Τραγικη φυτρωση σε 2μμ στον Dr Georgiou-MHRC-3700gr

nmsug0

New Member
Καλημερα, διακρινω αρκετα σχολια για την μη καταλληλοτητα της δοτριας μου για μμ.
Αναφερεστε σε αυτο λογω οτι τα grafts απο την αδυναμη δοτρια θα ειχαν χαμηλες πιθανοτητες φυτρωσης η διατηρησης γενικοτερα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Καλημερα, διακρινω αρκετα σχολια για την μη καταλληλοτητα της δοτριας μου για μμ.
Αναφερεστε σε αυτο λογω οτι τα grafts απο την αδυναμη δοτρια θα ειχαν χαμηλες πιθανοτητες φυτρωσης η διατηρησης γενικοτερα?
Η κατάσταση της δοτριας σου είναι το αποτέλεσμα. Το βασικότερο όλων για την οποιαδήποτε παραπέρα κινηση είναι ο εντοπισμός της αιτίας.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το πιθανότερο αγαπητέ είναι, με βάση τις φωτό που έβαλες, να έχεις dupa/bupa από πριν. Σε αυτή την περίπτωση δικαιολογούνται τα πάντα και η λήπτρια (χαμηλή φύτρωση) και η δότρια. Τέλος επειδή έχω δει πολλές περιπτώσεις μμ σε ασθενείς με dupa/bupa χωρίς να γίνει διάγνωση, είναι πολύ πιθανό να είσαι και σύ τέτοια περίπτωση.
 

nmsug0

New Member
Δυσκολευομαι να καταλαβω γιατι σε δυο συναντησεις στην αθηνα ενω ηταν διαχυτη η αραιωση παντου δεν μου ειπωθηκε οτι εχω buba/dupa- και ως συνεπεια αυτου οτι η φυτρωση δεν θα παει καλα..

Ποσο μαλλον στη δευτερη συναντηση που φαινοταν και η κακιστη φυτρωση της 1σ μμ!

.Λυπαμαι πραγματικα και η πικρια ειναι μεγαλη γιατι θα ειχα γλυτωσει χρηματα και ταλαιπωρια αν οπως οφειλε ως γιατρος -μου ειχε αναφερει ολα τα παραπανω....

Σε εναν ασθενη μαλιστα που ο οργανισμος του ηταν ηδη επιβαρημενος με επεμβασεις και ειχε και αλλη επεμβαση προσεχως!

Με ολα αυτα που διαβασα βλεπω δυστυχως οτι δεν εχει νοημα μια ακομα μμ

Ευχαριστω για το ενδιαφερον και τις πληροφοριες .
 

bobby

Well-Known Member
Έχοντας κάνει πρόσφατα συζήτηση εκ του σύνεγγυς με σημαίνων μέλος του φορουμ για τις κλινικές που δραστηριοποιούνται στο φορουμ αλλά και γενικά για την πλειοψηφία των κλινικών, το συμπέρασμα είναι ότι αναλαμβάνουν και τέτοιες περιπτώσεις γιατί αλλιώς θα τις κάνει η επόμενη κλινική, οπότε γιατί να χάσω «εγώ» το μπαγιόκο (αφού ούτως ή άλλως αποτυχία θα υπάρξει…) και να το πάρει άλλος;
Όλα για τα λεφτά γίνονται……
 

Kostas97

Well-Known Member
Έχοντας κάνει πρόσφατα συζήτηση εκ του σύνεγγυς με σημαίνων μέλος του φορουμ για τις κλινικές που δραστηριοποιούνται στο φορουμ αλλά και γενικά για την πλειοψηφία των κλινικών, το συμπέρασμα είναι ότι αναλαμβάνουν και τέτοιες περιπτώσεις γιατί αλλιώς θα τις κάνει η επόμενη κλινική, οπότε γιατί να χάσω «εγώ» το μπαγιόκο (αφού ούτως ή άλλως αποτυχία θα υπάρξει…) και να το πάρει άλλος;
Όλα για τα λεφτά γίνονται……
Οπως τα λες Μπομπυ... προσωπικα βασικο κριτηριο για την επιλογη κλινικης θα ταν να εχω να κανω με γιατρο πρωτα και μετα με επιχειρηματια. Παρατηρω οτι σε πολλες περιπτωσεις το επιχειρηματιας υπερτερει εναντι του γιατρου.
Πιστευω οι δυο ιδιοτητες δυσκολα παντρευονται.

Στην Ελλαδα που η πιτα ειναι μικρη νομιζω πως ειναι και εντονοτερο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα