Konjaap, dr. jose lorenzo, fue, 2100 grafts + 500 beard grafts, 23-24/06/2022 (2nd operation)

Konjaap

Verified MM member
Καλη επιτυχια φιλε, το δυσκολο περασε και οπου να ναι ξεμπερδευεις
Jimkan ευχαριστώ. Παντως τωρα που το ξυρισα μετά απο καιρό και έχει περισσοτερα grafts από την πρώτη επέμβαση δείχνει πολύ καλύτερη εικόνα καθώς μεγαλώνει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ziggy

Active Member
Εκτος του οτι παει πολυ καλα ως συνολικο αποτελεσμα,πλεον θα εχεις στην φαρετρα σου και ενα πολυ καλο shaved look αν δεν σε ενοχλει η ουλη η αν βρεις τροπο καλυψης της.
 

Konjaap

Verified MM member
Εκτος του οτι παει πολυ καλα ως συνολικο αποτελεσμα,πλεον θα εχεις στην φαρετρα σου και ενα πολυ καλο shaved look αν δεν σε ενοχλει η ουλη η αν βρεις τροπο καλυψης της.
Να σαι καλά ziggy. Η ουλή γενικά ειναι ´πληγή´ . Αν όλα πανε καλά θα δούμε στην τριτη επέμβαση τι θα κάνουμε γιατί γενικά είναι αρκετα μεγαλη και κανει μπαμ. Πιστεύω δυσκολα θα καλυφτει ικανοποιητικά σε μικρό μήκος μαλλιου.
 

JimKan1

Well-Known Member
Να σαι καλά ziggy. Η ουλή γενικά ειναι ´πληγή´ . Αν όλα πανε καλά θα δούμε στην τριτη επέμβαση τι θα κάνουμε γιατί γενικά είναι αρκετα μεγαλη και κανει μπαμ. Πιστεύω δυσκολα θα καλυφτει ικανοποιητικά σε μικρό μήκος μαλλιου.
Το να αφαιρεθει και να γινει νεα ραφη εκ νεου υπαρχει σαν πιθανη λυση; Η δεν εχεις αρκετη ελαστικοτητα;
 

Konjaap

Verified MM member
Το να αφαιρεθει και να γινει νεα ραφη εκ νεου υπαρχει σαν πιθανη λυση; Η δεν εχεις αρκετη ελαστικοτητα;
Το χα κανει όταν είχα τελειώσει με τα στριπ. Ήταν κομπλέ στην αρχή
Με τον καιρό άνοιξε.
Μάλλον είναι θέμα ελαστικότητας στην περιοχή όπως είπες.
 

giannis1991

Well-Known Member
Καλή επιτυχία και στη 2η φίλε μου...Στο βίντεο βλέπω πολύ αισθητή διαφορά από τον 6ο στον 9ο μήνα...Φταίει κάτι άλλο όπως π.χ ο φωτισμός ή όντως είδε καλή διαφορά με την ωρίμανση της τρίχας?
 

Konjaap

Verified MM member
Καλή επιτυχία και στη 2η φίλε μου...Στο βίντεο βλέπω πολύ αισθητή διαφορά από τον 6ο στον 9ο μήνα...Φταίει κάτι άλλο όπως π.χ ο φωτισμός ή όντως είδε καλή διαφορά με την ωρίμανση της τρίχας?
Καλη συνεχεια και σε σενα Γιάννη στους επόμενους μήνες.
Εγώ γενικά δεν το παρατηρησα γιατί τα αφησα σχετικα μεγάλα ένα διαστημα πριν το δευτερο χειρουργειο. Όταν με ειδε ο Lorenzo πριν ξεκινησει η δεύτερη μου είπε ωριμασε το hairline σου. Σίγουρα το μήκος και το layering βοηθανε σε καλύτερη εικόνα. Με τον καιρό θα τα αφήσω μεγαλυτερα και θα βγάλω στις ιδιες συνθηκες να το δούμε καθαρά.
 

giannis1991

Well-Known Member
Ευχαριστώ φίλε μου...Υπάρχει αισθητή διαφορά αλλά είπα μήπως είναι απλά διαφορετικό μήκος,φωτισμός ή κάτι άλλο...Ποιος ξέρει...
Εχω και εγώ τις λαχταρες μου!!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Φίλε Konjaap εμείς δεν είμαστε για πανοραμικές.
Εγώ λέω να της κόψουμε εντελώς, από δω και πέρα μόνο hairline, άντε και κανά crown :D
Μπροστά πάντως είσαι πένα!!!
 

Konjaap

Verified MM member
Φίλε Konjaap εμείς δεν είμαστε για πανοραμικές.
Εγώ λέω να της κόψουμε εντελώς, από δω και πέρα μόνο hairline, άντε και κανά crown :D
Μπροστά πάντως είσαι πένα!!!
Ελπίζω να μπορούμε στο μέλλον ιούλιε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
O Konjaap πέρασε σήμερα από το γραφείο. Άλλος άνθρωπος. Έκανε επιτέλους το σωστό χτένισμα και η εικόνα του από τις γωνίες που μετράνε είναι καταπληκτική. Εξαιρετικά φυσική και με πολύ καλή πυκνότητα. Στην παρακάτω φώτο ΔΕΝ φαίνεται ότι έχει κάνει μμ.


IMG_8315r.jpg


IMG_8316r.jpg


IMG_8312r.jpg


Πολύ καλή κάλυψη επίσης από πάνω στην ΖΩΝΗ Α, Β με τον γνωστό εξαιρετικά αποκαλυπτικό φωτισμό από πάνω στο γραφείο μου.

IMG_8314r.gif


Συζητήσαμε για την επόμενη και τον συμβούλευσα για 1500g (με γένια). Me δεδομένο ότι η προηγούμενη μμ έχει να δώσει ένα 10-15% ακόμα, πρέπει να ρίξει στην ζώνη C (κόκκινη περιοχή) με μέγαλύτερη πυκνότητα στην αρχή της χωρίστρας και λίγα στο crown. Μόλις κλείσει και αυτή την περιοχή θα έχει ένα εξαιρετικό all around και εντελώς ομογενοποιημένο αποτέλεσμα με καλή πυκνότητα εκεί που μετράει.

IMG_8314rr.gif


Πολύ χάρηκα γιατί εδώ μιλάμε για μια εξαιρετικά ταλαιπωρημένη περίπτωση, ένα πολύ δύσκολο repair case.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και προς τα κάτω που τα έκανε στο γραφείο (αλά χταπόδι όπως τα έκανε παλία) μια χαρά είναι. Αυτό ακριβώς συζητάγαμε όταν ήρθε. Φαντάζομαι θα μας τα πει και ο ίδιος όταν μπει.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα