jhack11, FUE, 4214g, 7-8/1/2022

jhack11

Verified MM member

9 Οκτωβρίου 2022 (9 μήνες μετά την επέμβαση)

Γεια σας παιδιά! Επισυνάπτω φωτογραφίες και βίντεο 9 μήνες μετά την επέμβαση. Αν και ποστάρω σήμερα, οι φωτογραφίες πάρθηκαν πριν 10 μέρες. Καθυστέρησα λίγο να απαντήσω καθώς ήμουν απασχολημένος και παίρνει κάποιο χρόνο να επεξεργαστώ τις φωτό.

Παρατηρήσεις σε σχέση με τους προηγούμενους 3 μήνες:
Νομίζω έχει υπάρξει κάποια βελτίωση σε σχέση με τους προηγούμενους 3 μήνες. Έχουν κλείσει κάποιες περιοχές αλλά ακόμα υπάρχουν "φωλίτσες" στα αριστερά και δεξιά πίσω από hairline και το αριστερό hairline υπολείπεται του δεξιού. Θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη των μελών για το δεξιό hairline. Βρίσκεται σε ικανοποιητική κατάσταση για το 9μηνο;

Αυτή τη φορά συνέκρινα ίδιες λήψεις από 3 μήνες πριν και τώρα. Τις παραθέτω και εδώ για να μου πείτε και εσείς αν θεωρείτε την εξέλιξη ικανοποιητική.

Αναμένω τα σχόλια σας!

Video:

IMG_6487.jpg IMG_6488.jpg IMG_6489.jpg IMG_6490.jpg IMG_6491.jpg IMG_6492.jpg IMG_6493.jpg IMG_6494.jpg IMG_6495.jpg IMG_6496.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jhack11

Verified MM member

3 Οκτωβρίου 2022

Αυτές εδώ τις φωτό τις έβγαλα 1 βδομάδα πριν το 9μηνο (όχι υπό φυσικό φως, αλλά αρκετά δυνατή λάμπα). Οι "φωλίτσες" που ανέφερα παραπάνω φαίνονται καθαρά και εδώ.
IMG_01_2022-10-03.jpg IMG_02_2022-10-03.jpg IMG_03_2022-10-03.jpg IMG_04_2022-10-03.jpg IMG_05_2022-10-03.jpg
 

le2der

Active Member
Μπραβοοοοο ! Χαίρομαι πολύ που έχεις βελτιωθεί . Μπορεί να μην είναι το αναμενόμενο αλλά έχει μεγάλη διαφορά . Σίγουρα έδωσε και η θεραπεία . Χαίρομαι γιατί ως ένα σημείο έφυγες από την καθολική αποτυχία . Τα καλύτερα από εμένα και για άλλη μια φορά συγχαρητήρια για την παρουσίαση
 

Bigk

Well-Known Member
Έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά με τις φωτογραφίες.
Εννοείς ότι είναι πολύ καθαρές ή ότι έχει προσπαθήσει να εξομαλύνει την κατάσταση? Πάντως ο φίλος είπε πως δυστυχώς δεν πήγαν τα πράγματα όπως ήθελε. Εύχομαι να δώσει λίγο ακόμα..
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Εννοείς ότι είναι πολύ καθαρές ή ότι έχει προσπαθήσει να εξομαλύνει την κατάσταση? Πάντως ο φίλος είπε πως δυστυχώς δεν πήγαν τα πράγματα όπως ήθελε. Εύχομαι να δώσει λίγο ακόμα..
Το πρώτο (φυσικά). Για το αποτέλεσμα το ίδιο εύχομαι και εγώ.
 

jhack11

Verified MM member
απροσδόκητη βελτίωση, εσύ τι λες; με τον γιατρό μίλησες;
Ναι είδε και αυτός βλέπει τη βελτίωση το τελευταίο 3μηνο. Μου είπε οτι πρεπει να παχύνει η τρίχα σε κάποια σημεία για να βελτιωθεί περισσότερο το αποτέλεσμα και πιστεύει ότι θα είμαι μάλλον late boomer. Επομένως υπομονή μέχρι το 12μηνο.

Εν τω μεταξύ οι φωτογραφίες που συγκρίνω την πρόοδο υπό την ίδια λήψη νομίζω βοηθούν αρκετά να δει κάποιος που σημειώθηκε αρκετή πρόοδος και πού ακόμα θέλω δουλειά. Αν και μου παίρνει κάποιο χρόνο να τις φτιάξω αυτές τις φωτό νομίζω βοηθούν για την εκτίμηση του περιστατικού. Θα προσπαθήσω να τις καθιερώσω και για τις μελλοντικές παρουσιάσεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jhack11

Verified MM member

16 Νοεμβρίου 2022 (10 μήνες και μία εβδομάδα μετά την επέμβαση)

Καλές Γιορτές! Επισυνάπτω φωτογραφίες και βίντεο 10+ μήνες μετά την επέμβαση. Κάπου στο Νοέμβριο είχα κουρευτεί όπως φαίνεται και στις φωτό.

Αναμένω τα σχόλια σας!

Videos:

IMG_7026.jpg IMG_7027.jpg IMG_7028.jpg IMG_7030.jpg IMG_7031.jpg IMG_7032.jpg IMG_7033.jpg IMG_7034.jpg IMG_7035.jpg IMG_7036.jpg
 

jhack11

Verified MM member

26 Δεκεμβρίου 2022 (11.5 μήνες μετά την επέμβαση)

Καλές Γιορτές! Επισυνάπτω φωτογραφίες και βίντεο 11.5 μήνες μετά την επέμβαση. Κάποιες περιοχές νομίζω έχουν κλείσει συγκριτικά με το εξάμηνο αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας για το αν βλέπετε ότι υπάρχουν ακόμα κενά σημεία (κυρίως πίσω της hairline).

Αν η φωτεινότητα δεν είναι καλή στις φωτό ή βίντεο, ας μου πει κάποιος για να ξαναπάρω κάποιες φωτό. Σας ευχαριστώ!

IMG_1083.jpg IMG_1085.jpg IMG_1086.jpg IMG_1087.jpg IMG_1088.jpg IMG_1089.jpg IMG_1090.jpg IMG_1093.jpg IMG_1095.jpg

Videos:
 

Bigk

Well-Known Member
Φίλε μου χρόνια σου πολλά.
Λοιπόν στα δικά μου μάτια αν σκεφτούμε από που ξεκίνησε έχεις ένα overall τίμιο αποτέλεσμα..πυκνωσε το μαλλί σε όλη την επιφάνεια και απέκτησες hairline. Την τέλεια.. όχι. Αρκετά καλή όμως. Δεν ξέρω αν αντέχει η δοτρια σου αλλά στην θέση σου θα έμπαινα για μια ακόμα πύκνωση. Ούτως ή άλλως δεν θέλεις fade κουρέματα άρα με πιο μακρύ μαλλί δεν θα φαίνονται σημαδια στην δοτρια.
Γενικά δεν ξέρω εσύ πως νιώθεις αλλά νομίζω ότι την λες επιτυχημένη την μεταμόσχευση σου...
 

tasos33

Well-Known Member
Καλημέρα και χρόνια πολλά jhack

Υπάρχει μια σχετική βελτίωση από το εξάμηνο αλλά πιστεύω ότι απέχει αρκετά από τα να πούμε πήρες ένα καλό αποτέλεσμα, προσωπικά βλέποντας τις φωτό κ το βίντεο πιστεύω ότι δεν πήρες αποτέλεσμα.
Στο δεκαμηνο η δοτρια δείχνει να έχει κενά, δε γνωρίζω αν είναι από κούρεμα ή χτένισμα, στις πρώτες σελίδες πάντως είχα γράψει για την δοτρια σου ότι κάτι δεν φαινόταν καλά. Δε γνωρίζω βέβαια αν αυτό μπορεί να επηρεάσε την εξέλιξη, ο γιατρός θα ξέρει περισσότερα. Γενικά που καταλήξατε?
 

JimKan1

Well-Known Member
Jhack αλλη μια φορα μπραβο για την εξαιρετικη παρουσιαση, το αποτελεσμα ειναι κατω του μετριου κατα την αποψη μου και η εικονα της δοτριας προβληματικη. Το πρωτο βημα για μενα ειναι να δεις τι εχει να δωσει η δοτρια σου απο εδω και περα ετσι ωστε να μπεις για μια πυκνωση με τα ρεστα της και να κλεισεις οτι μπορεις.
 

Bigk

Well-Known Member
Όχι ρε φίλε δεν τρολλαρω. Είπα ότι την λες επιτυχημένη αν σκεφτείς από που ξεκίνησε. Δεν είπα ότι είναι η τέλεια μμ...
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20221227-135315_Chrome.jpg
    Screenshot_20221227-135315_Chrome.jpg
    1 MB · Προβολές: 187

bobby

Well-Known Member
Φίλε jhack εγώ δεν θα μασήσω τα λόγια μου.

Με 4,2k θα έπρεπε τα μπροστινά 2/3 να τα είχες καλύψει πολύ καλά και με κανα 2k ακόμα να τελείωνες και το πίσω. Δυστυχώς αυτό που φαίνεται είναι φύτρωση της τάξης των 1500-2000 όχι παραπάνω σε όλη την περιοχή NW5.

Καμμία φορά συμβαινει να μην πάει καλά η φύτρωση (ιδιοσυγκρασία ή/και λάθη γιατρού - σε εσένα πιθανώς και τα δυο), δυστυχώς όμως αυτό που με προβληματίζει πιο πολύ είναι η εικόνα της δότριας που φαίνεται εξαντλημένη…

Ελπίζω και εύχομαι να κάνω λάθος και να μπορεί να δώσει 2-3k ώστε να διορθώσεις τα από πάνω.

Καλή χρόνια και εύχομαι τα καλύτερα.
 
Μπλουζα