Gggali, dr Jose Lorenzo, FUE, 3901g, 14-15/10/2021

seeker

Verified MM member
Aerate
Το αποτέλεσμα είναι μεν επιτυχημένο αλλά αυτό που λέει ο seeker είναι πως παρόλο που εν γνώση του ο ασθενής θα κάνει δεύτερη μμ και θα διορθώσει ότι ατέλεια υπήρχε,δεν δέχεται επ ουδενί καμία ατέλεια έστω και την πρώτη φορά σε ένα τέτοιο γιατρό.
Δε νομίζω οτι είναι παράλογο.
Αντε μπράβο επιτέλους, ακριβώς.

Ο τύπος είναι ο θεωρητικα καλύτερος γιατρός στην Ευρώπη και κάρφωσε grafts σε αδεια περιοχή και δε βγήκανε, πρεπει να παρει συγχωροχάρτι επειδή θα ακολουθήσει 2η ΜΜ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Ρε συ seeker,μπορείς ρε φίλε να μου βρεις ένα περιστατικό αντίστοιχο σαν αυτό εδώ,σε αυτή την επιφάνεια με τόσα grafts που να έχει τέτοια φυτρωση 95%? Βρες μου άλλο νήμα εδώ αντίστοιχο..με σχεδόν άδειο κεφάλι που έκανε αυτή τη δουλειά και είχε αντίστοιχο αποτέλεσμα.
Εντάξει ρε αεράτε, ούτε εσύ καταλαβαίνεις τι λέω οπότε καλή καρδιά. Το χουμε πει και το χω γράψει απο την αρχή οτι ειναι 2 επεμβάσεις, δεν ειμαι ηλίθιος.
 

aeratos28

Just aeratos
Ακόμα χειρότερα λοιπόν που είχε και αυτή τη μικρή αστοχία.

δεν καταλαβαινομαστε..έκλεισε 2 επεμβάσεις ο τύπος..η μία για μπροστά η δεύτερη για πίσω ..στη δεύτερη,ότι touch up χρειάζεται μπροστά ,θα γίνει..έχεις δει άδειο κεφάλι με μια να μην χρειάζεται απολύτως τπτ?ένα 5% σε μια τεράστια επέμβαση είναι το χάσιμο..φυσιολογικοτατο πλάνο έχει ο άνθρωπος..γτ μπερδεύουμε τα πραγματα
 

vlafo

Well-Known Member
Απο έναν κορυφαίο αεράτε περιμένεις τα πάντα τέλεια όσο αυστηρό και να ακούγεται αυτό.
Η 2μμ δεν αναιρεί την πρώτη.
Και εγώ είχα περιορισμένη φύτρωση στο έναν κρόταφο λόγω αιματώματος αλλά πρέπει να λέγονται αυτά ανεξάρτητα αν μου πήγε τέλεια.
 

tasos33

Well-Known Member
Το βασικό ερώτημα είναι το εξής.
Το πριν είναι καλύτερο από το μετά η το μετά από το πριν? Σίγουρα αφαίρεσε 3900?

Ps. Ακόμα δεν έχουν δώσει το graft τον πλήρη λόγο τους , θα βελτιωθει τους επόμενους μήνες η πυκνότητα.
 

Συνημμένα

  • PCIMG_2022-05-15_22-19-44.JPG
    PCIMG_2022-05-15_22-19-44.JPG
    567.1 KB · Προβολές: 111

Kostas97

Well-Known Member
@seeker Σκεψου αν δεν πας στους τοπ ποσο περισσοτερες πιθανοτηττες εχεις λοιπον για μικροπροβληματακια.
 

alex7

Well-Known Member
@seeker Σκεψου αν δεν πας στους τοπ ποσο περισσοτερες πιθανοτηττες εχεις λοιπον για μικροπροβληματακια.
Μπορεί σε δεύτερο γιατρό να πάρεις 100% φυτρωση .Εγώ έχω αρχίσει να πιστεύω ότι εξαρτάται και από το dna των graft του ασθενή .Άλλοι έχουν πιο ανθεκτικά πιάνουν 100% άλλοι δεν έχουν και δεν πιάνουν
 

aeratos28

Just aeratos
Έχει και άλλο μήκος τρίχας
Το βασικό ερώτημα είναι το εξής.
Το πριν είναι καλύτερο από το μετά η το μετά από το πριν? Σίγουρα αφαίρεσε 3900?

Ps. Ακόμα δεν έχουν δώσει το graft τον πλήρη λόγο τους , θα βελτιωθει τους επόμενους μήνες η πυκνότητα.

η μία με την άλλη φωτο
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Oι 7 μήνες για το hairline ειναι τελική εικόνα. Αν ειναι αυτά τα νουμερα, ειναι πάρα πολυ υψηλά.


Το σχόλιο μου είχε αφορμή το ότι έχω δει σε πολλά νήματα πάντα κάπως μαγικά να δικαιολογείται ο Lorenzo για οποιοδήποτε ατόπημα.

Όπως ξέρετε έχω κάνει κι εγώ μεταμόσχευση και έχω κράξει ανοιχτά και λεπτομερώς για αυτά που ήταν λάθος και στη διαδικασία και στο αποτέλεσμα και θα κράξω και ακόμα πιο λεπτομερώς στο 12μηνο που θα έχω το 100% του αποτελέσματος. Δεν έχω καμία ανοχή σε κανέναν που παίρνει τέτοιου επιπέδου ποσά και για τίποτα.

Το διαβάζει πολύς κόσμος το forum και μου φαίνεται αδιανόητο να γράφουμε δεν πειράζει που ο κρόταφος έμεινε έτσι γιατι ειναι 2-step. Στου Αναστασάκη το νήμα που δεν είχε φυτρώσει ο κρόταφος ενός φίλου (Aldo) είχε γίνει πόλεμος.

Καταρχήν ουδείς δικαιολογεί κανέναν. Πρώτος ανέφερα το θέμα εδώ και μάλιστα το έθιξα και σε άλλο νήμα (χωρίς να την ονοματίσω). Δεν έγραψα ότι το θέμα στον δεξί κρόταφο έχει σχέση με την 2-step strategy. Άλλος το είπε αυτό. To τέλειο θα ήταν η εικόνα να ήταν όπως είναι στον άλλο. Το ότι δεν έχεις καμμία ανοχή το ακούω αλλά είναι προσωπικό σου θέμα. Καλό είναι να αλλάξεις άποψη γιατί θα απογοητευτείς. Τα προβλήματα σε οποιαδήποτε δουλειά είναι μέσα στο πρόγραμμα για όλους. Η διαφορά είναι στο μέγεθος και στην συχνότητα. Και φυσικά στο customer service. Ως εκ τούτου πρέπει να είμαστε ακριβείς στο μέγεθος του προβλήματος την συχνότητα που εμφανίζεται αλλά και στο customer service. Εκεί είναι η ουσία.

Αν κάποιος θεωρεί ότι ο Λορένζο δεν κάνει λάθη, ή δεν έχει και προβλήματα είναι δυστυχώς μακριά νυχτωμένος. Σημασία έχει τι λάθη κάνει και πως τα αντιμετωπίζει. Εξάλλου στο φόρουμ είναι ο μοναδικός από τους κορυφαίους που έχει τόσα ανεξάρτητα περιστατικά και μάλιστα με παρουσιάσεις υποδειγματικές. Αν λοιπόν το πρόβλημα που ανακαλύπτουμε είναι τα 100g στον δεξί κρόταφο του φίλου εδώ, σου λέω με πλήρη ειλικρίνεια ότι ναι πρέπει να λεχθεί σαφώς ότι πρόκειται περί αστοχίας αλλά προσωπικά δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να ήταν αυτό το προβλημά μου. Ο γιατρός μόνος του κατά το cons του Μαρτίου το επισήμανε ως προς την πιθανότητα αστοχίας, προσδιόρισε την έκταση (3 cm2) και φυσικά την ευθύνη να το αποκαταστήσει στην 2η μμ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το βασικό ερώτημα είναι το εξής.
Το πριν είναι καλύτερο από το μετά η το μετά από το πριν? Σίγουρα αφαίρεσε 3900?

Ps. Ακόμα δεν έχουν δώσει το graft τον πλήρη λόγο τους , θα βελτιωθει τους επόμενους μήνες η πυκνότητα.

Έχει πολύ λεπτή τρίχα Τάσο, εγώ στην αρχή νόμισα ότι είχε dupa. Λίγο να παίξει ο φωτισμός (ή το μήκος) και μπορείς να κάνεις λάθος.
 

seeker

Verified MM member
Καταρχήν ουδείς δικαιολογεί κανέναν. Πρώτος ανέφερα το θέμα εδώ και μάλιστα το έθιξα και σε άλλο νήμα (χωρίς να την ονοματίσω). Δεν έγραψα ότι το θέμα στον δεξί κρόταφο έχει σχέση με την 2-step strategy. Άλλος το είπε αυτό. To τέλειο θα ήταν η εικόνα να ήταν όπως είναι στον άλλο. Το ότι δεν έχεις καμμία ανοχή το ακούω αλλά είναι προσωπικό σου θέμα. Καλό είναι να αλλάξεις άποψη γιατί θα απογοητευτείς. Τα προβλήματα σε οποιαδήποτε δουλειά είναι μέσα στο πρόγραμμα για όλους. Η διαφορά είναι στο μέγεθος και στην συχνότητα. Και φυσικά στο customer service. Ως εκ τούτου πρέπει να είμαστε ακριβείς στο μέγεθος του προβλήματος την συχνότητα που εμφανίζεται αλλά και στο customer service. Εκεί είναι η ουσία.

Αν κάποιος θεωρεί ότι ο Λορένζο δεν κάνει λάθη, ή δεν έχει και προβλήματα είναι δυστυχώς μακριά νυχτωμένος. Σημασία έχει τι λάθη κάνει και πως τα αντιμετωπίζει. Εξάλλου στο φόρουμ είναι ο μοναδικός από τους κορυφαίους που έχει τόσα ανεξάρτητα περιστατικά και μάλιστα με παρουσιάσεις υποδειγματικές. Αν λοιπόν το πρόβλημα που ανακαλύπτουμε είναι τα 100g στον δεξί κρόταφο του φίλου εδώ, σου λέω με πλήρη ειλικρίνεια ότι ναι πρέπει να λεχθεί σαφώς ότι πρόκειται περί αστοχίας αλλά προσωπικά δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να ήταν αυτό το προβλημά μου. Ο γιατρός μόνος του κατά το cons του Μαρτίου το επισήμανε ως προς την πιθανότητα αστοχίας, προσδιόρισε την έκταση (3 cm2) και φυσικά την ευθύνη να το αποκαταστήσει στην 2η μμ.
Σωστός, τα είπες όλα.
 

bobby

Well-Known Member
Επειδή μερικοί φίλοι το παρακάνουν με την κριτική ας μιλήσουμε με νούμερα.

83 cm2 επιφάνειας, 3900 graft, μπήκαν καμιά 200-300? στα temporal peaks, άρα 3600-3700 σε 83cm2.

Έχουμε λοιπόν 3600(ή 3700)/83= 43,37 (ή 44,58) graft/cm2 κατά μέσο όρο. Αυτά προφανώς τοποθετήθηκαν πιο πυκνά στην hairline (56 μέτρησε ο @CVIAL) με 1-2τριχα και πηγαίνοντας προς τα πίσω (μέχρι το middle έχει βάλει) με μειούμενη πυκνότητα graft αλλά με 2-3-4-5τριχα

Αν υποθέσουμε 95% φύτρωση (δεν είναι εγγυημένη αλλά οι καλοί γιατροί όπως ο Λορένζο την πετυχαίνουν συστηματικά) τότε κατά μέσο όρο έχει 43,47 (ή 44,58) X 95%= 41,3 (ή 42,35) graft/cm2 ενώ στην hairline 56 Χ 95%=53,2 graft/cm2.

Επειδή κατά κύριο λόγο η εξαγωγή έγινε από occipital & parietal μπορούμε να υποθέσουμε με ασφάλεια μέσο πάχος τρίχας 0,047mm (47μm).

Το CV του για κάθε μία από αυτές τις πυκνότητες (λαμβάνοντας για πυκνότητα hairline στην αρχή λόγο 1,8 στην συνέχεια 2,2 ενώ για την όλη περιοχή κατά μέσο όρο το λόγο εξαγωγής 2,61) είναι:

Hairline αρχή CV(h αρχή)=0,047 X 1,8 X 53,2 = 4,5

Hairline πιο μέσα CV(h πιο μέσα)=0,047 X 2,2 X 53,2 = 5,5

M.O. Κεφαλιού CV(Μ.Ο.)=0,047 Χ 2,61 Χ 41,3 (ή 42,35) = 5,066 (ή 5,195)

Είναι φυσιολογικό εφόσον έχει λεπτή τρίχα ακόμα και με τέτοια μεγάλη πυκνότητα μπροστά να μην επιτυγχάνεται CV 5,4 με την μία….. Θα ήθελε δεδομένα 2η ΜΜ για να επιτευχθεί το CV 5,4 εκτός αν επιχειρούσε φύτευση κατά μέσο όρο >=46,337 graft/cm2 (γίνεται αλλά δεν έχει πρακτική σημασία για τα πρώτα 2 εκατοστά βάθους της hairline όπου ο λόγος είναι μικρός και λόγω της πολύ λεπτής τρίχας θέλεις πολύ μεγάλη πυκνότητα) ή στην αρχή της hairline >= 67,189 (αδύνατο κατά κανόνα αλλά σίγουρα σούπερ επικίνδυνο) και πιο μέσα στην hairline >=54,973 (πάνω στο όριο ασφάλειας…..)

Επίσης είναι δεδομένο ότι σε μία ΜΜ είναι επικίνδυνο να επιχειρήσεις φύτευση >50-55 για λόγους που έχουν αναλυθεί επανειλημμένως στο φόρουμ (αιμάτωση, χωροταξία, κίνδυνος νέκρωσης κλπ κλπ). Εδώ κινήθηκε στα όρια ασφαλείας με το 56 graft/cm2 στην hairline.

Επίσης μικροαστοχίες συμβαίνουν σχεδόν πάντα σε μία ΜΜ και εδώ ίσως στην δεξιά πλευρά της hairline να μην επιτεύχθηκε 95% φύτρωση και θα απαιτηθεί touch-up 100-200 graft αλλά ούτως ή άλλως λόγω της λεπτής τρίχας δεν υπήρχε, όπως προανέφερα, περίπτωση να την γλιτώσει με μία ΜΜ.

Προσωπικά εμένα το αποτέλεσμα (αν και όχι ακόμα ολοκληρωμένο) με αφήνει απόλυτα ευχαριστημένο η δε δότρια φαίνεται απείραχτη.

Για εμένα η περίπτωση του gggali αποτελεί οδηγό για την δικιά μου γιατί έχουμε ίδιο pattern, ίδιο χρώμα μαλλιών, το ίδιο λεπτή τρίχα αλλά με δύο διαφορές. Μία υπέρ μου, έχω αρκετά «μαμά» μαλλιά στην περιοχή εκτός hairline και μία κατά μου, η δότρια μου δεν είναι μαμούθ 14k όπως του Gggali αλλά ικανοποιητική 8k…..

Τώρα για αυτούς που λένε ότι για ένα τέτοιο κορυφαίο γιατρό δεν επιτρέπονται «σφάλματα» ας σκεφτούν ποιοι «μη κορυφαίοι» ή και κορυφαίοι γιατροί από αυτούς που ξέρουν, ανεξαρτήτως κόστους, θα μπορούσαν με αυτά τα χαρακτηριστικά (μέγεθος λήπτριας, δότρια, πάχος τρίχας, αριθμό τοποθετημένων graft κλπ κλπ) να έπαιρναν το αποτέλεσμα του Gggali ή και καλύτερο και χωρίς «σφάλματα» με μία ΜΜ και εικόνα δότριας όπως του Gggali μετά από εξαγωγή 3901…… Εκτός αν είναι της σχολής «θα σου βάζω ένα graft αλλά θα φαίνεται για δύο…..».

Φίλε Gggali πας τέλεια κατά την άποψη μου με την 2η ΜΜ θα γίνεις «αφάνας»….
 

Συνημμένα

  • gggali.png
    gggali.png
    347.8 KB · Προβολές: 101

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν δικαιολογητε να δίνεις τόσα λεφτά για να χρειάζεσαι διορθωτική ξανά για Λορετζο και ξανά λέω δεν είναι το μοναδικό περιστατικό με αστοχίες. Γιαυτό δεν πάμε και στον καλύτερο εξάλλου? Σε άλλα νήματα κλινικές έχουν γίνει σφαγές γιαυτό.
 

gggali

Member
Διαβαζω αρκετες αποψεις θετικες και αρνητικες και αυτο ειναι θεμιτό.

θα παρω ως δεδομενο οτι ολα τα αρνητικα σχολια γινονται καλοπροαίρετα.

Προσωπικα ειμαι εξαιρετικα ευχαριστημενος με αυτο που βλεπω καθως ο γιατρος μου ειχε εξηγησει απο τη αρχη τι να περιμενω απο τη πρωτη ΜΜ και ειχε πει οτι με την δευτερη ΜΜ θα κανουμε το crown και ενα touch up μπροστα εφοσον χρειαστει. Τελικα θα χρειαστει και δεν μου φαινεται κατι μπεμπτο σε αυτό.
Ακομα πιο ευχαριστημενος ειμαι με την αντιμετωπιση του στο μικρο αυτο θέμα του ενος κροταφου.
Το οτι ειναι ακριβος -κατι που ειναι σχετικό για την καθε τσεπη- δεν σημαινει οτι πρεπει να τον κρεμασουμε επειδη πετυχε 95% και οχι 100% την πρωτη ΜΜ. Απεναντίας ειναι κατι φυσιολογικό. Ειναι ακριβος για την συνέπεια που εχει στα καλα αποτελεσματα και τα υψηλα ποσοστά φύτρωσης, τον επιστημονικο τροπο που αναλυει την κατασταση πριν την ΜΜ και φυσικα το customer service που ειναι σε πολυ υψηλο επιπεδο.
Αυτή βέβαια είναι προσωπική άποψη και δεν είναι ανάγκη να συμφωνείτε όλοι. Αν καποιος έxει διαφορετική άποψη μπορεί να επιλέξει κάποιον οικονομικότερο και καλύτερο απο τον Dr. Lorenzo.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κακοπροαιρετα δεν πιστεύω να είναι από κανέναν άλλα όταν θεοποιούμε ένα γιατρό πανάκριβο ο οποίος με τις αναλυτικές μετρήσεις του παίρνει ένα πολύ μεγάλο βαθμό και τόσο καιρό γνωρίζουμε ότι αν πάμε στον συγκεκριμένο πάμε με κλειστά μάτια και πλέον εμφανίζονται ανεξάρτητες παρουσιάσεις με θεματακια αυτό εμείς εδώ μέσα δεν το συνηθίσαμε από τα τόσα λόγια που έχουμε ακούσει γιαυτόν.

Παραπάνω ο φίλος seeker πήρε ένα κάλο αποτελεσμα από εμάς και οικονομικοτερο που το θεωρώ καλύτερο άλλα έχει τα παραπονακια του και δεν είναι απολυτά ευχαριστημενος. Αν έπαιρνε ανάλογο αποτελεσμα σαν το παραπάνω θα του είχε μαμηθει η ψυχολογία γιατι με αυτα που εχει διαβασει στο φορουμ για τον Λορετζο στο μυαλο του θα ειχε οτι λαθος οτι αστοχια δεν παιζει απο τον γιατρο.
 

giannis1991

Well-Known Member
@bobby μπράβο φίλε πολύ ωραία η ανάλυση ..
Αρχικά θα σταθώ σε αυτό που είπε ο cvial ότι σχεδον όλες οι παρουσιάσεις του Lorenzo είναι υποδειγματικές από τα μέλη...Και θα ρωτησω...Υπολόγισε κάποιος ότι ο φίλος τραβάει φωτό με κινηταρα σε εξωτερικό χώρο την ώρα που άλλοι τραβάνε μόνο με μαλλιά φτιαγμένα και σε εσωτερικό καμιά φορά και λέμε μπράβο?Υπολόγισε κάνεις ότι πριν τη μμ έχει φωτό σε εξωτερικό χώρο από δοτρια και ξεγελάστηκε o cvial, λέγοντας του ότι δεν έχει καλή δοτρια και ο τύπος έχει 250 τρίχες ανά cm2???Νομίζω καταλαβαίνετε τι θέλω να πω...Επίσης ο Λορέντζο σου δίνει και αυτό το χαρτί με τις μετρήσεις που κάποιοι αμφισβητείτε...Είδατε τελικά πόσο μετράει???Να ξέρει και ο ίδιος αλλά και ένας τρίτος τι βλέπει ...Και μετρήσεις σοβαρές όχι ότι να ναι όπως και καλά δίνουν κάποια κλινικές και τα νούμερα είναι από το τζόκερ...
Ο Lorenzo (το ήξερα από πριν ότι αφορά αυτό το περιστατικό) του τόνισε ότι σε ένα σημείο έχει μειωμένη φυτρωση πριν καν διαμαρτυρηθεί ο ίδιος...Δεν νομίζω να το έκαναν αυτό πολλοί...Έχουμε ακούσει τραγικές δικαιολογίες σε τέτοια θέματα ...
Η τιμή αν και έχουν έρθει πάνω από 150 μέλη και την έχουν μάθει και θα έχει συζητηθεί σε όλο το φόρουμ με π.μ ,δεν ξέρω αν έχει νόημα να μην λέγεται αλλά ο μύθος ότι τουλάχιστον σε εμάς παίρνει 4 και 5 ευρώ πρέπει να φύγει!!!
Αν δε βιώσει κάποιος στο πετσί του πως είναι να μην πηγαίνει κάτι καλά στην μμ του και να κινδυνεύει να βγει εκτός πλανων δεν μπορεί να καταλάβει την ψυχολογια και εννοείται αντιλαμβάνομαι την ψυχολογία του να πάω στον τάδε που είναι vfm και να πάρω το Μαξ σχεδόν αποτέλεσμα και να βγω ικανοποιημένος ξεγελώντας την τριχόπτωση!!!Απλά κάποιες φορές είναι αυτό που μου είπε και ενας σοφός πρόσφατα πρέπει να ξέρεις τι μπορείς να πάρεις από τον καθένα!
Προσωπικά Από την στιγμή που πήγα στον Ισπανό νιώθω τόσο ήρεμος ότι έκανα το καλύτερο που μπορούσα...Και ξέρετε γιατι...?Πήγα σε ένα γιατρό που δεν έχω δει εδώ μέσα περιστατικό του να έχει αποτύχει και δεν θα χρειαστεί να σκεφτώ να του πω κάνε αυτό στην δοτρια ή στην ληπτρια ή το οτιδήποτε...Έγιναν όλα τόσο γρήγορα αλλά απίστευτα επαγγελματικά...Από τις φωτό,το κούρεμα,τις μετρήσεις,το σχεδιασμό τα πάντα...
Επίσης κάντε ένα απολογισμό...Πόσα περιστατικά του Λόρεν έχει πιάσει κάτω από 80-85%?
Και ένα τελευταίο...Μην κάνουμε υπέρμετρες κριτικές με αμετροεπεια,δεν προσφέρουν πουθενα...Ας μην ανεβάζουμε ή κατεβάζουμε έτσι εύκολα γιατρούς εδω μέσα πλέον έχουμε αυτήν την εμπειρία θεωρώ...
Να βλέπουμε το σύνολο των υπηρεσιών τους...Αλλωστε ΟΛΟΙ οι γιατροι ανεξαιρέτως έχουν ένα τοπ αποτέλεσμα ...Σκεφτείτε το!Αυτά τα αποτελέσματα εγώ τα λέω ως "Δούρειους Ίππους"...Τα οποία τρυπωνουν στην ψυχολογία του κάθε ασθενή και νομίζει ότι θα πάρει το ίδιο και έχει πάει στον τοπ(αυτό το αποτέλεσμα μπορεί να οφείλεται σε πολλούς παράγοντες,από την ικανότητα του γιατρού έως και απλά στα τέλεια χαρακτηριστικά του ασθενή)...
Κατά ένα μεγάλο ποσοστό ίσως το πάρει αλλά ας δει και όλα τα άλλα περιστατικά για να καταλάβει κατά πόσο τον παίρνει το ρίσκο και κατά πόσο διασφαλισμένος και όχι εξασφαλισμένος είναι...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κακοπροαιρετα δεν πιστεύω να είναι από κανέναν άλλα όταν θεοποιούμε ένα γιατρό πανάκριβο ο οποίος με τις αναλυτικές μετρήσεις του παίρνει ένα πολύ μεγάλο βαθμό και τόσο καιρό γνωρίζουμε ότι αν πάμε στον συγκεκριμένο πάμε με κλειστά μάτια και πλέον εμφανίζονται ανεξάρτητες παρουσιάσεις με θεματακια αυτό εμείς εδώ μέσα δεν το συνηθίσαμε από τα τόσα λόγια που έχουμε ακούσει γιαυτόν.

Παραπάνω ο φίλος seeker πήρε ένα κάλο αποτελεσμα από εμάς και οικονομικοτερο που το θεωρώ καλύτερο άλλα έχει τα παραπονακια του και δεν είναι απολυτά ευχαριστημενος. Αν έπαιρνε ανάλογο αποτελεσμα σαν το παραπάνω θα του είχε μαμηθει η ψυχολογία γιατι με αυτα που εχει διαβασει στο φορουμ για τον Λορετζο στο μυαλο του θα ειχε οτι λαθος οτι αστοχια δεν παιζει απο τον γιατρο.

Μου είναι αδιάφορο το τι πιστεύει ο καθένας για την μμ του. Να σου θυμίσω τι πίστευε ο Salonikios για την περιπτωσή του και μαζί με αυτόν και το 99.9% του φόρουμ? Τελικά αποδείχτηκε ότι είχε άδικο και το 99,9% του φόρουμ έβλεπε μια εικόνα χωρίς να έχει τα δεδομένα για να κάνει την σωστή ερμηνεία. Για να συγκρίνεις αποτελέσματα πρέπει να έχεις και όλες τις πληροφορίες με βασικότερο το πάχος της τρίχας, αλλά και την εμπειρία να καταλάβεις το πως θα φαίνεται.

Το περί "θεοποίησης" μάλλον τα λες για να τονίσεις σκοπίμως εν συνεχεία την έκφραση "θεματάκια". Ξαναδιάβασε το ποστ μου #191 για να μην τα ξαναγράφω και επαναλαμβάνομαι.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τα έχω διαβάσει cvial. Με το θέμα του Σαλονικιού όμως ακόμη πιστεύουν σε λάθος τις κλινικής όλοι και εγώ έχασα την φιλία μαζί του τζάμπα. Εγώ με αυτά που έχω ακούσει εδώ μέσα για τον Λορέντζο δεν θα μου καθόταν καλα να χρειάζομαι διορθωτικη. Και από δοτριες που εμείς κάνουμε μοτοραιζ δεν βλέπουμε και τις καλύτερες από Λορέντζο. Γενικά από όλες τις κλινικές βλεπουμε μαδημενες δοτριες.
 
Μπλουζα