ΑΠΟΡΙΑ regaine-tricomin

aguabas

New Member
καλησπερα σας! Ειμαι καινουριος σε αυτο το forum. Ειμαι 22 χρονων πλεον και εχω τριχοπτωση απο τα 18 μου. Στην αρχη δεν με πειραζε γιατι ηταν μικρη αλλα με τον καιρο αραιωνα. Δεν εχω την κλασσικη τριχωπτωση στα πλαγια. Χανω ομοιομορφα απο το πάνω μερος του κεφαλιου με αποτελεσμα να εχει πλεον αραιωσει σε ολο το απο πανω. Εχω δοκιμασει ψευτοπροιοντα τηλεορασης χωρις αποτελεσμα, και στις αρχες και το rogaine που ομως το σταματησα λογω φαγουρας. Πλεον θέλω να το αρχισω παλι αφου διαβασα θεματα στο forum και ειδα και τις οδηγιες, απλα θέλω να το παρω με το tricomin για καλυτερα αποτελεσματα. Τα χάπια τα φοβαμαι για τισ παρενεργειες. :p Μηπως θα μπορουσατε να με ενημερωσετε σχετικα με την δοσολογια? Ξερω οτι πρεπει να τα περνω 2 φορες τη μερα αλλα, ποιο να παρω πριν και ποιο μετα, και ποση διαφορα ωρας να εχει το ενα με το αλλο, ειμαι λιγο ασχετος στο θεμα αλλα θελω να δωσω μια τελευταια μαχη, σας ευχαριστω πολυ :) :) :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
:welc: καλωσόρισες φίλε και καλή συνέχεια.

Αν κατάλαβα καλά θες να χρησιμοποιήσεις μαζι το tricomin και το regaine σωστα?
Γνώμη μου είναι πως σε θέμα regrowth και μόνο αν χρησιμοποιείς μινοξιδίλη το tricomin είναι περιττό.
Μπορεί όμως στην περίπτωση σου να σου φανεί χρήσιμο λόγο τις φαγούρας που αναφέρεις.
Μπορείς και τα 2 να τα βάζεις διαφορετικές ώρες το ένα με το άλλο, αλλά επίσης μπορείς να τα βάζεις και το ένα μετά το άλλο με διαφορά λίγης ώρας. Οι περισσότεροι που κάνουν το δεύτερο βάζουν πρώτα tricomin και μετά από κανα μισάωρο βάζουν μινοξιδίλη...
 

Faderberg

Member
Το tricomin και το regaine ειναι και τα δύο growth stimulant. Όμως όπως αναφέρεται και στην ενότητα 'αποτελεσματικές θεραπίες' εχουν διαφορετικη φιλοσοφία. Το tricomin μειώνει το χρόνο που η ρίζα βρίσκεται σε φάση ηρεμίας, ώστε να είναι σε φάση ανάπτυξης, ενώ η μινοξιδίλη είναι αυτή που βάζει την τρίχα στην φάση ανάπτυξης. Μήπως τελικά είναι απαραίτητα και τα δύο ταυτόχρονα στη θεραπεία;
 
Μπλουζα