Μεταμόσχευση Μαλλιών 2660 Μοσχεύματα - HDC

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Αυτό είναι προφανές.
Δυστυχώς.
Αλλά έχουμε ξαναπεί και το μεγάλο όπλο των κλινικών για να το δικαιολογούν.
 

vag25

Well-Known Member
Δεν ειμαι σιγουρος οτι οι κλινικες λαμβανουν υποψη τους την DUPA οσο θα επρεπε. Ακομα και στην κυπρο. Θυμαμαι ενα περιστατικο που σε καποια φαση εχασε ολα τα μεταμοσχευμενα. Και αν δεν κανω λαθος ειχε παει κυπρο.

Αισθανομαι τυχερος που με ειδε ο λορενζο γιατι θα επαιρνα χαμπαρι σε 10 χρονια.

Αν λοιπον ο ασθενης εδω ειχε dupa, λογικο δεν ειναι να μην εχει το προσδοκωμενο αποτελεσμα χωρις φινα?
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν ειμαι σιγουρος οτι οι κλινικες λαμβανουν υποψη τους την DUPA οσο θα επρεπε. Ακομα και στην κυπρο. Θυμαμαι ενα περιστατικο που σε καποια φαση εχασε ολα τα μεταμοσχευμενα. Και αν δεν κανω λαθος ειχε παει κυπρο.

Αν λοιπον ο ασθενης εδω ειχε dupa, λογικο δεν ειναι να μην πετυχει η φυτρωση χωρις φινα?
Αυτό θα φανεί σε βάθος χρόνου,αν είναι εν εξελίξει η dupa τότε προφανώς θα τα χάσει ολα η δεν θα φυτρώσουν αν χτύπησε εκεί.
Αυτό το περιστατικό ισχύει στην Κύπρο είχε πάει και ξαναεπανήλθε μετά από μερικά χρόνια στην ίδια κατάσταση
 

vlafo

Well-Known Member
Στους 7 έχει σχεδόν τελειώσει.
Αλλά είπαμε, μέχρι τώρα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

zelig

Member
Εδώ τα πλαϊνά μου φαίνονται στην ίδια κακή / ταλαιπωρημένη κατάσταση με τα δικά μου - παίζει να είναι ίδια περίπτωση; Δηλαδή να μην έπρεπε να τον αναλάβει η κλινική;
 

oreo

Well-Known Member
Εδώ τα πλαϊνά μου φαίνονται στην ίδια κακή / ταλαιπωρημένη κατάσταση με τα δικά μου - παίζει να είναι ίδια περίπτωση; Δηλαδή να μην έπρεπε να τον αναλάβει η κλινική;
Μην μπαίνεις τώρα σε τριπάκια zelig και χαλιέσαι. Κάθε περίπτωση διαφορετική.
 

Disco

Well-Known Member
Σίγουρα κάτι δεν έχει πάει καλά εδώ. Η φύτρωση ειναι μέτρια και συνήθως στον 7ο μήνα έχει ολοκληρωθεί η φύτρωση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis88test

Active Member
Να πούμε στον Αρίστο να χαίρεται το νέο του look, όπως και να έχει πάει, δεν έχει καμμία σχέση με πρίν και έχει καδραριστεί το πρόσωπο.
Come on people λίγη ευγένεια.
αυτό ισχύει για τις περισσότερες περιπτώσεις πάντως που έχει αρχίσει από κάτω το φορουμοδικίο συμπεριλαμβανομένης και του aldo που είναι τώρα hot
είναι όντως πολύ καλύτερη η εικόνα του και σε μια τελική μοιάζει σαν να είναι φυσικά αραιός, μπορεί και να ήταν έτσι το φυσικό του άρα να έγινε η επαναφορά
παρ' όλα αυτά η εικόνα σε σχέση με τα άλλα αποτελέσματα της κλινικής είναι λίγο κατώτερη. μπορεί στο 12 μηνο να έχει δέσει το γλυκό καλύτερα...
 

nick90

Well-Known Member
Να πούμε στον Αρίστο να χαίρεται το νέο του look, όπως και να έχει πάει, δεν έχει καμμία σχέση με πρίν και έχει καδραριστεί το πρόσωπο.
Come on people λίγη ευγένεια.
Οφείλουμε να λέμε τα πράγματα ως έχουν. Αυτό δεν σε κάνει αγενή, αλλά ρεαλιστή. Το να "χαϊδεύουμε αυτιά" για να φανούμε ευγενικοί δεν οδηγεί κάπου και δημιουργεί λάθος εντυπώσεις και μηνύματα στα υπόλοιπα μέλη.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ο Άριστος έχει φυτρωση των μοσχευμάτων που τοποθέτησε και πιστεύω του πάει λίγο αργά η όλη διαδικασία.
Έχει πολύ καλή φυσικότητα στην Hairline ακόμη και βρεγμένη και οι φωτός του είναι αποκαλυπτικες.

Από εκεί και πέρα πιστεύω ο λόγος που χρησιμοποιηθηκε ήτανε μικρός παρόλο τα μοσχεύματα που τοποθετηθηκαν για την περιοχή που καλύφθηκε άλλα έπρεπε να γίνει και οικονομία διότι προβλέπεται για εξελιχθεί πολύ μεγαλύτερο Nw και λόγο τις ηλικίας του 29.

Επίσης αυτά είναι τα χαρακτηριστικα τις τρίχας του καλύφθηκε απολυτά φυσικά μια περιοχή μπορεί να μην δείχνει τούμπανο άλλα οι φωτογραφίες είναι με styling και υγρό το μαλλί.

Τώρα από εκεί και πέρα μπορεί και ο Άριστος να μας πει την άποψη του.

Κάτι τελευταίοι που με ρωτάνε πολλές φορές οι ασθενείς και το έχω ξανά αναφέρει είναι αν θα τους προσέξει η κλινική όπως πρόσεξε έμενα και πήρα 2 δυνατά αποτελέσματα.

Αν κάποιος θεωρεί αυτό το αποτελεσμα λίγο κατώτερο από κάποια άλλα εδώ βλέπουμε ότι ακόμη και ο τεχνικός μας που βρίσκεται στην κλινική και θα τον πρόσεχαν στο μέγιστο τολμάει να ανεβάσει ένα τέτοιου είδους περιστατικό με ιδιαίτερα χαρακτηριστηκα που ίσως δεν το βοηθάει στη τελική εικόνα.
Με λίγα λόγια η κλινική δεν κάνει εξαιρέσεις στους ασθενείς για να πάρει άλλος καλύτερο και άλλος διαφορετικό αποτελεσμα θα προσπαθησει για τον καθένα να δώσει το μέγιστο ακόμη και με χαμηλότερες κατηγορίες τριχών.

Ας περιμένουμε και έως το 12 μηνο να τοποθετηθούν νέες φωτογραφίες και από άλλες γωνίες φυσικά.
 

oreo

Well-Known Member
Οφείλουμε να λέμε τα πράγματα ως έχουν. Αυτό δεν σε κάνει αγενή, αλλά ρεαλιστή. Το να "χαϊδεύουμε αυτιά" για να φανούμε ευγενικοί δεν οδηγεί κάπου και δημιουργεί λάθος εντυπώσεις και μηνύματα στα υπόλοιπα μέλη.
Εδώ δεν κάνει η κλινική παρουσίαση, αλλά ο Αρίστος. Δεν υπάρχει χάιδεμα αυτιών απο εμένα, βλέπω αλλαγμένη την εικόνα του παιδιού προς το καλύτερο και το παραθέτω. Απευθύνομαι προσωπικά σε φυσική οντότητα και το θεωρώ αυτονόητο να μην είμαι αγενής. Αν δεν ήμουν ρεαλιστής, θα έβλεπες σχόλια τύπου "απίθανος έγινες". Το ότι η εικόνα δεν είναι αυτή που αναμενόταν, το είπαμε απο προηγούμενα σχόλια.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Παντως δεδομενης της οχι υψηλης πυκνοτητας της δοτριας του Αριστου η κλινικη παιρνει αριστα για την μετριοπαθη και συνετη χρηση της σε επιπεδο πρωτης μεταμοσχευσης.Δεν νομιζω να περιμενε κανεις φουλ πυκνοτητα με 2660 grafts και 2.2 λογο που αφορουν total reconstruction hairline κροταφων α+β ζωνης και χωρις να ακολουθει φαρμακευτικη αγωγη.Νομιζω βασει των δεδομενων αυτων το αποτελεσμα οπως απεικονιζεται στο επταμηνο ειναι οπως θα επρεπε να ηταν.Το θετικο που πρεπει να μεινει ειναι οτι η συνεση που διεπει την κλινικη στην διαχειριση της δοτριας "αντισταθμιζει" τις οποιες αδυναμιες της σε αλλους τομεις οπως πχ η μη χρηση μικροσκοπιου για μετρηση πυκνοτητας και ευρεσης dupa,ή μετρηση διαμετρηματος τριχας,χωρις αυτο να σημαινει οτι αυτα δεν πρεπει να αλλαξουν.Στην τουρκια απο παρομοιες δοτριες για πρωτη επεμβαση εχουν ξηλωθει 4000 και 4500 grafts καθιστωντας αδυνατη την εκμεταλλευση τους για καλυψη μελλοντικων αναγκων,εδω εχουμε το αντιθετο και αυτο ειναι δειγμα οτι η hdc αποτελει ασφαλη επιλογη που δεν ρισκαρει στις πλατες των πελατων για επιτευξη σουπερ πυκνων αλλα εφημερων αποτελεσματων.
Καλη συνεχεια Αριστο,να χαιρεσαι το νεο σου προσωπο και ελπιζω να σε δουμε και στο 12μηνο :)
 
Μπλουζα