Φυσικη και πυκνη hairline

BlackjimJR

New Member
Συναγωνιστές κατα της τριχόπτωσης χαιρετε.
εχω ξεκινησει την αναζήτη μου και εγω για μια ΜΜ.
ειμαι κοντα στα 30 με NW1-2 και αυτο που αναζητω ειναι ποιος γιατρος κατα τη γνωμη σας ( η αν εχετε εμπειρια) επιτυγχάνει την πιο φυσικη και πυκνη hairline διοτι για μενα αυτο είναι το Α και το Ω επειδή έχω λεπτη τρίχα. η τιμη δεν παιζει πρωταρχικορολο εχω δει για lorenzo cuto bisanga freitas. εκτος αμερικης μπορώ να παω παντου
Ευχαριστω εκ των προτέρων
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Συναγωνιστές κατα της τριχόπτωσης χαιρετε.
εχω ξεκινησει την αναζήτη μου και εγω για μια ΜΜ.
ειμαι κοντα στα 30 με NW1-2 και αυτο που αναζητω ειναι ποιος γιατρος κατα τη γνωμη σας ( η αν εχετε εμπειρια) επιτυγχάνει την πιο φυσικη και πυκνη hairline διοτι για μενα αυτο είναι το Α και το Ω επειδή έχω λεπτη τρίχα. η τιμη δεν παιζει πρωταρχικορολο εχω δει για lorenzo cuto bisanga freitas. εκτος αμερικης μπορώ να παω παντου
Ευχαριστω εκ των προτέρων
Ανεβασε καμια φωτο αδερφε, ετσι περιγραφικα δεν εχουμε να σου πουμε και πολλα
 

BlackjimJR

New Member
Θα ανεβάσω με την πρωτη ευκαιρια προφανως αλλα ψαχνω γιατρο που κανει φυσικες hairline διοτι η αραιωση μου ειναι μπροστα
 

BlackjimJR

New Member
Επισυνάπτω μερικές φωτό να μου πείτε μια γνώμη
 

Συνημμένα

  • 023FD189-B2A4-4840-9F05-B89D8CDEB5E1.jpeg
    023FD189-B2A4-4840-9F05-B89D8CDEB5E1.jpeg
    1.4 MB · Προβολές: 98
  • 422C92C7-4D26-4CCA-8141-B09AC6C276E3.jpeg
    422C92C7-4D26-4CCA-8141-B09AC6C276E3.jpeg
    1.4 MB · Προβολές: 102

JimKan1

Well-Known Member
Επισυνάπτω μερικές φωτό να μου πείτε μια γνώμη
Οτι πρεπει για Ισπανια μερια, Couto η Freitas, μπορεις να μετρησεις την αποσταση απο τα φρειδια μεχρι τις πρωτες τριχες της hairline? Βαλε και μια απο δοτρια.
 

BlackjimJR

New Member
σε έλεγχο που ειχα κανει μου ειχαν πει οτι η δοτρια ειναι καλη απλα το ειδος τριχας ισως ειναι θεμα.. αυτους τους 2 τους ειδα και εγω.. εχουμε κανενα αποτελεσμα τους? υπαρχει και καποιος αλλος να τσεκαρω??
 

JimKan1

Well-Known Member
σε έλεγχο που ειχα κανει μου ειχαν πει οτι η δοτρια ειναι καλη απλα το ειδος τριχας ισως ειναι θεμα.. αυτους τους 2 τους ειδα και εγω.. εχουμε κανενα αποτελεσμα τους? υπαρχει και καποιος αλλος να τσεκαρω??
Στην Ελλαδα ολοι καλη σου λενε οτι ειναι, ανεξαρτητα απο το πως ειναι πραγματικα, που τον εκανες τον ελεγχο;

Αποτελεσματα τους στο ισπανικο forum και στο hairrestorationnetwork. Εδω δεν εχουμε δυστυχως.
 

BlackjimJR

New Member
Στην Ελλαδα ολοι καλη σου λενε οτι ειναι, ανεξαρτητα απο το πως ειναι πραγματικα, που τον εκανες τον ελεγχο;

Αποτελεσματα τους στο ισπανικο forum και στο hairrestorationnetwork. Εδω δεν εχουμε δυστυχως.
Στην dhi μαζί με prp έτρεχε ένα πρόγραμμα. Ένας φίλος πήγε μαζί μ τον έπεισαν να κάνει ΜΜ ενώ του έλεγα να πάμε άλλου. Τα αποτελέσματα είναι τραγικά. Δεν φύτρωσε καμία πέρα από το hairline και του είπαν να του διορθώσουν δωρεάν μετά ενώ είχε στη δότρια αρκετές.
 

dlazaros

Well-Known Member
Τώρα θα είμαι μυστήριος αμα πω οτι με θεραπεία μπορεί και να τα σώσει όλα καθώς βλέπω miniturazation αλλα δεν πάει πολύ πισω για 29.
Σκέψου το για θεραπεία και επίσης σκέψου οτι μια ΜΜ χωρίς θεραπεία με διάχυτη όπως βλέπω μπροστά έχει ρίσκο. Όπως ρώτησε και ο jim, μέτρα απο την πρώτη τρίχα στο κούτελο μέχρι εκεί που ενώνονται τα φρύδια πόσο είναι?
 

BlackjimJR

New Member
Τώρα θα είμαι μυστήριος αμα πω οτι με θεραπεία μπορεί και να τα σώσει όλα καθώς βλέπω miniturazation αλλα δεν πάει πολύ πισω για 29.
Σκέψου το για θεραπεία και επίσης σκέψου οτι μια ΜΜ χωρίς θεραπεία με διάχυτη όπως βλέπω μπροστά έχει ρίσκο. Όπως ρώτησε και ο jim, μέτρα απο την πρώτη τρίχα στο κούτελο μέχρι εκεί που ενώνονται τα φρύδια πόσο είναι?
Θα μπορούσες να μου εξηγήσεις τι είδους θεραπείες ; Χρησιμοποίησα μινοξιδιλη αλλά δεν είδα διαφορά άσε που με ενοχλούσε. Και ποιο μπορεί να είναι ρίσκο σε ΜΜ με αυτό π είπες; Ευχαριστώ (άσχετος)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dlazaros

Well-Known Member
Θα μπορούσες να μου εξηγήσεις τι είδους θεραπείες ; Χρησιμοποίησα μινοξιδιλη αλλά δεν είδα διαφορά άσε που με ενοχλούσε. Και ποιο μπορεί να είναι ρίσκο σε ΜΜ με αυτό π είπες; Ευχαριστώ (άσχετος)
Το γεγονός οτι δεν τις γνωρίζεις καθώς και το οτι δεν ξέρεις καν το ρίσκο μια ΜΜ χωρίς αυτές πρέπει να σε κάνουν να βάλεις μια ανω τελεία προς το παρόν και να διαβάσεις για κάποιο διάστημα μέχρι να κατέχεις το θέμα. Η εναλλακτική είναι να μην έχεις το αποτέλεσμα που θέλεις και έχεις σχηματίσει στο μυαλό σου και να μην ανταποκριθεί οποιοδήποτε αποτέλεσμα στις προσδοκίες σου.

Εν τάχυ θα σου πω οτι οι θεραπείες είναι 2, φιναστερίδη και ντουταστερίδη. Ξεκινάμε με το πρώτο και αμα δεν μας πιάσει πάμε στο δεύτερο που είναι δυνατότερο. Το ρίσκο χωρίς θεραπεία είναι να κάνεις μια τέλεια ΜΜ η οποία να είναι όπως την ονειρεύτηκες και σε μερικούς μήνες να την βλέπεις να γίνεται εφιάλτης καθώς στην ηλικία σου δεν έχει ακόμα σταματήσει η εξέλιξη της καράφλας. Επειδή έχεις διάχυτη, αυτό σημαίνει οτι ο γιατρός θα μπεί ανάμεσα σε υπάρχοντα μαλλιά να στα πυκνώσει αλλά αυτά θα φύγουν σύντομα και θα μείνουν τα μεταμοσχευμένα. Το αποτέλεσμα θα είναι σχεδόν ίδιο ή χειρότερο απο τώρα. Οπότε πάρε λίγο χρόνο για διάβασμα και επανέρχεσαι με ερωτήσεις. Για αυτό είμαστε εδώ.
 

BlackjimJR

New Member
Το γεγονός οτι δεν τις γνωρίζεις καθώς και το οτι δεν ξέρεις καν το ρίσκο μια ΜΜ χωρίς αυτές πρέπει να σε κάνουν να βάλεις μια ανω τελεία προς το παρόν και να διαβάσεις για κάποιο διάστημα μέχρι να κατέχεις το θέμα. Η εναλλακτική είναι να μην έχεις το αποτέλεσμα που θέλεις και έχεις σχηματίσει στο μυαλό σου και να μην ανταποκριθεί οποιοδήποτε αποτέλεσμα στις προσδοκίες σου.

Εν τάχυ θα σου πω οτι οι θεραπείες είναι 2, φιναστερίδη και ντουταστερίδη. Ξεκινάμε με το πρώτο και αμα δεν μας πιάσει πάμε στο δεύτερο που είναι δυνατότερο. Το ρίσκο χωρίς θεραπεία είναι να κάνεις μια τέλεια ΜΜ η οποία να είναι όπως την ονειρεύτηκες και σε μερικούς μήνες να την βλέπεις να γίνεται εφιάλτης καθώς στην ηλικία σου δεν έχει ακόμα σταματήσει η εξέλιξη της καράφλας. Επειδή έχεις διάχυτη, αυτό σημαίνει οτι ο γιατρός θα μπεί ανάμεσα σε υπάρχοντα μαλλιά να στα πυκνώσει αλλά αυτά θα φύγουν σύντομα και θα μείνουν τα μεταμοσχευμένα. Το αποτέλεσμα θα είναι σχεδόν ίδιο ή χειρότερο απο τώρα. Οπότε πάρε λίγο χρόνο για διάβασμα και επανέρχεσαι με ερωτήσεις. Για αυτό είμαστε εδώ.
Καταρχάς θέλω να σε ευχαριστήσω μόνο για το χρόνο σ. Έχω ασχοληθεί παρά πολύ όμως Δεν έχω πάει στο βήμα παρακάτω. Εννοώντας ότι έχω διαβάσει σχεδόν όλο το φόρουμ όσων αφορά γιατρούς κλπ. Επίσης ξερω και για τη πιθανότητες shock loss κλπ. Το αν προχωρήσει η αραίωση ίσως γίνει αλλά νομίζω ότι δεν θα αυξηθεί δραματικά γιατί τα τελευταία 4-5 χρόνια είναι σταθερά προς αυτό το μοτίβο να αδειάσω μπροστά. Προφανώς ΔΝ θέλω μα πάρω ένα π θα μετανιώσω όπως επίσης και να μπω σε αγωγή π έχει παρενέργειες. Πραγματικά έυχαριστω
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Το σενάριο σου και αυτό που θες νομίζω μόνο σε Ιβηρική χερσόνησο και Ισπανία μπορείς να το βρείς.
Με μια σημαντική προυπόθεση:
Να παγιώσεις την τριχόπτωση.
Μπορεί το "πρόβλημα" σου και η περιοχή κάλυψης προς το παρόν να είναι μικρή, θα εξελιχτεί όμως το πιο πιθανόν αρκετά στην κρίσιμη 5ετία 30-35.
Γι' αυτό χρειάζεσαι φιναστερίδη, κάτι που το ζητούν και οι περισσότεροι Ισπανοί γιατροί.
 
Τελευταία επεξεργασία:

BlackjimJR

New Member
Το σενάριο σου και αυτό που θες νομίζω μόνο σε Ιβηρική χερσόνησο και Ισπανία μπορείς να το βρείς.
Με μια σημαντική προυπόθεση:
Να παγιώσεις την τριχόπτωση.
Μπορεί το "πρόβλημα" σου και η περιοχή κάλυψης προς το παρόν να είναι μικρή, θα εξελιχτεί όμως το πιο πιθανόν αρκετά στην κρίσιμη 5ετία 30-35.
Γι' αυτό χρειάζεσαι φιναστερίδη, κάτι που το ζητούν και οι περισσότεροι Ισπανοί γιατροί.η
 

BlackjimJR

New Member
Η τριχόπτωση έχει σταματήσει αρκετό καιρο σε αυτό το στάδιο και απλά τώρα εξετάζω τις εναλλακτικές. Προσπαθώ να αποφύγω τα φαρμακα ως προαπαιτούμενο αλλά όπως βλέπω παρά πολύ γιατροί τα συνιστούν
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Η τριχόπτωση έχει σταματήσει αρκετό καιρο σε αυτό το στάδιο και απλά τώρα εξετάζω τις εναλλακτικές. Προσπαθώ να αποφύγω τα φαρμακα ως προαπαιτούμενο αλλά όπως βλέπω παρά πολύ γιατροί τα συνιστούν
Φιλική συμβουλή: μην επαναπαύεσαι, επειδή σου σταμάτησε για 3-4 χρόνια.
Ακόμη δεν μπήκες στα 30.
Δυστυχώς ή ευτυχώς, μεταμοσχεύσεις και φάρμακα πάνε πακέτο στις πλείστες των περιπτώσεων.
 

adelino225

Active Member
Η τριχόπτωση έχει σταματήσει αρκετό καιρο σε αυτό το στάδιο και απλά τώρα εξετάζω τις εναλλακτικές. Προσπαθώ να αποφύγω τα φαρμακα ως προαπαιτούμενο αλλά όπως βλέπω παρά πολύ γιατροί τα συνιστούν
Αδερφε ειμαι 32,πριν απο 3 χρονια δεν ειχα τιποτα σχετικα με τριχοπτωση...Περυσι στα 31 μου εσκασε γερα...
 
Μπλουζα