Μεταμόσχευση μαλλιών fut.

Καλημέρα παιδιά είμαι νέο μέλος και θέλω να σας ρωτήσω..! Πήγα σε ένα γιατρό στη Θεσσαλονίκη και ρώτησα τη παίζει με τις μμ στην Ελλάδα και αν Όντος κάνει δουλειά και τα μαλλιά μένουνε . Ο γιατρός μου εξήγησε και τις 2 μεθόδους FUE FUT μου είπε και τα αρνητικά και τα θετικά για την κάθε μια μέθοδο . Μου είπαν ότι στην Ελλάδα είναι 3 οι καλύτεροι στις μεταμοσχεύσεις μαλλιών και ο ένας είναι αυτός που πηγα . Πολλοι θα μου πείτε ότι δεν υπάρχει κανένας κάλος στην Ελλάδα άλλα για εξωτερικό δεν υπάρχει περίπτωση να παω . Ο γιατρός μου είπε ότι η μέθοδος FUT για μένα είναι η καλύτερη θα μου πάρει πάνω από 3000 τριχοθυλακια . Θέλω να μου πείτε πως σας φαίνεται αυτή η μέθοδος και θέλω να μου πείτε στη Θεσσαλονίκη κάποιον κάλο γιατρό και εσείς...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Πες μας αν θες να μας φυγει η περιεργεια το ονομα του γιατρου και ποιοι σου ειπε οτι ειναι οι 3 καλυτεροι στην Ελλαδα.
Επισης σου προτεινε fut γιατι μαλλον κανει μονο fut. Και σιγουρα θα σου ειπε οτι εχει περισσοτερα πλεονεκτηματα.
 
Πες μας αν θες να μας φυγει η περιεργεια το ονομα του γιατρου και ποιοι σου ειπε οτι ειναι οι 3 καλυτεροι στην Ελλαδα.
Επισης σου προτεινε fut γιατι μαλλον κανει μονο fut. Και σιγουρα θα σου ειπε οτι εχει περισσοτερα πλεονεκτηματα.
Ο γιατρός λέγετε μπρεντας. Μου τον σύστησε ένας άλλος γιατρός που τον έχει πολύ εμπιστοσύνη όπως και εγώ αυτόν... δεν κάνει κάνει μόνο FUT κάνει και FUE .... απλά εμένα μου πρότεινε για το δικό μου κεφάλι την FUT και χαίρομαι Δημήτρη πολύ που μιλάω μαζί σου γιατί μου έδωσες το κίνητρο να το ψάξω..! Απλά μου είπε ότι με την FUE δεν μπορεί να μου πάρει τόσα τριχοθυλακια όσα με την FUT.
 

sven

Active Member
Μην κάνεις FUT , και ούτε σε αυτον μην κάνεις τίποτα γενικά . Κάτσε διάβασε αρκετά νήματα και μετα αποφάσισε αλλιώς θα πας ξεβράκωτος στα αγγούρια και θα βαράς το κεφάλι σου στον τοίχο μετά. Πολλοι βάζουνε μαλλία αλλά λιγοι ειναι οι καλοί .
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Με το που διαβασα καταλαβα οτι ειναι ο Μπρεντας.
Τον εχω επισκεφτει 2-3 φορες στο γραφειο του.
Κανει καλη τομη strip αποτι ξερω και εχω δει και Live αποτελεσμα του αλλα χωρις να με το δειξει αυτος,απο ενα παιδι που δουλευε υπευθηνος σε μια καφετερια στην Κρηνη θεσνικης και τολμησα να τον ρωτησω, τον εφτιαξε μια χαρα αλλα με 3 μεταμοσχευσεις.
Πιστευω ειναι πολυ καλυτερος απο bergandkord και κατι αλλες στην θεσσαλονικη αλλα οταν πηγα εγω εβαζε εως 1300-1500 grafts το πολυ.

Την πρωτη την ειχε κανει bergankord με τον ιδιο γιατρο γιατι ο μπρεντας δουλευε εκει και μετα ανηξε δικο του ιατρειο.
Τον ειχα ρωτησει κιολας γιατι εφυγε και μου ειπε οτι δεν ηθελε να του λεει η κλινικη πως θα δουλευει και δεν του αρεσαν καποια πραματα εκει.
Με ειχε πει θα με επερνε 2500ευρω στην πρωτη και 2200 με 2000 ευρω στην δευτερη μεταμοσχευση εαν εκανα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
και εγω φανταστηκα οτι θα ειναι αυτος. ειναι γνωστο οτι και εγω ειμαι κατα της συγκεκριμενης μεθοδου γιατι θα εχεις την τομη για μια ζωη. μπορει να γινει καλη η τομη η κακη παντως θα υπαρχει.
επισης εχω αναφερει στο νημα μου οτι στον συγκεκριμενο εχει κανει μεταμοσχευση ξαδερφος μου που μενει χρονια στη Γερμανια με φτωχο αποτελεσμα στον οποιο οταν ειχα πει θα κανω μμ μου ειχε πει πηγαινε σε αυτον που εκανα και εγω.
ευτυχως δεν τον ακουσα.
δες τα νηματα στο φορουμ ενημερωσου πρωτα και μετα αποφασισε..
καλη τυχη. ;)
 

sven

Active Member
απλά εμένα μου πρότεινε για το δικό μου κεφάλι την FUT

Για να μπορεί να σου πάρει τόσα θυλάκια μονο με FUT πάει να πει έχεις καλή δότρια. Εγώ πιστεύω το FUT στο πρότεινε γιατί βολεύει αυτόν όχι ότι είναι καλύτερο για σένα. Mην νομίζεις ότι η FUT είναι καλύτερη επιλογή για εσένα επειδή στο είπε ο συγκεκριμένος. Με FUT δεν θα μπορείς να τα κουρεύεις κοντά , τώρα μπορεί να μην σε νοιάζει κιόλας αλλα στο μέλλον ποτε δεν ξέρεις. Για μένα μην κανεις FUT σε οποιον και να πας.
 

mikegad

Well-Known Member
εγω ειμαι κατα της συγκεκριμενης μεθοδου γιατι θα εχεις την τομη για μια ζωη. μπορει να γινει καλη η τομη η κακη παντως θα υπαρχει.
Αν και συμφωνώ μαζί σου ,έρχεσαι σε αντίθεση με την άποψη σου περι δότριας.
Ούτε και εδώ φαίνεται τίποτα σε μακρύ μαλλί και είναι πολύ πιο εύκολο να διορθωθεί αν φαίνεται κάτι
 
Με το που διαβασα καταλαβα οτι ειναι ο Μπρεντας.
Τον εχω επισκεφτει 2-3 φορες στο γραφειο του.
Κανει καλη τομη strip αποτι ξερω και εχω δει και Live αποτελεσμα του αλλα χωρις να με το δειξει αυτος,απο ενα παιδι που δουλευε υπευθηνος σε μια καφετερια στην Κρηνη θεσνικης και τολμησα να τον ρωτησω, τον εφτιαξε μια χαρα αλλα με 3 μεταμοσχευσεις.
Πιστευω ειναι πολυ καλυτερος απο bergandkord και κατι αλλες στην θεσσαλονικη αλλα οταν πηγα εγω εβαζε εως 1300-1500 grafts το πολυ.

Την πρωτη την ειχε κανει bergankord με τον ιδιο γιατρο γιατι ο μπρεντας δουλευε εκει και μετα ανηξε δικο του ιατρειο.
Τον ειχα ρωτησει κιολας γιατι εφυγε και μου ειπε οτι δεν ηθελε να του λεει η κλινικη πως θα δουλευει και δεν του αρεσαν καποια πραματα εκει.
Με ειχε πει θα με επερνε 2500ευρω στην πρωτη και 2200 με 2000 ευρω στην δευτερη μεταμοσχευση εαν εκανα.
Έχεις απόλυτο δίκιο και εμένα μου τα είπε αυτά και μου είπε η μέθοδος fut γενικά έχει εξελιχθεί πάρα πολύ! Όπως είπες η τομή δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου... εμένα μου έδειξε και στον υπολογιστή τη δουλειά του και μου άρεσε πολύ! Και η τιμή είναι στα 2500 χιλιάρικα όπως είπες...! Εμένα για αυτή τη μέθοδο μου είπε για 3000+ τριχοθυλακια!! Ενώ με την FUE μου είπε το πολύ να σε πάρω μέχρι 2000 αν δεν κάνω λάθος...
 
και εγω φανταστηκα οτι θα ειναι αυτος. ειναι γνωστο οτι και εγω ειμαι κατα της συγκεκριμενης μεθοδου γιατι θα εχεις την τομη για μια ζωη. μπορει να γινει καλη η τομη η κακη παντως θα υπαρχει.
επισης εχω αναφερει στο νημα μου οτι στον συγκεκριμενο εχει κανει μεταμοσχευση ξαδερφος μου που μενει χρονια στη Γερμανια με φτωχο αποτελεσμα στον οποιο οταν ειχα πει θα κανω μμ μου ειχε πει πηγαινε σε αυτον που εκανα και εγω.
ευτυχως δεν τον ακουσα.
δες τα νηματα στο φορουμ ενημερωσου πρωτα και μετα αποφασισε..
καλη τυχη. ;)
Ο ξάδερφος σου πόσα χρόνια πριν έκανε?? Όταν ήταν στην κλινική η μετά που άνοιξε μόνος του?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Έχεις απόλυτο δίκιο και εμένα μου τα είπε αυτά και μου είπε η μέθοδος fut γενικά έχει εξελιχθεί πάρα πολύ! Όπως είπες η τομή δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου... εμένα μου έδειξε και στον υπολογιστή τη δουλειά του και μου άρεσε πολύ! Και η τιμή είναι στα 2500 χιλιάρικα όπως είπες...! Εμένα για αυτή τη μέθοδο μου είπε για 3000+ τριχοθυλακια!! Ενώ με την FUE μου είπε το πολύ να σε πάρω μέχρι 2000 αν δεν κάνω λάθος...

Για ποσα τριχοθηλακια σε ειπε αυτη την τιμη.?Γιατι εμενα μου την ειχε πει για 1300-1500 αν θυμαμε καλα.
Sorry το ειπες δε διαβασα καλα.Μηπως μπερδευεις το fut με fue?
3000 grafts μπορει να βγαλει σε μια μερα με στριπ τωρα? Ποσους βοηθους εχει τωρα?
Πες μου εσυ πρωτος.Εγω ξερω για τοτε.Για 2011 περιπου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Mike μονο η αισθηση οτι θα πιανω το κεφαλι μου και μπορει να νιωθω την ουλη δεν μου αρεσει καθολου.
Σε πολλες περιπτωσεις κανει μπαμ το στριπ. Και αν γινει καμια μ@λακια μπορει να γινει και ασχημη η ουλη. Μετα πως τη διορθωνεις; στη fue η επουλωση νομιζω οτι ειναι εντελως διαφορετικη. Και το κεφαλι το νιωθεις οπως ηταν πριν. Μετα απο χρονια πιστευω οτι τα στριπ θα σταματησουν εντελως. Για μενα αν υπηρχε μονο αυτη η μεθοδος παιζει πολυ σοβαρα να μη το εκανα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Για ποσα τριχοθηλακια σε ειπε αυτη την τιμη.?Γιατι εμενα μου την ειχε πει για 1300-1500 αν θυμαμε καλα.
Εμένα μου είπε για 3000+ και μου είπε όσα μπορώ να πάρω περισσότερα θα τα πάρω για να είναι όσο πιο πυκνά γίνεται...
 
Mike μονο η αισθηση οτι θα πιανω το κεφαλι μου και μπορει να νιωθω την ουλη δεν μου αρεσει καθολου.
Σε πολλες περιπτωσεις κανει μπαμ το στριπ. Και αν γινει καμια μ@λακια μπορει να γινει και ασχημη η ουλη. Μετα πως τη διορθωνεις; στη fue η επουλωση νομιζω οτι ειναι εντελως διαφορετικη. Και το κεφαλι το νιωθεις οπως ηταν πριν. Μετα απο χρονια πιστευω οτι τα στριπ θα σταματησουν εντελως. Για μενα αν υπηρχε μονο αυτη η μεθοδος παιζει πολυ σοβαρα να μη το εκανα
Δημήτρη που μου έδειξε κάποιες από τις επεμβάσεις που έκανε τη ραβει την ουλη και δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα! Έχει προχωρήσει πολύ αυτή η μέθοδος μου είπε...
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ο ξαδερφος πρεπει να εχει καμια 5ετια που εκανε. Και μου ειχε πει εκανα στον Μπρεντ@. Αλλιως θα μου ελεγε εκανα berg kord φανταζομαι.
Τωρα πλεον απο φωτο που τον βλεπω φοραει ενα ωραιοτατο hairpiece και ειναι μοκετα. Μου ειχε πει οτι δεν φυτρωσαν πολλα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Σ Για μενα αν υπηρχε μονο αυτη η μεθοδος παιζει πολυ σοβαρα να μη το εκανα

Δηλαδη εγω τωρα θα επρεπε να το ειχα μετανιωσει γιαυτο που εκανα?Η να εμενα καραφλο κορακι?
Και μην ξεχναμε πηγαινα για μεγαλο nw
 

dimitris50423

Well-Known Member
Οχι ρε φιλε δεν θα επρεπε να το μετανιωσεις προσωπικη γνωμη λεω. Εσενα σου πηγε και μια χαρα.
Την ουλη οταν ψηλαφεις τη νιωθεις καθολου; παντα το ειχα απορια
 
Δηλαδη εγω τωρα θα επρεπε να το ειχα μετανιωσει γιαυτο που εκανα?Η να εμενα καραφλο κορακι?
Και μην ξεχναμε πηγαινα για μεγαλο nw
Εγώ πήγα πριν 3 βδομάδες και μίλησα μαζί του ναι για την FUT λέω 3000+ και μέσα στο ιατρείο του έχει άλλες 2 η 3 κοπέλες..!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Οχι ρε φιλε δεν θα επρεπε να το μετανιωσεις προσωπικη γνωμη λεω. Εσενα σου πηγε και μια χαρα.
Την ουλη οταν ψηλαφεις τη νιωθεις καθολου; παντα το ειχα απορια

Τωρα δε την νιωθω αλλα για μηνες ναι.
Τωρα αν τα ξυρισω γουλι δε ξερω,Εως 9 χιλιοστα τα εχω κανει
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγώ πήγα πριν 3 βδομάδες και μίλησα μαζί του ναι για την FUT λέω 3000+ και μέσα στο ιατρείο του έχει άλλες 2 η 3 κοπέλες..!

Εγω οταν πηγα ειχε μονο μια και αυτονα.
Ελπιζω να λες αληθεια εεε?Ξερεις με νεα μελη ειμαι καχυποπτος.
 
Μπλουζα