karaflomallias, dr jose lorenzo, fue, 4051 grafts, 17-18/9/2021

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

alex7

Well-Known Member
επιτρέπεται ; ο Λορ λέει στις οδηγίες no clippers στη recipient για τους πρώτους 5 μήνες...
Αν σου είπε ετσι κανε οτι σου είπε.Παντως εμενα η κομμώτρια δεν κρατήθηκε.Στους 2 μήνες έβαλε τη μηχανή στην λήπτρια για να τα συμμαζέψει και να τα φέρει σε ευθεία.Ευτυχως δεν επηρεάστηκε η φύτρωση και όλα πήγαν καλά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nick90

Well-Known Member
επιτρέπεται ; ο Λορ λέει στις οδηγίες no clippers στη recipient για τους πρώτους 5 μήνες...
Λογικά θα εννοεί στο τέρμα κοντό γιατί υπάρχει κίνδυνος να πληγωθεί το δέρμα άμα ακουμπάει η μηχανή στο δέρμα. Άμα βάλεις το προστατευτικό ομως που ανεβάζει την σκάλα π.χ. στα 10 mm, δεν ακουμπάει στο δέρμα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν έχει σχέση με το δέρμα αλλά με την τρίχα. Το πρόβλημα με τα clippers είναι ότι πολλές φορές δεν κόβουν πλήρως και τραβάνε την τρίχα προς τα έξω κατά το κόψιμο (ιδιαίτερα όταν δεν είναι καινούργια) κάτι που δεν πρέπει επ’ ουδενί να γίνει την περίοδο της φύτρωσης στην λήπτρια. Αυτός είναι ο λόγος.
 

bobby

Well-Known Member
Δεν έχει σχέση με το δέρμα αλλά με την τρίχα. Το πρόβλημα με τα clippers είναι ότι πολλές φορές δεν κόβουν πλήρως και τραβάνε την τρίχα προς τα έξω κατά το κόψιμο (ιδιαίτερα όταν δεν είναι καινούργια) κάτι που δεν πρέπει επ’ ουδενί να γίνει την περίοδο της φύτρωσης στην λήπτρια. Αυτός είναι ο λόγος.
Παλιά clippers ή της σειράς το κάνουν αυτό, το έχω νιώσει σε κούρεμα κάποιες φορές. Επίσης το clipper θέλει συχνά λίπανση που πολλοί δεν το κάνουν σχεδόν ποτέ…. Και με ψαλίδι πάντως ο γάτος κουρέας μπορεί να τα κοντύνει πολύ (όχι σύριζα όμως….).
 

karaflomallias

Active Member
IMG_1074-min.jpeg
IMG_1074-min.jpeg IMG_1075-min.jpeg IMG_1076-min.jpeg IMG_1077-min.jpeg IMG_1079-min.jpeg
 

karaflomallias

Active Member
3 μήνες + 6 ημέρες ... η φύτρωση άρχισε δειλά δειλά νομίζω.. πρέπει να κουρέψω λιγάκι τα δότρια και πάλι .. την είχα κουρέψει κοντά πριν από 1,5 μήνα περίπου... την λήπτρια δεν την έχει αγγίξει κανείς... πιστεύω στο επόμενο δίμηνο θα δείξει πιο καθαρά ...
 

platanos

Well-Known Member
3 μήνες + 6 ημέρες ... η φύτρωση άρχισε δειλά δειλά νομίζω.. πρέπει να κουρέψω λιγάκι τα δότρια και πάλι .. την είχα κουρέψει κοντά πριν από 1,5 μήνα περίπου... την λήπτρια δεν την έχει αγγίξει κανείς... πιστεύω στο επόμενο δίμηνο θα δείξει πιο καθαρά ...
Κάτι ξεκίνησε! Στον επόμενο μήνα βγάζεις το prefix από το nickname σου .. :p
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
4 μήνες και 5 ημέρες ... είμαι πολύ ευχαριστημένος από την μέχρι τώρα φύτρωση ... αναμένω γνώμες ...

Πας εξαιρετικά καλά για 4 μήνες και ειδικά στο crown που η φύτρωση αργεί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Δείχνει να κλείνει όλη η περιοχή,μόνο αν μπορείς μην κάνεις χτένισμα ακόμα κάλυψης..να μπορούμε να δούμε τι παίζει ακριβώς.παντως μια χαρά για το διάστημα που είσαι τώρα.
 

karaflomallias

Active Member
Χριστός Ανέστη, χρόνια πολλά σε όλους σας συμπάσχοντες με αα, υγεία και αγάπη για εσάς και τους αγαπημένους σας . Απο την αρχή του 2022 αντιμετωπίζω ένα προσωπικό θέμα υγείας και η προσοχή μου είναι στραμμένη εκεί, γιαυτό η εξέλιξη της επέμβασης μου έχει περάσει σε τριτοτέταρτη προτεραιότητα.. Αυτή είναι η αιτία που δεν έχω ενημερώσει το νήμα μου.

Μέσα στις διακοπές του Πάσχα είχα την ευκαιρία να βγάλω 1-2 φωτό . Τραβήχθηκαν Μ. Σάββατο δηλαδή 7 μήνες και 5 ημέρες μετά την μμ μου. Η λήπτρια δεν έχει κουρευτεί ποτέ μετά την μμ.. Οι φώτο ελήφθησαν σε μπαλκόνι, μέρα μεσημέρι ύστερα από λούσιμο μαλλιών τα οποία στέγνωσα με πετσέτα, χωρίς να τα χτενίσω μετά ..

είμαι πολύ ευχαριστημένος απο μπροστά ενώ το crown έχει δρόμο ακόμα και ελπίζω να κλείσει περισσότερο ύστερα από πάχυνση των τριχών κλπ . Η πραγματική εικόνα είναι πολύ καλυτερη από αυτή που φαίνεται στις φωτό καθώς ελήφθησαν με i phone 12 pro max που ξεγυμνώνει εντελώς..
 

Συνημμένα

  • IMG_1237-min.jpeg
    IMG_1237-min.jpeg
    1.2 MB · Προβολές: 251
  • IMG_1236-min.jpeg
    IMG_1236-min.jpeg
    1.2 MB · Προβολές: 246
  • IMG_1235-min.jpeg
    IMG_1235-min.jpeg
    1.3 MB · Προβολές: 279

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Φίλε εύχομαι να ξεπεράσεις γρήγορα (αν δεν έχει γίνει ήδη) τα όποια προβλήματα υγείας και όλα τα άλλα είναι ασήμαντα.
Κατά τα άλλα είθε να δεις και το crown όπως πρέπει, ώστε να μπορούμε πλέον όλοι να αναφωνήσουμε "στο κατσαρό σου το μαλλί κάθεται ψείρα και λαλεί" :D :p
 

karaflomallias

Active Member
τελευταία ενημέρωση από μένα με φωτό που ελήφθησαν ακριβώς 7 ημέρες πριν την συμπλήρωση 8 μηνών από την μμ .. στην αχτένιστη είμαι μετα από ντους και στέγνωμα με πετσέτα γιαυτο και το άναρχο εντελώς μαλλί .. στις υπόλοιπες έχω απλώς βουρτσίσει το κεφάλι... η λήπτρια μέχρι σήμερα δεν έχει ποτέ κουρευτεί. Είμαι ευχαριστημένος γενικά .. θα ήθελα να έχει κλείσει πιο καλά το crown, αν και φαίνεται ότι προς τα εκεί θα όδευα ... σε mid και και hairline είμαι απόλυτα ικανοποιημένος...
 

Συνημμένα

  • IMG_1258-min.jpeg
    IMG_1258-min.jpeg
    1.2 MB · Προβολές: 180
  • IMG_1260-min.jpeg
    IMG_1260-min.jpeg
    1.2 MB · Προβολές: 174
  • IMG_1261-min.jpeg
    IMG_1261-min.jpeg
    952.7 KB · Προβολές: 185
  • IMG_1262-min.jpeg
    IMG_1262-min.jpeg
    1 MB · Προβολές: 185

karaflomallias

Active Member
η συγκεκριμένη ενημέρωση με φωτό θα είναι η τελευταία με φωτό .. Ξεκίνησα θεραπείες για το θέμα υγείας που διαγνώστηκα τον Ιανουάριο, την επόμενη ημέρα λήψης των παραπάνω φωτογραφιών και αναμένεται να χάσω τα μαλλιά μου το αμέσως επόμενο διάστημα ... καλώς εχόντων των πραγμάτων μετά το πέρας των θεραπειών τα μαλλιά θα επιστρέψουν... ίδωμεν ...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα