Ότι θέλατε να μάθετε για τη Φιναστερίδη και δεν ξέρατε που να ρωτησετε

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Έφτιαξα ένα βιντεακι 18min (μιας και θέλετε και γνωσεις ΚΑΙ παρασκηνιο!) για το θρυλικό Finasteride.
Δείτε το και θα παρακαλέσω να ΜΗΝ αναλωθούμε σε προσωπικές ιστοριες και "ξέρω καποιον που ξέρει κάποιον που έπαθε αυτο".
Πάντα υπάρχουν και θα υπάρχουν αυτα!
Σας παρουσιάζω επώνυμα και ΔΗΜΟΣΙΑ ποια είναι η επιστημονική ομοφωνία για τo Finasteride.
Φυσικά υπάρχουν εξαιρέσεις.
Ευτυχώς πολύ σπάνιες!

ΕΛΠΙΖΩ να μπορέσω να απαντησω ερωτησεις συντομα!

ENJOY!:cool:

https://youtu.be/-y9uAyHUKYo
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bill1991

Active Member
@Κωνσταντίνος Αναστασάκης Γιατρέ ευχαριστούμε για την ενημέρωση που μας παρέχετε! Η ερώτηση μου είναι αν κάποιος σκοπεύει να κάνει παιδί πρέπει ή καλό θα είναι να διακοπεί η χορήγηση για κάποιο χρονικό διάστημα; διακοπεί της θεραπείας στα 2 χρόνια σερί χρήσης για 90 μέρες είναι ασφαλής για τα μαλλιά;
 
Έφτιαξα ένα βιντεακι 18min (μιας και θέλετε και γνωσεις ΚΑΙ παρασκηνιο!) για το θρυλικό Finasteride.
Δείτε το και θα παρακαλέσω να ΜΗΝ αναλωθούμε σε προσωπικές ιστοριες και "ξέρω καποιον που ξέρει κάποιον που έπαθε αυτο".
Πάντα υπάρχουν και θα υπάρχουν αυτα!
Σας παρουσιάζω επώνυμα και ΔΗΜΟΣΙΑ ποια είναι η επιστημονική ομοφωνία για τo Finasteride.
Φυσικά υπάρχουν εξαιρέσεις.
Ευτυχώς πολύ σπάνιες!

ΕΛΠΙΖΩ να μπορέσω να απαντησω ερωτησεις συντομα!

ENJOY!:cool:

https://youtu.be/-y9uAyHUKYo
Γιατρε ποια η γνωμη σας για το saw palmeto ?
 

tasos33

Well-Known Member
Γιατρέ όσον αφορά την δοσολογία τι προτείνεις ?

Υπάρχουν συνάδελφοί σου πχ ένας Αυστραλός μεγάλος σε ηλικία ο οποίος προτείνει 3*1mg εβδομαδιαίως.
Ο λορετζο προτείνει διάφορες δόσεις καθώς κ αλλοι γιατροί το ίδιο.
Έχεις διαπιστώσει από τους ασθενείς αν διαφορετικές δοσολογιες είναι το ίδιο αποτελεσματικές?
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Γιατρε ποια η γνωμη σας για το saw palmeto ?
 

tasos33

Well-Known Member
Έλεος ρε παιδιά ,ανεβαζει 20λεπτα βίντεο για την φινα και ρωτάτε για το παλμετο?
 

manly_Man

Well-Known Member
για την τοπικη μορφη της φιναστεριδης περιεκτικοτητας 0.1% ή 0.05% ανα ml, σε συγκριση με το χαπι ποια η γνωμη σας γιατρε;
 

tol

Well-Known Member
Έφτιαξα ένα βιντεακι 18min (μιας και θέλετε και γνωσεις ΚΑΙ παρασκηνιο!) για το θρυλικό Finasteride.
Δείτε το και θα παρακαλέσω να ΜΗΝ αναλωθούμε σε προσωπικές ιστοριες και "ξέρω καποιον που ξέρει κάποιον που έπαθε αυτο".
Πάντα υπάρχουν και θα υπάρχουν αυτα!
Σας παρουσιάζω επώνυμα και ΔΗΜΟΣΙΑ ποια είναι η επιστημονική ομοφωνία για τo Finasteride.
Φυσικά υπάρχουν εξαιρέσεις.
Ευτυχώς πολύ σπάνιες!

ΕΛΠΙΖΩ να μπορέσω να απαντησω ερωτησεις συντομα!

ENJOY!:cool:

https://youtu.be/-y9uAyHUKYo
Μα πως;

Οταν εδω και τρια - τεσσερα χρόνια κανουμε κηρυγμα υπερ της φιναστεριδης, βγαινουν οι γνωστοι (που πολλοι απο αυτους δεν ξερουν ουτε τι χρωμα εχει το χαπι) και γραφουν αερολογιες.

Μας κατηγορουν οτι δεν ειμαστε γιατροι...οτι οι ειδικοι γιατροι απαγορευουν τη χρηση φιναστεριδης...οτι τα ποσοστα παρενεργειων ειναι πανω απο 50% και άλλα τετοια ανυποστατα και αναποδεικτα.

Αρχιζουν και γραφουν για γυναικομαστιες, για αλλαγη φυλου, για τασεις αυτοκτονιας και πολλα άλλα "χαριτωμενα".

Εμεις αναφεραμε επιστημονικες μελετες, γραφαμε οτι υπαρχουν εκατομμυρια χρηστες ανα τον κοσμο...και αυτοι εβγαζαν τα δικα τους πορισματα απο τα αποκυηματα της φαντασιας τους.

Προσωπικα εδω και τεσσερα χρονια εχω εντοπισει στο forum (εκτος των περιπου 20 ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΩΝ χρηστων φιναστεριδης που γραφουν για παρενεργειες) τουλαχιστον αλλους τοσους που δεν εχουν ιδεα, που δε ξερουν ουτε τη συσκευασια των χαπιων και ανεβαινουν στα καγκελα δινοντας τον υπερ παντων αγωνα κατα της φιναστεριδης...κατα του "διαβολικου" χαπιου, οπως το χαρακτηριζουν.

Τωρα που βγαινει και ενας ειδικος (ο κ. Αναστασακης) και τα λεει επικαλουμενος επιστημονικα πορισματα, ελπιζω οτι καποιοι θα αναθεωρησουν τις αποψεις τους.

Ελπιζω οτι η προσπαθεια ενημερωσης που καταβαλλουμε (ο υποφαινομενος και καποιοι αλλοι συμφορουμιτες) να αποδωσει. Ελπιζω να καταλαβουν, ειδικα τα νεαρα και απειρα μελη με τα καθε ειδους ψυχολογικα προβληματα εξαιτιας της τριχοπτωσης, οτι ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ...Η ΦΙΝΑΣΤΕΡΙΔΗ.

Οσο πιο γρηγορα ξεκινα καποιος τη χρηση της, τοσο πιο θεαματικα αποτελεσματα θα εχει.

Αντιθετως, οσο κυριαρχει ο φοβος, η υπερβολη, η αυθυποβολη, η ανυποστατη και ατεκμηριωτη φημη, τοσο το προβλημα που εχουν θα επιδεινωνεται και παντα θα τους βασανιζει προκαλωντας ενα σωρο προβληματα στην ψυχικη τους υγεια.

Αυτη ειναι η πραγματικοτητα, φιλοι συμφορουμιτες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
@tol @Κωνσταντίνος Αναστασάκης κανονίστε να αρχίσει να γίνεται χαμός και ο Γιαννακόπουλος να ανεβάσει την τιμή!
Φιλε Bill, σε ποια τιμη αναφερεσαι;

Προσωπικα παντα γραφω για το proscar και οχι για το propecia. Προκειται για την ιδια ακριβως ουσια.

Η τιμη του proscar για 55-70 (αναλογα με το κοψιμο στα 5 ή στα 4) χαπακια ειναι
6 ευρω!!!!

Επομενως, για ποιο οικονομικο οφελος ή βαρος συζηταμε;

Εκτος του οτι ειναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΗ θεραπεια, ειναι και η πιο ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ.

Ουτε θαυματουργες πανακριβες λοσιον, ουτε βοτανα και ματζουνια, ουτε πολυδιαφημιζομενες συσκευες, ουτε κοπος, ουτε ταλαιπωρια...απολυτως τιποτα.

Ενα χαπακι την ημερα, την τριχοπτωση την κανει περα. (εδω που τα λεμε...ωραιο σλογκαν υπερ της φιναστεριδης :p :p :D :D )
 

hairlosscursed

Well-Known Member
γιατρέ να συμπληρώσω πως αυτοί που έχουν δηλώσει παρενέργειες ποτέ δεν έχουν αναφέρει παράλληλη χρήση αντικαταθλιπτικών η οποία κατά κανόνα προκαλεί σεξουαλικές δυσλειτουργίες, προσωπικό στρες το οποίο και αυτό μπορεί να σε διαλύσει και οργανικα.
γιατρέ θα ήθελα την γνώμη σας για ντουταστεριδη.
ευχαριστώ
 

felaini

Active Member
Βιντεαρα! 8 χρονια παιρνω φινα κ τον τελευταιο χρονο εχω προσθεσει δυο φορες την βδομαδα κ αβονταρτ..εχω σχεση με την ιδια κοπελα 12 χρονια..εγω ενα θα πω δωστε χρονο στο χαπι μην αυθυποβαλεσται με την παραμικρη ενοχληση που ισως νιωσετε..δωστε χρονο να την συνηθησει ο οργανισμος κ θα σται οκ...
 
Μπλουζα