Ηρθε η ωρα του ομορφου παιδιου του φορουμ

JimKan1

Well-Known Member
Κουρεύτηκα όλα στους 2 πόντους στο 7μηνο οπότε θέλω να πάρει λίγο μήκος πριν ανεβάσω ανεβάζω μια του 7μηνου πριν κουρευτω. Συνεχίζω θεωρώ την φυτρωση χαμηλή.
Βλεπω αρκετη βελτιωση αλλα η περιοχη του φορλοκ, η οποια παιζει μεγαλο ρολο στο illusion of density, δυστυχως υστερει, την πυκνοτητα με το ματι την βλεπω περιπου στα 40-45 αλλα με μικρο λογο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flag17

Well-Known Member
Καλησπέρα και καλή χρονιά παιδιά. φώτο στο 9μηνο δεν περιμένω κάποια αλλαγή πλέον. Ο γιατρός μου είπε πως θα έρθει Ελλάδα αρχές του έτους και θα με δει από κοντά
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20230115_142534_Gallery.jpg
    Screenshot_20230115_142534_Gallery.jpg
    611.7 KB · Προβολές: 287
  • Screenshot_20230115_142553_Gallery.jpg
    Screenshot_20230115_142553_Gallery.jpg
    599.9 KB · Προβολές: 238
  • Screenshot_20230115_143313_Gallery.jpg
    Screenshot_20230115_143313_Gallery.jpg
    902.9 KB · Προβολές: 300

Stratos

Well-Known Member
Καλησπέρα και καλή χρονιά παιδιά. φώτο στο 9μηνο δεν περιμένω κάποια αλλαγή πλέον. Ο γιατρός μου είπε πως θα έρθει Ελλάδα αρχές του έτους και θα με δει από κοντά
Νομίζω πρέπει να τα κόψεις μπροστά για να φανεί καλύτερα το αποτέλεσμα μέχρι τώρα.
 

JimKan1

Well-Known Member
Εδω το λαθος ειναι ξεκαθαρα προσεγγισης και πλανου και πολυ λιγοτερο φυτρωσης, ψυλη πυκνοτητα μπροστα, πιστευω φυτρωμενα περιπου 45/cm2, ενω απο πισω σχεδον τιποτα. Καλα εκανες και ξεκινησες oral minox φιλε, θα δεις σιγουρα διαφορα, μπορεις να βγαλεις και καποιες εξω σε αποσταση 0,5-1 μετρο;
 

witcher

Well-Known Member
Εκεί που βάλατε μοσχεύματα υπάρχει καλά έχεις πάει, αλλά αν έχεις κενό πίσω εκεί που δεν βάλατε μοσχεύματα (forelock) θα περνάει το φως. Η φιναστερίδη δεν φαίνεται να βοήθησε να δυναμώσουν οι υπάρχουσες αδύναμες τρίχες στο forelock, οπότε και φαίνεται κενό. Αμα μπεις για δεύτερη επέμβαση και πυκνώσεις το forelock θα αναδειχθεί καλύτερα το αποτέλεσμα. Επίσης οι πολύ κοντινές φωτογραφίες δείχνουν χειρότερο το αποτέλεσμα από οτι ειναι, οπότε τράβα από μια μακρινή φυσιολογική απόσταση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nik.Mos

Well-Known Member
Σίγουρα υπάρχει αλλαγή στην εικόνα σου, όχι όμως η επιθυμητή.Στην θέση σου αν ήθελα να μπω για μια δεύτερη διορθωτική θα κοίταζα για εναλλακτικές,η επιλογή του ίδιου γιατρου θα ήταν θεωρω μέγιστο λάθος.Σίγουρα όμως θα ήθελα να ακούσω και την άποψη του γιατρού για το αποτέλεσμα,ελπιζω να την έχουμε.
Τίποτα πάντως που δεν διορθώνεται,θετική ψυχολογία και όλα καλά, καλή συνέχεια.
 

Flag17

Well-Known Member
Εδω το λαθος ειναι ξεκαθαρα προσεγγισης και πλανου και πολυ λιγοτερο φυτρωσης, ψυλη πυκνοτητα μπροστα, πιστευω φυτρωμενα περιπου 45/cm2, ενω απο πισω σχεδον τιποτα. Καλα εκανες και ξεκινησες oral minox φιλε, θα δεις σιγουρα διαφορα, μπορεις να βγαλεις και καποιες εξω σε αποσταση 0,5-1 μετρο;
το λάθος στο πλάνο που είναι? έχω πει πως χρειάζεται και άλλη επέμβαση όπως και να εχει, το 45 δεν είναι ικανοποιητικό
 

bobby

Well-Known Member
Σίγουρα ήθελε παραπάνω από όσα έβαλες (2500-2600) για να έχεις καλή κάλυψη. Αλλά για εμένα δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Δεν φαίνεται να είχες καλή φυτρωση γιατί έστω και με αυτά που μπήκαν θα έπρεπε να δείχνει πιο πυκνό. Ίσως να φταίει το πάχος της τρίχας σου (αν είναι λεπτή που θα ήθελε μεγάλες πυκνότητες για καλή κάλυψη). Βέβαια όλα αυτά με το «μάτι», αν υπήρχαν μετρήσεις πριν ΜΜ και μετά ΜΜ θα μπορούσαμε να μιλήσουμε με νούμερα, τώρα όχι (δεν έχω δει όλο το νήμα αλλά τις πριν και μετά φωτο οπότε αν έχεις κάπου μετρήσεις πες σε ποια σελίδα για να ξανά τοποθετηθώ). Σε κάθε περίπτωση εύχομαι να δώσει και άλλο μέχρι το 12μηνο για να βελτιωθεί η κάλυψη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα