Αγορά minoxidil foam υπό τα νέα δεδομένα

Καλησπέρα παιδιά, ελπίζω να είστε όλοι καλά εν μέσω της πανδημίας.
Πήρα την απόφαση να ξεκινήσω τη μινοξιδίλη μπας και κρατήσω τα μαλλιά που έχω μέχρι να τελειωσω τις (έστω προπτυχιακές) σπουδές μου. Όταν πρωτοψάχτηκα για το θέμα πριν αλάξει το έτος, είχα σκοπό να αγοράσω απο το αγγλικό Amazon, αλλά τώρα που πήρα την απόφαση(αφού με την καραντίνα δε θα με νοιάζει το shedding) με πρόλαβε το καρτούν ο Μπόρις Τζόνσον και βγήκε και τυπικά από την Ευρωπαϊκή Ένωση. Επομένως υπό αυτά τα δεδομένα από που αγοράζουμε minoxidil foam; Μήπως συμφέρει πλέον το φαρμακείο και όχι το ίντερνετ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kavajas

Member
Τα δέματα από Αγγλία μέχρι και 31/12/2020 περνούν ελευθέρως. Η Αγγλία με την Ευρώπη βρίσκεται σε μεταβατική περίοδο δεν έχει αποχωρήσει ακόμη απτήν ΕΕ.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ρε παιδιά επειδή σας βλέπω εδώ και καιρό και παλεύεται με τις παραγγελίες και τα τελωνεία τι συμβαίνει θα σας πω με δύο γραμμές και απλά την διαδικασία. Όταν φτάνουν τα δέκατα στο Ελ. Βενιζέλος οι τελωνειακοί έχουν ένα μηχάνημα που διαβάζει τα μπαρκοουντ και κατατάσσει τα δεματα έλεγχος για δασμούς η περνάει φρι... Το αποτελε είναι να μπορείς να αγοράσεις κάτι με 25€ και να πληρώσεις 15€ φόρο για να το πάρεις αλλά και να πάρεις δέμα αξία και 300€ χωρίς επιπλέον επιβάρυνση. Από τι εξαρτάται αυτό και γιατί συμβαίνει αυτό ; Έχω αναφέρει κ σε άλλη ανάρτηση όλο το παιχνίδι είναι αν αυτό που περνεις μπορεί η εταιρεία να έχει αποθήκες εντός ΕΕ η αν έρχεται από Κίνα παίζει ρόλο οι ενδιάμεσοι σταθμοί κ οι συμφωνίες. The end.
Υ.γ.: @Kavajas σωστό αυτό που λες με Αγγλία και θα αργήσει πολύ να αλλάξει κάτι αν αλλάξει ποτέ κάτι....της στοιχίζει πολλά δις και καμιά κυβέρνηση δεν θα έχει τα @@@#@ να το κάνει και θα το πασάρουν αυτό το βαρίδι για πολλά χρόνια είναι η άποψη μου...
 
Μπλουζα