Τι μου είπαν οι Couto και Zarev στα consult που εκανα - 24 χρονων

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Λοιπον ενω ο φρειτας μ χε πει αρχικα για νοεμβριο 2023 να με βαλει για μμ 1800 γκραφτς τελικα μ πε μπορει βα με βαλει τωρα τον σεπτεμβριο 2022. Οποτε εκλεισα ηδη εκει. Αυτην την εβδομαδα θα τ βαλω καο την προκαταβολη π ζηταει

Καλή επιτυχία! Άντε να δούμε και μια ανεξάρτητη από τον Freitas. Πρόσεξε μην κατεβάσεις hairline δεν έχεις καλή δότρια.
 

montecristo

Well-Known Member
Λοιπον ενω ο φρειτας μ χε πει αρχικα για νοεμβριο 2023 να με βαλει για μμ 1800 γκραφτς τελικα μ πε μπορει βα με βαλει τωρα τον σεπτεμβριο 2022. Οποτε εκλεισα ηδη εκει. Αυτην την εβδομαδα θα τ βαλω καο την προκαταβολη π ζηταει

Καλή επιτυχία φίλε. Έκανες εξαιρετική επιλογή με τον Freitas. Αναμένουμε την παρουσίαση σου.
 

Kostas97

Well-Known Member
Γενικα εχω την εξης σκεψη.
Θεωρω πως οι περισσοτεροι που εχουν 1-2-3(στην υπερβολη) χρονια καθυστερηση ειναι αρκετα πιθανο να σε βαλουν και νωριτερα αρα ο συγκεκριμενος λογος δεν αποτελει αποκλειστικο παραγοντα αποκλεισμου καποιου γιατρου.
Για την περιπτωση σου οπως και στους περισσοτερους νομιζω ειναι το γεγονο οτι εδειξες την μεγαλη σου επιθυμια πηγαινοντας απο κοντα.


Οπως και να χει καλη επιτυχια στο αποτελεσμα σου.
Τελικα μιλαμε για 1800 graft; Και σε τι κοστος αν επιτρεπεται;
@NikosLmp
 

Α. Γιώργος

Active Member
Γενικα εχω την εξης σκεψη.
Θεωρω πως οι περισσοτεροι που εχουν 1-2-3(στην υπερβολη) χρονια καθυστερηση ειναι αρκετα πιθανο να σε βαλουν και νωριτερα αρα ο συγκεκριμενος λογος δεν αποτελει αποκλειστικο παραγοντα αποκλεισμου καποιου γιατρου.
Για την περιπτωση σου οπως και στους περισσοτερους νομιζω ειναι το γεγονο οτι εδειξες την μεγαλη σου επιθυμια πηγαινοντας απο κοντα.


Οπως και να χει καλη επιτυχια στο αποτελεσμα σου.
Τελικα μιλαμε για 1800 graft; Και σε τι κοστος αν επιτρεπεται;
@NikosLmp
Το θέμα φίλε Κώστα είναι να μην έχεις επαγγελματικές υποχρεώσεις ή ιδιωτικά κωλύματα και να μπορείς να μπεις για χειρουργείο οποιαδήποτε ημερομηνία οταν υπάρξει ακύρωση από κάποιον άλλον πελάτη, τότε πολύ πιθανόν θα μπεις νωρίτερα για επέμβαση από ότι ήταν προγραμματισμένη.
 

NikosLmp

Member
Ευχαριστω ολους, 5900 συνολο για 1800 γκραφτσ. Το μονο περιεργο ειναι οτι ο φρειτας στο χαρτι π μ δωσε αναφερει λεπτεμρειες για εγχειρηση κλπ, αλλα δεν εχει πουθενα πληροφοριες για το recipient area ποσο θα καλυψει κλπ. Οταν τον ειχα ρωτησει μ χε πει οτι θα μ το παει ελαχιστα κατω απο τα τριχακια π εχουν βγει.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Λοιπον ενω ο φρειτας μ χε πει αρχικα για νοεμβριο 2023 να με βαλει για μμ 1800 γκραφτς τελικα μ πε μπορει βα με βαλει τωρα τον σεπτεμβριο 2022. Οποτε εκλεισα ηδη εκει. Αυτην την εβδομαδα θα τ βαλω καο την προκαταβολη π ζηταει
Άντε να δούμε και καμια χερλαιν με micro-irregulations από Ιβηρική χερσόνησο, και από ένα αρτίστα σε τέτοια πράγματα.
Καλή επιτυχία φίλε.
Να μας κρατάς ενήμερους.
 

NikosLmp

Member
Εχω καποιες σκψεις και οποιος μπορει να βοηθησει, ειμαι στο σημειο να κανω την πληρωμη : Και @CVIAL οταν βρεις χρονο και συ φυσικα.

1. Και ενω ειμαι ετοιμος να κανω την πληρωμη, μου περασαν καποιες σκεψεις τυπου " τι θα γινει αν η ντουτα που με πιανει τωρα, δεν με πιανει σε 4 χρονια κλπ και δεν εχω γκραφτς να καλυψω, ή αν η ντουτα μ βγαλει sides effects που τωρα δεν εχω κλπ.

2. Και ενας ακομη παραγοντας ειναι οτι ο φρειτας μ πε περιπου 1800 γκραφτς, ενω οι αλλοι μου λεγανε απο 800 (λορεντζο) εως 1500.(αναστασακης,,ζαρεβ). ειναι πολλα 1800?

3. και επισης το γεγονος οτι ο φρειτας δεν μου εκανε μετρησεις , αλλα μ πε πιο πολυ διασθητικα περιπου 1800 γκραφτς και οτι αμα συνεχισω τη αγωγη θα ειμαι καλυμενος σε καθε περιπτωση.

4. Ο φρειτας μ πε οτι θα μ εφτιαχνε το hairline και θα το ξεκιναγε λιγο κατω απο τις τριχουλες τις μικρες που εβγαλε αγωγη. Μηπως δεν πρπι να το κατεβασει καθολου καθολου? η αυτο δεν θεωρειται κατεβασμα?

5. μου περασε απο το μυαλο και η ιδεα για 1000 γκραφτς με παραλληλη χρηση τοπικ στο hairline αλλα απο την αλλη 1000 με 1500-1800 μ φαινται μικρη διαφορα για να εχω και το αγχος του τοπικ μελλοντικα. οποτε μαλλον παω για 1500+.

Σας ευχαριστω ολους
 

NikosLmp

Member
unnamed.png

7.ετσι ιμαι με χρηση τοπικ χαρη στις τριχουλες π βγαλε η αγωγη μπροστα στο hairline. πιστευετε με την μ.μ θα βελτιωθει η εικονα της hairline? η θα ειμαι οπως ειμαι εδω με το τοπικ?
 

giannis1991

Well-Known Member
Νίκο θα στα πω λιτα...
Αν νομίζεις ότι η μμ θα μπορεί να δείχνει πιο πυκνή από το τοπικ είσαι γελασμενος...
Οι 3 πρώτες σκέψεις -ερωτήσεις σου είναι απόλυτα λογικές και σωστες οπότε ΜΗΝ πας για μένα...
Για το 4) και 5) αυτά πρέπει να σου λένε πολλά για το συγκεκριμένο γιατρό και να σε κάνουν να μην τον εμπιστευτείς ..Για 1000 γκραφτς δεν θα σε φέρει στη χώρα του...Έτσι λειτουργούν αυτοί...
Υγ κάνεις χρήση τεστο ή άλλων σκευασμάτων?Κάτι είχες αναφέρει για αγώνες...
 

nick90

Well-Known Member
Προβολή συνημμένου 51159

7.ετσι ιμαι με χρηση τοπικ χαρη στις τριχουλες π βγαλε η αγωγη μπροστα στο hairline. πιστευετε με την μ.μ θα βελτιωθει η εικονα της hairline? η θα ειμαι οπως ειμαι εδω με το τοπικ?

Για να δείχνει καλά το τοππικ όμως πρέπει να έχεις αρκετό κανονικό μαλλί να κολλήσουν πάνω οι ινες κερατίνης, και όχι χνούδια-baby hairs. Γιατί αλλιώς πέφτει πάνω στο δέρμα το τοππικ και φαίνεται αφύσικο το αποτέλεσμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Φίλε ήθελα να στο πω από την αρχή, αλλά σέβομαι την επιθυμία σου και μπορώ να καταλάβω πόσο σε ρίχνει ψυχολογικά ειδικά στην νεαρή ηλικία που εισαι, ΑΛΛΑ:
Θεωρώ ότι είσαι πολύ νεαρός και έχεις επιθετική ΑΓΑ, που ακόμα δεν είναι βέβαιο σε ποιο βαθμό θα φρενάρει ακόμη και με ντούτα, και πως θα εξελιχθεί ειδικά μέσα στην κρίσιμη δεκαετία 20-30, αλλά και μετά τα 30.
Ταπεινή μου άποψη: περίμενε τουλάχιστο μέχρι τα 25-26, έτσι ώστε να δεις και με ποιο ρυθμό θα εξελιχτεί η ΑΓΑ, και να δεις και την ανοχή σου στο φάρμακο.
Πολλές φορές μια απόφαση για ΜΜ, παρόλο το ψυχολογικό φορτίο που είναι τεράστιο, πρέπει να παρθεί με τη λογική, με πλάνο, με το βλέμμα στο μέλλον, και όχι με το συναίσθημα.
 

Georgie

Well-Known Member
Και εγώ αυτό διαπίστωσα στη φωτογραφία.
Επίσης θεωρώ ότι το toppik είναι εξαιρετικά δύσκολο να χτίσει hairline με χνούδια.

Φίλε αφού αποφάσισες να κλείσεις κάντο και μη το σκέφτεσαι πολύ
Έχεις επιλέξει γιατρό από το πάνω ράφι και εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Βέβαια θα σου έλεγα να μη βιαστεις, λόγω ηλικιας, αν με ρωτούσες !
Αλλά φαίνεσαι αποφασισμένος, και θα είναι ενδιαφέρον να δει το φόρουμ τη δουλειά του Freitas σε δικό μας περιστατικό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Didier11

Active Member
Υγ κάνεις χρήση τεστο ή άλλων σκευασμάτων?Κάτι είχες αναφέρει για αγώνες...
Συμφωνώ σε όλα και θα προσθέσω ότι δεν έχει νόημα να κουμπώνει τόσο βαριά θεραπεία με duta κι από την άλλη να κουμπώνει άλλα σκευάσματα που σου πάνε την testo 3-4 φορές πάνω από τα φυσιολογικά όρια.
 

NikosLmp

Member
Ευχαριστω ολους , δεν παιρνω τεστο κλπ αναβολικα. Μονο κρεατινη ξεκινησα τωρα για να εχω ενεργεια στο γυμναστηριο.

Βαζω μια φωτο να δειτε πως ειμαι χωρις τοπικ, αμα δειτε εχει κατι χνουδακια απο μινοξ. Το τοπικ κολλαει με αυτα και δεν φαινεται τιποτα στο δερμα. Το αποτελεσμα ειναι hairline πυκνο οπως στην φωτο π εβαλα πανω. Χωρις τα χνουδακια δεν θα μπορουσε να γινει ετσι το μαλλι και θα πηγαινα 1000% για μ.μ.

Τωρα εχω ψηλοεπαναπαυτει με το τοπικ και τα μικρα τριχακια αφου το hairline κατεβαινει πολυ αλλα απο την αλλη

Α) δεν ξερω για ποσο ακομα θα υπαρχουν τα τριχακια
Β) δεν ξερω αν με μεταμοσχευση στο hairline και πιθανη μικρη χρηση τοπικ εδειχνα super και μου λυνε 1000% το προβλημα για τα νεανικα μ χρονια ( θεραπειε δεν σταματαω εννοειται)
 

NikosLmp

Member
Οι φωτο αυτες ειναι πως ειμαι χωρις τοπικ
 

Συνημμένα

  • B6430824-617F-4786-BA1E-F2A93BDDC6B6.png
    B6430824-617F-4786-BA1E-F2A93BDDC6B6.png
    2.8 MB · Προβολές: 85
  • B3F83E66-8B69-431D-AE23-AC18730C1DAE.png
    B3F83E66-8B69-431D-AE23-AC18730C1DAE.png
    2.6 MB · Προβολές: 85
  • 1CB591F3-69E4-480F-90D5-2E7631CE0CE6.png
    1CB591F3-69E4-480F-90D5-2E7631CE0CE6.png
    2.6 MB · Προβολές: 90

Kostas97

Well-Known Member
Για εμενα κανε ΜΕΤ αφου το αποφασισες και ειναι κατι που σε απασχολει. Απλα συζητα παλι τα 1800.
Υποθετω πως οταν σε δει απο κοντα και πριν τη μετ, θα συζητησετε πρωτα πως ακριβως θα κινηθει. Εσυ δειξε μας που θελεις να μπουνε τα μεταμοσχευμενα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Για μενα οπως και του ειπα δεν ειναι για μεταμοσχευση ο φιλος λογο ηλικιας και προβληματος.
Μπορει να εχει καταστροφικες συνεπειες. Αυτα τα τριχακια τι θα απογινουν?
Σε 2 με 3 χρονια μπορει να εχει συμαντικες απωλειες.
 
Μπλουζα