Μεταμόσχευση στην AHC 1236 grafts fue 4-4-2022

feanor

Active Member
καλησπερα και καλη φυτρωση ευχομαι. Περα απο χερλαιν σου εβαλε μοσχευματα και στο φορλοκ? ευχαριστω πολυ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Alexk93

Member
καλησπερα και καλη φυτρωση ευχομαι. Περα απο χερλαιν σου εβαλε μοσχευματα και στο φορλοκ? ευχαριστω πολυ
Καλησπερα , μόνο hairline μου έβαλε . Την ρώτησα και για άλλα σημεία και μου ειπε ότι δεν ειχε κενό αλλού για να πατήσει η τριχα. Το ρώτησα γιατί ήθελα να βάλω και πίσω , αλλά δεν έχει κενό, απλώς η τρίχα είναι λεπτή και μου είπε ότι θα βελτιωθεί με την fina. Τι ειναι το φορλοκ ;
 

Alexk93

Member
Καλησπερα , σημερα ειχα παει στην κλινική για να μου κανουν αξιολόγηση ενα μηνα μετα την μεταμόσχευση και επέμεναν να κλείσω συνεδρίες για prp. Θεωρήστε ειναι απαραίτητες;;;
 

Georgie

Well-Known Member
Καλησπερα , σημερα ειχα παει στην κλινική για να μου κανουν αξιολόγηση ενα μηνα μετα την μεταμόσχευση και επέμεναν να κλείσω συνεδρίες για prp. Θεωρήστε ειναι απαραίτητες;;;
Αν είναι δωρεάν ok
Αν είναι να πληρώσεις, όχι .
 

Disco

Well-Known Member
Είναι ακριβό το prp γενικά όπου και να ρωτήσεις. Αν παίρνεις φιναστερίδη δεν χρειάζεται κάτι άλλο. Ούτε prp, ούτε καπέλα laser...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Alexk93

Member
Είναι ακριβό το prp γενικά όπου και να ρωτήσεις. Αν παίρνεις φιναστερίδη δεν χρειάζεται κάτι άλλο. Ούτε prp, ούτε καπέλα laser...
Καλησπέρα. Βάζω φιναστεριδη gel απο την κλινική που εχω παρει . Σκέφτομαι όμως μήπως πάω σε χάπι. Ξέρουμε αν χρειάζεται συνταγή γιατρού , απο που το παίρνουμε και ποια είναι η δοσολογία ;
 

Alexk93

Member
Καλησπέρα , Σκέφτομαι μήπως αρχίσω φιναστεριδη σε χάπι. Ξέρουμε αν χρειάζεται συνταγή γιατρού , απο που το παίρνουμε και ποια είναι η δοσολογία ;
 

Disco

Well-Known Member
Καλησπέρα. Βάζω φιναστεριδη gel απο την κλινική που εχω παρει . Σκέφτομαι όμως μήπως πάω σε χάπι. Ξέρουμε αν χρειάζεται συνταγή γιατρού , απο που το παίρνουμε και ποια είναι η δοσολογία ;
Όχι δεν χρειάζεται συνάντηση γιατρού για το χάπι. Πήγαινε στο φαρμακείο και πάρε προσκαρ 5mg και κόψε κάθε χάπι στα 4 (δηλαδη 1.25) και πάρε ένα από αυτά ανα δεύτερη μερα αρχικά και μετά αναλόγως πας και σε κάθε μέρα αν θέλεις.
 

Alexk93

Member
Όχι δεν χρειάζεται συνάντηση γιατρού για το χάπι. Πήγαινε στο φαρμακείο και πάρε προσκαρ 5mg και κόψε κάθε χάπι στα 4 (δηλαδη 1.25) και πάρε ένα από αυτά ανα δεύτερη μερα αρχικά και μετά αναλόγως πας και σε κάθε μέρα αν θέλεις.
Κόβετε εύκολα το χάπι ; Δηλαδή συνολικά 5 mg την εβδομάδα;
 

Alexk93

Member
2 μήνες
Καλημερα , πως το βλέπετε; Έχω λιγο αγωνία αν και νομίζω ειναι νωρίς.
 

Συνημμένα

  • 4C8CEB52-D5F7-461C-89ED-14A52668406C.jpeg
    4C8CEB52-D5F7-461C-89ED-14A52668406C.jpeg
    2.8 MB · Προβολές: 122
  • 1C08FE56-6248-4EFF-AB65-969DD141F2AF.jpeg
    1C08FE56-6248-4EFF-AB65-969DD141F2AF.jpeg
    1.1 MB · Προβολές: 115

Chris34

Active Member
Από τον επόμενο μήνα αρχίζει η φυτρωση. Είναι πολύ νωρίς ακόμη. Υπομονή.
Σε λίγες μέρες μπαινω και εγώ για μια συνεδρία στην κλινική της Αθήνας.
 
Μπλουζα