Επίσκεψη σε 2 γιατρούς για την εύρεση λύσης στην Α Α

bobby

Well-Known Member
Φίλε με όλο το συμπάθειο, άκου τι σου είπε ο @aeratos28 και για να το επεκτείνω, ξεκίνα να διαβάζεις τα ποστ που αφορούν τα βασικά για την ΑΑ και τις ΜΜ και μετά ένα ένα όλα τα ποστ που αφορούν περιπτώσεις σαν την δική σου.

Αφού τα διαβάσεις όλα αυτά θα μπεις στο νόημα… δηλαδή σε τι φάση είσαι περίπου τι πρέπει να κάνεις από πλευράς θεραπειών και τι να περιμένεις από μια ΜΜ (αν είσαι κατάλληλος υποψήφιος….. γιατί δεν είμαστε όλοι….). Μετά αν έχεις ακόμα απορίες εδώ είμαστε…

Αυτά που σου έχουν πει μέχρι στιγμής αυτοί που έχεις μιλήσει σε οδηγούν σε λάθος και δαπανηρό δρόμο…. στην πιο light εκδοχή…..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Απομακρύνεις καλύβα και όποιον άλλον,κάτσε και παρακολούθησε νήματα μεταμοσχεύσεων να δεις τι και πως και σιγά σιγά θα αρχίσεις να καταλαβαίνεις πόσες μαλακίες άκουσες από αυτούς.
Όχι φίλε μου , το κατάλαβα πως το είπες .

Όντως είμαι άσχετος
 

Sachry

New Member
Απομακρύνεις καλύβα και όποιον άλλον,κάτσε και παρακολούθησε νήματα μεταμοσχεύσεων να δεις τι και πως και σιγά σιγά θα αρχίσεις να καταλαβαίνεις πόσες μαλακίες άκουσες από αυτούς.
Είμαι όντως πολύ μπερδεμένος, γιατί τον έχω ακούσει ως τον πολύ καλό γιατρό που δεν θα σε κοροϊδέψει και θα σου πει ακριβώς τι μπορείς να κάνεις κτλ κτλ κτλ ........ Και τώρα που διαβάζω αλλά από εσάς , έχει γίνει το μυαλό μου αχταρμας
 

aeratos28

Just aeratos
Καταλαβαίνω ..κάτσε φιλαράκι όπως σου είπα,αφιέρωσε λίγο χρόνο να διαβάσεις νήματα μεταμοσχεύσεων από παιδιά εδώ .και σιγά σιγά θα αρχίσεις να τα ξεμπερδευεις όλα..θα δεις τι άκυρα σου είπαν..και ότι απορίες σου δημιουργούνται όλο και κάποιος θα στις απαντάει..
 

Sachry

New Member
Θα σου έλεγα ένα χρόνο πχ φιναστεριδη και μετά να μπεις κάπως έτσι
Θα μπορούσε να γίνει το αντίθετο ; Πχ να γίνει η μεταμόσχευση και λίγες μέρες μετά να ξεκινήσει η χορήγηση φαρμάκου;

Εξάλλου και οι δύο γιατρού αυτό που μου είπαν είναι ότι τα εμφυτεύματα μαλλιά δεν χάνονται, αυτό διαβάζω και εδώ μέσα
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Θα μπορούσε να γίνει το αντίθετο ; Πχ να γίνει η μεταμόσχευση και λίγες μέρες μετά να ξεκινήσει η χορήγηση φαρμάκου;

Εξάλλου και οι δύο γιατρού αυτό που μου είπαν είναι ότι τα εμφυτεύματα μαλλιά δεν χάνονται, αυτό διαβάζω και εδώ μέσα
Πολύ εύκολα χάνονται και τα μαλλιά που μεταμοσχεύθηκαν αν και η δότρια έχει προδιάθεση με την πάροδο του χρόνου να εμφανίζει αραίωση.
 

dlazaros

Well-Known Member
Θα μπορούσε να γίνει το αντίθετο ; Πχ να γίνει η μεταμόσχευση και λίγες μέρες μετά να ξεκινήσει η χορήγηση φαρμάκου;

Εξάλλου και οι δύο γιατρού αυτό που μου είπαν είναι ότι τα εμφυτεύματα μαλλιά δεν χάνονται, αυτό διαβάζω και εδώ μέσα
Βάλε οτι το κεφάλι σου είναι ένα χωράφι με αυτή την στιγμή 1000 ρίζες πίσω και 250 πάνω, σύνολο 1250. Αν κάνεις ΜΜ θα σου πάρουν 250 απο πίσω και θα στις βάλουν πάνω οπότε θα έχεις 750 πίσω και 500 πάνω. Αυτό ΑΜΑ επιζήσουν όλες οι ρίζες. Με την φίνα δυναμώνουν οι υπάρχουσες ρίζες και υπάρχει περίπτωση αρκετές απο τις ρίζες πάνω να επιδιορθωθούν σε σημείο που πλέον να χρειάζεσαι μετά απο 1 χρόνο φίνα μόνο 100 ρίζες απο πίσω να πάνε πάνω. Παράδειγμα είναι για να καταλάβεις οτι η φίνα δημιουργεί συνθήκες επιτυχίας για την ΜΜ και για το μέλλον και είναι κάτι το οποίο οι γιατροί που δεν στο λένε είναι απλά επειδή αμα αρχίσεις φίνα θα πάρουν λιγότερα λεφτά επειδή θα βάλουν λιγότερες ρίζες...
 

Gianney

Well-Known Member
Θα μπορούσε να γίνει το αντίθετο ; Πχ να γίνει η μεταμόσχευση και λίγες μέρες μετά να ξεκινήσει η χορήγηση φαρμάκου;

Εξάλλου και οι δύο γιατρού αυτό που μου είπαν είναι ότι τα εμφυτεύματα μαλλιά δεν χάνονται, αυτό διαβάζω και εδώ μέσα
Το ιδανικό είναι θεραπεία για λίγο καιρό μετά μμ.Καθως πέρα από την ασφάλεια όσο μπορεί βέβαια να δώσει η φίνα ενδέχεται να δεις και ανάπτυξη μαλλιών οπότε να βάλεις πιο λίγα grafts από αυτά που είχες υπολογίσει και έτσι να κάνεις εξοικονόμηση και σε τριχοθυλάκια και σε χρήμα
 

Sachry

New Member
Το ιδανικό είναι θεραπεία για λίγο καιρό μετά μμ.Καθως πέρα από την ασφάλεια όσο μπορεί βέβαια να δώσει η φίνα ενδέχεται να δεις και ανάπτυξη μαλλιών οπότε να βάλεις πιο λίγα grafts από αυτά που είχες υπολογίσει και έτσι να κάνεις εξοικονόμηση και σε τριχοθυλάκια και σε χρήμα
Βάλε οτι το κεφάλι σου είναι ένα χωράφι με αυτή την στιγμή 1000 ρίζες πίσω και 250 πάνω, σύνολο 1250. Αν κάνεις ΜΜ θα σου πάρουν 250 απο πίσω και θα στις βάλουν πάνω οπότε θα έχεις 750 πίσω και 500 πάνω. Αυτό ΑΜΑ επιζήσουν όλες οι ρίζες. Με την φίνα δυναμώνουν οι υπάρχουσες ρίζες και υπάρχει περίπτωση αρκετές απο τις ρίζες πάνω να επιδιορθωθούν σε σημείο που πλέον να χρειάζεσαι μετά απο 1 χρόνο φίνα μόνο 100 ρίζες απο πίσω να πάνε πάνω. Παράδειγμα είναι για να καταλάβεις οτι η φίνα δημιουργεί συνθήκες επιτυχίας για την ΜΜ και για το μέλλον και είναι κάτι το οποίο οι γιατροί που δεν στο λένε είναι απλά επειδή αμα αρχίσεις φίνα θα πάρουν λιγότερα λεφτά επειδή θα βάλουν λιγότερες ρίζες...
Άρα ο συνηθέστερος δρόμος είναι για φίνα πριν την μεταμόσχευση που σε βοηθά να κερδίσεις και χρήμα κυρίως και κόπο όμως στην μεταμόσχευση.

Αν όμως γίνει ανάποδα απλά στην ουσία ίσως χάσεις αυτά τα δύο . Περισσότερες μεταμοσχευμενες τρίχες και χρήμα και κόπο . Όχι όμως ότι είναι κάτι κακό.


Πόσο κοστίζει η φίνα ;
Έχω ακούσει ότι δημιουργεί προβλήματα στο σεξ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Άρα ο συνηθέστερος δρόμος είναι για φίνα πριν την μεταμόσχευση που σε βοηθά να κερδίσεις και χρήμα κυρίως και κόπο όμως στην μεταμόσχευση.

Αν όμως γίνει ανάποδα απλά στην ουσία ίσως χάσεις αυτά τα δύο . Περισσότερες μεταμοσχευμενες τρίχες και χρήμα και κόπο . Όχι όμως ότι είναι κάτι κακό.


Πόσο κοστίζει η φίνα ;
Έχω ακούσει ότι δημιουργεί προβλήματα στο σεξ
Παίρνεις το προσκαρ που κοστίζει 7 ευρώ περίπου και το κόβεις στα τέσσερα.Ο γιατρός σου δεν σου πε για τυχόν παρενέργειες;Βασικά θέματα στύσης πιο πολύ και αν παρουσιαστουν
 

aeratos28

Just aeratos
Για να κερδίσεις χρημα ,θα έπρεπε να την παίρνεις καιρό τώρα και να έχεις τις μισές απώλειες από αυτές που έχεις ήδη .έτσι κερδίζεις χρημα..αν επαιρνες θεραπεία,θα χρειαζοσουν πιθανώς τα μισά μοσχεύματα από ότι χρειαζεσαι
Άρα ο συνηθέστερος δρόμος είναι για φίνα πριν την μεταμόσχευση που σε βοηθά να κερδίσεις και χρήμα κυρίως και κόπο όμως στην μεταμόσχευση.

Αν όμως γίνει ανάποδα απλά στην ουσία ίσως χάσεις αυτά τα δύο . Περισσότερες μεταμοσχευμενες τρίχες και χρήμα και κόπο . Όχι όμως ότι είναι κάτι κακό.


Πόσο κοστίζει η φίνα ;
Έχω ακούσει ότι δημιουργεί προβλήματα στο σεξ
 

Sachry

New Member
Δεν είχα επισκεφτεί ποτέ παλαιότερα γιατί για την απώλεια μαλλιών .

Για τις παρενέργειες μου είπε ότι σπάνια έχεις θέμα στύσης , δεν είναι συχνό φαινόμενο και αν σου συμβεί μετά από 4 εβδομάδες περίπου αφού την κόψεις επανέρχεσαι.
 

bobby

Well-Known Member
Τα εμφυτευμένα μαλλιά δεν χάνονται αν είναι παρμένα από "ασφαλή περιοχή" αν οχι μια χαρά χάνονται.... Αν πχ η "ασφαλής περιοχή" είναι χυπημένη από DUPA ή retrograde alopecia τότε δεν υπάρχει "ασφαλής περιοχή"..... για αυτό χρειάζεσαι τα φάρμακα πριν.... για καλό και για κακό..... Τα φάρμακα προστετέυουν την δότρια (έχεις δεν έχεις πρόβλημα στην δότρια) και διατηρούν κατά κανόνα και ότι έχεις στην περιοχή που χτυπάει η ΑΑ.
 
Μπλουζα