Γνώμη για κλινικές μμ εξωτερικού 2

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vagosx

Well-Known Member
Εάν βάλουμε και άλλους στο παιχνίδι, τότε για hairline, προσωπικά στον Ευρωπαϊκό χώρο θα έβαζα:
1. Couto
2. HLC
3. Freitas
4. Pekiner
5. Pinto
6. Μαρας
7. Lorenzo
 

Marios1982

Well-Known Member
Εάν βάλουμε και άλλους στο παιχνίδι, τότε για hairline, προσωπικά στον Ευρωπαϊκό χώρο θα έβαζα:
1. Couto
2. HLC
3. Freitas
4. Pekiner
5. Pinto
6. Μαρας
7. Lorenzo
Οπότε Λορέντσο επικρατεί στη διαχείρηση δότριας και γενικότερη τεχνική κ ποσοστά φυτρωσης;
 

vagosx

Well-Known Member
Οπότε Λορέντσο επικρατεί στη διαχείρηση δότριας και γενικότερη τεχνική κ ποσοστά φυτρωσης;
Όλοι οι γιατροί που ανέφερα πιο πάνω νομίζω ότι τόσο στη διαχείριση δοτριας, όσο και στη φυτρωση είναι κατά τη γνώμη μου εξίσου καλοί, δεν θεωρω ότι κάποιος είναι καλύτερος από τους άλλους σε αυτούς τους τομείς που ανέφερες.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλύτερες hairline ποιος πιστεύετε βγάζει παιδιά; couto freitas η Lorenzo?
Δεν υπάρχουν καλύτερες και χειρότερες hairline.
Το θέμα είναι τι ζητάς εσύ, και ποιος γιατρός μπορεί να ανταποκριθεί καλύτερα στο δικό σου σενάριο και προσδοκίες.
 

Georgie

Well-Known Member
Δεν υπάρχουν καλύτερες και χειρότερες hairline.
Το θέμα είναι τι ζητάς εσύ, και ποιος γιατρός μπορεί να ανταποκριθεί καλύτερα στο δικό σου σενάριο και προσδοκίες.
Αυτό είναι πολύ σωστό
Όμως οι περισσότεροι έχουν άγνοια από σενάρια.
Αυτό που κανει κατά τη γνώμη μου κάποιο γιατρό αισθητικών επεμβάσεων top δεν είναι μόνο οι πρακτικές του ικανότητες αλλά κυρίως οι καλλιτεχνικές.
Σου προτείνει αυτό που ακριβώς χρειάζεται και είναι σωστό, με αντικειμενικά κριτήρια.
Όσο μπορεί να υπάρχουν .
 

giannis88test

Active Member
Νομίζω ότι εκεί που υπάρχει διαφορά στους ανωτέρω γιατρούς είναι στο ρεπερτόριο, πχ ο Couto δεν ασχολείται με μεγάλα NW.
δεν είναι κακό πάντως αυτό. υπάρχει και η λογική που λέει ή θα κάνεις ένα πράμα καλά ή πολλά μέτρια
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
δεν είναι κακό πάντως αυτό. υπάρχει και η λογική που λέει ή θα κάνεις ένα πράμα καλά ή πολλά μέτρια
Η μεταμόσχευση μαλλιών είναι ένα πράγμα, ακόμη κι αν ο γιατρός ασχολείται με μικρά αλλά και μεγάλα NW.
Αν ασχολείται παράλληλα και με άλλο είδος αισθητικές επεμβάσεις όπως πολύ καλά γνωρίζουμε ότι υπάρχουν τέτοιοι γιατροί, εκεί ίσως αλλάζει το πράγμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis88test

Active Member
Η μεταμόσχευση μαλλιών είναι ένα πράγμα, ακόμη κι αν ο γιατρός ασχολείται με μικρά αλλά και μεγάλα NW.
Αν ασχολείται παράλληλα και με άλλο είδος αισθητικές επεμβάσεις όπως πολύ καλά γνωρίζουμε ότι υπάρχουν τέτοιοι γιατροί, εκεί ίσως αλλάζει το πράγμα.

είναι ένα πράγμα με άπειρες υποπεριπτώσεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
δεν είναι κακό πάντως αυτό. υπάρχει και η λογική που λέει ή θα κάνεις ένα πράμα καλά ή πολλά μέτρια

Δεν είπα ότι είναι κακό. Απλά ανέφερα την διαφορά, γιατί είναι σημαντικό να το γνωρίζει ο υποψήφιος ασθενής.
 

Marios1982

Well-Known Member
Από το youtube του Couto βλέπω έχει και περιστατικά NW5 όπως το παρακάτω:

Κίτρινη κάρτα γιατί δεν περνάει χτένα να δούμε με λεπτομέρειες, σκοτεινός φωτισμός και ποιος ξέρει αν έχει παίξει κ τοπικ.
 

gerakas8

New Member
Καλησπερα,

Συγνωμη που επανερχομαι στο θεμα μου και ελπιζω να μην κουραζω.

Η προοπτικη του εξωτερικου απο οτι εχω δει πρεπει να περιμενεις μινιμουμ 1 χρονο. Καταλαβαινω οτι αξιζει τον κοπο αλλα δεν ξερω αν μπορω να περιμενω. Επισης εχω καταλαβει οτι οι γιατροι εξω θα σου πουνε παρε φινα σε χαπι για να σε αναλαβω. Ισχυει;
Οι αποψεις απο οτι διαβαζω διαφερουν. Δεν θα ηθελα να παρω χαπι σε φινα.

Μετα απο επικοινωνια και με τους 2 γιατρους στην Ελλαδα που προανεφερα και οι 2 μου προτειναν διαλυμα μινοξ 5% συν φινα μαζι στο διαλυμα να το ξεκινησω πριν την μμ.

Μετα απο χρονια μινοξιδιλης σκετης σε διαλυμα το ξεκινησα οπως μου προτειναν. Δεν νομιζω να κανω καποιο κακο σωστα? Δεν σταματω μινοξ απλα ισα ισα την ενισχυω με φινα, φοβαμαι μην επιστρεψω εκει που θα ημουν αν δεν επαιρνα ποτε μονοξ επειδη αλλαζω αγωγη...Εχεις καποιος εμπειρια απο αναλογη μεταβαση ? (Απο διαλυμα σκετης μινοξ σε διαλυμα μινοξ με φινα). Επισης τους βοηθησε σε σχεση με σκετη μινοξ σε διαλυμα; Απο παρενεργειες τπτ; θεωρω λογω οτι σε διαλυμα και μικροτερη δοση δεν θα εχει παρενεργειες.
Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Kostas97

Well-Known Member
Γερακα καλησπερα. Οι γιατροι στην Ελλαδα γνωριζοντας οτι το κοινο το οποιο στοχευουν ειναι περιορισμενο, προφανως και μπορει να σε δεχτουν ακομα και αν τους πεις να σου βιδωνουν τα γκραφτς με κατσαβιδια και να στα αφαιρουν με ταναλιες(κανω πλακα).

Αντιθετα στο εξωτερικο, παιρνεις μια πιο ξεκαθαρη εικονα για το τι χρειαζεσαι, οταν μιλαμε για μεγαλα ονοματα με σιγουρη πελατεια.

Το τοπικο ειναι μια καλυτερη επιλογη απο σκετη μινοξιδιλη ξεκαθαρα, αλλα οχι κατι στο οποιο μπορεις να στοχευεις για σιγουρη αποτελεσματικοτητα. Το εχω δοκιμασει ενα χρονο. δεν εκανες καποιο κακο που το ξεκινησες, βεβαια υπαρχει πιθανο σεναριο νεου shedding(λογω αλλαγης) αλλα ειναι πιο σπανιο και συντομα ολα θα ερθουν σε ισορροπια.

Η φιναστεριδη εχει σπανιες παρενεργειες και προφανως σε διαλυμα το ποσοστο παει ακομα πιο χαμηλα.

Παντως χωρις να θελω να σε αγχωσω, ξανα σκεψου την πιθανοτητα για χαπι καθως αν κοιταξεις και τις πιθανες σπανιες παρενεργειες της μινοξιδιλης θα καταλαβεις οτι δεν εχεις καποιο λογο στη φινα να δινεις περισσοτερο βαση ενω την μινοξιδιλη απλα την ξεκινησες, ώντας σιγουρος οτι ειναι τοπικο και ολα θα πανε καλα.

Y.G. Ισως και με μικροτερες δοσολογιες χαπιου να εισαι καλυμμενος.
 

gerakas8

New Member
Γερακα καλησπερα. Οι γιατροι στην Ελλαδα γνωριζοντας οτι το κοινο το οποιο στοχευουν ειναι περιορισμενο, προφανως και μπορει να σε δεχτουν ακομα και αν τους πεις να σου βιδωνουν τα γκραφτς με κατσαβιδια και να στα αφαιρουν με ταναλιες(κανω πλακα).

Αντιθετα στο εξωτερικο, παιρνεις μια πιο ξεκαθαρη εικονα για το τι χρειαζεσαι, οταν μιλαμε για μεγαλα ονοματα με σιγουρη πελατεια.

Το τοπικο ειναι μια καλυτερη επιλογη απο σκετη μινοξιδιλη ξεκαθαρα, αλλα οχι κατι στο οποιο μπορεις να στοχευεις για σιγουρη αποτελεσματικοτητα. Το εχω δοκιμασει ενα χρονο. δεν εκανες καποιο κακο που το ξεκινησες, βεβαια υπαρχει πιθανο σεναριο νεου shedding(λογω αλλαγης) αλλα ειναι πιο σπανιο και συντομα ολα θα ερθουν σε ισορροπια.

Η φιναστεριδη εχει σπανιες παρενεργειες και προφανως σε διαλυμα το ποσοστο παει ακομα πιο χαμηλα.

Παντως χωρις να θελω να σε αγχωσω, ξανα σκεψου την πιθανοτητα για χαπι καθως αν κοιταξεις και τις πιθανες σπανιες παρενεργειες της μινοξιδιλης θα καταλαβεις οτι δεν εχεις καποιο λογο στη φινα να δινεις περισσοτερο βαση ενω την μινοξιδιλη απλα την ξεκινησες, ώντας σιγουρος οτι ειναι τοπικο και ολα θα πανε καλα.

Y.G. Ισως και με μικροτερες δοσολογιες χαπιου να εισαι καλυμμενος.
Σε ευχαριστω πολυ φιλε για την απαντηση.
 
Μπλουζα