Μεταμοσχευση advance hair clinics

koumparos

Well-Known Member
Καλή τύχη σου εύχομαι.Δεν χρειάζεται να ανησυχείς διότι η συγκεκριμένη κλινική πετυχαινει συνήθως υψηλά ποσοστά φυτρωσης.Εαν πρόσεχε σε κάθε περιστατικό τη δοτρια θα μιλάγαμε για την καλύτερη επιλογή στον ελλαδικό χώρο και μια από τις καλύτερες vfm στην ευρωπη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

felaini

Active Member
Αν προσεχε τις δοτριες κ τις αφυσικες χερλαιν που κανει θα προσθετα κουμπαρος..οποτε εχει καλη φυτρωση ως κλινικη στα υπολοιπα υστερει παρααα πολυυυ..
 

koumparos

Well-Known Member
Για τις hairline δεν συμφωνώ.Εχουν βελτιωθεί αρκετά και για μένα δεν αποτελεί σημαντικό κριτήριο από τη στιγμή που ελάχιστοι για να μην πω κανενας στην καθημερινότητα θα ανιχνεύσουν μεταμόσχευση.Οποιος θέλει φουλ πακέτο απλά πάει εξωτερικό και δεν ασχολείται με Ελλάδα.
 

Jim1986

Member
Για τις hairline δεν συμφωνώ.Εχουν βελτιωθεί αρκετά και για μένα δεν αποτελεί σημαντικό κριτήριο από τη στιγμή που ελάχιστοι για να μην πω κανενας στην καθημερινότητα θα ανιχνεύσουν μεταμόσχευση.Οποιος θέλει φουλ πακέτο απλά πάει εξωτερικό και δεν ασχολείται με Ελλάδα.
Ρε παιδια εμενα η δοτρια αππ τη δευτερη μερα κιολας ειχε στηψει..σε μια εβδομαδα δε φαινοταν τιποτα..πιο ποκυ για την ουλη ντρεπωμουν να κυκλοφορησω...για την hairline δε ξερω ειναι η αληθεια..δε μπορω να καταλαβω ακομα..παντως φαινεται πιο καλοσχεδιασμενη απο την προηγουμενη που ειχα κανει στον β. ... να ρωτησω κατι ασχετο..εχω λιγο ξηροδερμια...θεωρειται φυσιολογικο η μπορει να φταιει η μονοξιδιλη? Αν και βαζω χρονια..επισης καμια φορα μεζι με το δερμα που φευγει απο την ξηροδερμια φευγει και κανενα τριχαλακι μαζι..ειναι φυσιολογικο η πανε αυτα τα τριχαλακια τα χαιρεταω για παντα? Να υπενθυμισω οτι ειναι 23 μερες απο την μεταμοσχευση
 

athenian

Well-Known Member
για μένα δεν αποτελεί σημαντικό κριτήριο από τη στιγμή που ελάχιστοι για να μην πω κανενας στην καθημερινότητα θα ανιχνεύσουν μεταμόσχευση.Οποιος θέλει φουλ πακέτο απλά πάει εξωτερικό και δεν ασχολείται με Ελλάδα.
Κάνεις λάθος φίλε.Η hairline και η φυσικότητά της ειναι το 90% μιας μεταμόσχευσης.Αν δεν γίνει όσο πιο φυσική μπορεί,η μεταμόσχευση φαίνεται από μακριά.Άλλωστε για την φυσικότητα πληρώνονται οι καλοί γιατροί.
 

koumparos

Well-Known Member
Νομίζω ότι έγραψα στην τελευταία πρόταση ποια είναι η ιδανική επιλογή με το ανάλογο κόστος βεβαίως.Πλεον στα 35+ επετρεψου μου να έχω άλλα κριτήρια για την μεταμόσχευση.Αυτο που βλέπεις εσύ ως αφύσικο στις φωτό στην καθημερινότητα 1 στους χίλιους που ξέρει από μμ θα ανιχνεύσει κάτι ύποπτο.Επισης από κοντά η εικόνα δεν έχει καμία σχέση με τις φωτό.Τωρα εάν κάποιος πιστεύει ότι με 3000ε θα πάρει και πυκνοτητα- φυτρωση και τέλεια hairline και ιδανική διαχείριση μοσχευμάτων μαλον καλύτερα να παίξει τζόκερ.
 

Georgie

Well-Known Member
Νομίζω ότι έγραψα στην τελευταία πρόταση ποια είναι η ιδανική επιλογή με το ανάλογο κόστος βεβαίως.Πλεον στα 35+ επετρεψου μου να έχω άλλα κριτήρια για την μεταμόσχευση.Αυτο που βλέπεις εσύ ως αφύσικο στις φωτό στην καθημερινότητα 1 στους χίλιους που ξέρει από μμ θα ανιχνεύσει κάτι ύποπτο.Επισης από κοντά η εικόνα δεν έχει καμία σχέση με τις φωτό.Τωρα εάν κάποιος πιστεύει ότι με 3000ε θα πάρει και πυκνοτητα- φυτρωση και τέλεια hairline και ιδανική διαχείριση μοσχευμάτων μαλον καλύτερα να παίξει τζόκερ.
Αυτο ακριβώς φίλε
Πλέον εχουν εξελιχθεί οι μεταμοσχεύσεις μαλλιων παγκόσμια .
Και εχουν γινει και πιο οικονομικά προσιτές .
Τα αποτελέσματα δεν εχουν καμία σχεση με αυτα πριν απο μια δεκαετια.
Όντως φτάνουμε στα όρια της υπερβολής μετρώντας λεπτομέρειες που μονο ελαχιστοι που γνωρίζουν και μπορούν να διακρίνουν ,και αυτο σχετικό ειναι .
Αν εχεις τη δυνατότητα να πληρώσεις πολλα χρήματα ( που χρεώνουν οι top) τοτε το αποτέλεσμα σου θα πρεπει να παίξει στα όρια της τελειότητας με πινελιές τέχνης εγγυημένα όμως !
Προσωπικά δεν εχω δει τέτοια , μονο σε βίντεο αλλα ειμαι επιφυλακτικός ( οχι αρνητικός)
Δεν ειμαι μεροληπτικός ουτε θα μπω στη κόντρα κλινικών
Αλλα σε αξιολόγηση αποτελεσμάτων που εχω δει στο φορουμ δεν παίρνεις πάντα αυτο που πληρώνεις και ας γράφονται σελίδες ολόκληρες για το ποσο ωραια έκατσε το μονοτριχο στη hairline αφού πληρώθηκε 5 ευρώ .
 
Τελευταία επεξεργασία:

mic6

Well-Known Member
Μια χαρά είναι η Βενετία, έκανε σε ένα φίλο πρίν από 8 μήνες και πήγε σούπερ.
Στείλε ένα email και ζήτα πλήρη ανάλυση και θα σου στείλουν τα πάντα (και το λόγο) σε επίσημο έγγραφο με την υπογραφή του Βεκρή.

Καλή φύτρωση
 

Jim1986

Member
Παιδια σας δειχνω φωτο μετα απο εναμιση μηνα...νομιζω οτι ολα καλα πανε αλλα με εχει ανησυχησει μια ψιλουποχωρηση της hairline....στη δεξια πλευρα εχει μεγαλωσει το λιμανακι ενω πριν 15 μερες ειχα καινουριες τριχες εκει..δε ξερω αν εφυγαν η αν θα ξαναβγουν επειδη ηταν οι πρωτες...anyway...σας στελνω φωτο να μου πειτε γενικα πως το βλεπετε το ολο σκηνικο...ν συμπληρωσω οτι σε λιγες μερες θα παω για prp...
 

Jim1986

Member
20191109_205710.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gerassis

Well-Known Member
Μια χαρά είσαι. Εμένα στο δίμηνο είχανε φύγει όλες οι νεοτοποθετημενες και βγήκανε στους 4-5 μήνες. Ελπίζω να έκανες prp αμέσως μετά τη μμ. Τότε είναι που δουλεύει καλύτερα γιατί βοηθάει πολύ στην επούλωση.
 

Georgie

Well-Known Member
Φίλε η εικόνα σου ειναι φυσιολογική για το μηνα που βρίσκεσαι .
Απο τη πρόσφατη εμπειρία μου ( σε λιγο κλείνω 6 μηνες ) μεχρι τους 2.5 μηνες η κατάσταση ειναι σκέτη καταθλιψη .
Μετα καθε μερα θα βλεπεις αλλαγές μεχρι να κανεις το μπαμ περίπου στο τέταρτο μηνα .
Υπομονή !
 

Jim1986

Member
Μια χαρά είσαι. Εμένα στο δίμηνο είχανε φύγει όλες οι νεοτοποθετημενες και βγήκανε στους 4-5 μήνες. Ελπίζω να έκανες prp αμέσως μετά τη μμ. Τότε είναι που δουλεύει καλύτερα γιατί βοηθάει πολύ στην επούλωση.
Εκανα εννοειται αν και την εκανα ακριβως την ωρα που ξεκινουσε η μεταμοσχευση και οχι μετα.....
 

Jim1986

Member
Φίλε η εικόνα σου ειναι φυσιολογική για το μηνα που βρίσκεσαι .
Απο τη πρόσφατη εμπειρία μου ( σε λιγο κλείνω 6 μηνες ) μεχρι τους 2.5 μηνες η κατάσταση ειναι σκέτη καταθλιψη .
Μετα καθε μερα θα βλεπεις αλλαγές μεχρι να κανεις το μπαμ περίπου στο τέταρτο μηνα .
Υπομονή !
Η αληθεια ειναι οτι ναι ειναι λιγο καταθλιψη γιατι στην αρχη π ηταν κοντα φαινοταν πιο πυκνα ενω τωρα μακρυναν και πεφτουν κιολας αλλα ενταξει υπομονη..το κακο ειναι οτι σε μια εβδομαδα μπαινω σε αρκετα δυσκολο προγραμμα δουλειας που δε βοηθαει καθολου ειδικα τις τριχες και ελπιζω να μην κανει κακο στην εξελιξη τους....
 

Jim1986

Member
Παιδια μια ερωτηση...κανει μετα την μεταμοσχευση η χρηση καποιου concealer τυπου k max κ.λ.π. μεχρι να μακρυνουν λιγο??? Στην κλινικη μου ειχαν πει μετα τον πρωτο μηνα...το φοβαμαι λιγο ειναι η αληθεια αλλα θα με βοηθουσε λιγο τωρα νομιζω μεχρι να μακρυνουν..ειμαι στους 2 μηνες μετα την μμ
 

Jim1986

Member
Δεν εχω σκοπο να το βαζω στη πορεια απλα τωρα για αρχη γιατι ακομα πεφτουν τα καινουρια....μετα εννοειται οχι..απλα δεν ξερω τωρα αν μπορει να κανει κακο..μην επηρεασει την εξελιξη τους
 
Μπλουζα