Aeratos28, jose lorenzo ο ιατρός.. aeratos28 o ασθενής...,3301 grafts, 28/10/2022,1o βήμα..

Georgie

Well-Known Member
Θα γίνει και αυτό, αυτή την περίοδο το τελευταίο που με απασχολεί είναι τα μαλιά. Κυριολεκτικά με τρίχες θ' ασχολούμαστε η φάση ? Εδώ ωραίο αεράτο νήμα έχουμε!!!!
Αστειεύομαι φίλε ως συνήθως .
No rush, ότι θέλεις, και να είσαι καλά γενικά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Γιατί το πρώτο σχόλιο σου ήταν μόνο αυτό. Σε μια κοινότητα που ασχολείται με μμ μπορούμε ενίοτε να συζητάμε και «άλλα», δεν μπορούμε να συζητάμε κυρίως «άλλα». Το αν θα πήγαινα εγώ ή εσύ αφορά εμάς, ο καθένας έχει δικαίωμα να το βλέπει όπως θέλει.

Δεν ήταν μόνο αυτό, ευχήθηκα και καλή επιτυχία. Αν είχα να πω κάτι παραπάνω θα το έλεγα, αλλά περιμένω το σύνολο των δεδομένων, όπως το κόστος της μεταμόσχευσης και την εξέλιξή της.

Να εκμεταλλευτώ?? Τι σχέση έχει ο χώρος?? Με τον Ισπανό είχα να κάνω και μόνο..και πλήρωσα αυτά που ζητήθηκαν σε εμένα όπως πληρωσαν και όλοι οι άλλοι


Επίσης,ένα λίγο περίεργο παράδειγμα,Παναθηναϊκός είμαι ,αλλά έχω πάει αρκετές φορές στο γήπεδο του Ολυμπιακού .τι σημαίνει αυτό?? Ότι δεν έπρεπε να έχω πάει?δεν σε πιάνω μεγάλε..το ότι δεν υπάρχει φασαρία,καιρό τώρα ΑΝ έχεις προσέξει οφειλεται στον γιατρό ,γτ έχει σταματήσει να γράφει αυτά που έγραφε και συντηρούσε τις διαμάχες..θα κάτσω εγώ σαν τον τρελό να βρίζω μόνος μου??είπαμε ρε φίλε..αν με προσβάλει η γραψει κάτι περίεργο θα απαντηθεί

Αεράτε, κατάλαβες τι είπα, όπως και εγώ καταλαβαίνω αν λες αυτό που θα έπρεπε να πεις. Το θέμα επί του παρόντος είναι να πάνε όλα καλά με την επέμβαση και τύχης θελούσης θα τα συζητήσουμε μετά.
 

aeratos28

Just aeratos
Δεν το έπιασα ακριβώς πώς το εννοείς..τι να πούμε μετά που δεν το λεμε
Αεράτε, κατάλαβες τι είπα, όπως και εγώ καταλαβαίνω αν λες αυτό που θα έπρεπε να πεις. Το θέμα επί του παρόντος είναι να πάνε όλα καλά με την επέμβαση και τύχης θελούσης θα τα συζητήσουμε μετά.

τώρα.?
 

ziggy

Active Member
Ο aeratos εκανε μεταμοσχευση στην κλινικη του Αναστασακη
Πλεον δεν θα μου φανει περιεργο αν δω τον Καραπαππα καλεσμενο σε εκπομπη στο καναλι του Ιβαν Σαββιδη και τον Ζελενσκι να παραθεριζει σε βιλα του Πουτιν
 

Didier11

Active Member
@aeratos28 Εύχομαι καλή επιτυχία! Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα πάρεις σούπερ αποτέλεσμα!

Μια θερμή παράκληση ρε παιδιά, καλό θα ήταν να μην πολυξεφεύγει το νήμα από τα της επέμβασης διότι καταντάει κουραστικό στον αναγνώστη να διαβάζει σελίδες επί σελίδων άσχετα πράγματα. Προφανώς είναι ωραία η πλάκα και τα πειράγματα, αλλά θα γίνει άσχημο στο τέλος να διαβάζεις τσακωμούς κλπ.
 

oreo

Well-Known Member
@aeratos28 Εύχομαι καλή επιτυχία! Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα πάρεις σούπερ αποτέλεσμα!

Μια θερμή παράκληση ρε παιδιά, καλό θα ήταν να μην πολυξεφεύγει το νήμα από τα της επέμβασης διότι καταντάει κουραστικό στον αναγνώστη να διαβάζει σελίδες επί σελίδων άσχετα πράγματα. Προφανώς είναι ωραία η πλάκα και τα πειράγματα, αλλά θα γίνει άσχημο στο τέλος να διαβάζεις τσακωμούς κλπ.
Αν γίνει όπως τα άλλα νήματα, νομίζω οτι θα προσβληθεί ο ίδιος ο νηματοθέτης :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Ήδη έχω μετανιώσει για το νήμα..εγώ ανεβαίνω το Γολγοθά μου ,έχω τόσο άγχος,νιώθω τόσο ευάλωτος ψυχολογικά και εσείς κάθεστε και λέτε ότι σας κατέβει..:rolleyes: σεβαστειτε την αγωνία μου .
(Προφανώς και κοροϊδεύω...έχω ξεχάσει ήδη ότι έχω κάνει επέμβαση ,ούτε άγχος εχω ούτε τπτ)
Αν γίνει όπως τα άλλα νήματα, νομίζω οτι θα προσβληθεί ο ίδιος ο νηματοθέτης :p
 

Gianney

Well-Known Member
Πάντως αέρατε λογικά αν κόψεις την φίνα κάποτε το τσουλούφι μπροστά θα χαιρετήσει,και χωρίς αυτό η βιτρίνα μπροστά θα ναι δύσκολα,και θα χαλάσει την όλη καλαισθησία που πάει να δημιουργηθεί.Οποτε συνέχισε την ακάθεκτος
 

Marios1982

Well-Known Member
Φίλε αεράτε καλή φύτρωση εύχομαι! Θα σε παρακολουθώ στενά καθώς έχουμε ίδιο pattern. Κάποια χρόνια πριν είχαμε ακριβώς σαν το δικό σου μαλλί. Τώρα είμαι πλέον Norwood 4 diffuse. Πόνο κατά τη διάρκεια η τις πρώτες μέρες τις επεμβάσεις ένιωσες; Στο θέμα της hairline έγινε ακριβώς αυτό που ήθελες; Για έξτρα πύκνωση νομίζω αναγκαστικά χρειάζεται επόμενη μεταμόσχευση; crown δεν ήθελες να μπεις εσυ η ο γιατρός; Σορυ για τον καταιγισμό, πολλά τα ερωτήματα!
 

aeratos28

Just aeratos
Ξεκινα να διαβάζεις από την αρχή το νήμα να σου απαντηθεί ο καταιγισμός.
Φίλε αεράτε καλή φύτρωση εύχομαι! Θα σε παρακολουθώ στενά καθώς έχουμε ίδιο pattern. Κάποια χρόνια πριν είχαμε ακριβώς σαν το δικό σου μαλλί. Τώρα είμαι πλέον Norwood 4 diffuse. Πόνο κατά τη διάρκεια η τις πρώτες μέρες τις επεμβάσεις ένιωσες; Στο θέμα της hairline έγινε ακριβώς αυτό που ήθελες; Για έξτρα πύκνωση νομίζω αναγκαστικά χρειάζεται επόμενη μεταμόσχευση; crown δεν ήθελες να μπεις εσυ η ο γιατρός; Σορυ για τον καταιγισμό, πολλά τα ερωτήματα!
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε gianney,τι λες και εσύ τώρα? Είμαι 37 και την φίνα την ξεκίνησα 1 μήνα πριν την επέμβαση..και λες ότι μου έχει κρατήσει η φίνα το τσουλούφι και ότι αν την κόψω θα το χάσω?
Πάντως αέρατε λογικά αν κόψεις την φίνα κάποτε το τσουλούφι μπροστά θα χαιρετήσει,και χωρίς αυτό η βιτρίνα μπροστά θα ναι δύσκολα,και θα χαλάσει την όλη καλαισθησία που πάει να δημιουργηθεί.Οποτε συνέχισε την ακάθεκτος
 

Gianney

Well-Known Member
Ρε gianney,τι λες και εσύ τώρα? Είμαι 37 και την φίνα την ξεκίνησα 1 μήνα πριν την επέμβαση..και λες ότι μου έχει κρατήσει η φίνα το τσουλούφι και ότι αν την κόψω θα το χάσω?
Δεν είπα αυτό,ειπα ότι το τσουλούφι κάποτε θα χαθεί άσχετα αν κρατήθηκε μόνο του μέχρι τωρα και στο σημείο που είναι ,αν πέσει θα πάρει ντόμινο όλη την hairline
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Το κόστος της μεταμόσχευσης γιατί σου χρειάζεται?

Δηλαδή όταν συζητάς για ένα θέμα που ενδιαφέρει και τους δύο ή θέλεις πληροφορίες για κάποιο, μέρος του οποίου είναι και η χρηματική αποτίμηση να είναι κάπως έτσι,
- Γεια σου Γιάννη, παρήγγειλα τη καινούργια μου μοτοσυκλέτα που συζητούσαμε την προηγούμενη εβδομάδα, ζήτησα μάλιστα το χρώμα να είναι έξτρα, ιριδίζων, ενώ για τελικό ζήτησα acrapovic.
- α ωραία,
εσύ τι έκανες; μου είχες πει ότι σε ενδιέφερε και εσένα για αγορά η συγκεκριμένη
- α ωραία, τι άλλο, πάμε για καφέ;


-
 

gggali

Member
Δηλαδή όταν συζητάς για ένα θέμα που ενδιαφέρει και τους δύο ή θέλεις πληροφορίες για κάποιο, μέρος του οποίου είναι και η χρηματική αποτίμηση να είναι κάπως έτσι,
- Γεια σου Γιάννη, παρήγγειλα τη καινούργια μου μοτοσυκλέτα που συζητούσαμε την προηγούμενη εβδομάδα, ζήτησα μάλιστα το χρώμα να είναι έξτρα, ιριδίζων, ενώ για τελικό ζήτησα acrapovic.
- α ωραία,
εσύ τι έκανες; μου είχες πει ότι σε ενδιέφερε και εσένα για αγορά η συγκεκριμένη
- α ωραία, τι άλλο, πάμε για καφέ;


-

Εχει αναφερθεί επανειλημμένως ότι η αξία μιας ΜΜ είναι σχετική. Δηλάδη τα 10.000€ για κάποιους είναι ετήσιος μισθός και για κάποιους ούτε μήνας. Ενα πολύ καλό αποτέλεσμα μπορείς να το πάρεις και απο φθηνούς και από ακριβούς γιατρούς. Η αξία και κατ' επέκταση η επιλογή του συγκεκριμένου γιατρού γίνεται λόγω του ποσοστού επιτυχίας αλλά και γιατί αναλαμβάνει περιστατικά που άλλοι γιατροί δεν θα δεχόντουσαν να κάνουν ούτε consultation.

Επίσης έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι οι τιμες χρέωσης του Lorenzo για τις επεμβάσεις του στην Ελλάδα δεν θα κοινοποιηθούν απο κανέναν, γι' αυτό και δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι επιμένετε να ρωτάτε για την τιμή.

Τωρα όσο για το πασράδειγμά σου, αν θελεις κι εσυ να "αγοράσεις την ίδια μηχανή" δεν έχεις παρά να κάνεις ένα consultation με τον γιατρό και να πάρεις επιπλέον πληροφορίες.

Γενιικότερα πάντως για να συνεχίσω το παράδειγμά σου, αν κάποιος αγοράσει Ducati Panigale και ο φίλος του έχει μπατζετ για Yamaha R1, η ερώτηση της τιμής έχει μάλλον κουτσομπολίστικο χαρακτήρα.
 
Μπλουζα