Ψάχνομαι για δεύτερη μεταμοσχευση και ζητώ πληροφορίες απο πιο έμπειρους

akishellas3

Well-Known Member
Καλημέρα παιδιά την ιστορία μου οι πιο παλιοί μπορεί αν την θυμούνται όταν ο βεκρής = AHC αν δεν κανω λάθος διορθώσετε με έχουν περάσει χρόνια έκανε τις πρώτες μεταμοσχεύσεις ήμουν άτυχος διότι πήγα τότε που μάλλον πειραματιζοντουσαν ,το θέμα μου είναι πως πείραξαν Μάλια ενδιάμεσα από κορυφή προς μέτωπο που δεν χρειαζόντουσαν ενώ ήταν πυκνά εκεί ο κάλυπτα άνετα τα υπόλοιπα κ μου τα μαμησε ... Τελοσπαντων για από αυτά που μπήκαν θα δείτε στις φωτό είναι σκόρπια διαδήλωση κ όσο για τη κορυφή είναι λες κ κ ποτέ δεν μπήκαν . Υπάρχει θέμα παλιό το 2016 αν δεν κάνω λάθος που υπάρχουν φωτό κτλ .
Λοιπόν πάμε στο θέμα τώρα ψάχνομαι για Καλυψώ μόνο μπροστά εκεί μπου μπήκαν νέα μαλλιά κ ένα δάχτυλο πιο κάτω κ λίγο γέμισμα στους κροτάφους κ στη κορυφή εκεί που είναι αραιό πάλι 3 χιλιάρικα στους ςετονυχιδες εδώ τσάμπα που πειράζουν Μάλια επίτηδες για να δημιουργήσουν θέμα η πεοραματιζοντε δεν ξαναδινω και οι ερωτήσεις μου είναι εξής .
1) έχετε κάνα αξιόπιστο εδώ για αυτά που ζητάω κ μόνο όχι ενδιάμεσα να πειράζουν αλλά Μάλια κορυφή κ μπροστά κ ένα δάχτυλο πιο κάτω με νορμάλ τιμές ;
2) από πίσω οι τρίχες μου είναι κ ήταν λεπτές βλέπετε να έχω θέμα όσο αφορά τη δουλειά περιοχή ;
3) να ψάχνω για Τουρκία να τελειώνει το πανηγύρι εδώ που γίνεται δήθεν ποιότητας κ παπά..ριες δίνοντας τους προσκαρ-φινα κ ένα σωρό μόνον ακόμα κ μετά από κάνα χρόνο γιανα τους λένε πήγε καλά η μεταμόσχευση κ αυτοί δεν ξέρουν ότι παίζουν με τις ορμόνες τους ; Η νομίζουν ότι όλοι τους περνούμε να σωρό λεφτά κ δεν έχουν τι να τα κάνουν...
Λοιπόν λάμας πιο έμπειρος κ αμερόληπτος αν θέλει ας απαντήσει , ευχαριστώ.
Οι φωτό από κάτω είναι πλαινα κ πίσω με τη πιο χαμηλή σκάλα κ όλα λαδωμένα επίτηδες για τις φωτό , ευχαριστώ.
 

Συνημμένα

  • IMG_20220926_113636.jpg
    IMG_20220926_113636.jpg
    725.4 KB · Προβολές: 77
  • IMG_20220926_113424.jpg
    IMG_20220926_113424.jpg
    747.9 KB · Προβολές: 73
  • IMG_20220926_113433.jpg
    IMG_20220926_113433.jpg
    726.5 KB · Προβολές: 65
  • IMG_20220926_113438.jpg
    IMG_20220926_113438.jpg
    768.2 KB · Προβολές: 62
  • IMG_20220926_113438.jpg
    IMG_20220926_113438.jpg
    768.2 KB · Προβολές: 62
  • IMG_20220926_113446.jpg
    IMG_20220926_113446.jpg
    725.4 KB · Προβολές: 61
  • IMG_20220926_113455.jpg
    IMG_20220926_113455.jpg
    629.8 KB · Προβολές: 57
  • IMG_20220926_113511.jpg
    IMG_20220926_113511.jpg
    656.6 KB · Προβολές: 58
  • IMG_20220926_113524.jpg
    IMG_20220926_113524.jpg
    743.7 KB · Προβολές: 61
  • IMG_20220926_113622.jpg
    IMG_20220926_113622.jpg
    669.1 KB · Προβολές: 67
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

le2der

Active Member
Χαίρεται ! Σαν όνομα σε θυμάμαι αλλά δε θυμόμουν την περίπτωση σου . Πήγαινε να μετρήσεις δότρια γιατί μπορεί να θέλεις να επέμβεις αλλά να μη μπορείς . Θεωρώ ότι είναι το σημαντικότερο στη φάση που βρίσκεσαι .
 

jersey

Well-Known Member
Φαίνεται να έχει εξελιχθεί αρκετά η τριχόπτωση σου αυτά τα χρόνια, λογικό από τη μία αφού δεν έπαιρνες και θεραπεία εξάλλου. Πήγαινε κάνε μια μέτρηση δότριας να δεις τι έχεις διαθέσιμο και από εκεί και πέρα κανονίζεις πως θα τα βάλεις. Τι θα θεωρούσες νορμάλ τιμές για μια επέμβαση ;
 

akishellas3

Well-Known Member
Θέλω να γεμίσουν οι τρίχες μπροστά κ ένα δάχτυλο λίγο πιο κάτω κ να ισιωσει λίγο προς τους κροτάφους κ το μπιφτέκι ,εδώ είναι φωτό με πιο μακριά μαλλιά κ με.λιγο σπρέι (μανε στην κορυφή κ ενδιάμεσα ,στην κορυφή μόνο εκεί που έχω θέμα κ ενδιάμεσα προς την hairline για να φαίνεται ππερισσοτερος όγκος ) ,το ξαναλέω προτιστως αυτό που με ενδιαφέρει είναι μπιφτέκι εκεί που είναι αραιό ΚΑΙ ΜΟΝΟ Μπροστά εκεί που μπήκαν νέα μαλλιά φαίνονται που είναι αραιά κ ένα δάχτυλο περίπου πιο κάτω να καταιβει η hairline κ να ισιωσει λίγο εκεί που συγκινεί με τους κροτάφους ,δεν θέλω να πειράξουν κατι άλλο .
 

Συνημμένα

  • IMG_20220611_175003~2.jpg
    IMG_20220611_175003~2.jpg
    48.6 KB · Προβολές: 56
  • IMG_20220611_125552~2.jpg
    IMG_20220611_125552~2.jpg
    67.8 KB · Προβολές: 57
  • IMG_20220405_155512~2.jpg
    IMG_20220405_155512~2.jpg
    212.2 KB · Προβολές: 56
  • IMG_20220916_142602~2.jpg
    IMG_20220916_142602~2.jpg
    44 KB · Προβολές: 55
  • IMG_20220916_145613~2.jpg
    IMG_20220916_145613~2.jpg
    49.9 KB · Προβολές: 66

akishellas3

Well-Known Member
Φαίνεται να έχει εξελιχθεί αρκετά η τριχόπτωση σου αυτά τα χρόνια, λογικό από τη μία αφού δεν έπαιρνες και θεραπεία εξάλλου. Πήγαινε κάνε μια μέτρηση δότριας να δεις τι έχεις διαθέσιμο και από εκεί και πέρα κανονίζεις πως θα τα βάλεις. Τι θα θεωρούσες νορμάλ τιμές για μια επέμβαση ;
Είμαι πλέον στα 44 λογικό είναι αλλά δεν νομίζω αν προχωρήσει ακόμα περισσότερο για εδώ Ελλάδα με τα πολύ ακριβά ...κ τα τόσο τεχνολογικά εξοπλισμένα κ έμπειρους τόσο πολύ γιατρούς κτλ κτλ ειρωνικά το λέω φυσικά ...το πολύ κάνα διχιλιαρο δίνω για αυτά που ζητώ ,όλα αυτά λέγοντας ειρωνικά βάση της Πειραιάς μου για να μη παρεξηγουμαστε δεν ισχύουν για όλους . Φυσικά θα το σκεφτώ κιόλας αλλιώς εννοείται με αυτά τα λεφτα κ λιγότερα πάω Τουρκία . Πλεον οι τιμές έπρεπε να είχαν πέσει το 2016 έκανα την πρώτη μμ κ έχουν σχεδόν τις ίδιες τιμές μιλάμε για μεγάλο κλέψιμο γίνεται εδώ στο Ελλάδα σύμφωνα με το πόσο έχει μειωθεί ο μισθός από τότε από την ακρίβεια ... τελοσπαντων εφόσον υπάρχουν κορόιδα η κάποιοι που τα έχουν κ καλά κάνουν .
Το θέμα το άνοιξα διότι φυσικά κ θέλω να κάνω την δεύτερη μμ στην χώρα μου αλλά αυτή τη φορά μη με πιάσουν κοροοδοο πάλι κ χωρίς να γίνει δουλειά κ φίλε μου όχι δεν προχώρησε όσο νομίζεις αν δεν πειραζανε στην πρώτη μμ το ενδιάμεσο δηλαδή από την κορυφή μεχρι την hairline δεν θα υπήρχε καθόλου αραίωση εκεί , συγκεκριμένα μου νεκρωσανε όπου βάλανε τρίχες εκεί τις τριγύρω οι άσχετοι ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΘΕΜΑ ΕΚΕΙ ΗΜΟΥΝ ΓΕΜΑΤΟΣ . Δείτε το θέμα που είχα ανοίξει με τηνπρωτη μου μμ κ θα καταλάβετε.
Όσοι πάνε να βάλουν μαλλιά μην τους αφήνετε να πειράξουν περιοχές δήθεν για να τις γεμίσουν πιο πολύ που δεν υπάρχει θέμα διότι απλα το κάνουν για να έχετε θέμα στο μέλλον κ να ξαναπάτε .
 

akishellas3

Well-Known Member
Φαίνεται να έχει εξελιχθεί αρκετά η τριχόπτωση σου αυτά τα χρόνια, λογικό από τη μία αφού δεν έπαιρνες και θεραπεία εξάλλου. Πήγαινε κάνε μια μέτρηση δότριας να δεις τι έχεις διαθέσιμο και από εκεί και πέρα κανονίζεις πως θα τα βάλεις. Τι θα θεωρούσες νορμάλ τιμές για μια επέμβαση ;
Πες μου κάτι που βλέπεις ότι έχει εξελιχθεί η τριχόπτωση εκτός από εκεί που μου τα πείραξε η ahc -βεκρης κ αραιωσανε δηλαδή στο ενδιάμεσο ; Φυσικά την μμ την κάνεις για να μην περνεις θεραπείες ειδικάετα από κάποια ηλικία ,δεν συνιστώ σε κανένα κάτω από 30-35 να κάνει μμ ,εγώ την πρωτη την έκανα στα 38 δεν βλέπω να αραιωσανε αρκετά από τότε εκτός από το ενδιάμεσο που εξήγησα τον λόγο .
 
Τελευταία επεξεργασία:

jersey

Well-Known Member
Πες μου κάτι που βλέπεις ότι έχει εξελιχθεί η τριχόπτωση εκτός από εκεί που μου τα πείραξε η ahc -βεκρης κ αραιωσανε δηλαδή στο ενδιάμεσο ; Φυσικά την μμ την κάνεις για να μην περνεις θεραπείες ειδικάετα από κάποια ηλικία ,δεν συνιστώ σε κανένα κάτω από 30-35 να κάνει μμ ,εγώ την πρωτη την έκανα στα 38 δεν βλέπω να αραιωσανε αρκετά από τότε εκτός από το ενδιάμεσο που εξήγησα τον λόγο .

Φιλε γενικά λέω όχι για την περίτπωση σου απαραίτητα...Ότι όταν δεν κάνεις θεραπείες εξελίσσεται κατά κύριο λόγο η αραίωση ακόμα και σε περιοχές που πριν δεν φαινόταν τόσο έντονα οτι υπήρχε θέμα.

Είμαι πλέον στα 44 λογικό είναι αλλά δεν νομίζω αν προχωρήσει ακόμα περισσότερο για εδώ Ελλάδα με τα πολύ ακριβά ...κ τα τόσο τεχνολογικά εξοπλισμένα κ έμπειρους τόσο πολύ γιατρούς κτλ κτλ ειρωνικά το λέω φυσικά ...το πολύ κάνα διχιλιαρο δίνω για αυτά που ζητώ ,όλα αυτά λέγοντας ειρωνικά βάση της Πειραιάς μου για να μη παρεξηγουμαστε δεν ισχύουν για όλους . Φυσικά θα το σκεφτώ κιόλας αλλιώς εννοείται με αυτά τα λεφτα κ λιγότερα πάω Τουρκία . Πλεον οι τιμές έπρεπε να είχαν πέσει το 2016 έκανα την πρώτη μμ κ έχουν σχεδόν τις ίδιες τιμές μιλάμε για μεγάλο κλέψιμο γίνεται εδώ στο Ελλάδα σύμφωνα με το πόσο έχει μειωθεί ο μισθός από τότε από την ακρίβεια ... τελοσπαντων εφόσον υπάρχουν κορόιδα η κάποιοι που τα έχουν κ καλά κάνουν .

Τώρα για τις τιμές που λες που έχεις μπάτζετ 2χιλιαρο, εδώ ελλάδα βρίσκεις από 1 ευρώ το graft, Τουρκία ναι βρισκεις πιο φτηνά
 

akishellas3

Well-Known Member
Φιλε γενικά λέω όχι για την περίτπωση σου απαραίτητα...Ότι όταν δεν κάνεις θεραπείες εξελίσσεται κατά κύριο λόγο και σε περιοχές που πριν δεν φαινόταν τόσο έντονα οτι υπήρχε θέμα.



Τώρα για τις τιμές που λες που έχεις μπάτζετ 2χιλιαρο, εδώ ελλάδα βρίσκεις από 1 ευρώ το graft, Τουρκία ναι βρισκεις πιο φτηνά
Οπότε σε περίπτωση Ελλάδας με ένα ευρώ το graft ,αν μπούνε δύο χίλιαδες λογικά καλά δεν θα είναι ;
 

vlafo

Well-Known Member
Θυμάμαι το case σου και τι ακριβώς είχε συμβεί.
Πρέπει να τα βάλεις σε μια τάξη τα πράγματα στο μυαλό σου,έτσι ώστε να κάνεις άλλη μια μμ και να τελειώνεις.

Ξεκινάς με λάθος παραδοχές.
---Η φίνα σου αλλάζει τις ορμόνες​
---Τη μμ την κάνεις για να μην κάνεις θεραπείες.​
Δεν ισχύει τίποτα προφανώς από τα δύο αλλά δεν θα προσπαθήσω να σε πείσω.​
Χωρίς φίνα,πολύ πιθανόν να σου ανοίξει και άλλο το crown,οπότε να πας να βάλεις και να είσαι στην ίδια κατάσταση πάλι/χειρότερη γιατί θα έχεις χάσει έδαφος.​
Μπροστά είσαι safe αν και δεν ξέρεις πόσο μπορεί να προχωρήσει η αγα.​
Χιλιοπαιγμένο έργο.​
Η ηλικία σου πολύ καλή και η περίπτωση σου σχετικά εύκολη.​
Μπροστά πρέπει να φτιάξεις την α ζώνη με μια σωστή πυκνότητα και να κάνει ένα σωστό blending ο γιατρός με τα μαμά που είναι πολλά.​
Δεν είναι δύσκολο.​
Πίσω έχεις σχετικά μικρό θέμα αλλά με πολύ μεγάλο ρίσκο.​
Χωρίς φίνα είσαι καταδικασμένος και μπορεί να πάθεις μεγάλη ζημιά.​
Δεν στο συνιστώ.​
Θεωρώ θα στο πούνε όλοι οι γιατροί και καλύτερα να μην μπεις.​
Είχα πολύ μικρότερο θέμα και μπήκα αλλά έπαιρνα φίνα.​
Το 2016 ήταν όλοι ακόμα σε πειραματικά στάδια στην Ελλάδα και ο Βεκρής,από εκεί και πέρα βελτιωθήκανε και ειδικά ο συγκεκριμένος στο θέμα φύτρωσης το έχει.​
Επιλογές για Ελλάδα-Κύπρο έχεις αρκεί να το ψάξεις καλά και να δεις αντίστοιχα αποτελέσματα.​
Ξεκίνα από τη δότρια σου που φαίνεται αρχικά μια χαρά και μετά βλέπεις πως κινείσαι.​
Καλή επιτυχία σου εύχομαι.​
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akishellas3

Well-Known Member
Θυμάμαι το case σου και τι ακριβώς είχε συμβεί.
Πρέπει να τα βάλεις σε μια τάξη τα πράγματα στο μυαλό σου,έτσι ώστε να κάνεις άλλη μια μμ και να τελειώνεις.

Ξεκινάς με λάθος παραδοχές.
---Η φίνα σου αλλάζει τις ορμόνες​
---Τη μμ την κάνεις για να μην κάνεις θεραπείες.​
Δεν ισχύει τίποτα προφανώς από τα δύο αλλά δεν θα προσπαθήσω να σε πείσω.​
Χωρίς φίνα,πολύ πιθανόν να σου ανοίξει και άλλο το crown,οπότε να πας να βάλεις και να είσαι στην ίδια κατάσταση πάλι/χειρότερη γιατί θα έχεις χάσει έδαφος.​
Μπροστά είσαι safe αν και δεν ξέρεις πόσο μπορεί να προχωρήσει η αγα.​
Χιλιοπαιγμένο έργο.​
Η ηλικία σου πολύ καλή και η περίπτωση σου σχετικά εύκολη.​
Μπροστά πρέπει να φτιάξεις την α ζώνη με μια σωστή πυκνότητα και να κάνει ένα σωστό blending ο γιατρός με τα μαμά που είναι πολλά.​
Δεν είναι δύσκολο.​
Πίσω έχεις σχετικά μικρό θέμα αλλά με πολύ μεγάλο ρίσκο.​
Χωρίς φίνα είσαι καταδικασμένος και μπορεί να πάθεις μεγάλη ζημιά.​
Δεν στο συνιστώ.​
Θεωρώ θα στο πούνε όλοι οι γιατροί και καλύτερα να μην μπεις.​
Είχα πολύ μικρότερο θέμα και μπήκα αλλά έπαιρνα φίνα.​
Το 2016 ήταν όλοι ακόμα σε πειραματικά στάδια στην Ελλάδα και ο Βεκρής,από εκεί και πέρα βελτιωθήκανε και ειδικά ο συγκεκριμένος στο θέμα φύτρωσης το έχει.​
Επιλογές για Ελλάδα-Κύπρο έχεις αρκεί να το ψάξεις καλά και να δεις αντίστοιχα αποτελέσματα.​
Ξεκίνα από τη δότρια σου που φαίνεται αρχικά μια χαρά και μετά βλέπεις πως κινείσαι.​
Καλή επιτυχία σου εύχομαι.​
Εκεί θέλω λοιπόν να καταλήξω σε αυτά τα λεφτά σχεδόν ποιοι είναι ; Επίσης ποιους προτείνεται;
 

vlafo

Well-Known Member
Αν το bgt σου είναι 2000€ αυτό εξαρτάται και πόσα g θα χρειαστεί να βάλεις.
Αν υποθέσουμε θέλεις 2000g μπρός-πίσω αναγκαστικά θέλεις μια μονοήμερη με τιμολόγηση 1 ευρώ το g.
Λίγες πάλι αξιόπιστες επιλογές έως ελάχιστες.
 

Georgie

Well-Known Member
Ελλάδα-Κυπρος 2000 δεν υπάρχουν , ξεκινάς εκεί που χρεώνουν συνέδρια με τη χαμηλότερη χρέωση στα 2500.
Μετά κοιτάς Τουρκία αν το θέμα είναι το budget .
Χωρίς Φιναστεριδη τσάμπα κόπο θα κάνεις .
Φιλικά και καλή τύχη
 

Disco

Well-Known Member
Έχει πολύ καλές αξιολογήσεις η συγκεκριμένη αν γνωρίζει κάποιος κ άλλη ας τη στείλει εδώ. .
Τουρκία μπορείς να τσεκάρεις FueCapilar (Dr Turan και Dr Gur) , Dr Yaman που έκανε κ πρόσφατα ένα μελος…είναι αξιόλογες επιλογές σε καλη τιμή.
 
Μπλουζα