Georgie FUE 2318g. 13-14/9/2022. MHRC Dr M. Georgiou / Second hair transplant

Georgie

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε. Υπομονή τώρα χωρίς άγχος και όλα καλά θα πάνε. Έκανες καλή επιλογή γιατρού, οπότε πιστεύω θα ανταμειφθείς με το ωραίο αποτέλεσμα σε μερικούς μήνες...
Thanks bud
Το καλή επιλογή θα ήθελα να το δω στο κεφάλι μου.
Μέχρι τότε εχουμε καιρό . ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

witcher

Well-Known Member
Αν πάρει 7μηνο για να δείξει θα έχω πέσει στα Xanax .
Σιγουρακι
χαχα είπα ενα διάστημα που στις περισσότερες περιπτώσεις θα έχει δείξει μέχρι τότε που πάει...Αλλά σε μερικούς δείχνει και πιο νωρίς. Αν βάλεις και μινοξιδιλη θα το δεις λογικά πιο γρήγορα..:D
 

alexkary

New Member
Καλή φύτρωση Γιώργο! Τέλη Οκτώβρη επισκέπτομαι και εγώ τον Μιχάλη και ήδη αγχώνομαι! Ελπίζω όλα καλά σε όλους μας!
 

KLEOS

Active Member
Καλή επιτυχία Γιωργή! Να γίνεις μαλλιάς τέτοιος ώστε να λέω φθονερά ότι λες τρίχες κατσαρές στην επόμενη αντιπαράθεση!
 

Georgie

Well-Known Member
Πέρασαν οι πρώτες 20 μέρες από τη δεύτερη μεταμόσχευση .
Έχει αρχίσει η τριχοροη σιγά σιγά και ευτυχώς σταμάτησε η φαγούρα στη ληπτρια και έχει μειωθεί αισθητά στη δοτρια .
Όλα ok μέχρι τώρα, περιμένω να πάω να στρώσω το μαλλί από το άθλιο κούρεμα στο τέλος της επόμενης εβδομάδας .
Σήμερα παρατήρησα τη δοτρια αφού μεγάλωσαν κάπως τα μαλλιά, και είδα κάτι μικρά κενά από τη προηγούμενη μεταμοσχευση που έγινε με motorized.
Συνεχιζω κανονικά Φιναστεριδη 1mgx7
Μινοξιδιλη αφρό 2 φορές την ημέρα
Pill food βιταμίνες
Mollers μουρουνέλαιο
Smitwicks Irish Ale
Hendricks Gin με elderflower tonic
,Άντε και κάνα Jameson που και που.
Σκέτο με λίγο πάγο .

Επόμενη ενημέρωση σε κάνα τρίμηνο
 

Συνημμένα

  • IMG_20221002_115703.jpg
    IMG_20221002_115703.jpg
    3 MB · Προβολές: 335

geobald

Member
Μαθημένος εισαι αλλά θα πω τα γνωστά. Υπομονή και καλή φυτρωση να έχεις φιλε. Μεχρι στιγμής φαινεται πάντως καλή και καθαρή δουλειά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Γιωργο μια χαρα ειναι...Τα white dots σιγουρα εξαρτωνται απο το γιατρο και απο την τεχνικη(manual ή motorised) αλλα εγω εχω μια αλλη θεωρια και νομιζω οτι ειναι και λιθγο σαν ιδιοσυγκρασιακο να το πω ετσι...Εχω δει δηλαδη και απο Λορεντζο δοτρια παρθενα και πυκνη που μετα απο μια συνεδρια ειναι τιγκα στα σημαδια...Και εμενα στο ξυρισμα φανηκαν καποια απο την 1η μμ μου...
Ευχομαι καλη συνεχεια φιλε ολα να πανε κατ ευχην!!!!
 

Georgie

Well-Known Member
Συνολικά ναι καλά είναι Γιάννη.
Φάνηκε όμως σα ζορισμα από over harvest σε 2-3 σημεία ,.όχι μεγάλο deal.
Βέβαια και το salt& pepper βοηθάει συνολικά στην εικόνα , σε μαύρη τρίχα με ανοιχτό δέρμα που έχω θα φαινόταν πιο έντονα σίγουρα .
Συμφωνώ σε αυτο που αναφέρεις ότι παίζουν ρόλο και άλλα , όπως σε κάθε κομμάτι της μεταμοσχευσης
Δεν αντιδρούν από το σοκ όλοι οι οργανισμοί το ίδιο .
Εδώ να αναφέρω ότι το σοκ είναι γενικό σε όλο το κεφάλι και όχι μόνο στην περιοχή που γίνεται η μεταμόσχευση .
Όλοι, η ακόμα καλύτερα οι περισσότεροι έχουμε παρατηρήσει ότι όλα τα μαλλιά φρενάρουν στο growth μετά την επέμβαση .
Δε μεγαλώνουν με τη ταχύτητα που μεγάλωναν πριν και παίρνει λίγο χρόνο να συνέλθουν.
 

Georgie

Well-Known Member
Καλημέρα.
Σχεδόν 1μιση μήνα μετά την δεύτερη μεταμοσχευση.
Όλα πανε καλά μέχρι τώρα χωρίς κάτι ιδιαίτερο για να αναφερθεί εκτός από τη πιο γρήγορη επούλωση της δοτριας σε σχέση με τη πρώτη μεταμόσχευση.
Τα περισσότερα μοσχεύματα έχουν πέσει και δεν έχω παρατηρήσει κάποιο shock loss στα υπόλοιπα μαλλιά.
Το μόνο που θέλω να αναφέρω είναι ότι η Φιναστεριδη ( 3ος μήνας καθημερινής χρήσης) φαίνεται να βοηθάει αφού νιώθω τα μαλλιά να έχουν μια πιο λαμπερή όψη και καλύτερη υφή.
Έχω ξεκινήσει διπλή εφαρμογή Regaine από τη 13η ημέρα μετά τη μεταμόσχευση, βιταμίνες pill food επίσης.
Η δοτρια μέχρι τώρα έχει καλή εικόνα.
Ο λόγος μετρήθηκε στο 1.8
Ο Γιατρός θεωρεί ότι ήταν ικανοποιητικός για τη περιοχή που δουλευτηκε.
Τώρα θα το δούμε αυτό σε λίγο καιρό.
 

Συνημμένα

  • IMG_20221028_073558.jpg
    IMG_20221028_073558.jpg
    717.5 KB · Προβολές: 237
  • IMG_20221028_073705.jpg
    IMG_20221028_073705.jpg
    893.8 KB · Προβολές: 240

Disco

Well-Known Member
Καλημέρα.
Σχεδόν 1μιση μήνα μετά την δεύτερη μεταμοσχευση.
Όλα πανε καλά μέχρι τώρα χωρίς κάτι ιδιαίτερο για να αναφερθεί εκτός από τη πιο γρήγορη επούλωση της δοτριας σε σχέση με τη πρώτη μεταμόσχευση.
Τα περισσότερα μοσχεύματα έχουν πέσει και δεν έχω παρατηρήσει κάποιο shock loss στα υπόλοιπα μαλλιά.
Το μόνο που θέλω να αναφέρω είναι ότι η Φιναστεριδη ( 3ος μήνας καθημερινής χρήσης) φαίνεται να βοηθάει αφού νιώθω τα μαλλιά να έχουν μια πιο λαμπερή όψη και καλύτερη υφή.
Έχω ξεκινήσει διπλή εφαρμογή Regaine από τη 13η ημέρα μετά τη μεταμόσχευση, βιταμίνες pill food επίσης.
Η δοτρια μέχρι τώρα έχει καλή εικόνα.
Ο λόγος μετρήθηκε στο 1.8
Ο Γιατρός θεωρεί ότι ήταν ικανοποιητικός για τη περιοχή που δουλευτηκε.
Τώρα θα το δούμε αυτό σε λίγο καιρό.
Μια χαρά δείχνει Georgie. Όντως δεν φαίνεται να έχεις shock loss, που σημαίνει ότι έγινε προσεκτική δουλειά από το Γεωργίου κατά την εμφύτευση. Υπομονή τώρα να περάσει η άχαρη περίοδος και θα δεις μεγάλη αλλαγή στην εμφάνισή σου :D
 

Chris34

Active Member
Στη hairline βράζουν τα μοσχεύματα από κάτω έτοιμα να σκάσουν. Ωραία η ερυθρότητα δείχνει τι πάει να γίνει εκεί.
Καλή φυτρωση εύχομαι.
 

montecristo

Well-Known Member
Γενικά βλέπω δεν κατεβάσατε Hairline, εκτός από ένα μικρό κλείσιμο στους κροτάφους. Νομίζω ειναι θετικό που δεν κλείσατε περισσότερο τους κροτάφους ώστε να έχεις μεγαλύτερη πυκνότητα με τα υπάρχοντα μοσχεύματα. Σε 1μησι μήνα από τώρα πιστεύω θα αρχίσεις να βλέπεις διαφορά..Καλή συνέχεια!
 
Μπλουζα