Kintor Pyrilutamide

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Quarantine

Active Member
Θα το θεωρούσες μεγάλο ρίσκο να το δοκιμάσεις από το actifolic?Την ξέρεις την εταιρεία?πως γίνεται να επιτρέπουν την πώληση παράνομα?αν ήταν επικίνδυνο θα επέτρεπαν την πώληση?Μου μπαίνουν κάτι ιδέες αλλά η λογική μου λέει όχι.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Θα το θεωρούσες μεγάλο ρίσκο να το δοκιμάσεις από το actifolic?Την ξέρεις την εταιρεία?πως γίνεται να επιτρέπουν την πώληση παράνομα?αν ήταν επικίνδυνο θα επέτρεπαν την πώληση?Μου μπαίνουν κάτι ιδέες αλλά η λογική μου λέει όχι.
Δε δοκιμάζω κάτι που δεν έχει εγκριθεί και δεν έχει long-term αποτελέσματα.
 

Quarantine

Active Member
Δε δοκιμάζω κάτι που δεν έχει εγκριθεί και δεν έχει long-term αποτελέσματα.
Ας εγκριθεί πρώτα να δούμε αν είναι ασφαλές και αποτελεσματικό και το αν θα έχει long term αποτελέσματα θα φανεί με τα χρόνια.Το breezula βγαίνει το 2024 αλλά είναι πατάτα λένε.
 

Konstantinos_00

Active Member
Το χρησιμοποιώ από Actifolic, εδώ και περίπου ένα τρίμηνο. Όλα εντάξει με την αποστολή κ.ο.κ. Όμως, είμαι πολύ, πολύ απογοητευμένος… Σαν να βάζω νεράκι πραγματικά. Είχα μεγάλες προσδοκίες, αλλά και στα ξένα φόρουμ, δεν έχω δει κάτι το συνταρακτικό έως τώρα. Πίστευα έστω να δω μια βελτίωση της τρίχας μου… Δεν μιλάω για regrowth, γιατί ξέρω ότι είναι δύσκολο. Περίμενα να βελτιώνονται έστω οι τρέχουσες τρίχες μου, αλλά τίποτα έως τώρα. Ξεκίνησα με 0.5% την έτοιμη λοσιόν και πλέον αύξησα εδώ και ένα δέκα πενταήμερο σε 0.7% αγοράζοντας τη σκόνη και φτιάχνοντας το μόνος μου…Σκέφτομαι να το αυξήσω σε 1% και να δω πως θα πάει στη συνέχεια. Μου είναι αδιανόητο η μινοξ και η φινα να μου έδωσαν τα πάντα και από τότε, ό,τι προσπαθώ και δοκιμάζω να μην δουλεύει εξίσου καλά… Γι’ αυτό είχα και μεγάλες προσδοκίες…. Εφόσον η φινα και η μινοξ δούλεψαν τόσο καλά, διότι τώρα έχω χάσει έδαφος, γιατί και κάτι τόσο υποσχόμενο και με διαφορετικό μηχανισμό να μην δώσει κάτι..Αλλά βέβαια, η ΚΑΤΑΡΑ, είχε πάλι την απάντησή της…

Θα συνεχίσω και θα δω πως θα πάει με τις αλλαγμένες δόσεις…
 

Quarantine

Active Member
Το χρησιμοποιώ από Actifolic, εδώ και περίπου ένα τρίμηνο. Όλα εντάξει με την αποστολή κ.ο.κ. Όμως, είμαι πολύ, πολύ απογοητευμένος… Σαν να βάζω νεράκι πραγματικά. Είχα μεγάλες προσδοκίες, αλλά και στα ξένα φόρουμ, δεν έχω δει κάτι το συνταρακτικό έως τώρα. Πίστευα έστω να δω μια βελτίωση της τρίχας μου… Δεν μιλάω για regrowth, γιατί ξέρω ότι είναι δύσκολο. Περίμενα να βελτιώνονται έστω οι τρέχουσες τρίχες μου, αλλά τίποτα έως τώρα. Ξεκίνησα με 0.5% την έτοιμη λοσιόν και πλέον αύξησα εδώ και ένα δέκα πενταήμερο σε 0.7% αγοράζοντας τη σκόνη και φτιάχνοντας το μόνος μου…Σκέφτομαι να το αυξήσω σε 1% και να δω πως θα πάει στη συνέχεια. Μου είναι αδιανόητο η μινοξ και η φινα να μου έδωσαν τα πάντα και από τότε, ό,τι προσπαθώ και δοκιμάζω να μην δουλεύει εξίσου καλά… Γι’ αυτό είχα και μεγάλες προσδοκίες…. Εφόσον η φινα και η μινοξ δούλεψαν τόσο καλά, διότι τώρα έχω χάσει έδαφος, γιατί και κάτι τόσο υποσχόμενο και με διαφορετικό μηχανισμό να μην δώσει κάτι..Αλλά βέβαια, η ΚΑΤΑΡΑ, είχε πάλι την απάντησή της…

Θα συνεχίσω και θα δω πως θα πάει με τις αλλαγμένες δόσεις…
Φίλε μην σε απογοητεύει και μην απελπίζεσαι , υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες έως και σιγουριά πως αυτό το πράγμα που πουλάνε δεν έχει καμία σχέση με την πραγματική ουσία σκαμ.Καλο είναι να περιμένουμε το ορίτζιναλ.
Πάντως αν σου περισσέψει και είναι να το πετάξεις ενδιαφέρομαι
 

Konstantinos_00

Active Member
Φίλε μην σε απογοητεύει και μην απελπίζεσαι , υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες έως και σιγουριά πως αυτό το πράγμα που πουλάνε δεν έχει καμία σχέση με την πραγματική ουσία σκαμ.Καλο είναι να περιμένουμε το ορίτζιναλ.
Πάντως αν σου περισσέψει και είναι να το πετάξεις ενδιαφέρομαι
Τι να πω... Άλλοι λένε ότι μέσα σε 20-30 μέρες βλέπουν κινητικότητα, άλλοι πάλι τίποτα εξίσου... Θα συνεχίσω με την αυξημένη δόση να δω πως θα πάει και σκέφτομαι ίσως να δοκιμάσω και έτοιμη λοσιόν από αλλού, μόνο και μόνο για να κάνω σύγκριση...
 

Quarantine

Active Member
Τι να πω... Άλλοι λένε ότι μέσα σε 20-30 μέρες βλέπουν κινητικότητα, άλλοι πάλι τίποτα εξίσου... Θα συνεχίσω με την αυξημένη δόση να δω πως θα πάει και σκέφτομαι ίσως να δοκιμάσω και έτοιμη λοσιόν από αλλού, μόνο και μόνο για να κάνω σύγκριση...

Από παρενέργειας έχεις τίποτα?
Δεν έχεις δει καμία διαφορά?
Βάζεις κάτι άλλο εκτός από pyrilutamide?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άναξ

New Member
Το χρησιμοποιώ από Actifolic, εδώ και περίπου ένα τρίμηνο. Όλα εντάξει με την αποστολή κ.ο.κ. Όμως, είμαι πολύ, πολύ απογοητευμένος… Σαν να βάζω νεράκι πραγματικά. Είχα μεγάλες προσδοκίες, αλλά και στα ξένα φόρουμ, δεν έχω δει κάτι το συνταρακτικό έως τώρα. Πίστευα έστω να δω μια βελτίωση της τρίχας μου… Δεν μιλάω για regrowth, γιατί ξέρω ότι είναι δύσκολο. Περίμενα να βελτιώνονται έστω οι τρέχουσες τρίχες μου, αλλά τίποτα έως τώρα. Ξεκίνησα με 0.5% την έτοιμη λοσιόν και πλέον αύξησα εδώ και ένα δέκα πενταήμερο σε 0.7% αγοράζοντας τη σκόνη και φτιάχνοντας το μόνος μου…Σκέφτομαι να το αυξήσω σε 1% και να δω πως θα πάει στη συνέχεια. Μου είναι αδιανόητο η μινοξ και η φινα να μου έδωσαν τα πάντα και από τότε, ό,τι προσπαθώ και δοκιμάζω να μην δουλεύει εξίσου καλά… Γι’ αυτό είχα και μεγάλες προσδοκίες…. Εφόσον η φινα και η μινοξ δούλεψαν τόσο καλά, διότι τώρα έχω χάσει έδαφος, γιατί και κάτι τόσο υποσχόμενο και με διαφορετικό μηχανισμό να μην δώσει κάτι..Αλλά βέβαια, η ΚΑΤΑΡΑ, είχε πάλι την απάντησή της…

Θα συνεχίσω και θα δω πως θα πάει με τις αλλαγμένες δόσεις…
Ίσως να φταίει το carrier και να μη γίνεται σωστή απορρόφηση. Επίσης, μην υπολογίζεις σε ποσσοστό αλλά σε mg. Νομίζω η δόση για την οποία γίνονται οι δοκιμές είναι 5 mg και 10mg. Τελοσπάντων, 3 μήνες δεν είναι πολύς καιρός, ιδίως αν ήδη παίρνεις και φίνα.
 

Konstantinos_00

Active Member
Από παρενέργειας έχεις τίποτα?
Δεν έχεις δει καμία διαφορά?
Βάζεις κάτι άλλο εκτός από pyrilutamide?
Όχι, δεν έχω δει κάτι έως τώρα… Δοκιμάζω αρκετά πράγματα, αλλά βρίσκομαι σε φινα και μινοξ για παραπάνω από 2 χρόνια..
 

Konstantinos_00

Active Member
Ίσως να φταίει το carrier και να μη γίνεται σωστή απορρόφηση. Επίσης, μην υπολογίζεις σε ποσσοστό αλλά σε mg. Νομίζω η δόση για την οποία γίνονται οι δοκιμές είναι 5 mg και 10mg. Τελοσπάντων, 3 μήνες δεν είναι πολύς καιρός, ιδίως αν ήδη παίρνεις και φίνα.
Ναι, σωστά. Στα trials, οι πιο αποτελεσματικές δόσεις ήταν 0.5%=5mg, μια φορά τη μέρα και 0.5% δύο φορές τη μέρα, με τη δεύτερη εφαρμογή να υπερισχύει της πρώτης. Εγώ, άρχισα με 0.5%, έτοιμη λοσιόν, μια φορά τη μέρα. 15 μέρες είμαι σε 0.7%=7mg 1 φορά τη μέρα καο τώρα, σκέφτομαι να το κάνω 1% μια φορά τη μέρα.. Από όσο διάβασα για το carrier, όλοι χρησιμοποιούν 70/30 Ethanol+PG. Αυτό χρησιμοποιώ και εγώ στο φτιαχτό με τη σκόνη..
 

Συνημμένα

  • 73C90AED-C729-4831-9A27-403DD182BF5B.png
    73C90AED-C729-4831-9A27-403DD182BF5B.png
    1.3 MB · Προβολές: 42

Άναξ

New Member
Κράτα μας ενήμερους. Πιστεύω στους 6 μήνες θα φανεί. Μπορεί να μη σου δώσει επανέκφυση, αλλά έστω λιγότερο shedding... Κάτι είναι κι αυτό Εγώ παρήγγειλα RU, που μάλλον είναι πιο αποτελεσματικό.
 

Konstantinos_00

Active Member
Κράτα μας ενήμερους. Πιστεύω στους 6 μήνες θα φανεί. Μπορεί να μη σου δώσει επανέκφυση, αλλά έστω λιγότερο shedding... Κάτι είναι κι αυτό Εγώ παρήγγειλα RU, που μάλλον είναι πιο αποτελεσματικό.
Θα το δοκίμαζα και το RU, απλά είναι ότι δεν έχει κάποια safety data σε ανθρώπους όπως το Pyri, αλλά το χρησιμοποιούν κάμποσοι. Μα ναι, αυτό είναι το θέμα… Δεν μαδάω και τόσο, αλλά ούτε ξαναβγαίνουν πιο δυνατές και γενικά δεν ξέρω και αν ξαναβγαίνουν και το recession μου συνεχίζει κανονικότατα. Το έχω ξαναδεί αυτό, να μην μαδάς πολύ, αλλά να προχωράει. Θυμάμαι και τότε όταν δεν είχα ξεκινήσει τίποτα ακόμα( φινα, μινοξ, κλπ), δεν έβλεπα τρίχες να πέφτουν και όμως έφτασα ένα ωραιότατο NW4(!), έτσι απλά…. Θα συνεχίσω προφανώς, γιατί πρέπει να δοκιμάσω και την αυξημένη συγκέντρωση..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Quarantine

Active Member
Θα το δοκίμαζα και το RU, απλά είναι ότι δεν έχει κάποια safety data σε ανθρώπους όπως το Pyri, αλλά το χρησιμοποιούν κάμποσοι. Μα ναι, αυτό είναι το θέμα… Δεν μαδάω και τόσο, αλλά ούτε ξαναβγαίνουν πιο δυνατές και γενικά δεν ξέρω και αν ξαναβγαίνουν και το recession μου συνεχίζει κανονικότατα. Το έχω ξαναδεί αυτό, να μην μαδάς πολύ, αλλά να προχωράει. Θυμάμαι και τότε όταν δεν είχα ξεκινήσει τίποτα ακόμα( φινα, μινοξ, κλπ), δεν έβλεπα τρίχες να πέφτουν και όμως έφτασα ένα ωραιότατο NW4(!), έτσι απλά…. Θα συνεχίσω προφανώς, γιατί πρέπει να δοκιμάσω και την αυξημένη συγκέντρωση..
Ανέβασε μια φωτογραφία το pyri να το δούμε φίλε.
 

Konstantinos_00

Active Member
Ανέβασε μια φωτογραφία το pyri να το δούμε φίλε.
Δημοσίευση στο νήμα 'Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)'
https://www.hairlossgr.com/forum/th...ίες-για-ντουταστερίδη-avodart.370/post-315342

Εδώ έχω κάποιες τωρινές φωτογραφίες.

Δεν κατάλαβα όμως τι εννοείτε; Μήπως το προϊόν;
 

Quarantine

Active Member
Δημοσίευση στο νήμα 'Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)'
https://www.hairlossgr.com/forum/threads/Όλες-οι-πληροφορίες-για-ντουταστερίδη-avodart.370/post-315342

Εδώ έχω κάποιες τωρινές φωτογραφίες.

Δεν κατάλαβα όμως τι εννοείτε; Μήπως το προϊόν;
Ναι το προϊόν γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ.
 

Konstantinos_00

Active Member
Ναι το προϊόν γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ.
Δεν έχω αυτήν την στιγμή. Χρησιμοποίησα χθες την τελευταία σκόνη για να κάνω τη νέα δοσολογία/συγκέντρωση. Τώρα το έχω κανονικά μέσα σε μπουκαλάκι που αγόρασα από την Actifolic.
 
Μπλουζα