Καλησπερα σας!προτασεις για κλινικες ενχωριες αλλα και σε γειτονικες χωρες!

dimak48

New Member
Χαιρομαι που βρήκα το φόρουμ αντιμετωπίζω και εγω πρόβλημα σοβαρό στα 34 μου με το μεγαλο μπαμ φέτος γενικα δεν μπορώ να μην ανασαίνεις το κεφάλι καπέλα κρανοι μετα από λίγο με πιάνει φοβερη φαγούρα αναγκαζόμουν λόγω δουλειάς να φοράω κράνος πολυ ωρα!
Και επιδυνοθηκε το θεμα φυσικά η κλιρονομικοτητα παιζει κυριαρχο λόγο επειδή διάβασα αρκετά και "προτάσεις "κάηκα"τι προτάσεις έχετε για εγχώριες αλλα και σε γειτονικές χωρες κλινικές επισυνάπτω και κάποιες φώτο για την κατάσταση που βρίσκομαι οποιος μπορει ας βοηθήσει με προτάσεις.
 

Συνημμένα

  • 20230603_100736.jpg
    20230603_100736.jpg
    877.8 KB · Προβολές: 131
  • 20230603_100630.jpg
    20230603_100630.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 130
  • 20230603_100818.jpg
    20230603_100818.jpg
    159.2 KB · Προβολές: 125
  • 20230603_100842.jpg
    20230603_100842.jpg
    312.9 KB · Προβολές: 123
  • 20230603_100929.jpg
    20230603_100929.jpg
    311.1 KB · Προβολές: 121

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλησπέρα και καλωσόρισες φίλε.
Θα πρέπει να ξεκινήσεις καταρχήν να σκέφτεσαι αντίστροφα, πώς δηλαδή θα σταθεροποιήσεις αυτήν την εξελισσόμενη κατάσταση, και μετά να δεις για ΜΜ.
Σταθεροποίηση της κατάστασης μπορεί να γίνει μόνο με θεραπεία εαν και εφόσον είσαι διατεθειμένος να κάνεις.
Θεραπεία σημαίνει φιναστερίδη + μινόξ, και ειδικά φιναστερίδη που είναι και κατα πολύ πιο αποτελεσματική.

Προτεινόμενο πλάνο:
Θεραπεία για τουλάχιστο 1 χρόνο για να σου κρατήσει κυρίως το crown και ότι σώσει μπροστά στην Α' ζώνη. Στους κροτάφους, χερλαιν είναι ξεκάθαρα χαμένο το παιχνίδι. Ακολούθως ΜΜ με 2600-2700 μπροστά στη Α' ζώνη.

Συνοψίζοντας, το ισόβιο πλάνο διαχείρισης της αλωπεκίας είναι:
Θεραπεία (1+ χρόνο) --> ΜΜ --> Θεραπεία.

Καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις, εδώ είμαστε.
 

bobby

Well-Known Member
Το κράνος, καπέλο κλπ δεν έχει σχέση με την ΑΑ. Είναι ξεκάθαρα τα γονίδια σου…κατά τα λοιπά ότι είπε από πάνω ο αγαπητός σύντεκνος από την όμορφη Τσίπρο.
 

dimak48

New Member
Καλησπέρα και καλωσόρισες φίλε.
Θα πρέπει να ξεκινήσεις καταρχήν να σκέφτεσαι αντίστροφα, πώς δηλαδή θα σταθεροποιήσεις αυτήν την εξελισσόμενη κατάσταση, και μετά να δεις για ΜΜ.
Σταθεροποίηση της κατάστασης μπορεί να γίνει μόνο με θεραπεία εαν και εφόσον είσαι διατεθειμένος να κάνεις.
Θεραπεία σημαίνει φιναστερίδη + μινόξ, και ειδικά φιναστερίδη που είναι και κατα πολύ πιο αποτελεσματική.

Προτεινόμενο πλάνο:
Θεραπεία για τουλάχιστο 1 χρόνο για να σου κρατήσει κυρίως το crown και ότι σώσει μπροστά στην Α' ζώνη. Στους κροτάφους, χερλαιν είναι ξεκάθαρα χαμένο το παιχνίδι. Ακολούθως ΜΜ με 2600-2700 μπροστά στη Α' ζώνη.

Συνοψίζοντας, το ισόβιο πλάνο διαχείρισης της αλωπεκίας είναι:
Θεραπεία (1+ χρόνο) --> ΜΜ --> Θεραπεία.

Καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις, εδώ είμαστε.
Αρχικά θέλω να σε ευχαριστήσω για την άμεση και επεξηγηματικη απάντηση σου καθώς και για τον χρόνο σου έχω διαβάσει για διαταραχές ορμονών λόγω μινοξιδ. Από αρκετούς και το φοβηθηκα γνωρίζεις κάτι τέτοιο;;
Επίσης αν μετα από 6 μηνες για παράδειγμα κανεις την κόψει χανει ολα του τα μαλλιά όπως λέγεται-ακούγετε ρωτάω γιατί η δουλεια μου εχει συχνά ταξίδια μπορει να ξεμηνεις ή οτιδήποτε.
 

TopBoy

Member
Γενικα πηγαίνεις για μεγάλο Norwood από ότι φαίνεται από το crown σου που έχει κατέβει αρκετά κάτω.
Προς το παρον θα πρέπει να ξεκινήσεις φιναστεριδη για να προλάβεις τη χειροτέρευση της κατάστασης σου και βλέπεις μετά από κανένα χρόνο για επέμβαση στο μπροστινό μέρος.
 

dimak48

New Member
Το κράνος, καπέλο κλπ δεν έχει σχέση με την ΑΑ. Είναι ξεκάθαρα τα γονίδια σου…κατά τα λοιπά ότι είπε από πάνω ο αγαπητός σύντεκνος από την όμορφη Τσίπρο.
Σε ευχαριστώ και εσένα για την απάντηση σιγουρα ειναι 90%γονιδιακό το θεμα καθώς έχουμε και ιστορικό στο σόι και ένα 10% άλλοι παράγοντες ξενύχτια πολυ καφες ο οποίος σε υπερβολικές ποσότητες μαζι με τσιγαρο-νικοτινη κανει ζημια στα μαλλιά!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τοποθετησε καθαρες φωτογραφιες και σηκωσε τα μαλλακια σου κατα πανω με μια τσατσαρα να δουμε το προβλημα σου.
Νομιζω χρειαζεσαι θεραπεια γιατι τα πισω στην δοτρια βλεπω να σχηματίζεται μεγαλη αραιωση.
Το κληρονομικο σου πως ειναι παππουδες , μπαμπας?
 

Συνημμένα

  • 07.jpg
    07.jpg
    209.5 KB · Προβολές: 100
  • 06.jpg
    06.jpg
    205.5 KB · Προβολές: 93
  • 05.jpg
    05.jpg
    210.8 KB · Προβολές: 79
  • 04.jpg
    04.jpg
    200.4 KB · Προβολές: 76
  • 03.jpg
    03.jpg
    197.3 KB · Προβολές: 69
  • 02.jpg
    02.jpg
    196.7 KB · Προβολές: 64
  • 01.jpg
    01.jpg
    213.5 KB · Προβολές: 69
  • 08.jpg
    08.jpg
    204.1 KB · Προβολές: 101

dimak48

New Member
Τοποθετησε καθαρες φωτογραφιες και σηκωσε τα μαλλακια σου κατα πανω με μια τσατσαρα να δουμε το προβλημα σου.
Νομιζω χρειαζεσαι θεραπεια γιατι τα πισω στην δοτρια βλεπω να σχηματίζεται μεγαλη αραιωση.
Το κληρονομικο σου πως ειναι παππουδες , μπαμπας?
Με την πρώτη ευκαιρία θα βγάλω στον ήλιο φωτογραφίες να φαίνονται όλα ξεκάθαρα και θα ανεβάσω παππούς ο ένας μπιφτεκι χαλια πατέρας τα ιδια!
Μητέρα αφάνα ο πατέρας της ο αλλος παππούς δηλαδη επίσης αφάνα ημουν άτυχος μέχρι πριν 4 χρονια ημουν γεμάτος μαλλι τωρα γυρισε το παιχνίδι όπως φαίνεται
 

Chris34

Active Member
"Άρρωστο" φαίνεται όλο το μαλλί. Πίσω έχει κατέβει πολύ χαμηλά η αραίωση και σου τρώει και τη δοτρια.
Η κατάσταση ίσως μπορεί να βελτιωθεί ακόμη μόνο με μακροχρόνια θεραπεία φιναστεριδης. Νομίζω ότι αν δεν πάρεις στα επόμενα χρόνια αν πάει επιθετικά η αραίωση μπορεί να σε πάει και nw 6.
Η μεταμόσχευση είναι το μόνο εύκολο να επιλέξεις και να την κάνεις το θέμα είναι να σταματήσεις το άδειασμα.
 

Harris_G

Well-Known Member
Να κανεις ερευνα ρε μεγαλε στα αποτελεσματα του φορουμ, εμεις γιατι σπαταλησαμε το χρονο μας για να στα δινουμε ετοιμα στο πιατο; Αντε εχει παραγινει το κακο με τα νηματα "Πειτε μου που να παω"
 

dimak48

New Member
Να κανεις ερευνα ρε μεγαλε στα αποτελεσματα του φορουμ, εμεις γιατι σπαταλησαμε το χρονο μας για να στα δινουμε ετοιμα στο πιατο; Αντε εχει παραγινει το κακο με τα νηματα "Πειτε μου που να παω"
Ρε Μεγάλε!
Αρχικά δεν σου ειπε κανενας να απαντήσεις απλά προσπερνά το ποστ μπορει κάποιος να μην έχει τον δικό σου χρόνο!
Δεύτερον δεν ρώτησα που να πάω ειπα οποιος μπορει να βοηθήσει με προτάσεις καλη σου μέρα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Το θεμα ειναι οτι σα τα δικα σου νηματα εχει απειρα και ετυχε να τα ακουσεις εσυ. Σε πειραξε ο τροπος μου και το καταλαβαινω αλλα αυτο που σου λεω ειναι σωστο. Ψαξε το φορουμ και αποφασισε.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ήρεμα παιδιά, χαλαρά.
Βοηθάμε όσο μπορούμε και όσο θέλουμε ο ένας τον άλλον, να βγάλουμε άκρη με αυτό το ψυχοφθόρο πράγμα που ονομάζεται Ανδρογεννετική Αλωπεκία.
Συμπάσχουμε όλοι στο τέλος της ημέρας..
 

dimak48

New Member
Να κανεις ερευνα ρε μεγαλε στα αποτελεσματα του φορουμ, εμεις γιατι σπαταλησαμε το χρονο μας για να στα δινουμε ετοιμα στο πιατο; Αντε εχει παραγινει το κακο με τα νηματα "Πειτε μου που να παω"
ΡΜεγάλε!
Αρχικά δεν σου ειπε κανενας να απαντήσεις απλά προσπερνά το ποστ μπορει κάποιος να μην έχει τον δικό σου χρόνο!
Δεύτερον δεν ρώτησα που να πάω ειπα οποιος μπορει να βοηθήσει με προτάσεις καλη σου μέρα!
Το θεμα ειναι οτι σα τα δικα σου νηματα εχει απειρα και ετυχε να τα ακουσεις εσυ. Σε πειραξε ο τροπος μου και το καταλαβαινω αλλα αυτο που σου λεω ειναι σωστο. Ψαξε το φορουμ και αποφασισε.

Το θεμα ειναι οτι σα τα δικα σου νηματα εχει απειρα και ετυχε να τα ακουσεις εσυ. Σε πειραξε ο τροπος μου και το καταλαβαινω αλλα αυτο που σου λεω ειναι σωστο. Ψαξε το φορουμ και αποφασισε.
Εχει πολλα περιστατικά όντως ομως η πληροφορίες ειναι τόσες πολλές και αρκετές προ 2 ετών η και βάλε τα πράγματα αλλάζουν κάθε τόσο οποτε το να επαναλάμβανετε κατι σαν ερώτημα δεν το θεωρώ κακο καθώς όλοι λίγο πολύ γιαυτο βρισκόμαστε εδω τωρα οποιος δεν εχει ορεξη χρονο ή δεν θέλει δεν χρειάζεται να βοηθήσει δεν ζήτησα λύσεις στο πιατο λοιπόν καθώς και εγω την έρευνα μου κανω όπως μπορώ και ψάχνω ότι μπορώ.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Παιδιά και εγώ νέος είμαι εδώ και δεν καταλαβαίνω γιατί το παλικάρι να μην ρωτήσει για αυτό που τον προβληματίζει!Στην τελική για αυτό πιστεύω είμαστε όλοι εδώ!Για να λάβουμε απαντήσεις,να διαβάσουμε εμπειρίες και να ακούσουμε τους παλιότερους!Οπότε πολύ σωστά απάντησε ο dimak48 ότι όποιος θέλει απαντάει!Δεν μπήκαμε εδώ για να έχουμε διαμάχες και επίθεση αλλά για να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Nα ερθει σε εμας γιατι οχι???
Βασικα τον βαζαμε δεν τον βαζαμε...ισως τον απορριπταμε εμεις. αλλα για σιγουρο καλυτερα μονο καθαρες φωτογραφιες.
 
Μπλουζα