Αδύναμα Μαλλιά και Βιταμίνες

Georgie

Well-Known Member
Δηλαδή ρε παλικάρια αν βγείτε για ξενύχτι ( αχ! ) οταν γυρνάτε πίσω στις 4-5 το πρωι παίζει λούσιμο μετα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Δηλαδή ρε παλικάρια αν βγείτε για ξενύχτι ( αχ! ) οταν γυρνάτε πίσω στις 4-5 το πρωι παίζει λούσιμο μετα?
Προσωπικα...απαντησα, φιλε Γιωργο. 1 λεπτο υποθεση...γρηγορο ξεβγαλμα με απλο νερο.

Εξαλλου, τι 4-5 γραφεις; Οικογενειαρχες ανθρωποι; Μην κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια!! Επειδη, δηλαδη, εσυ εισαι μπερμπαντης (...googlαρε το) πρεπει ολοι να εχουμε το μυαλο μας στα ξενυχτια; Θελεις να μας οδηγησεις παρεουλα στην κολαση; (ετσι...για να μην ξεχναμε τις θεοκρατικες αντιληψεις)!!! :cool: :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

manly_Man

Well-Known Member
Δηλαδή ρε παλικάρια αν βγείτε για ξενύχτι ( αχ! ) οταν γυρνάτε πίσω στις 4-5 το πρωι παίζει λούσιμο μετα?
χαχα Georgie φαντασου να βρεις καμια κοπελα εξω εκει που θα σαι μεχρι τις 5 το πρωι και οταν γυρισετε σπιτι να της πεις "παω να λουστω εγω τωρα λιγο και ξαναρχομαι" :p
 

Georgie

Well-Known Member
χαχα Georgie φαντασου να βρεις καμια κοπελα εξω εκει που θα σαι μεχρι τις 5 το πρωι και οταν γυρισετε σπιτι να της πεις "παω να λουστω εγω τωρα λιγο και ξαναρχομαι" :p
Αυτο είχα στο μυαλό μου .
Πως θα το δικαιολογήσεις ?
Απο τη κ@@@α πέσανε τα μαλλια μου ? Χαχαχαχαχα
Ασε που και η ίδια δε θα τολμήσει να βγάλει το make up νομίζω :)
Το πρωι δε πειράζει , περαστικοί ειμαστε όλοι .
 

manly_Man

Well-Known Member
Αυτο είχα στο μυαλό μου .
Πως θα το δικαιολογήσεις ?
Απο τη κ@@@α πέσανε τα μαλλια μου ? Χαχαχαχαχα
Ασε που και η ίδια δε θα τολμήσει να βγάλει το make up νομίζω :)
Το πρωι δε πειράζει , περαστικοί ειμαστε όλοι .
ε ναι, γιαυτο δεν το θεωρω μονιμη λυση το τοππικ. Για μενα προσωρινή λυση. Καμουφλαζ ειναι οπως βαζουν οι κοπελες το make up που λες...κρυβει τις ατελειες... Αλλα ενταξει κ 2 μερες να το αφησεις αμα ειναι αναγκη δεν παθαινεις τιποτα σκονη ειναι εξαλλου...
 
  • Like
Reactions: spi

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
χαχα Georgie φαντασου να βρεις καμια κοπελα εξω εκει που θα σαι μεχρι τις 5 το πρωι και οταν γυρισετε σπιτι να της πεις "παω να λουστω εγω τωρα λιγο και ξαναρχομαι" :p

Εγω που κουβαλούσα και μαύρες μαξιλαροθηκες άσε..

Εγω λούζομαι κάθε μέρα πάντως και μπάνιο επίσης νιώθω βαρύ το κεφάλι μου αν δεν λουστώ.
Σαμπουάν Dercos Vichy.
Το fungoral το έκοψα νομίζω με χαλούσε την τρίχα.
 

manly_Man

Well-Known Member
Εγω που κουβαλούσα και μαύρες μαξιλαροθηκες άσε..

Εγω λούζομαι κάθε μέρα πάντως και μπάνιο επίσης νιώθω βαρύ το κεφάλι μου αν δεν λουστώ.
Σαμπουάν Dercos Vichy.
Το fungoral το έκοψα νομίζω με χαλούσε την τρίχα.
Ναι ειναι κ αυτο το προβλημα μη μαυρισει το μαξιλαρι αν ειναι λευκο...

Kαι εγω καθε μερα λουζομαι με διαφορα φαρμακευτικα σαμπουαν και μια φορα την εβδομαδα fungoral που το αφηνω 6 λεπτα πριν ξεβγαλω. Το εχω ακουσει κ απο αλλους αυτο για το fungoral που λες, εμενα δεν νομιζω οτι το κανει αυτο. Ισα ισα μου κανει καλο νομιζω καθως καθαριζει πολυ καλα το scalp.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Καλησπερα.Συμφωνω με τους προλαλησαντες,οι βιταμινες δεν θα βοηθησουν πουθενα εκτος αν το προβλημα τριχοπτωσης προκυπτει απο ελλειψη αντιστοιχων βιταμινων ,σε αυτη την περιπτωση θα ηταν πιο λογικη η χρηση τους.Σε περιπτωσεις ομως ανδρογενετικης αλωπεκιας ,δηλαδη το 99% των περιπτωσεων ,οι μονες θεραπειες που δουλευουν ειναι φινα και μινοξ.Θα μπορουσες να κανεις μια επισκεψη σε γιατρο που ειδικευεται σε θεματα κεφαλης και μεταμοσχευσεων και να σου κανει διαγνωση,αν και η αγα ειναι σχεδον σιγουρη.
 

spi

Well-Known Member
Με πολύ λιπαρό μαλλί λούζομαι σχεδόν κάθε μέρα. Το ελάχιστο 5 στα 7. Έβαλα ξανά στο παιχνίδι το fungoral και πιστεύω ότι βοηθάει πολύ στην υφή της τρίχας και γενικά καθαρίζει το κεφάλι. Θεωρώ πως το λούσιμο σε όσους έχουν λιπαρότητα θα πρέπει να είναι καθημερινό μέλημα πόσο μάλλον αν χρησιμοποιεί κάποιος μινοξ. Με το τοπικ υπάρχει θέμα στον ύπνο. έχω κλάψει πολλές μαξιλαροθήκες. Αλλά Τζον αυτό με τις μαύρες δεν το είχα σκεφτεί. Είναι και κάπως άποψη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Μιας και το εφερε η κουβεντα @manly_Man και @tol πως ειναι η εμπειρια σας με τοπικ;; Ειναι εμφανες; Ποιά μαρκα χρησιμοποιείτε;; Εχει τυχει να το αντιληφθει ποτε καποιο;;
 

manly_Man

Well-Known Member
Μιας και το εφερε η κουβεντα @manly_Man και @tol πως ειναι η εμπειρια σας με τοπικ;; Ειναι εμφανες; Ποιά μαρκα χρησιμοποιείτε;; Εχει τυχει να το αντιληφθει ποτε καποιο;;
Καλησπερα Κωστα,

Προσωπικα χρησιμοποιω το αυθεντικο τοπικ. Αν το χρησιμοποιεις με μετρο και δεν το βαζεις στο πρωτο εκατοστο της hairline τοτε δεν γινεται ευκολα αντιληπτο. Χρειαζεται να εχεις εναν ικανο αριθμο τριχων σε εκεινο το σημειο που βαζεις ωστε να κρατησουν τις μικροινες αλλιως πεφτει στο δερμα και φαινεται ψευτικο.

Αμα κανεις καταχρηση και χρησιμοποιησεις υπρβολικη ποσοτητα θα καταληξεις καπως ετσι: :p

antupas_2.jpg

unnamed.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Μιας και το εφερε η κουβεντα @manly_Man και @tol πως ειναι η εμπειρια σας με τοπικ;; Ειναι εμφανες; Ποιά μαρκα χρησιμοποιείτε;; Εχει τυχει να το αντιληφθει ποτε καποιο;;
Φιλε Κωστα, και εγω χρησιμοποιω το αυθεντικο toppik. 64 ευρω η μεγαλη συσκευασια των 55 gr. Με καθημερινη χρηση περνω 5 μηνες. Βαζω μικρη ποσοτητα, γιατι ηδη εχω αρκετο μαλλι και απλά αναζητω την τελειοτητα. Δε χρησιμοποιω ουτε λακ ουτε προϊοντα styling (ποτέ στη ζωη μου δε χρησιμοποιησα).

Φυσικα στο δικο μου μαλλι δε γινεται ποτέ αντιληπτο. Αν, ομως, εχεις κενα σημεια στο κεφαλι ή βαζεις μεγαλη ποσοτητα στη hairline, τοτε θα ειναι πιο ευδιακριτο απο εμπειρα ματια.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
goldhair.gr και πιο οικονομικό και είναι μια χαρά.
Το έχει και φίλος από θεσνικη.
Αν δεν μου αρεζε δεν θα το έπαιρνα καν.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
42 ευρώ τα 50 γραμμάρια.
Δεν είναι το γνήσιο αλλά είναι σούπερ για μένα.
Ίσως για τα μέλη του φόρουμ ίσως να δίνει ένα Τσικ καλύτερη τιμή.θα στείλω και την σελίδα σε λίγο να δεις.


PXL_20210114_212652151.jpg
 

tol

Well-Known Member
42 ευρώ τα 50 γραμμάρια.
Δεν είναι το γνήσιο αλλά είναι σούπερ για μένα.
Ίσως για τα μέλη του φόρουμ ίσως να δίνει ένα Τσικ καλύτερη τιμή.θα στείλω και την σελίδα σε λίγο να δεις.


Προβολή συνημμένου 30851

Ε...δεν ειναι μεγαλη η διαφορα στην τιμη, φιλε Γιαννη.

Αν σκεφθεις οτι απο τη μια εχουμε το αυθεντικο toppik στα 55 gr και απο την αλλη μια απομιμηση στα 50 gr.

Δεν ξερω αν αξιζει να χρησιμοποιεις μια απομιμηση για μια διαφορα κατω απο τα 20 ευρω.
 
Μπλουζα