Dr. Bisanga Βρυξέλλες 18-19.01.2022 3100 grafts

nick90

Well-Known Member
Ναι ,αυτό οντως είναι ξεκάθαρο από την δεξιά μεριά του κεφαλιού πήρανε περισσότερα από ότι αριστερά,το είχα παρατηρήσει σε ορισμένα περιστατικά του Bisanga που τρέχουνε τώρα σε διάφορα φόρουμ και τους το είπα ότι θέλω μια ομοιόμορφη εξαγωγή των grafts.
Και γιατί δεν σου έκανε τότε ομοιόμορφη εξαγωγή αφού τους το τόνισες, τους ρώτησες; Ότι έγινε έγινε τώρα βέβαια...καλή επιτυχία να έχεις!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nick90

Well-Known Member
Στην κλινική του Bisanga στo Βέλγιο είναι σίγουρα ο Dr Kostis. Όπου κάνει την επέμβαση σε συνεργασία με τον Bisanga στα 2.5 ευρώ/graft, όπως γίνεται και στην ελληνική κλινική με τους έλληνες γιατρούς και τον bisanga.
 

Α. Γιώργος

Active Member
Και γιατί δεν σου έκανε τότε ομοιόμορφη εξαγωγή αφού τους το τόνισες, τους ρώτησες; Ότι έγινε έγινε τώρα βέβαια...καλή επιτυχία να έχεις!



Α. Γιώργος: Είδα που έγινε ακριβώς η εξαγωγή, στο τέλος της δεύτερης μέρας όταν βγάλαμε τις φωτογραφίες.Τότε τι να τους πω να βγάλουνε ακόμα 1000 gr. για να υπάρχει ομοιομορφία;
 

aeratos28

Just aeratos
Σε αυτό έχεις δίκιο..ότι έγινε έγινε ..αλλά εδώ που τα λέμε σε αντίστοιχη περίπτωση ,αν γινόταν στην Ελλάδα κάτι τέτοιο,θα μίλαγαν όλοι εδώ για το χαμηλό ακόμα επίπεδο της Ελλάδας ,το πόσο πίσω είμαστε και ότι οι γνωστοί ελληναρες δεν θα γίνουν ποτέ επαγγελματίες σαν αυτούς στο εξωτερικό..
 

nick90

Well-Known Member
@Α. Γιώργος Προφανώς και οχι. Σου είπα οτι εγινε έγινε. Στο τελος δεν μπορείς να κάνεις κάτι.
Εγω απλα ειπα αν τον ρώτησες το λογο που δεν σου εκανε ομοιόμορφη εξαγωγή όπως του ειχες πει πριν την επέμβαση. Αυτο.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Η κλινικη εχει τοποθετηθει επισημα για την υιοθετηση αυτου του "ανορθοδοξου" pattern εξαγωγης.Μαλιστα,το θεμα αυτο εχει συζητηθει ξανα σε αλλο νημα και η αληθεια ειναι οτι οι περισσοτεροι δεν ειχαν πειστει απο τα επιχειρηματα της κλινικης.
Το αρθρο ειναι αυτο :https://www.hairlossexperiences.com/threads/dr-bisanga-donor-extraction-approach-explained.9843/

Ισως να ειναι απλα μια ενεργεια μαρκετινγκ,δεν μπορω να το εκλαβω αλλιως.Θα μπορουσε καλλιστα να ειχε κανει το αντιθετο ,αξιοποιηση και της δεξιας και της αριστερης πλευρας και να ειχε ακριβως το ιδιο αποτελεσμα.Παντως σιγουρα δεν ειναι πρακτικη δοκιμη προς αντιγραφη,ιδιως απο γιατρους που δεν εχουν ιδεα απο πρωτοκολλα εξαγωγης και πανε χυμα στο κυμα.Αμφιλεγομενη πρακτικη κατα πολλους,ανευ σημασιας κατ εμε,οταν μιλαμε για τετοια κλινικη και μονο!

@Α. Γιώργος,μηπως εχετε σχεδιασει με τον γιατρο και δευτερη επεμβαση σε κοντινο χρονικο διαστημα απο την ολοκληρωση της πρωτης;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Α. Γιώργος

Active Member
Σε αυτό έχεις δίκιο..ότι έγινε έγινε ..αλλά εδώ που τα λέμε σε αντίστοιχη περίπτωση ,αν γινόταν στην Ελλάδα κάτι τέτοιο,θα μίλαγαν όλοι εδώ για το χαμηλό ακόμα επίπεδο της Ελλάδας ,το πόσο πίσω είμαστε και ότι οι γνωστοί ελληναρες δεν θα γίνουν ποτέ επαγγελματίες σαν αυτούς στο εξωτερικό..
@Α. Γιώργος Προφανώς και οχι. Σου είπα οτι εγινε έγινε. Στο τελος δεν μπορείς να κάνεις κάτι.
Εγω απλα ειπα αν τον ρώτησες το λογο που δεν σου εκανε ομοιόμορφη εξαγωγή όπως του ειχες πει πριν την επέμβαση. Αυτο.
Η κλινικη εχει τοποθετηθει επισημα για την υιοθετηση αυτου του "ανορθοδοξου" pattern εξαγωγης.Μαλιστα,το θεμα αυτο εχει συζητηθει ξανα σε αλλο νημα και η αληθεια ειναι οτι οι περισσοτεροι δεν ειχαν πειστει απο τα επιχειρηματα της κλινικης.
Το αρθρο ειναι αυτο :https://www.hairlossexperiences.com/threads/dr-bisanga-donor-extraction-approach-explained.9843/

Ισως να ειναι απλα μια ενεργεια μαρκετινγκ,δεν μπορω να το εκλαβω αλλιως.Θα μπορουσε καλλιστα να ειχε κανει το αντιθετο ,αξιοποιηση και της δεξιας και της αριστερης πλευρας και να ειχε ακριβως το ιδιο αποτελεσμα.Παντως σιγουρα δεν ειναι πρακτικη δοκιμη προς αντιγραφη,ιδιως απο γιατρους που δεν εχουν ιδεα απο πρωτοκολλα εξαγωγης και πανε χυμα στο κυμα.Αμφιλεγομενη πρακτικη κατα πολλους,ανευ σημασιας κατ εμε,οταν μιλαμε για τετοια κλινικη και μονο!
Παιδιά θα τοποθετηθώ για όλα την επομένη εβδομάδα, θα κάνω μια μικρή αξιολόγηση της όλης επέμβασης- διαδικασίας θετικά και αρνητικά.
 

Α. Γιώργος

Active Member
Η κλινικη εχει τοποθετηθει επισημα για την υιοθετηση αυτου του "ανορθοδοξου" pattern εξαγωγης.Μαλιστα,το θεμα αυτο εχει συζητηθει ξανα σε αλλο νημα και η αληθεια ειναι οτι οι περισσοτεροι δεν ειχαν πειστει απο τα επιχειρηματα της κλινικης.
Το αρθρο ειναι αυτο :https://www.hairlossexperiences.com/threads/dr-bisanga-donor-extraction-approach-explained.9843/

Ισως να ειναι απλα μια ενεργεια μαρκετινγκ,δεν μπορω να το εκλαβω αλλιως.Θα μπορουσε καλλιστα να ειχε κανει το αντιθετο ,αξιοποιηση και της δεξιας και της αριστερης πλευρας και να ειχε ακριβως το ιδιο αποτελεσμα.Παντως σιγουρα δεν ειναι πρακτικη δοκιμη προς αντιγραφη,ιδιως απο γιατρους που δεν εχουν ιδεα απο πρωτοκολλα εξαγωγης και πανε χυμα στο κυμα.Αμφιλεγομενη πρακτικη κατα πολλους,ανευ σημασιας κατ εμε,οταν μιλαμε για τετοια κλινικη και μονο!

@Α. Γιώργος,μηπως εχετε σχεδιασει με τον γιατρο και δευτερη επεμβαση σε κοντινο χρονικο διαστημα απο την ολοκληρωση της πρωτης;
Εγώ προσωπικά σχεδιάζω και μία τρίτη επέμβαση,αλλά με την BHR δεν έχουμε σχεδιάσει μία μελλοντική επέμβαση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Α. Γιώργος

Active Member
Καλή επιτυχία φίλε ,μεγάλη έκταση καλύψες καμία 130 ίσως;
μέτρα μερικές διαστάσεις της επιφάνειας με μια μεζούρα αν μπορείς να έχουμε μια ιδέα.
Καλησπέρα παιδιά, αυτη είναι η έκταση που έγινε η επέμβαση τα νούμερα είναι +-2cm.
Εγώ πιστεύω ότι είναι περίπου 80cm².
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20220124-095844_ImageMeter.jpg
    Screenshot_20220124-095844_ImageMeter.jpg
    500.5 KB · Προβολές: 117
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
Ένα παλιότερο post απο το νήμα του Spyderboy σχετικά με μετρήσεις απο bisanga και πως μεταφέρει την εμπειρία.
"Καλησπέρα στο φόρουμ. Έγινε το consultation με τον Dr Bisanga. Ομολογώ ότι απογοητευτικα λίγο και περιμένω feedback από τους πιο έμπειρους του φόρουμ. Περίμενα να γίνει τριχοδιαάγραμμα, ωστόσο έγιναν μετρήσεις τοπικά σε τρία σημεία (όταν τον ρώτησα μου είπε ότι είναι το ίδιο). Μου είπαν ότι η πυκνότητα μου είναι 70/70/80 graft / CM2, miniaturization <15% στην δότρια. Αρχικά σχεδίασε μία hairline που ομολογώ ότι ήταν πολύ τριγωνική και στενή από ότι αντιλήφθηκα ήθελε να περιορίσει τη μεταμόσχευση στα 2000-2200 grafts. Ανέφερα στο γιατρό ότι δεν μου άρεσε και σχεδιάσε μία που απαιτεί περίπου 2500 -2800 grafts. Σαν σχεδίαση ούτε πρίν από δέκα χρόνια δεν είχα τέτοια hairline. Ο γιατρός παρόλο που δεν κάναμε τριχοδιάγραμμα μου είπε ότι πάνω το 70% των grafts μου είναι δίτριχα, για αυτό για να έχουμε ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα, με τις μετρήσεις που έκανε στη λήπτρια, πρέπει να πετύχει πυκνότητα περίπου 55 graft / CM2, η περιοχή που πρέπει να καλύψει εκτείνεται μέχρι 4 για πύκνωση. Παρόλο που ασχολήθηκε αρκετή ώρα μαζί μου, μου έκανε αρνητική εντύπωση ότι δεν μου ανέφερε τίποτα για τη δότρια μου, απλά ότι έχω φυσιολογική τρίχα και ότι γενικά είναι καλή. Μου συνταγογράφησε χάπια μινοξυδήλης 5 mg. Τέλος περίμενα να λάβω το consultation ως επίσημο report τελικά έλαβα ένα email πολύ συνοπτικό και με λιγότερα από όσα μου είπε ο γιατρός. Όσο για την τιμή μάλλον πολύ πιο πάνω από τους περισσότερους μεγάλους γιατρούς (Βελγίου και μπορεί και από Ισπανία) και καμία σχέση με τις τιμές της αντίστοιχης κλινικής της Ελλάδος. Το μόνο θετικό ότι ο γιατρός εμπνέει εμπιστοσύνη, όπως είπα ασχολήθηκε προσωπικά μαζί μου πάνω από μισή ώρα . Τώρα μένει το consultation με τον lupanzula."
 

Flag17

Well-Known Member
Καλησπέρα παιδιά, αυτη είναι η έκταση που έγινε η επέμβαση τα νούμερα είναι +-2cm.
Εγώ πιστεύω ότι είναι περίπου 80cm².
Προβολή συνημμένου 44970
Κάτι έχεις κάνει λάθος φίλε μου. Τα 3 κομμάτια. Μπροστά μαζί είναι 12 cm το πίσω είναι 13cm είναι προφανές ότι το 12 οπτικά είναι πολύ μεγαλύτερο από το 13 οπότε κάτι έχεις κάνεις λάθος
 

Α. Γιώργος

Active Member
Κάτι έχεις κάνει λάθος φίλε μου. Τα 3 κομμάτια. Μπροστά μαζί είναι 12 cm το πίσω είναι 13cm είναι προφανές ότι το 12 οπτικά είναι πολύ μεγαλύτερο από το 13 οπότε κάτι έχεις κάνεις λάθος
Ναι έχεις δίκιο, το έκανα με μια εφαρμογή που έχω κατεβάσει και κάτι πήγε λάθος στην ρύθμιση. Το έχω διορθώσει τώρα πρέπει να δείχνει πιο αντικειμενικά τις αποστάσεις.
Screenshot_20220124-095844_ImageMeter.jpg
 

Flag17

Well-Known Member
Ναι έχεις δίκιο, το έκανα με μια εφαρμογή που έχω κατεβάσει και κάτι πήγε λάθος στην ρύθμιση. Το έχω διορθώσει τώρα πρέπει να δείχνει πιο αντικειμενικά τις αποστάσεις.
Προβολή συνημμένου 44995
Μιλάμε για πολύ μεγάλη έκταση τότε φίλε μου. Αν τα δεδομένα σου είναι σωστά
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20220124-111911_Prime Ruler.jpg
    Screenshot_20220124-111911_Prime Ruler.jpg
    682.8 KB · Προβολές: 102
Μπλουζα