Ότι θέλατε να μάθετε για τη Φιναστερίδη και δεν ξέρατε που να ρωτησετε

naruto

Well-Known Member
Καθόλου, είμαι το αντίθετο του diffuse. Δεν έχει πάρει το δικό μου pattern.
καλα θυμαμαι λοιπον .
κανατε λογο για τη δοσολογια της φινας σε diffuse pattern παραπανω.

για το pattern A οπως εσυ,τυγχανει να το εχω και εγω, τι συστηνετε στην κοινοτητα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Andreas10

Active Member
γειά σου φίλε, να σε ρωτήσω 1. πόσο καιρό παίρνεις? 2. έχεις δει ικανοποιητικο αποτέλεσμα? 3. γιατί 1/4 μέρα παρά μέρα κ όχι κάθε μέρα? ευχαριστώ εκ των προτέρων..
3 μήνες παίρνω οπότε δεν έχω δει κάποια σημαντική διαφορά.. Δεν θέλω να υπερφορτωσω τον οργανισμό με παραπάνω ποσότητα οπότε θα δω πως θα με πάνε τα 5mg/week και αν χάνω έδαφος θα αυξήσω.. Για μένα το ζητούμενο είναι η σταθεροποίηση γιατι το μαλλί μου είναι σε τίμιο επιπεδο
 

vag25

Well-Known Member
Cvial κοίταξες και δοτρια λογικά ε? Συνήθως αυτές οι διάχυτες έχουν και τον κίνδυνο να είναι dupa.
 

naruto

Well-Known Member
Ηλικία? Κατάσταση μαλλιών?
33,norwood 2 προς 3. Μiddle και crown ειναι υγιεστατα καθως εχω το pattern Α. Οι κροταφοι την εχουν ακουσει αρκετα,το forelock με το ματι φαινετε υγιες .

δεν ειμαι καινουριος στη φινα,5 χροννια εμπειριας ,αλλα σε οτι να ναι δοσεις.Απο 1 propecia την ημερα,μεχρι 2 την εβδομαδα μεχρι και 1 χρονο διακοπης .Παραμενω εστω κ ετσι λιγο καλυτερα απο το baseline .

Θα κανω μια προσπαθεια για οριστικη επαναφορα φετος με big 4(φινα-μινοξ-fungoral-dermaroller) ,για αυτο ρωταω αν υπαρχει καποια optimal στρατηγικη για το Α pattern
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
33,norwood 2 προς 3. Μiddle και crown ειναι υγιεστατα καθως εχω το pattern Α. Οι κροταφοι την εχουν ακουσει αρκετα,το forelock με το ματι φαινετε υγιες .

δεν ειμαι καινουριος στη φινα,5 χροννια εμπειριας ,αλλα σε οτι να ναι δοσεις.Απο 1 propecia την ημερα,μεχρι 2 την εβδομαδα μεχρι και 1 χρονο διακοπης .Παραμενω εστω κ ετσι λιγο καλυτερα απο το baseline .

Θα κανω μια προσπαθεια για οριστικη επαναφορα φετος με big 4(φινα-μινοξ-fungoral-dermaroller) ,για αυτο ρωταω αν υπαρχει καποια optimal στρατηγικη για το Α pattern

Low dose 3mg/week. Οι Α σε αυτή την ηλικία τους κορτάφους δεν τους γλυτώνουν οπότε δεν έχει νόημα η μεγαλύτερη δόση.
 

bobby

Well-Known Member
Αν δεν ήξερα πόσο με συμπαθείς , θα έλεγα οτι μου προτείνεις συνδυασμό για κλήση στο 166
Και 14 Χ 5= 70mg την ημέρα να πάρεις (1 πακέτο) δεν παθαίνεις τίποτα….ιατρικό. Τώρα αν θα σου κάνει Κούκου για καμία βδομάδα δεν ξέρω……
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristos87

Well-Known Member
ετυχε να βρεθω με εναν ουρολογο κ τον ρωτησα σχετικα με τη φινα. Το νεο π ειπε ειναι οτι θα πρεπει να κανω την εξεταση psa στα 45 και οχι στα 50 οπως ενδεικνυται.

Υποψη για οσους ειναι κοντα στην ηλικια
 

chrisssssss

New Member
καλημέρα παίδες...αξίζει να ξεκινήσω φιναστερίδη στα 40 μου με τριχόπτωση πλέον μηδαμινή μπας και κερδίσω επανέκφυση μαλλιών ή πλέον το καράβι έχει σαλτάρει? η κατάσταση μου είναι crown άδειο ζώνη β-α και hairline σχετικά καλή...μη φανταστείτε βούρτσα το μαλλί αλλά έχω αρκετά μαμά μαλλιά στις περιοχές εκεί
 

obi one

Active Member
καλημέρα παίδες...αξίζει να ξεκινήσω φιναστερίδη στα 40 μου με τριχόπτωση πλέον μηδαμινή μπας και κερδίσω επανέκφυση μαλλιών ή πλέον το καράβι έχει σαλτάρει? η κατάσταση μου είναι crown άδειο ζώνη β-α και hairline σχετικά καλή...μη φανταστείτε βούρτσα το μαλλί αλλά έχω αρκετά μαμά μαλλιά στις περιοχές εκεί
καλημέρα φίλε, αν κ δεν είμαι ο πλέον ειδικός, προσωπικά με αυτά που διάβασα κ έμαθα από εδώ, θα την ξεκινούσα χθες, συντηρητικά, ώστε να σιγουρέψου όσο μπορώ τα ωραία μου μαλλάκια κ γιατί όχι να δω κ μια επιπλέον τούφα. Μετανιώνω που τόσα χρόνια δεν ήξερα για την λύση αυτή...Ευχαριστώ κ ελπίζω να βοήθησα..
 

Jumanji

Active Member
Low dose 3mg/week. Οι Α σε αυτή την ηλικία τους κορτάφους δεν τους γλυτώνουν οπότε δεν έχει νόημα η μεγαλύτερη δόση.
CVIAL δηλαδη ο Λορέντζο θεωρεί καλυτερο να παρεις με την μια 3mg για παραδειγμα δευτερα,απο το να παιρνεις 1 mg μερα παρα μερα?
 

Kostas97

Well-Known Member
CVIAL δηλαδη ο Λορέντζο θεωρεί καλυτερο να παρεις με την μια 3mg για παραδειγμα δευτερα,απο το να παιρνεις 1 mg μερα παρα μερα?
Αυτο αφορα οποιον δεν αισθανεται καλα με το να παιρνει συχνα χαπι.
Παρολα αυτα απο τη στιγμη που παιρνεις τα ιδια mg στην εβδομαδα ειναι σχεδον το ιδιο. Οχι καλυτερα.
 

obi one

Active Member
Αυτο αφορα οποιον δεν αισθανεται καλα με το να παιρνει συχνα χαπι.
Παρολα αυτα απο τη στιγμη που παιρνεις τα ιδια mg στην εβδομαδα ειναι σχεδον το ιδιο. Οχι καλυτερα.
Συγνώμη φιλε αλλά δεν επηρεάζεται το υπαρ περισσότερο αν κάποιος λαμβάνει με την μια την δόση που προορίζεται για μια εβδομάδα?
 
Μπλουζα