Επειγον! έκλεισα μμ στον γκ..ρα. οχι;

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

D

Deleted member 24312

Λοιπόν φίλοι μου. Ένιωσα την ανάγκη να μπώ και να γράψω κάτι γιατί βρήκα άδικη την κριτική στον πολύ καλό πλαστικό χειρουργό Γιάννη Γκούρα. Είχα σημαντικό πρόβλημα από μπροστά μέχρι πίσω. Πριν από 10 μήνες έκανα την πρώτη FUE με περίπου 2000-2500 μοσχεύματα και τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά. Το hairline έφτιαξε ωραίο και πήγε και πίσω λίγο μέχρι τη μέση. Μου είχε πεί εξαρχής πως θα χρειαστώ και δεύτερη φορά για πύκνωση και πιο πίσω την οποία έκανα μόλις χτες οπότε το τελικό αποτέλεσμα σε άλλους 10 μήνες. Σας βάζω τη φωτογραφία του πριν και 10 μήνες μετά την πρώτη επέμβαση. Σε 10 μήνες θα σας βάλω και το τελικό αποτέλεσμα.
Προβολή συνημμένου 24998
Καλή επιτυχία φίλε Γιάννη,,νομίζω ότι θα πας πολύ καλά,,,,,ο Γκούρας είναι γνωστός γιατρός ,,,,, νομίζω ότι σου έβαλε 2789.99 grafts,,,,άλλα μπορεί και να έβαλε 2789.97, δεν μπορώ να πω με σιγουριά...Επίσης καλό είναι να πάρεις μεζούρα και να μετρήσεις το πάχος της τρίχας,,,την περίμετρο κ την διάμετρο,,,,να τα πολλαπλασιάσεις με το 3.14 κ να το διαιρέσεις με το 17.54 κ το αποτέλεσμα να το βρεις στην νιοστή ρίζα...Αυτά φυσικά θα έπρεπε να στα κάνει ο γιατρόςσου,,,άλλα,,είπαμε,,,Ελλάδα.... Πάλι καλή επιτυχία που νομίζω ότι θα έχεις...
 
D

Deleted member 24312

Ε αμα τους κανετε ετσι ντου δε θα ανεβαζουν. Ανεβασε φιλτατε και μια με τη hairline αν σου ειναι ευκολο.
Έχεις άδικο φίλε,,,,πρέπει να τους βρίσκουν στον δρόμο κ να τους χαστουκιζουν κιόλας που πήγαν στον Γκούρα κ μάλιστα έφυγαν χωρίς γραπτή εγγύηση κ χωρίς υπογεγραμμένη υπεύθυνη δήλωση......
 

Greg83

Member
Κατά την ταπεινή μου άποψη θεωρώ ότι πληροφορίες, όπως αριθμός grafts (βασικότατο στοιχείο και ο εν λόγω γιατρός ποτέ δεν σου λέει), έκταση ασφαλούς δότριας περιοχής, πυκνότητα ανά τετρ. εκατοστό, πάχος τρίχας, διάμετρος εργαλείων εξαγωγής και άλλα πολλά ακόμα, είναι στοιχεία τα οποία απαραίτητα πρέπει να γνωρίζει ο ασθενής, για να ξέρει και τι πληρώνει αλλά και ποιες ήταν οι συνθήκες που τον οδήγησαν σε ένα πετυχημένο ή μέτριο ή αποτυχημένο αποτέλεσμα. Και αυτό δεν αφορά μόνο τον συγκεκριμένο γιατρό, αλλά οποιαδήποτε κλινική είτε ελληνική είτε ξένη.
Στην περίπτωση του φίλου θα είχε ενδιαφέρον, εφόσον το επιθυμεί, να βάλει περισσότερες φώτο υπό διαφορετικές γωνίες και φωτισμούς και επίσης φώτο από δότρια περιοχή, καθώς ο συγκεκριμένος γιατρός ήταν πάντα υπέρμαχος της τεχνικής FUT και όχι της FUE. Όπως και να χει φαίνεται ότι υπάρχει διαφορά σε σχέση με το πριν, αλλά ασφαλή συμπεράσματα σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να βγουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: tol

Massimo

Member
Παιδιά επειδή εγώ έχω πάρε δώσε μ αυτό το γιατρό λόγω μιας πρόσφατης μμ ( την οποίας θα ανεβασω εν καιρο με φωτογραφιεσ) έχω να σας πω τα εξής:

1. Ο συγκρεκριμενος γιατρός νομίζει ότι απευθύνεται σε αδαής ανθρώπους. Ποτέ δε σ λεει νούμερα γκραφτς κλπ. Θεωρεί ότι ο ασθενής δε χρειάζεται αυτές τις πληροφορίες. Αυτογκόλ απ’τα αποδυτήρια για μένα.

2. Έχει ένα έντονο τόνο και στυλ που μπορεί να ξενερώσει αρκετό κόσμο. Εχει αυτό το άμεσο βαρβάτο στυλ που ίσως να έπιανε πάλια αλλά τώρα η αγορά θεωρώ ζητάει ποιοβεπαγγελματικη προσέγγιση. Γνωρίζω βέβαια ότι Αυτό που λεω είναι αρκετα υποκειμενικό.

3. Άμα τον πιέσεις να σ δώσει φωτογραφίες, αριθμό γκραφτς (που τον εχει για καθε μμ) θα σ βγάλει τη Παναγία μέχρι να στα δώσει. Εγώ επρεπε να τσακωθώ για να τα παρω. Μιλαμε για πράγματα βασικά σε κάθε άλλη κλινικη.

4.Χρησιμοποιεί άλλη FUE τεχνική από AHC κ DHI κάνοντας Τρύπες πρώτα στο κεφάλι και μετά εισάγει τα τριχοθυλακια. Τα ποιο έμπειρα μέλη μπορούν να μας πουν αν αυτός είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος πλέον. Δε παίρνω θέση εδώ.

5. Κλεινωντας θα πω ότι έχει αφήσει Μερικά καλά αποτελέσματα παλιά, και αρκετοί διάσημοι της χώρας μας τον έχουν επιλέξει. Έχω δει από πρώτο χέρι τα πριν και μετα. Τώρα εγώ είμαι στο 5μηνο σχεδόν κ έχω αρκετά χαμηλή φυτρωση στο μπροστινο, σε σχέση με άλλες μμ που χουμε δει εδώ, καμία σχέση κυριολεκτικά. Θα ανεβασω νήμα με λεπτομερεια φωτογραφίες Μετά το 6μηνο όπου θα αναλυσω τη κατάσταση και θα σταθώ και στα δικά μου λάθη γιατί δε φταει πάντα ο γιατρός.

Επαναλαμβάνω ότι η δίκη μου μμ είναι πολύ νωρίς για να κριθεί και σε καμία περίπτωση δε θα πυροβολήσω το γιατρό. Όλοι γνωρίζουμε ότι μια μμ θέλει χρόνο και το κάθε τριχοθυλακια βγαίνει με διαφορετικό ρυθμό.

Αυτά.
 

Adriano

Well-Known Member
Χρησιμοποιώ καθημερινά Τοπικ και δε φαίνεται ξεκαθαρα αυτό που λες πάντως.
Καλησπέρα. Ελπίζω να κάνεις πλάκα. Καραμπαμ toppik. Παιδιά μπλέξατε σας το λέω. Εδώ δεν είναι το συνηθισμένο ελληνικό forum.

Πάντως να πω ρε παιδιά κάτι με πολύ καλή διάθεση. Τόσα χρόνια επαγγελματίας ο γιατρός κανένα καλό αποτέλεσμα δεν έχει. Εγώ θα αισθανόμουν πολύ άσχημα στη θέση του.
 

Massimo

Member
Καλησπέρα. Ελπίζω να κάνεις πλάκα. Καραμπαμ toppik. Παιδιά μπλέξατε σας το λέω. Εδώ δεν είναι το συνηθισμένο ελληνικό forum.

Πάντως να πω ρε παιδιά κάτι με πολύ καλή διάθεση. Τόσα χρόνια επαγγελματίας ο γιατρός κανένα καλό αποτέλεσμα δεν έχει. Εγώ θα αισθανόμουν πολύ άσχημα στη θέση του.

Τοτε να είμαι χαρούμενος που μ έβαλε μόνο 1440 γκραφτς κ έχω ακόμα καλη δότρια.
 

afanas#not

Active Member
Λοιπόν φίλοι μου. Ένιωσα την ανάγκη να μπώ και να γράψω κάτι γιατί βρήκα άδικη την κριτική στον πολύ καλό πλαστικό χειρουργό Γιάννη Γκούρα. Είχα σημαντικό πρόβλημα από μπροστά μέχρι πίσω. Πριν από 10 μήνες έκανα την πρώτη FUE με περίπου 2000-2500 μοσχεύματα και τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά. Το hairline έφτιαξε ωραίο και πήγε και πίσω λίγο μέχρι τη μέση. Μου είχε πεί εξαρχής πως θα χρειαστώ και δεύτερη φορά για πύκνωση και πιο πίσω την οποία έκανα μόλις χτες οπότε το τελικό αποτέλεσμα σε άλλους 10 μήνες. Σας βάζω τη φωτογραφία του πριν και 10 μήνες μετά την πρώτη επέμβαση. Σε 10 μήνες θα σας βάλω και το τελικό αποτέλεσμα.
Προβολή συνημμένου 24998

Κάκιστη φωτογραφία που σε καμία περίπτωση δε δείχνει κάποιο αποτέλεσμα. Επίσης, Toppik κατά 99%.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Λοιπόν φίλοι μου. Ένιωσα την ανάγκη να μπώ και να γράψω κάτι γιατί βρήκα άδικη την κριτική στον πολύ καλό πλαστικό χειρουργό Γιάννη Γκούρα. Είχα σημαντικό πρόβλημα από μπροστά μέχρι πίσω. Πριν από 10 μήνες έκανα την πρώτη FUE με περίπου 2000-2500 μοσχεύματα και τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά. Το hairline έφτιαξε ωραίο και πήγε και πίσω λίγο μέχρι τη μέση. Μου είχε πεί εξαρχής πως θα χρειαστώ και δεύτερη φορά για πύκνωση και πιο πίσω την οποία έκανα μόλις χτες οπότε το τελικό αποτέλεσμα σε άλλους 10 μήνες. Σας βάζω τη φωτογραφία του πριν και 10 μήνες μετά την πρώτη επέμβαση. Σε 10 μήνες θα σας βάλω και το τελικό αποτέλεσμα.
Προβολή συνημμένου 24998

Φίλε μου είσαι σε ένα φόρουμ με πολύ εκπαιδευμένα ματια. Έχουμε δει πολλά αποτελέσματα μεταμοσχευσεων.
Διαφορετική γωνία λήψης της φωτογραφίας, πιο χαμηλός φωτισμός αριστερά, και διαφορετικό χτένισμα αριστερά για να καλύπτει κενά.
Αν θες να μας δείξεις το αποτέλεσμα βάλε σωστές φωτογραφίες.
Το αποτέλεσμα της μμ είναι φτωχό για τα μοσχευματα που σου είπε ότι σου έβαλε. Ελπίζω να μην υπάρχει και τοπικ.
Ρίξε μια ματιά στα αποτελέσματα του φόρουμ να δεις με αυτό τον αριθμό μοσχευματων τι αποτέλεσματα υπάρχουν και θα καταλάβεις πόσο έχουν προχωρήσει οι μμ μαλλιών.
 
Μπλουζα