Georgie FUE 2318g. 13-14/9/2022. MHRC Dr M. Georgiou / Second hair transplant

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

m3e36

Active Member
Όχι φίλε δε μου πάει η μινοξιδιλη .
Σα να δούλευα στα ορυχεία το βράδι είναι η μούρη μου το πρωί
εδώ και 1 χρόνο χρησιμοποιώ τοπική μινοξιδιλη σε υγρή μορφή(2φορες την ημέρα από 1ml)
2 μήνες στην αρχή έβαζα regaine και μετά kirkland.
πολύ φαγούρα, πολύ λαδωμα τα μαλλια αλλα τους τελευταίους 2 μήνες παρατηρούσα στον καθρέφτη ότι ειχα σακκουλες κάτω από τα μάτια ειδικα το πρωί καθώς επισης φαινόμουνα γερασμενος-ταλαιπωρημενος.
εδώ και 3 βδομάδες πήρα τη μινοξιδιλη της axelan
σχεδόν καθόλου φαγούρα.
λάδωμα 20% σε σχέση με τις άλλες 2
φύγανε οι σακκουλες αμέσως και δείχνω πάλι νέος όπως πριν.
προσωπικά μου έχει δώσει τεράστιο boost η μινοξιδιλη όπως και σε 2 φιλαράκια που τους έχω προτείνει έχουν δει κι αυτοί μεγάλη βελτίωση.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
εδώ και 1 χρόνο χρησιμοποιώ τοπική μινοξιδιλη σε υγρή μορφή(2φορες την ημέρα από 1ml)
2 μήνες στην αρχή έβαζα regaine και μετά kirkland.
πολύ φαγούρα, πολύ λαδωμα τα μαλλια αλλα τους τελευταίους 2 μήνες παρατηρούσα στον καθρέφτη ότι ειχα σακκουλες κάτω από τα μάτια ειδικα το πρωί καθώς επισης φαινόμουνα γερασμενος-ταλαιπωρημενος.
εδώ και 3 βδομάδες πήρα τη μινοξιδιλη της axelan
σχεδόν καθόλου φαγούρα.
λάδωμα 20% σε σχέση με τις άλλες 2
φύγανε οι σακκουλες αμέσως και δείχνω πάλι νέος όπως πριν.
προσωπικά μου έχει δώσει τεράστιο boost η μινοξιδιλη όπως και σε 2 φιλαράκια που τους έχω προτείνει έχουν δει κι αυτοί μεγάλη βελτίωση.
Το θέμα με την μινοξιδίλη είναι πότε θα σταματήσει να λειτουργεί.
Σίγουρα σε ένα παρθένο (από αυτή την ουσία) κεφάλι θα δώσει συνήθως ένα δυνατό boost, και μπορεί να σε κρατήσει αρκετά καλά ακόμη και 8-10 χρόνια (αναλόγως πάντα της επιθετικότητας που έχει η ΑΓΑ στον καθένα).
Όταν όμως σταματήσει να πέφτει η δραστικότητα της, μπορεί να σε κρεμάσει πολύ απότομα.
Επίσης το 2 φορές την ημέρα από το 1 φορά την ημέρα έχει ελάχιστη εώς καθόλου διαφορά.
Αυτό το λέω καθαρά από προσωπική μου εμπειρία, ως ασταμάτητος χρήστης Regaine εδώ και περίπου 14 χρόνια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

m3e36

Active Member
Το θέμα με την μινοξιδίλη είναι πότε θα σταματήσει να λειτουργεί.
Σίγουρα σε ένα παρθένο (από αυτή την ουσία) θα δώσει συνήθως ένα δυνατό boost, και μπορεί να σε κρατήσει αρκετά καλά ακόμη και 8-10 χρόνια (αναλόγως πάντα της επιθετικότητας που έχει η ΑΓΑ στον καθένας).
Όταν όμως σταματήσει να πέφτει η δραστικότητα της, μπορεί να σε κρεμάσει πολύ απότομα.
Επίσης το 2 φορές την ημέρα από το 1 φορά την ημέρα έχει ελάχιστη εώς καθόλου διαφορά.
Αυτό το λέω καθαρά από προσωπική μου εμπειρία, ως ασταμάτητος χρήστης Regaine εδώ και περίπου 14 χρόνια.
Male ευχαριστώ για τις πληροφοριες.ειμαι 45 εχω κανει μεχρι τωρα 4 μεταμοσχευσεις και ειναι η πρωτη φορα στη ζωη μου που εβαλα minox.μου εδωσε πολυ καλο boost στα σημεια που δεν εχω βάλει μοσχευματα.αν με κρατήσει 10 χρονια θα ειμαι υπερ ευχαριστημενος.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Male ευχαριστώ για τις πληροφοριες.ειμαι 45 εχω κανει μεχρι τωρα 4 μεταμοσχευσεις και ειναι η πρωτη φορα στη ζωη μου που εβαλα minox.μου εδωσε πολυ καλο boost στα σημεια που δεν εχω βάλει μοσχευματα.αν με κρατήσει 10 χρονια θα ειμαι υπερ ευχαριστημενος.
Τίποτα φίλε μου να σαι καλά.
Επειδή πρώτη φορά βάζεις, είσαι και 45, θα σε κρατήσει αρκετά πιστεύω.
Συνδύασε την όμως και με φίνα έστω low dose, και δε θα ξανασχοληθείς με ΜΜ.
 

obi one

Active Member
εδώ και 1 χρόνο χρησιμοποιώ τοπική μινοξιδιλη σε υγρή μορφή(2φορες την ημέρα από 1ml)
2 μήνες στην αρχή έβαζα regaine και μετά kirkland.
πολύ φαγούρα, πολύ λαδωμα τα μαλλια αλλα τους τελευταίους 2 μήνες παρατηρούσα στον καθρέφτη ότι ειχα σακκουλες κάτω από τα μάτια ειδικα το πρωί καθώς επισης φαινόμουνα γερασμενος-ταλαιπωρημενος.
εδώ και 3 βδομάδες πήρα τη μινοξιδιλη της axelan
σχεδόν καθόλου φαγούρα.
λάδωμα 20% σε σχέση με τις άλλες 2
φύγανε οι σακκουλες αμέσως και δείχνω πάλι νέος όπως πριν.
προσωπικά μου έχει δώσει τεράστιο boost η μινοξιδιλη όπως και σε 2 φιλαράκια που τους έχω προτείνει έχουν δει κι αυτοί μεγάλη βελτίωση.
Κ εγώ axelan χρησιμοποιώ κ είμαι πολύ ευχαριστημένος, ούτε λάδωμα, ούτε μαύρα μάτια....Το μόνο που μπορώ να πω σαν μειονέκτημα είναι ότι το dispenser χαλάει συνέχεια κ ψάχνω να απο άλλο μπουκάλι να το αντικαταστησω..
 

obi one

Active Member
Male ευχαριστώ για τις πληροφοριες.ειμαι 45 εχω κανει μεχρι τωρα 4 μεταμοσχευσεις και ειναι η πρωτη φορα στη ζωη μου που εβαλα minox.μου εδωσε πολυ καλο boost στα σημεια που δεν εχω βάλει μοσχευματα.αν με κρατήσει 10 χρονια θα ειμαι υπερ ευχαριστημενος.
Αν το συνδυάσεις με ντουτα νομίζω ότι θα δεις σημαντική βελτίωση
 

witcher

Well-Known Member
Πάντως ακούω που λένε διάφοροι για παρενέργειες με την τοπική μίνοξ που απλά απορροφάται ένα ποσοστό στον οργανισμό. Δηλαδή αμα παίρνατε το χάπι μινοξιδίλης που απορροφάται 100% που παίρνουν άλλοι τι θα γινόταν; :p
 

Georgie

Well-Known Member
5ος
Καλησπερα φίλοι
Έκλεισε και ο 5ος μηνας
Όλα μια χαρά
Άλλες 15μερες μονη εφαρμογή μινοξιδιλης και τέλος με το θέμα αυτό .
2φωτο από την εξέλιξη
Οι του 6ου θα βγουν στη γέφυρα του Brooklyn , το έχω κάνει τάμα :p
 

Συνημμένα

  • IMG_20230213_211832.jpg
    IMG_20230213_211832.jpg
    2.6 MB · Προβολές: 288
  • IMG_20230213_210742.jpg
    IMG_20230213_210742.jpg
    2.8 MB · Προβολές: 287

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

montecristo

Well-Known Member
5ος
Καλησπερα φίλοι
Έκλεισε και ο 5ος μηνας
Όλα μια χαρά
Άλλες 15μερες μονη εφαρμογή μινοξιδιλης και τέλος με το θέμα αυτό .
2φωτο από την εξέλιξη
Οι του 6ου θα βγουν στη γέφυρα του Brooklyn , το έχω κάνει τάμα :p
Πολύ ωραίο georgie, πας να φτιάξεις hairline μπετό...εύχομαι να την χαρείς και στη γέφυρα του Brooklyn...:D
 

Georgie

Well-Known Member
Πολύ ωραίο georgie, πας να φτιάξεις hairline μπετό...εύχομαι να την χαρείς και στη γέφυρα του Brooklyn...:D
Θέλω να βγει δυνατή rockabilly , να συνδυαστεί ωραία και με ένα denim jacket Levi's που χτύπησα τελευταία.
Μεγάλη αλητεια στα γεράματα :p
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Τζώρτζη, ζεις, εσύ μας οδηγείς. Ήδη πένα μαλλί για γέρικο σκυλί του ροκεντρόλ, πας για το έξτρα φινίρισμα εσύ τώρα και λογικά θα το πάρεις. Κρατάω σημειώσεις και ζω για τη μέρα που θα ρολάρω το κάμπριο στη Λεωφόρο 66, δίχως να τρέμω μήπως και το πλαγιοδάνειο φύγει από τη θέση του και αντί για τον Τσέφ Πρίτσες τα μαναράκια αντικρίζουν το Ζώρζ Τσάπελα.
 

Troufas

Active Member
Μια χαρά! Η διαφορά στην πυκνότητα είναι ήδη εμφανής!
Απο την ανφας φωτογραφία που ανεβασες, φαίνεται λίγο straight η hairline, που ίσως προδίδει παρέμβαση σε ένα έμπειρο μάτι. Βέβαια δε βοηθάει και η φωτογραφία που δεν έχει καλή ποιότητα.
Ανεβασε αν θέλεις και καμιά επιπλέον φωτογραφια πιο νετ.
 

Chris34

Active Member
Ωραία πάει το θέμα της πύκνωσης Georgie. Στη hairline όμως από ότι είδα και στην πρώτη σελίδα τα τριχοθυλακια τα έβαλε σε μια γραμμή. Γιατί δεν το δούλεψε λίγο ζιγκ Ζακ θα είχε πετύχει άλλο αποτέλεσμα στη φυσικότητα της πρώτης γραμμής και συνολικά στο τέλος θα έδειχνε πολύ ανώτερο.
Στην πυκνότητα νομίζω θα πας πολύ καλά.
 

Georgie

Well-Known Member
Ωραία πάει το θέμα της πύκνωσης Georgie. Στη hairline όμως από ότι είδα και στην πρώτη σελίδα τα τριχοθυλακια τα έβαλε σε μια γραμμή. Γιατί δεν το δούλεψε λίγο ζιγκ Ζακ θα είχε πετύχει άλλο αποτέλεσμα στη φυσικότητα της πρώτης γραμμής και συνολικά στο τέλος θα έδειχνε πολύ ανώτερο.
Στην πυκνότητα νομίζω θα πας πολύ καλά.
Θα το δουμε στο τελος πως θα δείχνει σύνολικα.
Είναι νωρίς ακόμα για τελικο συμπέρασμα.

Η φυτρωση όντως εξελίσεται αρκετά καλά για το.μηνα που βρίσκομαι .
Εκεί είχα.μια.ανησυχια λόγω του ότι έχει δουλευτεί η περιοχή ξανά .
 

Peter Pan

Active Member
Πας πολύ καλά φίλε μου, όσο αναφορά την φυσικότητα, να πούμε ότι κάποια άτομα εδώ στο φόρουμ που κοιμούνται κ ξυπνάνε με το θέμα μμ κ που έχουν άριστες γνωσεις, όσο καλή να κ να ειναι η μμ, θα το καταλάβουν αμέσως ότι έχει υπάρξει παρέμβαση στα μαλλιά, ο υπόλοιπος φυσιολογικός κόσμος έξω, δεν υπάρχει περίπτωση ούτε κατά διάνοια να υποπτευτεί κάτι τέτοιο.
 
Μπλουζα