Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 976 grafts, 30/8/2021 (3nd operation)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
180cm2 επιφάνεια με λόγο κάτω από 2.0. Πολύ φτωχή. Αρχική εκτίμηση 5500 που με την πολύ καλή διαχείριση Λορενζο έχει φτάσει κοντά στο 6500 και βλέπουμε. Mε έχει σώσει το πάχος της τρίχας και πρωτίστως ότι την διαχειρίστηκα άψογα από την αρχή.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@CVIAL Πολύ ωραίο μου φαίνεται και το αποτέλεσμα και το κούρεμα. Δεν ξέρω τι βάζεις για styling αλλά αμα είσαι σαν εμένα που δεν θέλεις και πολλά τότε ή ενα αλατόνερο ή reuzel groming tonic. Και παχαίνει περισσότερο τις τρίχες και δίνει όγκο με αποτέλεσμα να φαίνονται πυκνότερα (οχι οτι το χρειάζεσαι) και τα κρατάει στην θέση τους χωρίς να φαίνεται οτι έβαλες κάτι. Επίσης δεν φριζάρουν τα κατσαρά μαλλιά που νομίζω οτι έχεις. Πιστεύω οτι λίγο περισσότερο μάκρος θα ήταν καλύτερο στο μέλλον. Σαν την φωτό κάτι με λιγότερο έντονα πλαινά απο αυτό που έχεις τώρα.
Προβολή συνημμένου 51068
Αυτό που έχει σώσει και πλέον βάζω καθημερινά είναι το smooth cream της moroccanoil που κάνει μια τρομερή ενυδάτωση. Δυστυχώς έχω πολύ ξηρά μαλλιά και είναι το μόνο που δουλεύει. Αν βάλω αλατόνερο, καληνύχτα. Για styling έχω μια πάστα κολλώδη αντί για λακ ή τζελ ή πομάδα, βάζω μικρή ποσότητα και περισσότερο για να μην πετάνε πολύ τα πλαινά.
 

dlazaros

Well-Known Member
Αυτό που έχει σώσει και πλέον βάζω καθημερινά είναι το smooth cream της moroccanoil που κάνει μια τρομερή ενυδάτωση. Δυστυχώς έχω πολύ ξηρά μαλλιά και είναι το μόνο που δουλεύει. Αν βάλω αλατόνερο, καληνύχτα. Για styling έχω μια πάστα κολλώδη αντί για λακ ή τζελ ή πομάδα, βάζω μικρή ποσότητα και περισσότερο για να μην πετάνε πολύ τα πλαινά.
Ωχ, τότε είναι πολύ πορώδη τα μαλλιά και χρειάζονται λίγο τζελ μετά το λούσιμο. Και εμένα το ίδιο θέλει. Περαστικά μας.
 

vagosx

Well-Known Member
Cvial μιας και έχουν περάσει 7 χρόνια από την πρώτη μμ θεωρείς ότι έχει υπάρξει κάποια απώλεια από τα μεταμοσχευμένα θυλάκια;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φρέσκο κούρεμα, ίδιο με το προηγούμενο που άρεσε, 10 μήνες και 10 μέρες, φώτο σε μεσημεριανό ήλιο και το μυτάκι που με χαροποιεί πλέον έχει ωριμάσει. Αφιερωμένο σε όλους τους non-round lovers. Ο κουρέας μου χωρίς να του πω τίποτα μου είπε ότι στο crown βλέπει διαφορά στον όγκο από την αντίσταση που έχει στην χτένα σε σχέση με 1.5 μήνα πριν. Είναι καλύτερος κριτής, εγώ επειδή τα ζω καθημερινά δεν το καταλαβαίνω.

IMG_6634r.jpg
 

vagosx

Well-Known Member
Cvial οι 100 τρίχες που έπεσαν στα temporal peaks πιάσαν τόπο, δε χρειαζόταν παραπάνω έκαναν μια χαρά τη δουλειά τους.
 

Marios1982

Well-Known Member
Φρέσκο κούρεμα, ίδιο με το προηγούμενο που άρεσε, 10 μήνες και 10 μέρες, φώτο σε μεσημεριανό ήλιο και το μυτάκι που με χαροποιεί πλέον έχει ωριμάσει. Αφιερωμένο σε όλους τους non-round lovers. Ο κουρέας μου χωρίς να του πω τίποτα μου είπε ότι στο crown βλέπει διαφορά στον όγκο από την αντίσταση που έχει στην χτένα σε σχέση με 1.5 μήνα πριν. Είναι καλύτερος κριτής, εγώ επειδή τα ζω καθημερινά δεν το καταλαβαίνω.

Προβολή συνημμένου 51329
Απίθανος και τρελαίνομαι για ελαφρώς τριγωνική hairline, έτσι περίπου ήταν και η δικη μου και θα ζητήσω την ίδια γιατί θα είναι πιο κοντά στη φυσική μου και έτσι θα μου ταιριάζει καλύτερα πιστεύω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και το crown σε εξωτερικό χώρο με ήλιο να το φωτίζει και επαγγελματικό χτένισμα που όπως εχω εξηγήσει είναι πολύ σημαντικό για να αναδειχθεί το αποτέλεσμα σε μαλλί σαν το δικό μου. Ξυρισμένο κάτω, 1-2cm στο crown πίσω.

IMG_6663r.jpg


IMG_6661r.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Vdupa

Well-Known Member
Ενω καταλαβαινω οτι το κούρεμα σου έχει να κάνει με τη στρατηγική που ακολουθησες, θα ήθελα να σε ρωτησω πως θα ήταν αν τα επαιρνες buzz cut. Θα φαινόταν κάπου πολύ έντονα/άσχημα η διάφορα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν το ξέρω αλλά σίγουρα η ζώνη C θα είχε διαφορά, απλά δεν φαίνεται παρά μόνο από πάνω αν δηλαδή κάποιος σε κοιτάει από σκάλα (με buzz cut). Όταν διάβαζα για στρατηγικές είχα πέσει πάνω σε μια δημοσίευση του Shappiro που εξηγούσε ότι η ζώνη C, δηλαδή πίσω από το middle και μπροστά από το vertex είναι η πιο δόκιμη για να κάνεις οικονομία. Αυτό και ακολούθησα. Εκεί δεν έχει πάνω από 30g.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η ζώνη αυτή είναι περίπου 4cm βάθος, με 2-3cm μαλλί ναι στο τέλος θα φέγγιζε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Didier11

Active Member
Μια λέξη μόνο: « Κ Ο Υ Ρ Ε Μ Α Τ Α Ρ Α ». Απόλυτη φυσικότητα, σχεδιασμός καταπληκτικός, δεν σχολιάζω καν το crown αν θα φαινόταν στα 2cm δέρμα κλπ. Είναι αστείο να ασχολούμαστε τόσο πολύ για ένα σημείο που το κοινό μάτι δεν κάθεται να πολυεπεξεργαστεί. Επίσης πολύ καλό το boost στα temporal peaks.
 

IoannisG

Active Member
Νομίζω πως αυτό που χεις καταφέρει τέλεια είναι η φυσικότητα.. και ότι με γυμνό μάτι δεν φαίνεται ούτε ξεγαδι.. τώρα αν είναι να ψηφίζουμε την υπέρ-λεπτομέρεια, χαλάλι..! Τέλειος
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
12 μήνες και τελικό αποτέλεσμα. Αμέσως μετά το κούρεμα με λίγο τζελ φορμαρίσματος. Οι φώτο (με κλικ μπορείτε να δείτε και πιο μακριά αλλά και πιο ζουμαριστά) αντιπροσωπεύουν αυτό που βλέπουν οι γύρω μας σε σκληρές συνθήκες. Αυτό είναι και το ζητούμενο μιας μμ. Το παραπάνω ζουμ (έχω βάλει αρκετές τέτοιες) είναι μόνο για ανάλυση της πορείας της μμ και όχι του αποτελέσματος.

IMG_7299.jpg


IMG_7303r.jpg


IMG_7302r.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

vagosx

Well-Known Member
Cvial χωρίς παρεξήγηση από κάτι φωτογραφίες που ανέβασες και είσαι γύρω στα 25 παίζει τώρα να είσαι πολύ πιο τυπάς.
Είδες αυτοί οι κρόταφοι, αλλά και το μαλλί γενικότερα τι ζημιά κάνουν ρε φιλε!
 
Μπλουζα