Αναστασάκης κωνσταντίνος

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Καλησπέρα σε όλους, είμαι 34 ετών και έχω κάνει δύο μ.μ σε δύο διαφορετικούς γιατρούς(έχω κάνει ραντεβού και με τρίτο γιατρό) στην Αθήνα όπου και διαμένω ,την πρώτη αρχές του 2015 και την δεύτερη πριν 10 ημέρες περίπου, και τις 2 φορές επέλεξα μέθοδο strip. Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum και απλά θέλω να μοιραστώ μαζί σας την τελευταία μου εμπειρία από την μμ μου με τον γιατρό κ. Αναστασάκη Κων. στην Anastasakis Hair Clinic στο Μαρούσι. Όπως καταλαβαίνεται δεν μπορώ ακόμη να πώ για το αποτέλεσμα γιατί είναι πολύ νωρίς, θα επανέλθω όμως εν καιρώ. Αυτό όμως που σίγουρα μου έκανε πολυ θετική εντύπωση και λόγω τραυματικής εμπειρίας που είχα στην πρώτη μου μμ και θέλω να το επισημάνω είναι ότι δεν πρήστηκα καθόλου, στην πρώτη μμ είχα παραμορφωθεί στην κυριολεξία.'Ολο το team ήτανε ευχάριστο και σου μετέφερε σιγουριά ,ο γιατρός είναι ανθρώπινος,σύγχρονος σε πολύ καλή ηλικία. Επανασχεδιάσαμε το HairLine και το κατεβάσαμε,κάναμε πύκνωση από την μέση του κεφαλιού και μπροστά και βάλαμε και στην κορυφή.Εγώ αυτό που είδα έχοντας και την εμπειρία της προηγούμενης μμ είναι ότι ο Αναστασάκης και η ομάδα του παρακολουθούν από κοντά τις εξελίξεις στην παγκόσμια αισθητική χειρουργική χωρίς φρου φρου και αρώματα μένοντας στην ουσία ,ενώ άλλοι γιατροί λειτουργούν ακόμη με τεχνικές -εργαλεία και αποτελέσματα που σε παραπέμπουν σε δεκαετίες του 80's και 90's .Όποιος θέλει να με ρωτήσει οτιδήποτε με χαρά μου να του απαντήσω.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
γεια σου δημητρη καλά αποτελέσματα να έχεις και αν θες βάλε φωτό πως ήσουν πριν,τις φωτό της μέρας της τοποθέτησης των grafts,πόσα grafts εβαλες κτλ.επίσης δεν κατάλαβα τι θες να πεις με αυτό που εγραψες για τους άλλους γιατρούς ότι χρησιμοποιουν τεχνικές και εργαλεία που σε παραπέμπουν στις δεκαετίες 80-90..να το έλεγε κάποιος που έκανε ας πούμε με ρομπότ(atlas) να πω οκ.αλλά το λες εσύ που σου έκανε strip ??η πιο ξεπερασμένη μεθοδος πλέον που πολλές κλινικές και του εξωτερικού σταμάτησαν να την εφαρμόζουν..νομίζω κάπου έχεις μπερδευτεί..αρκετά κιόλας.

Τελευταία επεξεργασία:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Λοιπόν, πάμε πάλι αυτά περί εξωτερικού κάνω ότι δε τα ακούω μένουμε στην Ελλάδα και κακά τα ψέματα εδώ θα πάμε και οδοντίατρο και πλαστικό χειρούργο κτλ...Strip κύριοι ναι ! και μόνο !όταν γίνεται σωστά όμως. τι είναι μόδα και τί μας αρέσει να ακούμε είναι άλλο θέμα. είναι ωραίο να λες στον άλλο ότι θα σε φτιάξω χωρίς να σε κόψω και ειδικά σε ανθρώπους που φοβούνται. Εγώ δεν πόνεσα μετά το πρώτο strip? δεν ήταν πιο εύκολο να πάω σε FUE τώρα ;Δεν θέλω να μπούμε σε καμία διαδικασία να αποδείξουμε εμείς ποια μέθοδος είναι καλύτερη. και οι δύο υπάρχουν για τις ανάλογες περιπτώσεις , δεν είναι μία για όλα .Μην ακούω πράγματα του στιλ δεν καταστρέφουμε την δότρια περιοχή με το FUEκαι σε βάθος χρόνου μπορούμε να βάλουμε τελικά περισσότερα μοσχεύματα ..κτλ, Ναι αν θέλεις να ξοδέψεις μια περιουσία κάνε 4,5,6 Fue δικαίωμα σου περίμενε και 5-6 χρόνια για το τελικό αποτέλεσμα σίγουρα θα είναι πολύ καλό και όλοι ευχαριστημένοι.

Σε ευχαριστώ πάντως για τις ευχές σου, δεν ξέρω αν έχεις κάνει ποτέ μμ αλλά αν κάνεις κάποια στιγμή σου εύχομαι τα καλύτερα. Θα ανεβάσω φωτογραφίες με το πώς ήμουν πρίν την πρώτη μμ πως ήμουν μετά και φυσικά αυτό που ζήτησε ο φίλος aeratos 28 την ημέρα της τοποθέτησης.

Συνημμένα

naruto

Well-Known Member
Καλησπερα.
Καταρχην διαφωνω με την αποψη σου περι μεταμοσχευσης μονο στην Ελλαδα.Οι καλες κλινικες του εξωτερικου δινουν κατα κανονα καλυτερα αποτελεσματα απο οτι στην Ελλαδα.Οτι πληρωνεις παιρνεις.Αν εισαι ικανοποιημενος να γλυτωσεις καποια χιλλιαρικα αλλα να εχεις μεγαλυτερο ρισκο για αποτυχια τοτε καλα εκανες.
Διαφωνω παλι με την επιλογη σου για strip.Εισαι μικρο σχετικα Norwood κ το strip πιστευω ειναι υπερβολη.Γλυτωνεις παλι καποια χιλλιαρικα σε σχεση με την fue αλλα εχει αλλα αρνητικα.Αν τα ξερεις κ εισαι οκ με αυτα τοτε κ παλι καλα εκανες.
Πληροφοριακα να σε ενημερωσω οτι η fue εχει εξελιχθει παρα πολυ,κ μπορει να δωσει παρα πολλα grafts με την μια.Δεν χρειαζετε να περιμενεις 4-5 χροννια για να παρεις αποτελεσμα.
Τι ηλικια εισαι αληθεια?Απο θεραπειες?
Καλη φυτρωση και να σου πανε ολα οπως θες

dimitris50423

Well-Known Member
Αυτο που εγραψες το strip κυριοι ναι! Και μονο! Πολυ απολυτο φιλε μου. Φυσικα και ειναι ξεπερασμενη η μεθοδος στριπ. Κατσε διαβασε περιστατικα στο φορουμ με τη fue ποσοι εχουν κανει και Ελλαδα και εξωτερικο να δεις τι αποτελεσματα ειχαν και τι ποσοστα βιωσιμοτητας εχουν τα μοσχευματα. Επισης για αυτο που ειπες οτι πρεπει να χαλασεις μια περιουσια δεν ισχυει. Την πρωτη σου μετανοσχευση σε ποιον γιατρο την ειχες κανει; και αυτη που εκανες ποσο κοστισε; με την αραιωση που ειχες πριν την πρωτη σου μμ επρεπε σε μια συνεδρια να την ειχες διορθωσει. Αρα ισως και να μη σου βγηκε τοσο φθηνα οσο νομιζεις.

aeratos28

Just aeratos
το κείμενο σου είναι όλο λάθος.δεν ξέρω αν μόνος σου έχεις αυτή την άποψη η σου την πέρασε κάποιος γιατρός για το strip ,τη fue και τις τιμές.πάντως δεν είναι έτσι..εγώ υποστηριζω το να κάνει κάποιος εδώ μεταμόσχευση,αλλά με τέτοια μανία,όχι.υπάρχουν μεγάλοι γιατροί έξω,έχουν πάει και από το φόρουμ σε αυτούς τους γιατρούς ,αν ψαξεις στις μεταμοσχεύσεις τα θέματα θα τα δεις..συνήθως μία με δύο επεμβάσεις χρειάετηκε να κάνουν όλοι..και παιδιά με μεγάλη αραίωση..μην νομίζεις λοιπόν ότι έκανες το καλύτερο δυνατό..
Λοιπόν, πάμε πάλι αυτά περί εξωτερικού κάνω ότι δε τα ακούω μένουμε στην Ελλάδα και κακά τα ψέματα εδώ θα πάμε και οδοντίατρο και πλαστικό χειρούργο κτλ...Strip κύριοι ναι ! και μόνο !όταν γίνεται σωστά όμως. τι είναι μόδα και τί μας αρέσει να ακούμε είναι άλλο θέμα. είναι ωραίο να λες στον άλλο ότι θα σε φτιάξω χωρίς να σε κόψω και ειδικά σε ανθρώπους που φοβούνται. Εγώ δεν πόνεσα μετά το πρώτο strip? δεν ήταν πιο εύκολο να πάω σε FUE τώρα ;Δεν θέλω να μπούμε σε καμία διαδικασία να αποδείξουμε εμείς ποια μέθοδος είναι καλύτερη. και οι δύο υπάρχουν για τις ανάλογες περιπτώσεις , δεν είναι μία για όλα .Μην ακούω πράγματα του στιλ δεν καταστρέφουμε την δότρια περιοχή με το FUEκαι σε βάθος χρόνου μπορούμε να βάλουμε τελικά περισσότερα μοσχεύματα ..κτλ, Ναι αν θέλεις να ξοδέψεις μια περιουσία κάνε 4,5,6 Fue δικαίωμα σου περίμενε και 5-6 χρόνια για το τελικό αποτέλεσμα σίγουρα θα είναι πολύ καλό και όλοι ευχαριστημένοι.

Σε ευχαριστώ πάντως για τις ευχές σου, δεν ξέρω αν έχεις κάνει ποτέ μμ αλλά αν κάνεις κάποια στιγμή σου εύχομαι τα καλύτερα. Θα ανεβάσω φωτογραφίες με το πώς ήμουν πρίν την πρώτη μμ πως ήμουν μετά και φυσικά αυτό που ζήτησε ο φίλος aeratos 28 την ημέρα της τοποθέτησης.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Κύριοι να ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα γιατί η κουβέντα πηγαίνει προς άλλη κατεύθυνση, εγώ δεν κατέθεσα την εμπειρία μου για να κατευθύνω τους υποψήφιους μμ για το πια μέθοδο θα ακολουθήσουν. Ο καθένας θα κάνει ότι θέλει επειδή πολύ απλά πρόκειται για το δικό του κεφάλι ,πάει αυτό.

Εγω είμαι ξεπερασμένος , χαζός και παλαιομοδίτης και προτίμησα strip ,δική μου άποψη προσωπική φυσικά και νομίζω δικαίωμα μου να υποστηρίζω για τον εαυτό μ ου ότι θέλω.

Εγώ θέλω μόνο να καταθέσω την εμπειρία μου κ το πόσο θετικά έκπληκτος έμεινα από της συνθήκες της μμ με τον κ. Αναστασάκη σε σχέση με την πρώτη μου μμ.

Επίσης να κάνω και εγώ μία ερώτηση αν εσείς όλοι που με ρωτάτε διάφορα έχετε κάνει κάποια μμ?

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic.
Και εγω την δευτερη θα θελα παλι με strip να την κανω εκει που εκανα την πρωτη.ειμαι old school...

dimitris50423

Well-Known Member
Αδερφε εγω εχω κανει μμ πριν 15 μηνες. Δεν μας απαντησες που εκανες την 1η μεταμοσχευση σου. Και ποσο σου κοστισε η τελευταια; το οτι εκανες με στριπ ειναι προσωπικη επιλογη σου. Επισης προσεχε τι γραφεις για να μην παρεξηγηθεις. Το σχολιο σου για το γιατρο στο πρωτο μηνυμα οτι ειναι ανθρωπινος συγχρονος και σε πολυ καλη ηλικια θα ταιριαζε αν θελαμε να τον παντρεψουμε. Δωσε μας αν θες πληροφοριες για τη μμ σου ποσα τριχοθυλακια μπηκαν πχ

aeratos28

Just aeratos
ποιος είναι ο λόγος που μπήκες τελικά στο φόρουμ.?να ενημερώσεις για το ποσο θετικα εκπληκτος εμεινες απο τον αναστασακη η να ενημερωθεις για το τι έχουμε κάνει η θα κάνουμε εμείς?το αν είσαι παλιομοδιτης δεν μας ενδιαφέρε καν..και δεν σε είπε κανένας έτσι.απλά είπες ότι οι άλλοι γιατροί δουλεύουν μεθόδους και τεχνικές των δεκαετιών 80-90ς και σου απαντησα πως δεν μπορείς να το λες αυτό εσύ από τη στιγμή που ο δικός σου γιατρός σου έκανε strip.η πιο παλιομοδιτικη μεθοδος..αν θες να καταλάβεις τι ειπες καλώς.αν όχι δικό σου θέμα..και γενικά χαλάρωσε λίγο με το που γραφτηκες,αμέσως παντογνώστης και ιστορία το παίζεις.εσύ μπηκες εδώ να μας παρουσιάσεις κάτι..δεν σε κάλεσε ούτε υποχρέωσε κανένας..και αν σε νοιάζει τόσο πολύ αν έχει κάνει κάποιος μεταμόσχευση η όχι,ψάξε στο φόρουμ να βρεις.στο πιάτο τα θες όλα.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Εγώ δεν πρόκειται να φωτογραφίσω τον γιατρό που έκανα την πρώτη μου μμ ούτε να πω δημόσια το όνομα του.

Φυσικά και μπήκα να πω την θετική μου εμπειρία με τον κ Αναστασάκη και δεν θα ανατρέξω να δω ποιος από εσάς έκανε μμ γιατί πολύ απλά δεν με νοιάζει ρητορική ήταν η ερώτηση μου νωρίτερα τώρα για το αν είπα ότι όλοι τους δουλεύουν με προδιαγραφές περασμένων δεκαετιών εσύ το κατάλαβες έτσι εγώ μίλησα μόνο για γιατρούς που έχω δοκιμάσει και για κανέναν άλλο. Σας ευχαριστώ πολύ που ασχοληθήκατε μαζί μου , με έναν άσχετο και μου δώσατε λίγη από την τεραστία γνώση σας νιώθω ειλικρινά υπόχρεος για μια ζωή γι αυτό και αν χρειαστεί να ξανά κάνω μμ θα είναι σίγουρα με FUE στον κ. Αναστασάκη.

Καλή συνέχεια και καλό βράδυ.

aeratos28

Just aeratos
εμεις ευχαριστουμε.!ευτυχώς που ήρθες και μας ενημερωσες εσύ για τον υπερσυγχρονο, ανθρώπινο,με τις τελευταίες μεθοδους-εργαλεια να μας ανοιξεις τα μάτια γιατί δεν ξέραμε τίποτα από αυτά εμείς..strip και αγιος ο θεος.!δωστου να καταλαβει..ρε δεν πα να κάνεις και χαρακίρι στο κεφάλι σου στην επόμενη μεταμόσχευση?τουλάχιστον να το έκανε κανένας hasson να πω οκ.άσε μας ρε μεγάλε απογευματιατικα.

dimitris50423

Well-Known Member
Μαλλον το εκαψες αδερφε. Δεν θες να πεις δημοσια το ονομα του γιατρου στην πρωτη μεταμοσχευση αλλα στη δευτερη ανοιξες θεμα με το ονομα του Αναστασακη. Επισης χωρις να δεις αν θα φυτρωσει τιποτα απο τη 2η που εκανες τωρα για τριτη εισαι σιγουρος οτι θα εκανες στον ιδιο με fue. Καλη φυτρωση απο μενα. Ενημερωτικα οταν ανοιγει θεμα καποιος για μμ δινει πληροφοριες για να βγει καποιο συμπερασμα. Καλη συνεχεια.

geok

Member
Καλώς ήρθες Δημήτρη.
Καταρχήν επειδή είσαι νέος στο forum δεν χρειάζεται να είσαι τόσο απόλυτος.
Χαλάρωσε & για εμενα γράψε αναλυτικά τι έκανες, ποιες ζώνες δουλέψατε, πόσα grafts μπήκαν, τιμές κ.α.
Δεν θα στην πέσει κανένας.
Μακάρι ο ανάστασακη να είναι μια νέα επιλογή για την Ελλάδα.
Να πεις το όνομα της κλινικής όμως που έκανες & την 1η μεταμόσχευση.
Έτσι απλά θα βοηθήσεις στο forum & εάν διαβάσεις & εσύ θα μαθεις πολλά από μέλη που έχουν μεγάλη εμπειρία
Καλή επιτυχία

nikolakis

Well-Known Member
Ευχαριστούμε κ Αναστασάκη για την διαφήμιση αλλα δεν θα πάρουμε. Αν κρίνουμε κιόλας απο την δικη μμ που φαινεται απο τις φωτογραφίες του σαιτ της κλινικής σας καλύτερα ΜΑΚΡΥΑΑΑΑ!!!

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Καληςπέρα Μερικές φωτογραφίες και η τομή 15 ημέρες μετα την μμ.

Συνημμένα

tol

Well-Known Member
Φίλε Δημήτρη, αν και οι φωτογραφίες που ανεβάζεις ειναι πραγματικά πολύ ευκρινείς και λεπτομερείς, τα κενά και οι ασάφειες σχετικά με τις προηγούμενες και την πρόσφατη μεταμόσχευση σου είναι πολλά. Αν θέλεις δώσε περισσότερα στοιχεία για αυτές (κλινικές, αριθμό grafts, τιμές). Καλή συνέχεια να έχεις και το αποτέλεσμα να είναι ανάλογο των προσδοκιών σου!

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Καλησπέρα,την πρώτη μμ την έκανα σε γιατρό στο Κολωνάκι ο οποίος έχει εργαλεία που κάνουν μεγάλες τρύπες και κάνει αυτό το χαρακτηριστικό HairLine σχεδόν σε όλα του τα περιστατικά,θέλω να σεβαστείτε την επιθυμία μου να μην πω όνομα του Γιατρού,τιμή 3000€ και αριθμό μοσχευμάτον άγνωστος καθός όπως λέει ο ίδιος όποιος δηλώνει πόσα μοαχεύματα τοποθετεί είναι ψεύτης και ότι το μόνο που εγγυάται ο ίδιος είναι ότι βάζει όσα περοσσότερα μοσχεύματα του επιτρέπεται να βάλει.Το συγκλονιστικό της υπόθεσης ο χρόνος της μεταμόσχευσης ήταν περίπου 1 ώρα και 45 λεπτά!!!!!!Το αποτέλεσμα;χωρίς Τοppik φτωχό με Τοppiκ ικανοποιητικό.Σίγουρα όμως είχα διαφορά αισθητή με το πως ημουν πριν την μμ.Εμένα με ενιχλούσε αφάνταστα το μυτερό HairLine το οπιο αλκιπς το είχαμε σχεδιασει κ αλλιπς το έκανε πριν μπούμε στο χειρουργείο.Πάντως γιατροί που με είδανε όταν έψαχνα να δω που θα διορθωσω αυτα που με ενοχλουσανε μιυψειπανε ότι ημουν τυχερος κ οτι απο τον συγκεκριμενο εχουν δει πολυ χειροτερα περιστατικα.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα