jhack11, FUE, 4214g, 7-8/1/2022

alex7

Well-Known Member
ανεξαρτητα απο τις εικασιες που κανει ο καθενας μας ο καταλληλοτερος για να δωσει την απαντηση ειναι ο γιατρος που εκανε την επεμβαση , επισης δεν νομιζω οτι αμα παθεις θυλακιτιδα σημαινει οτι αποτυγχανει η επεμβαση ποσο μαλλον αφου την αντιμετωπιζεις με αγωγη αλλα δεν ειμαι και γιατρος οποτε θα ηταν καλο καποιος καταλληλος να μας διαφωτισει.

Φανταζομαι οταν επικοινωνησει ο jhack με τον γιατρο μια απο τις επομενες μερες θα μαθουμε.
Δεν είπα ότι απέτυχε .Είπα ότι καθυστερεί η φυτρωση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jhack11

Verified MM member
ανεξαρτητα απο τις εικασιες που κανει ο καθενας μας ο καταλληλοτερος για να δωσει την απαντηση ειναι ο γιατρος που εκανε την επεμβαση , επισης δεν νομιζω οτι αμα παθεις θυλακιτιδα σημαινει οτι αποτυγχανει η επεμβαση ποσο μαλλον αφου την αντιμετωπιζεις με αγωγη αλλα δεν ειμαι και γιατρος οποτε θα ηταν καλο καποιος καταλληλος να μας διαφωτισει.

Φανταζομαι οταν επικοινωνησει ο jhack με τον γιατρο μια απο τις επομενες μερες θα μαθουμε.
Σωστά έχω και εγώ πολλές απορίες. Σε μια εβδομάδα περίπου ελπίζω να έχω καταλάβει καλύτερα αν πήγε κάτι λάθος, ποιός ήταν ο λόγος και τι να περιμένω από τώρα και στους επόμενους μήνες. Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας και τον χρόνο σας. Το εκτιμώ.
 

JimKan1

Well-Known Member
Σωστά έχω και εγώ πολλές απορίες. Σε μια εβδομάδα περίπου ελπίζω να έχω καταλάβει καλύτερα αν πήγε κάτι λάθος, ποιός ήταν ο λόγος και τι να περιμένω από τώρα και στους επόμενους μήνες. Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας και τον χρόνο σας. Το εκτιμώ.
Εμεις ευχαριστουμε φιλε για το υποδειγμα παρουσιασης που κανεις
 

Kostas97

Well-Known Member
Ελπιζω να ειναι απλα μια καθυστερημενη φυτρωση, το κατα ποσο μπορει να συμβει αυτο δεν το ξερω.
Παντως σιγουρα η θυλακιτιδα ,αναλογα και το ειδος της, αν εξελιχθει μπορει να προκαλεσει Scarring Alopecia.

Αναμενουμε να δουμε τι θα σου πει και ο γιατρος και ευχομαστε να ειναι κατι παροδικο.
Οντως υποδειγματικη παρουσιαση!
 

jhack11

Verified MM member
Καλησπέρα στην παρέα των ήδη ή επίδοξων μαλλιάδων! Άργησα ένα δεκαήμερο να ανεβάσω γιατί ήμουν διακοπές την πρώτη βδομάδα του Σεπτεμβρίου.

Να τα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή. Συναντήθηκα με τον γιατρό κάπου στα μέσα Αυγούστου.

Καταρχάς συμφώνησε και ο ίδιος ότι η αριστερή πλευρά της hairline όπως και η περιοχή πίσω από το hairline δεν έχει αναπτυχθεί βάσει των αναμενομένων. Μου είπε χαρακτηριστικά ότι τον Ιανουάριο όταν τελείωσαν οι δύο συνεδρίες ότι θα είχα "ένα αποτέλεσμα μπόμπα!". Αυτό δε φαίνεται βάσει της τρέχουσας εικόνας. Εξετάζοντας με, μου είπε ότι σίγουρα δεν είχα και δεν έχω DUPA. Τώρα για το τι προκάλεσε τη μη φύτρωση (ή την καθυστέρηση στην καλύτερη περίπτωση) μου είπε ότι δεν μπορεί να πει με σιγουριά. Δε νομίζει πάντως ότι φταίει το γεγονός ότι δεν κάναμε κάποια αγωγή με φίνα πριν τη μεταμόσχευση.

Είδαμε επίσης και την μεταμοσχευμένη περιοχή με τη μικροκάμερα. Σε πολλά σημεία είδα και εγώ πολύ λεπτές τρίχες ή φύτρες που μου είπε ότι ίσως μεγαλώσουν αργοπορημένα. Συγκρίναμε τις περιοχές που δεν έχει υπάρξει πρόοδος με φωτογραφίες δύο ημέρες μετά το τέλος των συνεδριών (10 Ιανουαρίου 2022) και είδαμε ότι τότε φαίνονταν καθαρά οι τρίχες. Θα παραθέσω φωτό πιο κάτω (δύο ημερών μετά τη μεταμόσχευση).

Σε κάθε περίπτωση μου είπε να περιμένουμε μέχρι το 12μηνο και κάπου εκεί θα κάνουμε ταμείο. Μου είπε ότι η πολιτική του είναι οι πελάτες να φεύγουν πάντα 100% ικανοποιημένοι. Οπότε και στο τέλος να μη βγουν τα πράγματα όπως μου είχαν πει και τα περιμέναμε, θα κάνει όποια απαραίτητη διορθωτική κίνηση χρειαστεί για να έχω το επιθυμητό αποτέλεσμα. Αυτά από τη συνάντηση μου με τον γιατρό.
 

jhack11

Verified MM member
10 Ιανουαρίου 2022 (Δύο μέρες μετά το πέρας της επέμβασης)

Για ευκολία στη σύγκριση ξανα ανεβάζω εδώ φωτογραφίες από τις 10 Ιανουαρίου (2 μέρες μετά το τέλος της δεύτερης συνεδρίας).

Screen Shot 2022-01-10 at 5.00.01 PM.png Screen Shot 2022-01-10 at 5.00.27 PM.png Screen Shot 2022-01-10 at 5.00.38 PM.png Screen Shot 2022-01-10 at 5.00.49 PM.png Screen Shot 2022-01-10 at 5.01.02 PM.png Screen Shot 2022-01-10 at 5.01.44 PM.png
 

Συνημμένα

  • Screen Shot 2022-01-10 at 5.02.03 PM.png
    Screen Shot 2022-01-10 at 5.02.03 PM.png
    2.7 MB · Προβολές: 159

jhack11

Verified MM member
12 Σεπτεμβρίου 2022 (8 μήνες μετά την επέμβαση) - 1/3

Μπορεί να ανεβάζω τις φωτό σήμερα (18 Σεπτεμβρίου) αλλά τις έβγαλα στις 12 Σεπτεμβρίου. Όπως θα δείτε το αριστερό hairline δεν έχει σημειώσει κάποια πρόοδο αλλά από ό,τι έχω διαβάσει εδώ και αλλού στο ιντερνετ μάλλον δε θα γίνει κάποιο θαύμα τους επόμενους μήνες. Οπότε αυτή η μάχη μάλλον χάθηκε... Για την περιοχή πίσω από το hairline δε θέλω να πω την προσωπική μου γνώμη γιατί θέλω να ακούσω τις γνώμες των άλλων μελών χωρίς να έχω επηρρεάσει εγώ.

Περιμένω τα σχόλια σας και να έχουμε όλοι ένα καλό φθινόπωρο.

Video:


IMG_6276.jpg IMG_6274.jpg IMG_6274 copy.jpg IMG_6275.jpg IMG_6275 copy.jpg IMG_6276.jpg IMG_6277.jpg IMG_6277 copy.jpg IMG_6278.jpg IMG_6279.jpg IMG_6280.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Chris34

Active Member
Ωραίες οι φωτογραφίες καθαρες και συνολικά όλη η παρουσίαση.
Το αποτέλεσμα θεωρώ ότι δεν πήγε καλά για τα μοσχεύματα που σου έβαλε. Προφανώς η φυτρωση κινήθηκε σε χαμηλά επίπεδα. Και σε κάποια σημεία δεν υπήρξε φυτρωση.
Κάνε και ένα ωραίο κουρεματακι να καθαρίσει η περιοχή και να μπορείς και εσύ να δεις καλύτερα τι γίνεται.
Στη δοτρια δεν μπορεί να φανεί κάτι με το μήκος και το σγουρό μαλλί.
Στα συν η αντιμετώπιση που είχες λέγοντας ότι θα διορθώσει ότι δεν πήγε καλά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

seeker

Verified MM member
Eκτος απο τη δεξια πλευρα του hairline, ολο το υπολοιπο αποτελεσμα ειναι φτωχο.

Ποια τα επομενα βηματα σου; Διορθωτικη; Στον Τυρκαλα η' αλλου;
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Η εικόνα δεν είναι αυτή που θα επρεπε να ήταν με 4000+ grafts και με καλό λόγο,καλό θα ήταν να υπάρξει και τοποθέτηση του ίδιου του γιατρού και να μας παρουσιάσει την δική του οπτική και εκτίμηση για το τελικό αποτελεσμα και τι μπορεί να πήγε στραβά.
Ευχομαι από καρδιάς στην επόμενη μεταμόσχευση που θα πραγματοποιήσεις να λύσεις το πρόβλημα σου, ευχαριστούμε για την παρουσίαση, φιλικα.
 

oreo

Well-Known Member
Η εικόνα δεν είναι αυτή που θα επρεπε να ήταν με 4000+ grafts και με καλό λόγο,καλό θα ήταν να υπάρξει και τοποθέτηση του ίδιου του γιατρού και να μας παρουσιάσει την δική του οπτική και εκτίμηση για το τελικό αποτελεσμα και τι μπορεί να πήγε στραβά.
Ευχομαι από καρδιάς στην επόμενη μεταμόσχευση που θα πραγματοποιήσεις να λύσεις το πρόβλημα σου, ευχαριστούμε για την παρουσίαση, φιλικα.
Νικόλα με αυτό το "ευχαριστούμε για την παρουσίαση, φιλικά " , σε έχω εικόνα να απολύεις μελλοντικά κόσμο ρε φίλε :p
 

jhack11

Verified MM member
Ωραίες οι φωτογραφίες καθαρες και συνολικά όλη η παρουσίαση.
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια @Chris34

Το αποτέλεσμα θεωρώ ότι δεν πήγε καλά για τα μοσχεύματα που σου έβαλε. Προφανώς η φυτρωση κινήθηκε σε χαμηλά επίπεδα. Και σε κάποια σημεία δεν υπήρξε φυτρωση.
Σύμφωνώ σε αυτό.

Κάνε και ένα ωραίο κουρεματακι να καθαρίσει η περιοχή και να μπορείς και εσύ να δεις καλύτερα τι γίνεται.
Στη δοτρια δεν μπορεί να φανεί κάτι με το μήκος και το σγουρό μαλλί.
Σκοπεύω να κάνω κάπου στις αρχές Οκτωβρίου για να ανεβάσω πιο ξεκάθαρες εικόνες την επόμενη φορά. Πάντως τη δότρια που την ψηλαφίζω κάποιες φορές δε νιώθω ότι έχουν μείνει κάποιες ουλές.

Στα συν η αντιμετώπιση που είχες λέγοντας ότι θα διορθώσει ότι δεν πήγε καλά.
Ισχύει και αυτό. Είναι σίγουρα στα συν ότι ο γιατρός δε μάσησε τα λόγια του και βλέπει αυτό που βλέπω και εγώ και σχεδόν όλοι εδώ μέσα και στο ότι θα αναλάβει την οποιαδήποτε διόρθωση για το επιθυμητό αποτέλεσμα.
 

jhack11

Verified MM member
Eκτος απο τη δεξια πλευρα του hairline, ολο το υπολοιπο αποτελεσμα ειναι φτωχο.

Ποια τα επομενα βηματα σου; Διορθωτικη; Στον Τυρκαλα η' αλλου;
Κοίτα είμαι ακόμα στους 8 μήνες. Θα ήθελα να πιάσω το 12μηνο για να κάνω μία τελική σούμα και να δω και αν η αγωγή της μινοξιδίλης + φίνα + βιταμινών θα έχει βοηθήσει κάπως την κατάσταση. Μινοξιδίλη + βιταμίνες παίρνω το τελευταίο δίμηνο περίπου. Κάπου εκεί μετά το χρόνο θα σκεφτώ τα επόμενα μου βήματα.
 

JimKan1

Well-Known Member
Απο τη στιγμη που το αποτελεσμα με εξαιρεση μπροστα δεξια ειναι αποτυχημενο ειμαι σιγουρος οτι ο Τυρκαλας θα κανει οτι περναει απ το χερι του για να το φτιαξει, το ζητημα ειναι κατα ποσο ειναι αυτο δυνατο με βαση τη δοτρια σου, οπως και να εχει συνεχισε με minox και φινα που θα σε βοηθησουν και σου ευχομαι τα καλυτερα φιλε jhack.
 

Kostas97

Well-Known Member
Κατι δεν εχει παει καλα και το κακο ειναι ποιος θα σου δωσει απαντηση στο τι ηταν τελικα αυτο "το κατι"; Προκειμενου να πας παρακατω πρεπει αρχικα να γνωριζεις τι πηγε λαθος πριν. Ειδαλλως πώς θα μπεις ξανα στο χειρουργειο;
O Lorenzo απο ο,τι θυμαμαι στον @ΙΟΥΛΙΟΣ εδωσε αμεσα μια απαντηση, για το πιθανο schockloss λογω αναισθησιας, εδω πρεπει να περιμενουμε το δωδεκαμηνο για να παρουμε απαντηση;
 

jhack11

Verified MM member
O Lorenzo απο ο,τι θυμαμαι στον @ΙΟΥΛΙΟΣ εδωσε αμεσα μια απαντηση, για το πιθανο schockloss λογω αναισθησιας, εδω πρεπει να περιμενουμε το δωδεκαμηνο για να παρουμε απαντηση;
Πώς μπορεί κάποιος να το πει αυτό; Φαίνεται από τις φωτογραφίες τη μέρα της επέμβασης;
 
Μπλουζα