Ηλεκτρονικο τσιγαρο

turnfiji123

Active Member
Χαιρετώ το φόρουμ

Παιδιά και εγώ ηλεκτρονικό τσιγάρο 3 μήνες τώρα. Θα σας πω εντυπώσεις και γνώμες κάποια στιγμή. Το θέμα μου είναι πως αύριο παρουσιάζομαι στο κέντρο στην τρίπολη και το μόνο που με αγχώνει είναι μην μου κρατήσουν την συσκευή και τα υγρά. Ξέρει κανένας γενικώς τι παίζει;

Αν το κρύψεις δε το βρίσκουν. Ο έλεγχος που κάνουν είναι απλά χαβαλές.


Στο θέμα τσιγάρο εγώ το έκοψα πριν 3 χρόνια με τον εξής τρόπο: πάρτε τα λεπτά ριζλα και έναν καπνό και απλά περιμένετε. Τα 10 τσιγάρα γίνονται ένα, ο ένας αναπτήρας γίνεται δέκα. Εν τελει σε πιάνει μια βαρεμάρα να στρίβεις όπου και το κόβεις. Συνάδελφοι στη δουλειά με η.τ κάνουν όλη την ώρα, αναρωτιέμαι κατά ποσο βοηθά η όχι σε σχέση με το κανονικό αν είναι να κανεις συνέχεια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
. Συνάδελφοι στη δουλειά με η.τ κάνουν όλη την ώρα, αναρωτιέμαι κατά ποσο βοηθά η όχι σε σχέση με το κανονικό αν είναι να κανεις συνέχεια.
θα σου απαντησει ενας πολυ μεγαλος καπνιστης βετερανος:p
αμφιβαλω παααααααρα πολυ αν ειναι η ελειψη νικοτινης που καποιος θελει το τσιγαρο.
ποιο πολυ ειναι η κινηση,δηλαδη κατι να ρουφας και το γαργαλημα στους πνευμονες
 

aeratos28

Just aeratos
Αυτή την βάση που βρήκες,θα την αραιώσεις σε 1400ml μηδενικής βάσης..700ml γλυκερίνη,700ml προπυλενογλυκολη..και ΠΑΡΑ πολύ καλό ανακάτεμα
 

aeratos28

Just aeratos
ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!! όταν πάρεις την βάση με τα 100mg νικοτίνης ,θα ΦΟΡΑΣ ΓΑΝΤΙΑ..ΜΗΝ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕΙΣ ΚΑΝ ΜΕ ΓΥΜΝΑ ΧΕΡΙΑ ...γράφω με κεφαλαία γιατί είναι πολύ σοβαρό..είναι πολύ επικυνδινο.μην έρθεις σε επαφή με γυμνά χέρια Κapa..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!! όταν πάρεις την βάση με τα 100mg νικοτίνης ,θα ΦΟΡΑΣ ΓΑΝΤΙΑ..ΜΗΝ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕΙΣ ΚΑΝ ΜΕ ΓΥΜΝΑ ΧΕΡΙΑ ...γράφω με κεφαλαία γιατί είναι πολύ σοβαρό..είναι πολύ επικυνδινο.μην έρθεις σε επαφή με γυμνά χέρια Κapa..
ειναι ποιο βαρυ απο την προπυλαινογλυκολη?σαν ουσια
 

sadman73

Member
oποτε παω φαρμακειο,παιρνω γυκερινη προπυλαινογλυκη,αγοραζω αυτο? https://www.mixnmatcheliquids.com/e...-nicotine-at-100mgml-concentration-in-vg.html
πες μου μια συνταγη να μου βγει 7% νικοτινη το υγρο
Αν φτιαξεις ενα λιτρο vg ας πουμε θελεις 930ml μηδενικη vg
και 70 ml vg νικοτινουχα. Υπαρχουν και πολλες εφαρμογες στο android ,αυτη χρησιμοποιω προσωπικα:https://play.google.com/store/apps/details?id=grch.vape.free
Αν παρεις και σου ρθει,ενημερωσε γιατι με ενδιαφερει και μενα να παρω απο κει,μιας και η fagron,δεν υπαρχει πουθενα
 

aeratos28

Just aeratos
Η νικοτίνη σε συγκέντρωση άνω των 20mg είναι δηλητήριο..ειδικά σε αυτή την συγκέντρωση ίσως είναι και θανατηφόρα..για την νικοτίνη μιλάω μόνο..τα άλλα δεν έχεις θέμα.γαντια απαραίτητα..
ειναι ποιο βαρυ απο την προπυλαινογλυκολη?σαν ουσια
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
δωστε κανενα λινκ ωρε παλικαρια που εχετε ξανα φτιαξει,εγω ο καψερος ειμαι καινουριος στο σπορ και δεν τα εχω φτιαξει ακομα
αλλα τα μαγαζια μας ποιανουν τον πισινο για αυτο το ψαχνω παραπερα
 

aeratos28

Just aeratos
Από link ανέβασε ο sadman73..κοίτα και εκεί και θα βρεις ότι θες..αν θες να χρησιμοποιήσεις γεύσεις,για να σου βγει σωστό,χρειάζεσαι 10 ml γεύση σε 90-100ml βάσης..βάζεις τα 10 ml γεύσης πρωτα και προσθέτεις ανά 10ml την βάση σου..σιγά σιγά,και ανακατεύεις καλά πριν βάλεις τα επόμενα 10ml ..μόλις βάλεις όλη τη βάση,ανακατεύεις παρά πολύ καλά και για μια μέρα αφήνεις ανοιχτό το καπάκι να φύγουν ότι αναθυμιάσεις έχει..την επόμενη μέρα κλείνεις το καπάκι ξαναανακατεβεις καλά και το αφήνεις μια εβδομάδα να ζημωθει.παντα πριν βάλεις στον ατμό ποιητή σου υγρό,θα ανακατεβεις το υγρό σου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Από link ανέβασε ο sadman73..κοίτα και εκεί και θα βρεις ότι θες..αν θες να χρησιμοποιήσεις γεύσεις,για να σου βγει σωστό,χρειάζεσαι 10 ml γεύση σε 90-100ml βάσης..βάζεις τα 10 ml γεύσης πρωτα και προσθέτεις ανά 10ml την βάση σου..σιγά σιγά,και ανακατεύεις καλά πριν βάλεις τα επόμενα 10ml ..μόλις βάλεις όλη τη βάση,ανακατεύεις παρά πολύ καλά και για μια μέρα αφήνεις ανοιχτό το καπάκι να φύγουν ότι αναθυμιάσεις έχει..την επόμενη μέρα κλείνεις το καπάκι ξαναανακατεβεις καλά και το αφήνεις μια εβδομάδα να ζημωθει.παντα πριν βάλεις στον ατμό ποιητή σου υγρό,θα ανακατεβεις το υγρό σου
προτιμω χωρις γευση,ειναι περιεργο ενω καπνιζα τσιγαρα με 7 και 0,7 και τωρα στο ηλεκτρονικο μονο το 7 νικοτινη μου καθεται,δοκιμασα και το 13 με 14 και μου επεφτε πολυ βαρυ και το αραιωσα παλι σε 7
πλεον μονο με αυτην την συσκευη μου αρεσει https://www.hairlossgr.com/threads/Ηλεκτρονικο-τσιγαρο.11748/#post-200490
χωρις γευση εχει καποια διαδηκασια η κατασκευη του μειγματος?δηλαδη ανοιχτο καπακι.
το ανακατεμα πριν το γεμισμα της συσκευης και στο υγρο που δεν εχει γευση?
 

aeratos28

Just aeratos
Χωρίς γεύση,ξεχνάς ότι σου είπα και απλά κάνεις ένα πολύ καλό ανακάτεμα μόνο,πολύ καλό ανακάτεμα όμως και ατμιζεις αμέσως
 

sadman73

Member
kappa για να μη παιδευσε,παρε shake and vape και 10 μελα νικοτινης,τα νατουρα ειναι τα φθηνοτερα 2ευρο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εγω να πω την αμαρτια μου ειχα παθει αποφραξη στους πνευμονες με τσουξιμο τους.
εσπασα ρεκορ γκινες στα 37 αποφραξη.
απο οτι φαινεται εχω τρελη ευεσθησια στην πισα που δεν το ηξερα μεχρι πριν εναν μηνα.
παμε στα κληρονομικα τωρα...πηρε το αυτι μου προσφατα οτι στον πατερα μου βρηκε ο γιατρος υπολειματα καπνισματος
ο πατερας καπνιζε μονο εναν χρονο στον στρατο,εχει δηλαδη απο το 1980 που εκοψε το καπνισμα και καπνιζε μονο εναν χρονο
προφανως ακομα και το παθητικο καπνισμα τον πειραζει,φανταστειτε κληρονομικοτητα...
παμε σε εμενα παλι...
το τσουξιμο εχει υποχωρησει
 

sadman73

Member
Kappa παρε ενα κατοσταμελο μπουκαλακι γυαλινο με καραμελε χρωμα απο φαρμακειο. Πρεπει να ειναι σκουροχρωμο γιατι η νικοτινη ειναι φωτοευαισθητη Κοστος 1ευρω
VG σκετη μηδενικη απο φαρμακειο το λιτρο.fargon η chemcho-προσοχη να ειναι τουλαχιστον 99,5 καθαροτητας απο βαρεα μεταλα.Κοστος 5 ευρω περιπου
4 10μελα μπουστερακια απο αυτα που σου πα παραπανω κοστος 8 ευρω
Για 100ml λοιπον θα τα βαλεις ολα μεσα στο μπουκαλακι,(τα μπουστερακια)και θα συμπληρωσεις μετα με μηδενικη
8mg θα σου βγει,αλλα ουτε που θα το καταλαβεις!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kappa παρε ενα κατοσταμελο μπουκαλακι γυαλινο με καραμελε χρωμα απο φαρμακειο. Πρεπει να ειναι σκουροχρωμο γιατι η νικοτινη ειναι φωτοευαισθητη Κοστος 1ευρω
VG σκετη μηδενικη απο φαρμακειο το λιτρο.fargon η chemcho-προσοχη να ειναι τουλαχιστον 99,5 καθαροτητας απο βαρεα μεταλα.Κοστος 5 ευρω περιπου
4 10μελα μπουστερακια απο αυτα που σου πα παραπανω κοστος 8 ευρω
Για 100ml λοιπον θα τα βαλεις ολα μεσα στο μπουκαλακι,(τα μπουστερακια)και θα συμπληρωσεις μετα με μηδενικη
8mg θα σου βγει,αλλα ουτε που θα το καταλαβεις!
αλλο ερωτημα,μπορουμε να το αποθηκευουμε σε γυαλινο βαζακι?
ρωταω επειδη τα εχω δει μονο σε πλαστικα
 

aeratos28

Just aeratos
Μπορείς ναι..τα βλέπεις μόνο σε πλαστικό λόγο κόστους..σε γυάλινο σκουρόχρωμο καλύτερα..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
δεν μπορω να περιγραψω με λογια το ποσο ευχρηστος ειναι ο ατμοποιητης melo4.
επειδη ειχε μικρη αντισταση και η συκευη μου ειναι του 2015 εκανα τραμπα τις αντιστασεις για να την διαβασει το mod,μου εβγαζε ενδειξη μικρη αντισταση.
εχει την δυνατοτητα απο τερμα σφυχτη τζουρα μεχρι τερμα ανοιχτη
γεμιζει απλα με ενα κλικ,χωρις ξεβιδωμα,απλα σπρωχνεις το καπακι
πραγματικα 10 στα 10 στην ευκολια χρησης
 
Μπλουζα