τους. Πάρα πολλοί (μεγαλο)γιατροί έχουν εξορίσει την FUT αποκλείοντας αυτομάτως περιπτώσεις με μεγάλο NW. Όσο για το λέιζερ που λέγαμε και σε άλλο νήμα , είδα οτι υποστηρίζει οτι έχει και αυτό εγκριθεί (μαζί με μινοξ και φίνα) από το FDA. Δεν ξέρω αν αληθεύει.
 
Μπλουζα