Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

Ronaldo

Well-Known Member
Όλες οι κλινικές μπορούν να το κάνουν αυτό, το να ωραιοποιούν τα επίσημα αποτελέσματα τους με διάφορους τρόπους. Όχι μόνο ο Couto. Λίγο ο χαμηλός φωτισμός, λίγο οι κρυφές μικροίνες κερατινης, λίγο οι κομμωτές, λίγο τα παραπλανητικά χτενίσματα απόκρυψης των αστοχιών, λίγο η επεξεργασία φωτογραφιών από επαγγελματίες χωρίς να το καταλάβεις, βγήκε το "τέλειο" αποτέλεσμα έτοιμο για παρουσίαση προς τα υποψήφιους πελάτες...! Γι'αυτό προσοχή στις επίσημες παρουσιάσεις κλινικών, γιατί όταν παίζονται οικονομικά συμφέροντα πολλά μπορούν να γίνουν...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hijikos

Active Member
Στα δύσκολα φαίνεται ο γιατρός. Και πολύ λίγοι είναι οι καλοί . Τώρα αν θες άρπα κόλα έχει πολλούς.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο CVIAL το λέει περισσότερο φίλε νομίζω για τον Couto, γιατί γι' αυτόν έχει ειπωθεί κατα κόρον ότι χρησιμοποιεί κομμωτές στην κλινική του.
Και όντως συμφωνώ οτι ένα αποτέλεσμα απογειώνεται με ένα καλο κούρεμα που το αναδεικνύει ή έναν καλό φωτογράφο.
Εννοείται το κανουν κι άλλοι γιατροί αλλά θέλω να σταθώ σε γιατρούς σχεδόν του ίδιου (για μένα πάντα )επιπέδου.

Φίλε το λέω για ΟΛΟΥΣ. Θα με ενδιέφερε να δούμε στο φόρουμ και 3-4 ανεξάρτητα περιστατικά διαφόρων NW πχ του Couto ή του Freitas (μιάς και για αυτούς έχει χυθεί πολύ μελάνι). Έτσι μόνο θα μπορούσαμε να έχουμε μια πολύ καλή αντίληψη της πραγματικότητας. Το youtube ήταν πολύ καλό και αθώο στα νιάτα του. Σήμερα όταν ο ανταγωνισμός έχει αυξηθεί στο έπακρο, έχει αυξηθεί και η παραπλάνηση. Το βλέπουμε σε όλους τους τομείς.
 

hijikos

Active Member
Φίλε το λέω για ΟΛΟΥΣ. Θα με ενδιέφερε να δούμε στο φόρουμ και 3-4 ανεξάρτητα περιστατικά διαφόρων NW πχ του Couto ή του Freitas (μιάς και για αυτούς έχει χυθεί πολύ μελάνι). Έτσι μόνο θα μπορούσαμε να έχουμε μια πολύ καλή αντίληψη της πραγματικότητας. Το youtube ήταν πολύ καλό και αθώο στα νιάτα του. Σήμερα όταν ο ανταγωνισμός έχει αυξηθεί στο έπακρο, έχει αυξηθεί και η παραπλάνηση. Το βλέπουμε σε όλους τους τομείς.
Cvial στη χασουρα δεν πάει κανείς το βλέπουμε στα ποιο απλά πράγματα της καθημερινότητας.
 

oreo

Well-Known Member
Έχει


Τα ξέρω όλα bobby, γνωρίζεις το ενδιαφέρον μου για τον γιατρό που σε αυτό παίζει ρόλο μέγιστο κ ο Cvial. Για παράδειγμα να σου αναφέρω οτι είναι 2 τα περιστατικά που ανέβασες. Το δεύτερο είναι συνέχεια του πρώτου. Το γνωρίζω πολύ καλά γιατί όπως καταλαβαίνεις με εκφράζει απόλυτα η συγκεκριμένη προσέγγιση. Η αλήθεια είναι οτι ήθελα 5-6 τέτοια να δω και σκοπεύω να ρωτήσω αν υπάρχουν.
 

oreo

Well-Known Member
https://www.youtube.com/watch?v=nyTBQjh18xM&list=PLXv_gcOA80RfpnCuw1hBvNiNK1vbPEqz3&index=2

Για κοίτα εδώ

Edit: Για να πω του στραβού το δίκιο δεν τρελάθηκα με τη συγκεκριμένη δουλειά .. για το επίπεδο του εν λόγω γιατρού ετσι;
Ναι θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερο το συγκεκριμένο
 

oreo

Well-Known Member
Εκεί που πάσχουν οι hairline μετά απο εκατοντάδες που είδα είναι δυστυχώς η φυσικότητα που κλέβεται απο το πάχος της τρίχας στην δότρια μαζί με το pattern που πολλοί γιατροί πέφτουν στην λούμπα του αυτοματισμού και χαράζουν ευθείες γραμμές με ελάχιστη απόκλιση. Αυτό παρατηρείται σε όλους είτε είναι lorenzo,freitas,couto ή Γουακαμακαφόν.
Η μόνη λύση μιας κ το πρόβλημα εύρεσης των fine hair είναι μεγάλο για τους γνωστούς λόγους, είναι να σπαταληθούν λίγα παραπάνω grafts ναι να δημιουργηθούν οι νησίδες ή pick and valleys όπως θέλετε βαφτίστε τα. Με αυτό τον τρόπο παγιδεύεις το μάτι στο ακανόνιστο σχέδιο. Αυτή είναι μια κουβέντα που πρέπει να γίνεται με τον γιατρό της επιλογής σας , γιατί μάγκες το μπροστά είναι "bauhaus: artistry.
Γνώμη μου, πάντα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Για κάποιο λόγο όταν πέφτω πάνω σε τέτοιες επιτυχημένες παρεμβάσεις που οδηγούν σε τέτοια αλλαγή για τέτοια καταδίκασμενα κατά πολλούς περιστατικά μου αναπτερωνεται το ηθικό και με χαροποιεί ιδιαιτέρως..
BUPers, you are not alone!!

 

Thanos92

Active Member
Εκεί που πάσχουν οι hairline μετά απο εκατοντάδες που είδα είναι δυστυχώς η φυσικότητα που κλέβεται απο το πάχος της τρίχας στην δότρια μαζί με το pattern που πολλοί γιατροί πέφτουν στην λούμπα του αυτοματισμού και χαράζουν ευθείες γραμμές με ελάχιστη απόκλιση. Αυτό παρατηρείται σε όλους είτε είναι lorenzo,freitas,couto ή Γουακαμακαφόν.
Η μόνη λύση μιας κ το πρόβλημα εύρεσης των fine hair είναι μεγάλο για τους γνωστούς λόγους, είναι να σπαταληθούν λίγα παραπάνω grafts ναι να δημιουργηθούν οι νησίδες ή pick and valleys όπως θέλετε βαφτίστε τα. Με αυτό τον τρόπο παγιδεύεις το μάτι στο ακανόνιστο σχέδιο. Αυτή είναι μια κουβέντα που πρέπει να γίνεται με τον γιατρό της επιλογής σας , γιατί μάγκες το μπροστά είναι "bauhaus: artistry.
Γνώμη μου, πάντα.
Ευθείες γραμμές εννοείς τον σχεδιασμό του hairline ? Εγω έχω κανονίσει με freitas και σκέφτομαι να του πάω φωτογραφίες απο τα χρόνια που δεν είχε αρχίσει η ΑΑ και να δούμε απο εκεί πως θα την σχεδιάσουμε.
 

ch7.panos

Active Member
Για κάποιο λόγο όταν πέφτω πάνω σε τέτοιες επιτυχημένες παρεμβάσεις που οδηγούν σε τέτοια αλλαγή για τέτοια καταδίκασμενα κατά πολλούς περιστατικά μου αναπτερωνεται το ηθικό και με χαροποιεί ιδιαιτέρως..
BUPers, you are not alone!!

Προσωπικά σε αυτό εδώ με χαλάει η τόση κοκκινίλα μπροστά στο hairline μετά από 5 μήνες… Γιατί συμβαίνει αυτό ; Ας μου απαντήσουν οι πιο γνώστες
 

JimKan1

Well-Known Member
Προσωπικά σε αυτό εδώ με χαλάει η τόση κοκκινίλα μπροστά στο hairline μετά από 5 μήνες… Γιατί συμβαίνει αυτό ; Ας μου απαντήσουν οι πιο γνώστες
Κοκκινιλα 5 μηνες μετα δεν ειναι και πολυ σπανιο φαινομενο, το δερμα κανει καιρο να επουλωθει
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
δε ξέρω στα μάτια μου, μου φαίνεται πως παραείναι… ίσως απλά είναι το ότι είμαι σχετικά άσχετος !

Σωστά το λες, είναι θέμα ασχετοσύνης. Η κοκκινίλα είναι πάντα καλό σημάδι και μπορεί να κάνει πολύ καιρό να υποχωρήσει.
 

ch7.panos

Active Member
Σωστά το λες, είναι θέμα ασχετοσύνης. Η κοκκινίλα είναι πάντα καλό σημάδι και μπορεί να κάνει πολύ καιρό να υποχωρήσει.
Το καλό με το να σπουδάζεις είναι πως καταλαβαίνεις πως δε ξέρεις τίποτα ;) και να παίρνεις κι άλλες γνώμες απο καλύτερα διαβασμένους. Απ’όσο διαβάζω είναι και θέμα επούλωσης ανά άτομο και κολλαγόνου. Όσο μεγαλώνεις το κολλαγόνο μειώνεται σιγά σιγά οπότε αν ο ασθενής ήταν λίγο πιο μεγάλος είναι και φυσικό επακόλουθο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν είναι μόνο θέμα επούλωσης αλλά θέμα δημιουργίας αιματολογικού δικτύου που κάνει την περιοχή να έχει αυτή την εικόνα. Όσο πιο άδεια η περιοχή έχει περισσότερη διάρκεια και ένταση.
 
Μπλουζα