ΈΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΆΣ ΓΙΑ ΜΜ ΣΤΗΝ Β.G.

YNWA

New Member
Παιδιά καλησπέρα κ πάλι. Χθες συζήτησα από κοντά με το ιατρικό team που συνεργάζεται η κλινική μαλλιών Β.K για την περίπτωσή μου και το θέμα των μεταμοσχεύσεων. Μου είπαν πως η αραίωσή μου είναι μεγάλη (ιδιαίτερα στο πίσω μέρος) κ πως δεν μπορώ σε καμία περίπτωση να καλύψω ολόκληρο το κεφάλι μου. Οπότε μου πρότειναν μεταμόσχευση 2000 grafts που θα διανεμηθούν για πύκνωση στις ζώνες Α΄ και Β΄ κατά κύριο λόγο καθώς και στην Γ’ ζώνη αν και όσα περισσέψουν. Στόχος να δημιουργηθεί μια πολύ όμορφη κ πυκνή hairline μέχρι κάποιο σημείο πίσω ώστε να βελτιωθεί κατά πολύ η εικόνα μου… Συμφωνώ με τη λογική τους ως εδώ… Η τιμή είναι 5.500 ευρώ μαζί με το PrP που θα μου κάνουν μετά την επέμβαση. Δείτε κ τις φωτογραφίες που ανεβάζω για να σχηματίσετε άποψη για το τριχωτό μου… Επίσης υποστήριξαν πως το crown μπορεί να ‘’συμμαζευτεί’ αργότερα με μία προσθετική.
Είχα την ευκαιρία να δω και ένα live περιστατικό από ένα άτομο που πριν λίγες μέρες είχε επιχειρήσει την 2η μμ στην hairline του και η αλήθεια είναι πως μου άρεσε το αποτέλεσμά του πολύ… Βέβαια, εγώ δυστυχώς είμαι σε πολύ χειρότερη κατάσταση οπότε δεν μπορώ να προσδοκώ τέτοια αποτελέσματα.
Υπάρχουν ωστόσο ορισμένα σημεία που με προβλημάτισαν πολύ… Αρχικά, η ενημέρωση δεν έγινε από την ίδια την γιατρό αλλά από κάποια άλλη κυρία. Αργότερα που ρώτησα ποιος γιατρός κάνει τις εν λόγο μεταμοσχεύσεις την φώναξε στο γραφείο, εκείνη με είδε κ επιβεβαίωσε τα όσα είχαν προαναφερθεί. Η γιατρός είναι πολύ νεαρής ηλικίας, 30-35 μου φάνηκε κάτι που με προβλημάτισε καθώς περίμενα να συναντήσω ένα πιο μεγάλο ηλικιακά συνεπώς και πιο έμπειρο γιατρό... ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΥΤΌ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΠΙΤΡΈΠΕΤΑΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΌΝΟΜΑ ΤΗΣ ΓΙΑΤΡΟΥ… Επιπλέον με προβλημάτισε ένα ακόμη περιστατικό. Κατά τη διάρκεια της συζήτησής μας η κυρία μίλησε στο κινητό της σε ανοιχτή ακρόαση με κάποιον που της είπες πως ο Χ διάσημος τραγουδιστής θέλει να κλείσει ένα ραντεβού για μμ για ένα φίλο του( προτιμώ να μην αναφέρω τα ονοματεπώνυμα που άκουσα δημόσια) Τέλος με πίεσαν αρκετά να κλείσω άμεσα την μμ αν και αρνήθηκα ευγενικά καθώς δεν θέλω σε καμία περίπτωση να πάρω μια βιαστική απόφαση..
Υ.Γ. Αυτά σε γενικές γραμμές...είναι η πρώτη μου συζήτηση με γιατρό για το θέμα της μμ οπότε δεν μπορώ να είμαι σίγουρος για το αν με κοροϊδεύουν ή όχι. Το σίγουρο είναι πως θα συνεχίσω την έρευνα ‘’ αγοράς’’ μου…
Η άποψή σας;;;
https://imageshack.com/i/exOgS1gXj
https://imageshack.com/i/eyD0jXF9j
https://imageshack.com/i/idPGJ0X5j
https://imageshack.com/i/kpbcsvVFj
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Με 5500 ευρω πανε κυπρο κανε μια strip με 2500 grafts εαν επαρκει η δοτρια σου βεβαια και γεια σας.
Για τα αλλα no comments.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Δεν γνωρίζω την οικονομική σου κατάσταση, αλλά αν η δότρια σου δίνει 2.000 grafts τότε συνυπολογίζοντας και την επιφάνεια που θέλεις να καλύψεις, ίσως είναι καλύτερα να κρατήσεις τα χρήματα.
 

Δημητρης38

Active Member
YNWA είπε:
Παιδιά καλησπέρα κ πάλι. Χθες συζήτησα από κοντά με το ιατρικό team που συνεργάζεται η κλινική μαλλιών Β.K για την περίπτωσή μου και το θέμα των μεταμοσχεύσεων. Μου είπαν πως η αραίωσή μου είναι μεγάλη (ιδιαίτερα στο πίσω μέρος) κ πως δεν μπορώ σε καμία περίπτωση να καλύψω ολόκληρο το κεφάλι μου. Οπότε μου πρότειναν μεταμόσχευση 2000 grafts που θα διανεμηθούν για πύκνωση στις ζώνες Α΄ και Β΄ κατά κύριο λόγο καθώς και στην Γ’ ζώνη αν και όσα περισσέψουν. Στόχος να δημιουργηθεί μια πολύ όμορφη κ πυκνή hairline μέχρι κάποιο σημείο πίσω ώστε να βελτιωθεί κατά πολύ η εικόνα μου… Συμφωνώ με τη λογική τους ως εδώ… Η τιμή είναι 5.500 ευρώ μαζί με το PrP που θα μου κάνουν μετά την επέμβαση. Δείτε κ τις φωτογραφίες που ανεβάζω για να σχηματίσετε άποψη για το τριχωτό μου… Επίσης υποστήριξαν πως το crown μπορεί να ‘’συμμαζευτεί’ αργότερα με μία προσθετική.
Είχα την ευκαιρία να δω και ένα live περιστατικό από ένα άτομο που πριν λίγες μέρες είχε επιχειρήσει την 2η μμ στην hairline του και η αλήθεια είναι πως μου άρεσε το αποτέλεσμά του πολύ… Βέβαια, εγώ δυστυχώς είμαι σε πολύ χειρότερη κατάσταση οπότε δεν μπορώ να προσδοκώ τέτοια αποτελέσματα.
Υπάρχουν ωστόσο ορισμένα σημεία που με προβλημάτισαν πολύ… Αρχικά, η ενημέρωση δεν έγινε από την ίδια την γιατρό αλλά από κάποια άλλη κυρία. Αργότερα που ρώτησα ποιος γιατρός κάνει τις εν λόγο μεταμοσχεύσεις την φώναξε στο γραφείο, εκείνη με είδε κ επιβεβαίωσε τα όσα είχαν προαναφερθεί. Η γιατρός είναι πολύ νεαρής ηλικίας, 30-35 μου φάνηκε κάτι που με προβλημάτισε καθώς περίμενα να συναντήσω ένα πιο μεγάλο ηλικιακά συνεπώς και πιο έμπειρο γιατρό... ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΥΤΌ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΠΙΤΡΈΠΕΤΑΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΌΝΟΜΑ ΤΗΣ ΓΙΑΤΡΟΥ… Επιπλέον με προβλημάτισε ένα ακόμη περιστατικό. Κατά τη διάρκεια της συζήτησής μας η κυρία μίλησε στο κινητό της σε ανοιχτή ακρόαση με κάποιον που της είπες πως ο Χ διάσημος τραγουδιστής θέλει να κλείσει ένα ραντεβού για μμ για ένα φίλο του( προτιμώ να μην αναφέρω τα ονοματεπώνυμα που άκουσα δημόσια) Τέλος με πίεσαν αρκετά να κλείσω άμεσα την μμ αν και αρνήθηκα ευγενικά καθώς δεν θέλω σε καμία περίπτωση να πάρω μια βιαστική απόφαση..
Υ.Γ. Αυτά σε γενικές γραμμές...είναι η πρώτη μου συζήτηση με γιατρό για το θέμα της μμ οπότε δεν μπορώ να είμαι σίγουρος για το αν με κοροϊδεύουν ή όχι. Το σίγουρο είναι πως θα συνεχίσω την έρευνα ‘’ αγοράς’’ μου…
Η άποψή σας;;;
https://imageshack.com/i/exOgS1gXj
https://imageshack.com/i/eyD0jXF9j
https://imageshack.com/i/idPGJ0X5j
https://imageshack.com/i/kpbcsvVFj

O Διασημος Τραγουδιστης ποιος ειναι αρχηγε ?
Ο Λε Πα ?
Γιατι και εμενα πριν 15 χρονια ακριβως τα ιδια μου ειπε η Κυρια.


John_John1 είπε:
Με 5500 ευρω πανε κυπρο κανε μια strip με 2500 grafts εαν επαρκει η δοτρια σου βεβαια και γεια σας.
Για τα αλλα no comments.

Μπορει μια στριπ να βγαλει 2500 grafts ?
Δυσκολο μου φαινεται.
Αν και εσενα προσωπικα το αποτελεσμα τους δικαιωνει !!
 

geroksouras

Active Member
οτι σου ειπε ο john
μην παιρνεις βιαστικες αποφασεις
δεν θα κανεις face painting
πρεπει να τηρησεις το πρωτοκολλο
α)διαβασμα και περιπλανηση εδω και στα διαφορα sites
τουλαχιστον για 3 μηνες(αποτελεσματα,σχολια,κριτικες,κτλ)
β)ραντεβου με γιατρους για αξιολογηση προβληματος και λυσης
γ)δες η μιλα με καποιους με ιδιο πανω κατω προβλημα που εκαναν μτχ
δ)ερευνα αγορας
καλη τυχη
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Λιγα φιλε τα 2000 grafts για την περιπτωση σου ειδικα αν σκεφτεις οτι εχω βαλει λιγο λιγοτερα σε κροταφους μονο.Εγω δεν εχω ακουσει παντως γενικα τα καλυτερα για την εταιρια αυτη αν κ τα τελευταια 2 χρονια δεν θυμαμαι καποια δουλεια της.Αν αποφασισεις τον δρομο των μεταμοσχευσεων θα πρεπει να ξερεις οτι θελεις τουλαχιστον 2 μμ για ενα αξιοπρεπες αποτελεσμα κ κατα την αποψη μου θα πρεπει να βαλεις στο παιχνιδι κ μοσχευματα απο το σωμα.Μην βιαζεσαι παντος.Περιμενε καποιους μηνες και προσπαθησε να παρεις την γνωμη απο ατομα με εμπειρια.
 

Stripar

Established Member
Το νήμα σου έχει τίτλο:

"Έρευνα αγοράς για μμ στην ΒΚ"

Ερευνα αγοράς!!!...

Αν ερευνήσεις κατάλληλα η τελευταία κλινική που θας καταλήξεις είναι αυτή!.
 

tasos33

Well-Known Member
φιλε μην ασχολεισαι με αυτους,εισαι δυσκολη περιπτωση, μεγαλη επιφανεια μικρη δοτρια(ετσι φαινεται στις φωτο), και για την περιπτωση σου ειναι οι πλεον ακαταλληλοι, ολοι οι τραγουδιαρηδες που εχουν παει εκει την παλευουν με τοπικ αποσοβλεπω, οποτε φαντασου αποτελεσματικοτητα που (δεν) εχουν.........
 

MANKAR

Active Member
φίλε το prp επειδή έχω κάνει θα σου κάνει το κεφάλι σαν ταψί από τυρόπιτα και δύσκολα θα επανέλθει,,,,,,,με λίγα λόγια πεταμένα λεφτά,,,,
 

kalifitos

New Member
Φιλε μου βλεπω ότι εχεις μεγαλη επιφάνεια, οπότε καλύτερα να αποκλεισεις τη μ/μ.. Όσο θα περνάνε τα χρονια θα πέσουν κ τα υπάρχων μαλλακια κ αν κάνει μεταμόσχευση θα ειναι το πανω μέρος του κεφαλιού σου καθόλου αισθητικό.. Προτείνω να την καταπολεμησεις όσο το δυνατόν με φαρμακευτική αγωγή κ όταν έρθει η ωρα το ξυριζεις.. Αν ακολουθήσεις τελικα την μεταμόσχευση, ξεχνά μετα το ξυρισμα, γιατι θα φαίνεται η ουλι στο πίσω μέρος...
 

Stripar

Established Member
H ωμή αλήθεια είναι:

Ότι πηγαίνεις για Nw7 ή Νw6 (φαίνεται απο την πίσω φωτογραφία σου) και η δότρια περιορισμένη!.
Τα 2000grafts δέν φτάνουν για να καλύψεις αξιοπρεπώς σχεδόν τίποτα!.

Στη θέση (άν ήθελα να προχωρησώ σε Μτμ ) θα ψαχνόμουν να βρώ ένα καλό γιατρό που να κάνει FUE & Body FUE , δέν θα χαράμιζα ούτε ένα graft σε κομπογιανίτες γιατί για σένα είναι λιγοστά , σε καμοία περίπτωση strip γιατί πιθανόν να κουραστείς , συνεπώς να μπορείς να τα ξυρίσεις και τέλος θα πρέπει να προσδιοριστεί με ακρίβεια η δότριά σου προκειμένου να μπορείς να χτύσεις ένα Master Plan για το μέλλον τύπου ΝW3 mature hairline απο δότρια και απο σώμα-μούσι για blending και Crown

Ομως επειδή σου πάει το κοντοκουρεμένο , ίσως να ήταν καλύτερα ένα MPG & ξούρα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

YNWA

New Member
Παιδιά ευχαριστώ για τις πληροφορίες και τα σχόλιά σας... Σκληρή η ωμή αλήθεια αλλά από τα αυτά που γράφετε μάλλον πρέπει να αφοσιωθώ στις θεραπείες και να ξεχάσω την μμ τουλάχιστον προσωρινά...
 
Μπλουζα