Harry, FUE, 2103g, 7/11/20

aeratos28

Just aeratos
Ισχύει αυτό που λέει ο Μάκης.συμφωνεις ότι ήθελε λίγα περισσότερα grafts για καλύτερη πυκνότητα στη hairline?
Λοιπον κοιταζα τη φωτογραφια της δοτριας αμεσως μετα την επεμβαση . Νομιζω εδω χρησιμοποιηθηκε μικροτερο εργαλειο απο αυτο που συζητουσαμε χθες προχθες στο αλλο περιστατικο . Πυκνοτητα γυρω στα 30graft/cm2 λογικο νουμερο με τον περιορισμο των 2100 σε ολη τη μπροστα περιοχη . Μεγενθυνα τη φωτογραφια και δυσκολευτηκα να βρω μπροστα μπροστα πολυτριχα , οπως εχω δει σε χερλαιν αλλων κλινικων αμεσως μετα τη μεταμοσχευση πχ advanced . Ειναι μια καθαρη δουλεια .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
Ναι αλλα νομιζω το παιδι το πε καθαρα , υπηρχαν περιορισμοι σε χρονο , σε χρηματα , ζητησε κατι πιο συντηρητικο μονος του και ο γιατρος του το εδωσε .
 

vagosx

Well-Known Member
Προφανως ρε παιδια τα grafts που τοποθετήθηκαν δεν είναι αρκετά για να πιάσει πυκνοτητες της τάξης των 50grafta/cm2 και να γίνει τούμπανο. Ομως ο φίλος Harry είχε πρώτα απ’ όλα πολυ περιορισμένο budget, αλλά και οι προσδοκίες του ικανοποιούνταν με μικρότερη πυκνοτητα τοποθέτησης.
Παρόλα αυτά με 2500 ευρώ, νομιζω εαν υπάρχει η φυτρωση που μας έχει συνηθίσει μέχρι τώρα ο εν λόγω γιατρος θα έχει μια χαρά αποτελεσμα.
Harry καλη επιτυχία!
 

aeratos28

Just aeratos
Περιορισμός στο οικονομικό είναι σεβαστό απόλυτα.αλλα δεν νομίζω πως για 500€ ακόμα θα υπήρχε θεμα.αν δεν κάνω λάθος στην αρχή ο φίλος εδώ μίλησε για ένα ποσό της τάξης των 3000€ για μεταμόσχευση ότι μπορούσε να διαθέσει..δεν είμαι και σίγουρος για αυτό που λέω τώρα. Θέλω να πω πως αυτά τα 500€+ θα άξιζαν ευρώ ευρώ..και δεν ξεφεύγει τόσο πολύ από τα 2500..τεσπά ότι έγινε έγινε τώρα.
 

vlafo

Well-Known Member
Περιορισμός στο οικονομικό είναι σεβαστό απόλυτα.αλλα δεν νομίζω πως για 500€ ακόμα θα υπήρχε θεμα.αν δεν κάνω λάθος στην αρχή ο φίλος εδώ μίλησε για ένα ποσό της τάξης των 3000€ για μεταμόσχευση ότι μπορούσε να διαθέσει..δεν είμαι και σίγουρος για αυτό που λέω τώρα. Θέλω να πω πως αυτά τα 500€+ θα άξιζαν ευρώ ευρώ..και δεν ξεφεύγει τόσο πολύ από τα 2500..τεσπά ότι έγινε έγινε τώρα.
Aerate
Έτσι είναι αλλά ο φίλος είχε από ότι κατάλαβα όχι τρελές απαιτήσεις.
Φυσιολογικά πράγματα.
Μην νομίζεις ότι είναι όλοι σαν και εμάς.
 

makis25

Well-Known Member
εχω μια υποψια πως δε θα ηταν απλα 500 ακομα γιατι θα πηγαινε δευτερη μερα . Πιστευω θα ταν χιλιαρικο πανω το ελαχιστο . Αλλα τι σημασια εχει , η μεταμοσχευση φαινεται καλη . Τα μοσχευματα ειναι τοποθετημενα φυσικα , η πυκνοτητα ειναι πανω απο αυτη που θα επερνε στη dhi , η δοτρια ειναι απειρως καλυτερη απο αυτη που θα επερνε στo βεκρη , και εκανε και μια βολτα σαλονικη πριν η σαλονικη γινει αυτο που ειναι σημερα
 

aeratos28

Just aeratos
Σε αυτό συμφωνώ..εγώ θα ζητούσα διαφορετικό σχεδιασμό σίγουρα.οπως και άλλοι βέβαια.ο καθένας ότι πιστεύει αρκεί να μην ξεφεύγει από τα όρια .
Aerate
Έτσι είναι αλλά ο φίλος είχε από ότι κατάλαβα όχι τρελές απαιτήσεις.
Φυσιολογικά πράγματα.
Μην νομίζεις ότι είναι όλοι σαν και εμάς.
 

aeratos28

Just aeratos
Ιδανικά πόσα grafts θα πίστευες ότι χρειάζεται για να γίνει όμως διαφορετική δουλειά με περισσοτερο κατέβασμα των κροταφων ,ένα στυλ σχεδίασης πάνω κάτω με του andy.k που είχε κάνει στον Βεκρή..πιστεύω από τους ωραιότερους σχεδιασμούς hairline..πως έκαναν τέτοιο σχεδιασμό εκεί ? Δεν έχουν ξανακάνει τέτοιο σχέδιο σε κανέναν πάλι..μια φορά και τέλος.χαχαχα
εχω μια υποψια πως δε θα ηταν απλα 500 ακομα γιατι θα πηγαινε δευτερη μερα . Πιστευω θα ταν χιλιαρικο πανω το ελαχιστο . Αλλα τι σημασια εχει , η μεταμοσχευση φαινεται καλη . Τα μοσχευματα ειναι τοποθετημενα φυσικα , η πυκνοτητα ειναι πανω απο αυτη που θα επερνε στη dhi , η δοτρια ειναι απειρως καλυτερη απο αυτη που θα επερνε στo βεκρη , και εκανε και μια βολτα σαλονικη πριν η σαλονικη γινει αυτο που ειναι σημερα
 

Harry

New Member
Πρεπει να σας πω οτι πραγματι, για 500 ευρω επιπλεον δεν θα εκανα πισω. Ωστοσο, δεν παζαρεψα την τιμη. Οταν μιλαγαμε στο viber και ειπα τι θελω, δειχνοντας και φωτογραφιες, μου ειπε εξαρχης κοντα στα 2000 grafts και 2500 €. Ηταν μεσα στο budget μου και αισθανθηκα ανακουφιση που βρηκα αυτο που ηθελα. (δηλ να κανει τα παντα ενας γιατρος, να εχω δει 1-2 δουλειες του και να εχω διαβασει καποια καλα πραγματα απο αυτον - να'ναι καλα το blog και ολοι εσεις - και φυσικα να ειναι μεσα στο budget). Πηρα το ρισκο και τωρα περιμενω.
 

makis25

Well-Known Member
Ιδανικά πόσα grafts θα πίστευες ότι χρειάζεται για να γίνει όμως διαφορετική δουλειά με περισσοτερο κατέβασμα των κροταφων ,ένα στυλ σχεδίασης πάνω κάτω με του andy.k που είχε κάνει στον Βεκρή..πιστεύω από τους ωραιότερους σχεδιασμούς hairline..πως έκαναν τέτοιο σχεδιασμό εκεί ? Δεν έχουν ξανακάνει τέτοιο σχέδιο σε κανέναν πάλι..μια φορά και τέλος.χαχαχα
χμ χμ , αερατε ακομα 900-100 grafts ; το θυμαμαι το περιστατικο του andy οπως θυμαμαι και τη ζημια στη δοτρια , το τραγικο παραθυρο που δεν εφυγε ποτε και εκανε μπαμ και με κουρεμενο το μαλλι 1 εκατοστο.
 

makis25

Well-Known Member
Πρεπει να σας πω οτι πραγματι, για 500 ευρω επιπλεον δεν θα εκανα πισω. Ωστοσο, δεν παζαρεψα την τιμη. Οταν μιλαγαμε στο viber και ειπα τι θελω, δειχνοντας και φωτογραφιες, μου ειπε εξαρχης κοντα στα 2000 grafts και 2500 €. Ηταν μεσα στο budget μου και αισθανθηκα ανακουφιση που βρηκα αυτο που ηθελα. (δηλ να κανει τα παντα ενας γιατρος, να εχω δει 1-2 δουλειες του και να εχω διαβασει καποια καλα πραγματα απο αυτον - να'ναι καλα το blog και ολοι εσεις - και φυσικα να ειναι μεσα στο budget). Πηρα το ρισκο και τωρα περιμενω.
Να σε ρωτησω κατι , τελικα τι ρολο νοιωθεις πως επαιξε στην επιλογη σου πως τα εκανε ολα ο γιατρος πανω σου . Το εντελως αναποδο πχ απο κλινικες βεκρη .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harry

New Member
Να σε ρωτησω κατι , τελικα τι ρολο νοιωθεις πως επαιξε στην επιλογη σου πως τα εκανε ολα ο γιατρος πανω σου . Το εντελως αναποδο πχ απο κλινικες βεκρη .
Καθοριστικο. Δηλαδη στου Βεκρη, ακομα και να ηταν στο budget μου η προσφορα, το γεγονος πως ουτε καν με ειδε καποιος γιατρος να μου πει τη γνωμη του πριν μου δωσουν προσφορα μετρησε πολυ αρνητικα..
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ναι αλλα νομιζω το παιδι το πε καθαρα , υπηρχαν περιορισμοι σε χρονο , σε χρηματα , ζητησε κατι πιο συντηρητικο μονος του και ο γιατρος του το εδωσε .
Δεν ήταν θέμα το χρήμα κ ο χρόνος ....αν τον άφηνε θα το έκανε ...δεν ήθελε ο ασθενής κ ήταν απόλυτος ... συμβιβάστηκε ξεκάθαρα ....θα έκανε αυτό ακριβώς που είπε ο αερατος...θα έβαζε τουλάχιστον άλλα 500.... Δεν έχει καμία σχέση το οικονομικό ούτε κάθεται και μετράει μόσχευματα με τα λεφτά ....στο λέω με απόλυτη επίγνωση αυτό.
 

manly_Man

Well-Known Member
καλη φυτρωση φιλε @Harry

Φαινεται να εχει κανει ωραια δουλεια ο γιατρος και τιμιος στο οικονομικο κομματι.

συμφωνω οτι το εργαλειο εξαγωγης φαινεται μικροτερο σε αυτη την περιπτωση.... Οσο για το αν χρειαζοταν περισσοτερα grafts ή οχι, πιστευω θα δειξει το τελικο αποτελεσμα...

Να σε ρωτησω απο το viber μιλησατε αρκετη ωρα; θελω να πω ειπατε αρκετα πραγματα και σου εξηγησε ακριβως τι θα κανει πριν πας για την επεμβαση;
 

Harry

New Member
Harry
Χειρουργεία γίνονται αυτή την εποχή ?
Γνωριζω οτι την αμεσως επομενη ημερα (8/11) ειχε περιστατικο. Διαβασα και το περιστατικο που κοινοποιηθηκε για τον Τυρκαλα πριν4-5 μερες. Δεν γνωριζω ομως αν συνεχιζει, ή αν απλα διεκπεραιωνει τα ραντεβου που ειχε κλεισει πριν.
 

aeratos28

Just aeratos
Μάκη δεν αντιλέγω για τη δοτρια ,αλλά μίλησα καθαρά και μόνο για τον σχεδιασμό που έκαναν στη hairline του .άλλο θέμα η δοτρια του andy.k που όντως την άφησαν ταλαιπωρημένη αρκετά..χονδρικά λοιπόν κοντά στις 3000 πάνω κάτω όσα λέω και εγώ ότι ήθελε λες
χμ χμ , αερατε ακομα 900-100 grafts ; το θυμαμαι το περιστατικο του andy οπως θυμαμαι και τη ζημια στη δοτρια , το τραγικο παραθυρο που δεν εφυγε ποτε και εκανε μπαμ και με κουρεμενο το μαλλι 1 εκατοστο.
 

Harry

New Member
καλη φυτρωση φιλε @Harry

Φαινεται να εχει κανει ωραια δουλεια ο γιατρος και τιμιος στο οικονομικο κομματι.

συμφωνω οτι το εργαλειο εξαγωγης φαινεται μικροτερο σε αυτη την περιπτωση.... Οσο για το αν χρειαζοταν περισσοτερα grafts ή οχι, πιστευω θα δειξει το τελικο αποτελεσμα...

Να σε ρωτησω απο το viber μιλησατε αρκετη ωρα; θελω να πω ειπατε αρκετα πραγματα και σου εξηγησε ακριβως τι θα κανει πριν πας για την επεμβαση;
Οχι, δε μιλησαμε αρκετη ωρα. Ισως 10 λεπτα με τη Σταυρουλα και αλλα 5 με το γιατρο (ειναι λιγομιλητος). Μου ζητησε βεβαια να τραβηξω φωτο με συγκεκριμενο τροπο και φωτισμο και να τις στειλω. Τις εστειλα, ξαναμιλησαμε και το κανονισαμε. Δεν ηταν το ιδανικο, το ξερω, για αυτο και αρνηθηκα να με κουρεψουν στην κλινικη πριν δω το γιατρο και κανω την τελικη κουβεντα μαζι του απο κοντα.
 

manly_Man

Well-Known Member
Οχι, δε μιλησαμε αρκετη ωρα. Ισως 10 λεπτα με τη Σταυρουλα και αλλα 5 με το γιατρο (ειναι λιγομιλητος). Μου ζητησε βεβαια να τραβηξω φωτο με συγκεκριμενο τροπο και φωτισμο και να τις στειλω. Τις εστειλα, ξαναμιλησαμε και το κανονισαμε. Δεν ηταν το ιδανικο, το ξερω, για αυτο και αρνηθηκα να με κουρεψουν στην κλινικη πριν δω το γιατρο και κανω την τελικη κουβεντα μαζι του απο κοντα.
ναι σωστα επραξες και ηθελες να σε δει ο γιατρος και με μακρι μαλλι πριν την επεμβαση, γιατι ενταξει οπως κ να το κανουμε μπορει να κανει καλυτερη εκτίμηση απο κοντά..... υπομονη τωρα και ολα καλα θα πανε!
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Οχι, δε μιλησαμε αρκετη ωρα. Ισως 10 λεπτα με τη Σταυρουλα και αλλα 5 με το γιατρο (ειναι λιγομιλητος). Μου ζητησε βεβαια να τραβηξω φωτο με συγκεκριμενο τροπο και φωτισμο και να τις στειλω. Τις εστειλα, ξαναμιλησαμε και το κανονισαμε. Δεν ηταν το ιδανικο, το ξερω, για αυτο και αρνηθηκα να με κουρεψουν στην κλινικη πριν δω το γιατρο και κανω την τελικη κουβεντα μαζι του απο κοντα.
Αυτά είναι τα μείον του η τα συν του αναλόγως όπως θα το δει κανείς ...είναι λιγομίλητος γιατί έχει εμπιστοσύνη στον εαυτό του και ξέρει τι να κάνει ...θα κρίνει εκείνη την στιγμή που θα δει το κεφάλι ...το ξέρω αρέσουν οι μετρήσεις οι υποδοχές τα λογσκια τα ωραία κ οι φαρφαρες αλλά τι να κάνουμε ; Δεν είναι του στυλ του και δεν το έχει με το επικοινωνιακό μάρκετινγκ ξεκάθαρα ....
 
Μπλουζα