NW stage III - MET 2650 FUs - 40 ετών- Frontal area reconstruction + γένια (zone 3)

oreo

Well-Known Member
φοβερή πατάτα πέταξες.... ότι θέλει θα λέει... είτε κάνει είτε δεν κάνει... αυτό που την κριτική δεν την δέχεται κανείς... το λες και θεματάκι.... @oreo δεν έχεις ζωή όταν ασκείς κριτική και δεν είσαι υποστηρικτής... όλα τέλεια στα γένια του... φαίνονται φανταστικά...
Φίλε mike αλήθεια είναι τόσο οφθαλμοφανές στην φώτο και μου φαίνεται τόσο αστείο που πάνε να με βγάλουνε τρελό, που το διασκεδάζω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flag17

Well-Known Member
Ολα αυτα που λες ειναι αλλα φαινομενα αλλα δεν πειραζει, εχεις ακαταλογιστο και το ξερεις :)
Οσον αφορα τις ...εξηγησεις που δινεις για ενα φαινομενο που δεν υπάρχει στην προκειμενη, εκει να δεις πόσο ακαταλογοστο έχεις.
Αν με το εμπειρο ματι σου τα μοσχευματα σου φαινονται ατριμαριστα (εχω ποσταρει φωτο αμεσως μετα), η φορα και η γωνια λάθος και το ...εργαλειο μου μεγάλο, αγαπητε, ασκησε το δημοκρατικό σου δικαιωμα ελευθερα.
Thank you for your feedback
Γιατρέ δεν θα έγραφα αλλά στα δικά μου μάτια υπάρχει pitting στα μεταμοσχευμενα στα γένια, αν θεωρείτε ότι έχω λάθος ευχαρίστως να μου πείτε τι βλέπω λάθος.Νομιζω σχετίζεται με το βάθος τοποθέτησης του μοσχεύματος... Επισης γενικά στα γένια κάνετε ευρεία χρήση πολυτριχων ? 3τριχων 4τριχων κλπ ? Γιατι έχω την εντύπωση ότι του στερεί λίγο σε φυσικότητα. Ευχαριστώ προκαταβολικά
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αυτό που βλέπουμε στα γένια είναι από λάθος του γιατρού ή είναι κάτι φυσιολογικό;
Αν είναι όντως απο λάθος ποιός ο λόγος να το διαφημίζει κιόλας;
Πάντως αν ήμουν στην θέση του ασθενή θα είχα βάλει τα κλάματα έτσι όπως έγινε το πρόσωπο του
Καλύτερα σπανος παρά με 10τριχες παραπάνω και σπυράκια λες και έχω ακμή
 

JimKan1

Well-Known Member
Αυτό που βλέπουμε στα γένια είναι από λάθος του γιατρού ή είναι κάτι φυσιολογικό;
Αν είναι όντως απο λάθος ποιός ο λόγος να το διαφημίζει κιόλας;
Πάντως αν ήμουν στην θέση του ασθενή θα είχα βάλει τα κλάματα έτσι όπως έγινε το πρόσωπο του
Καλύτερα σπανος παρά με 10τριχες παραπάνω και σπυράκια λες και έχω ακμή
Pitting και ridging-coblestoning ειναι απο τα πιο σοβαρα λαθη που μπορει να γινουν σε μμ και ειναι ανεπιτρεπτα και απαραδεκτα
 

Kostas97

Well-Known Member
Να πω την αληθεια προκειμενου να καταλαβω τι λετε, εκανα αναζητηση στο google.
Αυτα που εχω κυκλωσει και απο οσο αντιλαμβανομαι φαινονται μονο στα μεταμοσχευμενα, τι ακριβως ειναι;
Το οτι κατι υπαρχει ειναι σιγουρο.
1657142571564.jpeg
 

Flag17

Well-Known Member
Να πω την αληθεια προκειμενου να καταλαβω τι λετε, εκανα αναζητηση στο google.
Αυτα που εχω κυκλωσει και απο οσο αντιλαμβανομαι φαινονται μονο στα μεταμοσχευμενα, τι ακριβως ειναι;
Το οτι κατι υπαρχει ειναι σιγουρο.
Προβολή συνημμένου 51160
Για αυτά μιλάμε φίλε Κώστα. Είναι σαν μικροί κρατήρες. Αν ξυριστει ίσως να μοιάζει σαν να έχει μικρά σπυριά στο σημείο αυτό. Συνήθως γίνεται αν τα μοσχευματα μπουν βαθύτερα από το ιδανικό
 

Kostas97

Well-Known Member
Για αυτά μιλάμε φίλε Κώστα. Είναι σαν μικροί κρατήρες. Αν ξυριστει ίσως να μοιάζει σαν να έχει μικρά σπυριά στο σημείο αυτό. Συνήθως γίνεται αν τα μοσχευματα μπουν βαθύτερα από το ιδανικό
Τι να πω παντως θα μου εκανε εντυπωση να εβαζε τετοια φωτο αν οφειλοταν σε αυτο, δηλαδη ειναι κατι πολυ οφθαλμοφανεστατο.
Βεβαια αναμενουμε να μας απαντηση τι ειναι τελικα...
 

JimKan1

Well-Known Member
Το θεμα ειναι αν διορθωνεται αυτο για να μην παραμορφωθηκε μονιμα το προσωπο του ανθρωπου
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Αυτό που βλέπουμε στα γένια είναι από λάθος του γιατρού ή είναι κάτι φυσιολογικό;
Αν είναι όντως απο λάθος ποιός ο λόγος να το διαφημίζει κιόλας;
Πάντως αν ήμουν στην θέση του ασθενή θα είχα βάλει τα κλάματα έτσι όπως έγινε το πρόσωπο του
Καλύτερα σπανος παρά με 10τριχες παραπάνω και σπυράκια λες και έχω ακμή
Αυτο που βλεπετε ειναι εντος του φυσιολογικού.
και όταν μεγενθυνεις την εικόνα ώστε το κεφαλι να αντιστοιχει σε κεφαλι Βραχιοσαυρου, ναι μπορει να δει κανεις στα ΓΕΝΙΑ σε καπποια περιστατικά (όχι στο τριχωτό), μη απόλυτα ομαλη επιφάνεια. Ο λόγος ειναι συγκεκριμενος αλλα δεν θα κάνω διάλεξη, ειναι στον 3ο τόμο του Αγγλικου βιβλιου μου, θα βγει τον Σεπτεμβριο.

Αξιζει να σκεφτει κανει πως αν ο καθε @oreo ξερει ποιο ειναι το βαθος που πρεπει να μπουν τα μοσχευματα ή το σωστό τριμαρισμα, υποθετω ότι το ξερει από αρθρα/βιβλια που εχουν γραψει καποιοι που ΚΑΝΟΥΝ την δουλεια αυτή.
Εγω ΚΑΙ την κάνω ΚΑΙ την έχω γραψει.
Οπότε ΜΑΛΛΟΝ ξερω τουλάχιστον όσα ξερουν οι φορουμιστες εδω μεσα...
(Όχι στο μυαλό ΤΟΥΣ φυσικά, στο μυαλο τους μαλλον με κατουρανε σε γνωσεις και ικανοτητες....)
Οπότε, για να σας ποσταρω τις φωτογραφιες ΜΑΛΛΟΝ δεν υπάρχει πρόβλημα.
Εκτος αν θεωρούν καποιοι πως υπάρχει πρόβλημα και πως δεν το είδα, ή δεν το ξερω καν οτι υπάρχει (αλλα το ξερουν αυτοι) ή δεν το παραδεχομαι ή δεν μπορω καλύτερα ή , ή , ή...
Σουρεάλ...
1200px-Human-brachiosaurus_size_comparison.svg.png
 

JimKan1

Well-Known Member
Αυτο που βλεπετε ειναι εντος του φυσιολογικού.
και όταν μεγενθυνεις την εικόνα ώστε το κεφαλι να αντιστοιχει σε κεφαλι Βραχιοσαυρου, ναι μπορει να δει κανεις στα ΓΕΝΙΑ σε καπποια περιστατικά (όχι στο τριχωτό), μη απόλυτα ομαλη επιφάνεια. Ο λόγος ειναι συγκεκριμενος αλλα δεν θα κάνω διάλεξη.

Αρα γιατρε το συγκεκριμενο φαινομενο εμφανιζεται μονο στα γενια και οχι στο κεφαλι; Με τον ορο τριχωτο εννοειτε τις τριχες του κεφαλιου καταλαβαινω.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Αρα γιατρε το συγκεκριμενο φαινομενο εμφανιζεται μονο στα γενια και οχι στο κεφαλι; Με τον ορο τριχωτο εννοειτε τις τριχες του κεφαλιου καταλαβαινω.
Το συγκεκριμενο φαινομενο δεν ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ στο προσωπο ανεξαρτητα από τις τεχνικές τοποθετησης ή παρασκευης μοσχευμάτων.
Στο τριχωτο της κεφαλής, ναι, με σωστη τεχνική/ες ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Τελικά για εμάς που δεν έχουμε να δώσουμε 155€ για το βιβλίο (ή δεν θέλουμε να δώσουμε) είναι φυσιολογική εικόνα αυτή ή όχι;
 
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
Αυτο που βλεπετε ειναι εντος του φυσιολογικού.
και όταν μεγενθυνεις την εικόνα ώστε το κεφαλι να αντιστοιχει σε κεφαλι Βραχιοσαυρου, ναι μπορει να δει κανεις στα ΓΕΝΙΑ σε καπποια περιστατικά (όχι στο τριχωτό), μη απόλυτα ομαλη επιφάνεια. Ο λόγος ειναι συγκεκριμενος αλλα δεν θα κάνω διάλεξη, ειναι στον 3ο τόμο του Αγγλικου βιβλιου μου, θα βγει τον Σεπτεμβριο.

Αξιζει να σκεφτει κανει πως αν ο καθε @oreo ξερει ποιο ειναι το βαθος που πρεπει να μπουν τα μοσχευματα ή το σωστό τριμαρισμα, υποθετω ότι το ξερει από αρθρα/βιβλια που εχουν γραψει καποιοι που ΚΑΝΟΥΝ την δουλεια αυτή.
Εγω ΚΑΙ την κάνω ΚΑΙ την έχω γραψει.
Οπότε ΜΑΛΛΟΝ ξερω τουλάχιστον όσα ξερουν οι φορουμιστες εδω μεσα...
(Όχι στο μυαλό ΤΟΥΣ φυσικά, στο μυαλο τους μαλλον με κατουρανε σε γνωσεις και ικανοτητες....)
Οπότε, για να σας ποσταρω τις φωτογραφιες ΜΑΛΛΟΝ δεν υπάρχει πρόβλημα.
Εκτος αν θεωρούν καποιοι πως υπάρχει πρόβλημα και πως δεν το είδα, ή δεν το ξερω καν οτι υπάρχει (αλλα το ξερουν αυτοι) ή δεν το παραδεχομαι ή δεν μπορω καλύτερα ή , ή , ή...
Σουρεάλ...
Προβολή συνημμένου 51165
Αυτό που βλέπουμε είναι φυσιολογικό μόνο κατα τα δικά σας κριτήρια και αυτό γιατί το δημιουργήσατε. Στην προσπάθεια μιμήσεως της φύσης φυσιολογική δεν είναι αυτή η εικόνα. Γεμάτος ο ιστός με το ποια είναι τα "σωστά" αποτελέσματα και επίσης γεμάτος με το τι είναι λάθος. Περισσότερα δίτριχα έχει στο πηγούνι παρά εγώ στην δότρια. Κάντε όμως ένα γκαλοπ , προς δική σας τέρψη να δούμε ποιοι είναι αυτοί που θα πούνε τι όμορφα φυσιολογικά "βουναλάκια" έχει το παλικάρι στο πιγούνι.....
Όσο για τις γωνίες τοποθέτησης , το τριμάρισμα και όλα αυτά είναι δική σας δουλειά, δεν ανακατεύτηκα ούτε έκανα υποδείξεις πως πρέπει να γίνονται ούτε και ξέρω. Η βιβλιογραφία, οι πηγές, το google και το youtube είναι ο εχθρός και προφανώς το μάτι του καθενός που είναι προγραμματισμένο να διακρίνει το αφύσικο.
 

oreo

Well-Known Member
Αντε παλι, φιλε oreo.

Αρχισες παλι τις "προσβολες" και τις "ασυδοσιες", οπως γραφει πιο πανω το τσιρακι.

Πιο πολιτισμενα δεν μπορεις να εκφερεις τις αποψεις σου;

Περαν της πλακας, φιλε μου...

Θαυμαζω το υφος - ηθος σου. Εξακολουθεις να απαντας με απολυτη ευγενεια και σεβασμο, ενω καταφανως σε προκαλουν οι αλλοι με τους υπαινιγμους προς το προσωπο σου. Ευγε!!!
Δάσκαλε σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Έχοντας σημάδια γυροειδούς αλωπεκίας στα γένια έχω ψάξει αρκετά την αποκατάσταση στα γένια, με κύρια δότρια το πηγούνι. Οπότε δεν είναι μια προσπάθεια για δημιουργία έριδας, αλλά πραγματικό ενδιαφέρον. Δεν έχω σκοπό τα προσωπικά σχόλια, για μένα η ουσία είναι να μπορούμε να πάρουμε το καλύτερο δυνατό, ιδιαιτέρως όταν το πληρώνουμε και δεν είναι free.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Βρε φιλαρακι Χρηστο, πότε θα σταματησεις να γινεσαι "συνηγορος του διαβολου";

Στην προσπαθεια σου να υπερασπιζεσαι με νυχια και με δοντια κατι, σταματας να σκεφτεσαι λογικα.

Γνωριζεις τη νεοελληνικη γλωσσα;

Σε ποιο σημειο ο ευγενεστατος φιλος oreo (εχει αποδειξει, αλλωστε, το ηθος και την ευγενεια του) υπηρξε "ασυδοτος" και "προσβλητικος";

Θα τρελαθουμε εντελως;

Ειμαστε φιλολογοι με μεταπτυχιακα και ενασχοληση 40 ετων με τη γλωσσα. Δεν μπορουμε να την αντιληφθουμε;

Τι εκανε, λοιπον, ο φιλος oreo;

Ποια η "αμαρτια" του;

Διαπιστωσε πρωτος, κατα την προσωπικη του αποψη (και πολλων αλλων βεβαια), οτι αισθητικα υπαρχει προβλημα στη μεταμοσχευση των γενιων. Διεκρινε τα οφθαλμοφανεστατα σημαδια στο προσωπο του πελατη.

Διατυπωσε με κοσμιο τροπο τη γνωμη του.

Και πεταγεστε απο το πουθενα και τον κατηγορειτε για ασυδοσια, για προσβολη και ενα σωρο αλλες μπαρουφες!!!

Αιδως, Αργειοι!

Λιγη σοβαροτητα δεν βλαπτει.
O @Xristos87 νομιζω μιλάει γενικα, και σε αυτη την περίπτωση εχει απόλυτο δικιο.
ΚΑΝΕΙΣ δεν θα μιλαγε έτσι αν ήταν επωνυμα εδω μέσα ή εκ του συνεγγυς.
Και αυτο λέει πολλα...
ΠΑΡΑ πολλά

ΕΙΔΙΚΑ, οχι, ΔΕΝ ειναι ο @oreo προσβλητικός, ουτε καν αγενης.
Αν αυτο εννοεί ο @Xristos87, διαφωνω.
Απλά οι ...κρισεις του @oreo ειναι αυτες που ειναι επειδη ακριβως ειναι "θεωρητικός" γνωστης του ...αντικειμενου, και γενικα, ευκολα θα χαρακτηριζεε καποιος και το υφος του δεικτικό ή επιθετικό.
Για αυτο και τον ρωτησα πόσο χρονων ειναι....
Αλλα, όπως έχω ξαναπει, δεν πιστευω στην προσβολή.
ΝΑΙ, υπαρχουν άνθρωποι / συμπεριφορες αγενείς, συκοφαντικές ή λασπολογικές στην ζωή, αλλα η αρχη μου ειναι πως προσβάλεται κάποιος από αυτα που ΚΑΝΕΙ, όχι απο αυτα που υφισταται.

Ας το αφησουμε κυριες και κυριοι το θεμα εδω.
Το αποτελεσμα ειναι αυτο που ειναι, ευτυχως ο ασθενής ειναι ενθουσιασμενος, θα ανεβει και βιντεο (ΑΝ ζητηθει απο τουλάχιστον 10 μέλη, ετσι για να εχουμε και λιγο θετική συμμετοχή!) και θα συνεχισω να σας προσφερω τα αποτελεσματα μου μεχρι να βγω στη συνταξη:)
 
  • Like
Reactions: tol
Μπλουζα