Έντονο πρήξιμο στο πρόσωπο. Φταίει το regaine?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

captain

New Member
Καλημέρα σε όλους!
Στους τέσσερις σχεδόν μήνες που χρησιμοποιώ regaine 2% στην συνιστόμενη δόση, δύο φορές έχει συμβεί να σηκωθώ το πρωί από τον ύπνο με έντονο πρήξιμο στα μάτια, τη μύτη και το άνω χείλος το οποίο υποχωρεί στη διάρκεια της μέρας.
Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;
Εκτός από regaine λαμβάνω σίδηρο, αντισυλληπτικά και ψευδάργυρο.

Υ.Γ. 1 Πολύ πιθανό να έχω υπερβεί λίγο τους ψεκασμούς.
Υ.Γ. 2 Και στις δύο περιπτώσεις η ψυχολογία ήταν πάτος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hopefull

New Member
Απ: Έντονο πρήξιμο στο πρόσωπο. Φταίει το regaine?

captain είπε:
Καλημέρα σε όλους!
Στους τέσσερις σχεδόν μήνες που χρησιμοποιώ regaine 2% στην συνιστόμενη δόση, δύο φορές έχει συμβεί να σηκωθώ το πρωί από τον ύπνο με έντονο πρήξιμο στα μάτια, τη μύτη και το άνω χείλος το οποίο υποχωρεί στη διάρκεια της μέρας.
Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;
Εκτός από regaine λαμβάνω σίδηρο, αντισυλληπτικά και ψευδάργυρο.

Υ.Γ. 1 Πολύ πιθανό να έχω υπερβεί λίγο τους ψεκασμούς.
Υ.Γ. 2 Και στις δύο περιπτώσεις η ψυχολογία ήταν πάτος.

αντισυλληπτικα???
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Έντονο πρήξιμο στο πρόσωπο. Φταίει το regaine?

το regain ευθυνετε για πρηξιμο σε αρκετες περιπτωσεις

ελαττωσε τους ψεκασμους

αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι σου συνεβει 2 φορες και δεν υπηρχε διαρκεια

θυμησου λιγο αν σε αυτες τις 2 φορες ειχες παρει / φαει / πιει κατι συγκεκριμενο που δεν το κανεις αλλες μερες
 

Maria

New Member
Απ: Έντονο πρήξιμο στο πρόσωπο. Φταίει το regaine?

Εγώ όταν επί 10 ημέρες "τσίμπησα" λίγο παραπάνω τη δόση (αντί 6, έβαζα 8 ή 10 ψεκασμούς τη φορά) είχα κάτι τρελές ταχυκαρδίες. Μου είχε δημιουργηθεί και η αίσθηση πρηξίματος στο πρόσπωπο. Δε μπορούσα να δω οπτικά τη διαφορά αλλά ένιωθα μια δυσφορία... σα να υπάρχει κάτι κάτω από το δέρμα του προσώπου. Μετά από αυτα τα συμπτώματα σταμάτησα τη χρήση μινοξιδίλης γιατί σκέφτηκα ότι, ακόμα και με αυστηρά 6 ψεκασμούς κάθε φορά, με συστηματική χρήση μακροπρόθεσμα θα δημιουργηθούν τέτοιες παρενέργεις... Και νομίζω ότι για το βαθμό του προβλήματός μου δεν αξίζει να υποστώ τέτοιες παρενέργειες. Αν χειροτερέψει η κατάστασή μου ίσως το ξανασκεφτώ για μινοξιδίλη. Προς το παρόν θα το παλεύω χωρίς αυτή.
 

vayero

Member
Απ: Έντονο πρήξιμο στο πρόσωπο. Φταίει το regaine?

εγω εχω εντοπισει εντονο πρηξιμο στο προσωπο και στα ματια (σακκουλες) κατι που δεν ειχα. ενα παραδειγμα ειναι οτι ελειπα 2μηνες δεν χρησιμοποιουσα μινοξ γιατι οι συνθηκες δεν το επετρεπαν και οταν γυρισα ολοι οι γνωστοι μου ελεγαν οτι αδυνατησα (το παραδοξο ειναι οτι πηρα 1,5 κιλο περιπου)
γενικοτερα επειδη εχω μεγαλο προσωπο(μετωπο-κεφαλι) χαρακτηριστικα με κανει χειροτερα αλλα τι αλλο να χρησιμοποιησω, αφου θεωρειται το καλυτερο
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Έντονο πρήξιμο στο πρόσωπο. Φταίει το regaine?

Maria είπε:
Εγώ όταν επί 10 ημέρες "τσίμπησα" λίγο παραπάνω τη δόση (αντί 6, έβαζα 8 ή 10 ψεκασμούς τη φορά) είχα κάτι τρελές ταχυκαρδίες. Μου είχε δημιουργηθεί και η αίσθηση πρηξίματος στο πρόσπωπο. Δε μπορούσα να δω οπτικά τη διαφορά αλλά ένιωθα μια δυσφορία... σα να υπάρχει κάτι κάτω από το δέρμα του προσώπου. Μετά από αυτα τα συμπτώματα σταμάτησα τη χρήση μινοξιδίλης γιατί σκέφτηκα ότι, ακόμα και με αυστηρά 6 ψεκασμούς κάθε φορά, με συστηματική χρήση μακροπρόθεσμα θα δημιουργηθούν τέτοιες παρενέργεις... Και νομίζω ότι για το βαθμό του προβλήματός μου δεν αξίζει να υποστώ τέτοιες παρενέργειες. Αν χειροτερέψει η κατάστασή μου ίσως το ξανασκεφτώ για μινοξιδίλη. Προς το παρόν θα το παλεύω χωρίς αυτή.

οι γυναικες εχουν πιο ευαισθητο δερμα
για αυτο και πρεπει να παιρνουν 2% και οχι 5%
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα