Μαυροι κυκλοι-μινοξιδιλη

edyuser1

Active Member
Βάλε 2 κουτάλια σούπας στην κατάψυξη για 10 λεπτά...μετά βγάλτα και βάλε το ένα στην μία "σακούλα" του ματιού και το άλλο στην άλλη για 20 λεπτά.
Εφάρμοσέ το για 3-4 μέρες και θα δείς τεράστια διαφορά !

Καρατσεκαρισμένο και ανέξοδο...

Stripar
Stripar τα κουταλια κανουν δουλειά ρε φιλε και εγω εχβ μαυρους κυκλους να τα βάζω το πρωι η δεν παιζει θεμα ποτε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Τα κουτάλια φίλε κάνουν δουλειά όσο και οι κρέμες δηλ. όσο τα "δουλεύεις" - χρησιμοποιείς κρατά το "θέμα" σε ύφεση.

Η διαφορά είναι ότι τα κουτάλια είναι ανέξοδα...

Εγώ είμαι σαν το "πρεζάκι" τα χρησιμοποιώ κυρίως βράδυ και ΝΑΙ κάνουν δουλειά , κρατούν το πρόβλημα σε ύφεση...
 

Stripar

Established Member
Κάτω απο το μάτι , εκεί που είναι η σακούλα - μαύροι κύκλοι.

Tο πότε θα τα χρησιμοποιείς , για πόσο και σε τί συχνότητα είναι κάτι υποκειμενικό...
πειραματίσου και δές τί δουλεύει καλύτερα στο δικό σου μάτι.

Νά και ένα βιντεάκι (άν μιλάς Αγγλικά) που βρήκα και έχει συγκεντρωμένα όλα οσα θα ήθελε να ξέρει κάποιος για τους μαύρους κύκλους

 

Orionas

Member
Εγώ πάντως που ξεκίνησα από τον Ιούλιο το regain δεν είχα τη παραμικρή παρενέργεια, ίσως φταίει βέβαια ότι το βάζω μία φορά τη μέρα αντί για δύο αλλά και πάλι παίρνω την ίδια ποσότητα συνήθως.Γυμνάζομαι βέβαια και αρκετά και προσέχω και κάπως τη διατροφή μου (όχι τρελά πράγματα) και μου έχει δώσει καλά αποτελέσματα.
 
Τα κουτάλια φίλε κάνουν δουλειά όσο και οι κρέμες
Το θεμα με τους μαύρους κύκλους κ τοις σακούλες στα μάτια δημιουργείται απο την έλλειψη DHA στον οργανισμό.

Αυτο το λιπαρό οξυ ειναι απαραίτητα στον οργανισμό, για τα μάτια, την ακοη, το δέρμα, κ τον εγκέφαλο.

Οπότε μόλις παρουσιαστουν ολα αυτά τα συμπτώματα πρέπει να καταφεύγει κανείς σε συμπλήρωμα διατροφής, οπως το πολυ καλο:

http://www.diatrofologiki.gr/index.php?route=product/product&manufacturer_id=66&product_id=2648

Επίσης για γρήγορα αποτελέσματα μπορεί να προστεθεί και τοπικό λάδι με DHA:


http://www.pharmaca.com/pharmax-high-dha-finest-pure-fish-oil-orange-150ml
 

Συνημμένα

  • Mordha_Mini-170x215.jpg
    Mordha_Mini-170x215.jpg
    10 KB · Προβολές: 8
Τελευταία επεξεργασία:

Orionas

Member
Χρησιμοποιώ και εγώ ομέγα-3 μαζί με μια πολυβιταμίνη που έχει και saw palmetto, ειναι καλο συμπληρωμα ειδικα αν δε τρως συχνά (λιπαρά) ψάρια και έχω διαβάσει οτι μπορεί να ενισχύσει και τη τρίχα και να μειώσει τη τριχόπτωση.Είναι λίγο ακριβό γενικά αλλα προτιμήστε επώνυμες εταιρίες.Εγώ στα φαρμακεία βρίσκω της health aid αλλα έχω δοκιμάσει και της now sports.Το δεύτερο ρευόσουν λίγο ψάρι αλλά κατά τα άλλα ήταν καλό.
 
Χρησιμοποιώ και εγώ ομέγα-3 μαζί με μια πολυβιταμίνη που έχει και saw palmetto, ειναι καλο συμπληρωμα ειδικα αν δε τρως συχνά (λιπαρά) ψάρια και έχω διαβάσει οτι μπορεί να ενισχύσει και τη τρίχα και να μειώσει τη τριχόπτωση.Είναι λίγο ακριβό γενικά αλλα προτιμήστε επώνυμες εταιρίες.Εγώ στα φαρμακεία βρίσκω της health aid αλλα έχω δοκιμάσει και της now sports.Το δεύτερο ρευόσουν λίγο ψάρι αλλά κατά τα άλλα ήταν καλό.
Ναι αλλα εχει DHA?
 

zotrix

Active Member
Επειδη και εγω είχα θέμα με την περιοχή κάτω από τα μάτια κυρίως λόγω μίνοξ αλλά και λόγω φυσιολογικής φθοράς του δέρματος της περιοχής αυτής, μία πολύ καλή κρέμα που δοκίμασα είναι η 'Zirh platinum revive under eye complex'. Ίσως θεωρηθεί διαφήμιση από κάποιους, αλλά είδα μεγάλη διαφορά μέσα σε μια βδομάδα από την πρώτη χρήση. Είναι ακριβή όμως, την πήρα από το amazon 26 Ευρώ. Βέβαια έκανα και αεροβική γυμναστική παράλληλα.
 

Aris1976

New Member
Ένας μήνας και 20 ημέρες χρήση και Ειδα αποτέλεσμα , πλέον τα Μάλλια μου ειναι όπως πριν 10 χρονια , τα κενά έφυγαν πίσω το στρογγυλό εξαφανίστηκε , Ειναι οντως καλο ,,, Το θεμα μου ειναι με τους μαύρους κύκλους , τι κουτάλια τι κρέμες ΤΙΠΟΤΑ , βαριά και ασήκωτα ασε που τωρα την τελευταία εβδομάδα μου κανουν και σακούλες ,,, ΕΛΕΟΣ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ένας μήνας και 20 ημέρες χρήση και Ειδα αποτέλεσμα , πλέον τα Μάλλια μου ειναι όπως πριν 10 χρονια , τα κενά έφυγαν πίσω το στρογγυλό εξαφανίστηκε , Ειναι οντως καλο ,,, Το θεμα μου ειναι με τους μαύρους κύκλους , τι κουτάλια τι κρέμες ΤΙΠΟΤΑ , βαριά και ασήκωτα ασε που τωρα την τελευταία εβδομάδα μου κανουν και σακούλες ,,, ΕΛΕΟΣ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
Για να εχεις πρόβλημα με μαύρους κύκλους έχεις φοβερη έλλειψη σε DHA,
αρα χρειάζεσαι ένα πολύ καλο συμπλήρωμα, όπως το παρακάτω

http://www.diatrofologiki.gr/index.php?route=product/product&manufacturer_id=66&product_id=2648

Οσο για τη Μινοξ, σίγουρα θα εχει δίκιο ο stipar, πρέπει να την κόψεις/ελαττώσεις εστω κι προσωρινά για να δεις τι γίνεται.
 

Orionas

Member
Εγώ που χρησιμοποιώ μινοξ από το καλοκαίρι δεν είχα τη παραμικρή παρενέργεια αλλά το βάζω μία φορά τη μέρα αντί για δύο (ίδια ποσότητα όμως).Ίσως παίζει ρόλο κι αυτό.Λίγο προσοχή στη διατροφή και το αλάτι και λίγη αερόβια γυμναστική και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.
 

Aris1976

New Member
Για να εχεις πρόβλημα με μαύρους κύκλους έχεις φοβερη έλλειψη σε DHA,
αρα χρειάζεσαι ένα πολύ καλο συμπλήρωμα, όπως το παρακάτω

http://www.diatrofologiki.gr/index.php?route=product/product&manufacturer_id=66&product_id=2648

Οσο για τη Μινοξ, σίγουρα θα εχει δίκιο ο stipar, πρέπει να την κόψεις/ελαττώσεις εστω κι προσωρινά για να δεις τι γίνεται.
Καλημερα Χρισιμοποιω την foligain λόγω του οτι ειναι φτηνή μήπως δεν ειναι καλη ;
 
Μπλουζα